Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μάλλον  είσαι και εσύ νέος σαν  εμένα στο revolut και δεν ξέρεις ότι αρκετά παλιότερα μπορούσες να φτιάξεις έστω και μιας χρήσης κάρτα οποιασδήποτε χώρας ήθελες.

Και αυτό στο λέω στα σίγουρα γιατί εγώ είμαι νέος στο revolut αλλά ο κολλητός μου έχει χρόνια και μου το έχει δείξει ότι γίνεται αυτό.

Βέβαια δεν μου το έδειξε πρόσφατα γι' αυτό και λέω μήπως το άλλαξε πλέον η revolut και δεν μπορείς.

Νέος είμαι, μόνο 9 χρόνια έχω. 
 

Ξεκαθαρα δεν υπήρχε αυτό ποτέ. Ίσως με πλάγιο τρόπο με αλλαγή διεύθυνσης διαμονής, πχ Ολλανδία για να βγάλεις Maestro κάρτα, αλλά και πάλι σίγουρα δεν έβγαζες για οποία χώρα ήθελες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας κι από μένα.

Σκέφτομαι να ανοίξω λογαριασμό στην Revolut κι έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Ως ελεύθερος επαγγελματίας είμαι υποχρεωμένος να έχω και POS. Θα με καλύψει; Με πιο τρόπο;

2. Υποστηρίζει IRIS?

3. Μπορεί να γίνει κύρια τράπεζα ενός επαγγελματία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alejsalonica είπε

Γεια σας κι από μένα.

Σκέφτομαι να ανοίξω λογαριασμό στην Revolut κι έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Ως ελεύθερος επαγγελματίας είμαι υποχρεωμένος να έχω και POS. Θα με καλύψει; Με πιο τρόπο;

2. Υποστηρίζει IRIS?

3. Μπορεί να γίνει κύρια τράπεζα ενός επαγγελματία;

1/2/3 οχι,δεν καλύπτει αυτά που ζητάει η εφορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την revolut σαν μια και μοναδική τράπεζα?

Δηλαδή να έχεις λεφτά εκεί χωρίς να έχεις απολύτως καμιάς άλλης τράπεζας λογαριασμό.

Αν όχι δυστυχώς μπορεί η revolut να μην παίρνει προμήθειες αλλά δυστυχώς παίρνει η εκάστοτε τράπεζα οπότε δώρον άδωρον.

Δεν μιλάω για θέμα ασφάλειας έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2024 στις 12:59 ΠΜ, Paragontas-x είπε

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την revolut σαν μια και μοναδική τράπεζα?

Δηλαδή να έχεις λεφτά εκεί χωρίς να έχεις απολύτως καμιάς άλλης τράπεζας λογαριασμό.

Αν όχι δυστυχώς μπορεί η revolut να μην παίρνει προμήθειες αλλά δυστυχώς παίρνει η εκάστοτε τράπεζα οπότε δώρον άδωρον.

Δεν μιλάω για θέμα ασφάλειας έτσι.

Μπορείς εφόσον βγάλεις τον παράγοντα μετρητά από την εξίσωση. Μπορείς να πληρώνεσαι στο iban της revolut και να κάνεις κανονικά με κάρτα τις αγορές σου. Ανάληψη έχει δωρεάν έως 200 ευρώ το μήνα στο δωρεάν πρόγραμμα, αλλά οι κουτοπόνηρες ελληνικές τράπεζες χρεώνεις 3 ευρώ περίπου για κάθε ανάληψη. Στο εξωτερικό από την άλλη δεν υπάρχει καμία χρέωση ανάληψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! έχω την revolt εδώ και κάποιο καιρό και την έχω πιο πολύ για αγορές από ίντερνετ όπου δεν υποστηρίζει PayPal και και γενικά μέσα έχω λίγα χρήματα από 50€ μέχρι 100 το πολύ. όμως έχω μια απορία αν κάποια στιγμή θέλω να βάλω κάτι παραπάνω μέσα να μαζεύω σαν κουμπαρα που λέμε να έχω 500 -1000€ παράδειγμα είναι ασφαλής; η υπάρχει περίπτωση να κάνουν φτερά τα χρήματα για διάφορους λόγους και να τα χάσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...