Προς το περιεχόμενο

Το Huawei Mate 30 ενδέχεται να διαθέτει τριπλή κάμερα με δύο αισθητήρες 40MP και έναν 8MP


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Θα έχει και mate 30 pro ?

Προφανως θα ειναι η μεγαλη εκδοση. Οπως και στα προηγουμενα. 

Καποια rumors

Huawei Mate 30 specs: What we want and expect to see

  • Glass and metal body
  • Exciting colour options
  • Fingerprint sensor
  • 6.5-inch+ display
  • Full HD+ resolution
  • Kirin 985/990 chipset
  • 4GB RAM+
  • 128GB storage+
  • NM storage expansion
  • Triple rear Leica camera
  • 4000mAh+ battery

Huawei Mate 30 Pro specs: What we want to see

  • Glass and metal body
  • Exciting colour options
  • IP68 water and dust resistant
  • In-screen fingerprint sensor
  • 6.3-inch+ display
  • Quad HD+ resolution
  • Kirin 985/990 chipset
  • 6GB RAM+
  • 128GB+ storage
  • NM storage expansion
  • Quad rear Leica camera
  • 4200mAh+ battery
  • 55W fast charging
  • Reverse wireless charging
Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Προφανως θα ειναι η μεγαλη εκδοση. Οπως και στα προηγουμενα. 

Καποια rumors

Huawei Mate 30 specs: What we want and expect to see

  • Glass and metal body
  • Exciting colour options
  • Fingerprint sensor
  • 6.5-inch+ display
  • Full HD+ resolution
  • Kirin 985/990 chipset
  • 4GB RAM+
  • 128GB storage+
  • NM storage expansion
  • Triple rear Leica camera
  • 4000mAh+ battery

Huawei Mate 30 Pro specs: What we want to see

  • Glass and metal body
  • Exciting colour options
  • IP68 water and dust resistant
  • In-screen fingerprint sensor
  • 6.3-inch+ display
  • Quad HD+ resolution
  • Kirin 985/990 chipset
  • 6GB RAM+
  • 128GB+ storage
  • NM storage expansion
  • Quad rear Leica camera
  • 4200mAh+ battery
  • 55W fast charging
  • Reverse wireless charging

6,3 ή 6,8 η οθόνη???   Είναι σημαντικό!   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η πλακα ειναι οτι στην παραπανω βλακεια,τα περισσοτερα απο αυτα περαν του επεξεργαστη και αντε και της 4πλης καμερας τα εχει ηδη το Mate20pro.

Οτι να ναι  κυριολεκτικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Γράφει πιο πάνω κάποιος ότι θέλουν να έχει 6,3 ιντσες οθόνη...θα θελα να ναι 6,8 😎

Αναλογως την αναλογια. Αν πανε σε 20:9 θα μεγαλωσουν ακομα λιγο οι ιντσες αλλα θα γινει ακομα πιο μακροστενο. Οσο κρατιετε το πλατος κατω απο τα 75χιλιοστα τους εχω ικανους να κανουν ολα τα κινητα σαν το xperia 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αναλογως την αναλογια. Αν πανε σε 20:9 θα μεγαλωσουν ακομα λιγο οι ιντσες αλλα θα γινει ακομα πιο μακροστενο. Οσο κρατιετε το πλατος κατω απο τα 75χιλιοστα τους εχω ικανους να κανουν ολα τα κινητα σαν το xperia 1.

Το περιμένω πως και πως το mate 30 pro...με έχει απογοητεύσει η σάμυ με τις "τρύπιες" οθόνες της...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thanosAIAS είπε

Το περιμένω πως και πως το mate 30 pro...με έχει απογοητεύσει η σάμυ με τις "τρύπιες" οθόνες της...

Μαζι σου ειδικα το S10+ με τις 2 μπροστινες καμερες ειναι οτι πιο ασχημο υπαρχει εκει εξω. Ελπιζω σε full bezeless στα mate 30 στυλ K20/oneplus 7pro. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Μαζι σου ειδικα το S10+ με τις 2 μπροστινες καμερες ειναι οτι πιο ασχημο υπαρχει εκει εξω. Ελπιζω σε full bezeless στα mate 30 στυλ K20/oneplus 7pro. 

