Προς το περιεχόμενο

Το Huawei Mate 30 ενδέχεται να διαθέτει τριπλή κάμερα με δύο αισθητήρες 40MP και έναν 8MP


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω πως και πως μια ναυαρχίδα από Huawei άνω των 6,7 ιντσών και να κρατήσει την αναλογία του P20 Pro (που έχω από περισυ). Χρυσό κινητό το P20 Pro αλλά θέλω μεγαλύτερη οθόνη γιατί διαβάζω από το κινητό πολύ. Ελπίζω να ξεκολλήσουν και να ανέβουν πάνω από τα 75 εκατοστα στο πλάτος. Θα μείνω σε Huawei γιατί αν έχεις συνηθίσει στην κάμερα του P20 Pro και την αίσθηση που σου δίνει σαν κινητό,δεν κάνεις πειράματα με άλλες εταιρίες. Και ελπίζω να είναι full bezelles αν όχι το mate 30 Pro, τουλάχιστον το p40 pro,σαν το 1+7 Pro (που το θεωρώ ΠΟΛΎ αξιόλογο). Αν δεν τα κάνει αυτά η Huawei, δυστυχώς θα χαθούμε. Το αργότερο το καλοκαίρι του 20' θα αλλάξω κινητό. 2 χρόνια με το P20 Pro είναι πολύ ποιοτικά χρόνια. Huawei δες το σχόλιο μου ΤΏΡΑ! 😛

😛 

Ρε παιδιά, σοβαρά τώρα. Με το λειτουργικό τι θα γίνει; Θα έχει Android; έχει λυθεί το θέμα αυτό ή μόνο εγώ ψιλόανησυχώ; 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Arkin είπε

H samsung κατα διαστηματα κανει χαζομαρες. Πχ το s5 ηταν σαν χαζοπλαστ στο note 5 s6 εβγαλε sd την ξανα εβαλε. Ηταν κατα του notch και πηγε εβαλε τρυπες. Πολλα λαθη. Βεβαια στα επομενα μοντελα τα διορθωνει συνηθως. Το note 10 απο οτι ακουγετε θα εχει μια καμερα στη μεση πανω της οθονης. Δηλαδη αν φερει full bezeless σε ναυαρχιδα θα ειναι το επομενο S11. Μακαρι να ειναι fake τα leaks. Τωρα να δωσεις 1000 ευρω για κινητο με τρυπα στην οθονη ειναι καπως νομιζω. 

Εχοντας το S10 μπορω να πω οτι η τρυπα-καμερα μεσα στην οθονη δεν ενοχλει. Το φοβομουν να πω την αληθεια οτι μπορει να ειναι ενοχλητικη και γι αυτο ας πουμε δεν πηγα στο S10+ με τη διπλη μπροστινη καμερα. Παντως πραγματικα ξεχναω ωρες ωρες οτι υπαρχει. Εμενα ας πουμε προσωπικα θα με πειραζε πολυ περισσοτερο το notch (δεν ειχα ποτέ κινητο με notch) απ την υλοποιηση του S10. Ολα υποκειμενικα ειναι. Οπως φανταζομαι θα υπαρχει και πολυς κοσμος που δεν τον ενοχλει ουτε η τρυπα του S10+ που ειναι ακομα μεγαλυτερη.

Στα του θεματος νομιζω ειναι αναμφισβητητη η προσφορα της Huawei στη βελτιωση των φωτογραφικων ικανοτητων των κινητων γιατι εκτος απ τα δικα της κινητα, ωθει και τους αλλους "μεγαλους" να την ακολουθησουν. Ειμαι σιγουρος οτι και με τα mate 30 θα το παει ενα κλικ παρακατω.

Επεξ/σία από paris_chav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμπληρωνα τον φίλο από πάνω ότι στην βελτίωση της ποιότητος φωτογραφίας στα smartphones μαζί με την Huawei τον ίδιο εάν όχι και μεγαλύτερο ρόλο τον έπαιξε η ίδια μαμά Google με το software της με το οποίο μέσο των Dev ένας σκασμός συσκευές αποδίδουν υπέροχα !!!

Θα δούμε και άλλη εξέλιξη παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο τα notch, το μόνο που βρίσκω υποφερτό είναι το tear drop.

Όλα τα άλλα τα βρίσκω υπερβολικά.

 

Επεξ/σία από thanosAIAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είχα flagship και έχω μια απορία για όσους λέτε για υπερκορεσμό στις φωτογραφίες.
Αυτό δημιουργείται από το software, σωστά;

Γιατί δεν αλλάζετε camera app και να πάτε σε open camera, πχ ;

Δεν θα παίρνετε φυσικά χρώματα έτσι ή είναι τελικά θέμα hardware;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα hard ware.

Καθαρά θέμα software.

Επαναλαμβάνω , βλέπετε το αποτέλεσμα σε οθονες κορεσμένες, μπορεί η φωτογραφία να είναι σωστή ουσιαστικά στην αποτύπωση χρωμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekkli είπε

Ποτέ δεν είχα flagship και έχω μια απορία για όσους λέτε για υπερκορεσμό στις φωτογραφίες.
Αυτό δημιουργείται από το software, σωστά;

Γιατί δεν αλλάζετε camera app και να πάτε σε open camera, πχ ;

Δεν θα παίρνετε φυσικά χρώματα έτσι ή είναι τελικά θέμα hardware;

Στα huawei συγκεκριμενα επεμβαινει η AI και βλεπεις υπερκορεσμενες φωτογραφιες καποιες φορες με ενα σωρο φιλτρα πανω. Την κλεινεις και εισαι κομπλε.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, zananiro είπε

Το λειτουργικό που θα φοράει δεν αναφέρεται πουθενά πάντως 😘🤫

Αυτό είναι το μείζων θέμα με το κινητό αυτό και την huawei εν γένει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...