Έβγαλε και εκείνα τα τραγικά wallpapers που προσπαθούσαν να κρύψουν την τρύπα...λες και είμαστε ηθαγενεις και δε θα το προσέχαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Έβγαλε και εκείνα τα τραγικά wallpapers που προσπαθούσαν να κρύψουν την τρύπα...λες και είμαστε ηθαγενεις και δε θα το προσέχαμε!

H samsung κατα διαστηματα κανει χαζομαρες. Πχ το s5 ηταν σαν χαζοπλαστ στο note 5 s6 εβγαλε sd την ξανα εβαλε. Ηταν κατα του notch και πηγε εβαλε τρυπες. Πολλα λαθη. Βεβαια στα επομενα μοντελα τα διορθωνει συνηθως. Το note 10 απο οτι ακουγετε θα εχει μια καμερα στη μεση πανω της οθονης. Δηλαδη αν φερει full bezeless σε ναυαρχιδα θα ειναι το επομενο S11. Μακαρι να ειναι fake τα leaks. Τωρα να δωσεις 1000 ευρω για κινητο με τρυπα στην οθονη ειναι καπως νομιζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Black Demis είπε

Αν είσαι τόσο λάτρης γιατί δεν τραβάς σε raw να κάνεις bypass όλα τα φίλτρα και ουαλα?

Μου αρέσει όντως η φωτογραφία αλλά ειδικά όσον αφορά τα κινητά μπορείς μεν να πάρεις πολύ ωραία αποτελέσματα αλλά δεν συγκρίνεται φυσικά με με το αποτέλεσμα μιας φωτογραφικής. Από το κινητό θέλω αυτόματη απλότητα που να τείνει στο φυσικό. Αν θελήσω να το επεξεργαστώ θα έχω περισσότερη άνεση για επεξεργασία όταν δεν έχει ήδη πειραχτεί. Ακόμα και στα raw. Η Huawei θα μπορούσε με το hardware που βάζει στα κινητά της να ήταν πολύ μπροστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Μαζι σου ειδικα το S10+ με τις 2 μπροστινες καμερες ειναι οτι πιο ασχημο υπαρχει εκει εξω. Ελπιζω σε full bezeless στα mate 30 στυλ K20/oneplus 7pro. 

Στην δεύτερη φωτογραφία κάτω από το θέμα, είναι τζαμάκι αυτό που φαίνεται; θήκη; γιατί βλέπω να έχει notch... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, camel555 είπε

Στην δεύτερη φωτογραφία κάτω από το θέμα, είναι τζαμάκι αυτό που φαίνεται; θήκη; γιατί βλέπω να έχει notch... 

Ναι το είδα ελπίζω να είναι φωτογραφια μόνο από το απλό mate 30 και το Pro να μην έχει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι το είδα ελπίζω να είναι φωτογραφια μόνο από το απλό mate 30 και το Pro να μην έχει. 

Ας το ελπίσουμε... Θα έπαιρνα το oneplus 7 pro αλλά με χαλάει η καμπύλη στο πλάι της οθόνης. Από την άλλη είμαι super ευχαριστημένος από την honor / huawei, έχω honor 6 plus και δουλεύει ρολόι 😉. Προτιμώ bezels παρά τρύπες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, camel555 είπε

Ας το ελπίσουμε... Θα έπαιρνα το oneplus 7 pro αλλά με χαλάει η καμπύλη στο πλάι της οθόνης. Από την άλλη είμαι super ευχαριστημένος από την honor / huawei, έχω honor 6 plus και δουλεύει ρολόι 😉. Προτιμώ bezels παρά τρύπες 

Το edge των S10 δεν ειναι τοσο μεγαλο. Του Oneplus δεν γνωριζω αλλα σιγουρα δεν δειχνει να ειναι σαν τα πρωτα samsung που ειχαν τεραστια edge και δεν μπορουσες να τα πιασεις. Η huawei/honor παρολη την γκρινια για το menu και το λογισμικο το θεωρω απο τα πιο ευχρηστα και τιμια. Επισης στα ιδια με σενα λιγο bezelaki ειναι πολυ καλυτερο απο τρυπες και notch μεσα στην καθαρη οθονη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...