Προς το περιεχόμενο

Ένας 16χρονος είναι ο νικητής του επάθλου 3 εκατομμυρίων δολαρίων στο Fortnite World Cup


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, rus είπε

Aρα μπορει ο οποιοσδηποτε streamer χωρις ικανοτητες να κονομάει.

Εγω παντως θα προτιμησω να παρακολουθησω έναν εξπερ, απ τον οποιο εχω να μαθω κατι.

Αυτό δεν γίνεται με τις περισσότερες γυναίκες στρίμερς;

3 λεπτά πριν, rus είπε

Aρα μπορει ο οποιοσδηποτε streamer χωρις ικανοτητες να κονομάει.

Εγω παντως θα προτιμησω να παρακολουθησω έναν εξπερ, απ τον οποιο εχω να μαθω κατι.

Σαφως και υπαρχει κ η μεταφορα. Εξαλλου οι λεξεις πρωταθλητισμος και επαγγελματισμος είναι σχετικες.

Οχι φίλε μου θα σε στενοχωρήσω αλλά δεν υπάρχει μεταφορά και σου προανέφερα το γιατί αν δεν είσαι έτοιμος η δεν θες να παραδεχτείς το λάθος σου πάω πάσο,αλλά δεν υπάρχει "μεταφορικός" πρωταθλητής η επαγγελματίας,αυτοί που δεν ανήκουν σε μια απο τις δυο κατηγορίες δεν καλούνται τυχχαίως ερασιτέχνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Saggitaro είπε

Αυτό δεν γίνεται με τις περισσότερες γυναίκες στρίμερς;

Δε παρακολουθώ, αλλα ξερω μια γυναικα που κονομαει και  με δεκάδες εκατομμύρια φολλοουερς. Μονο της προσον η πλαστικουρα και τα κωλοεμφυτευματα :lol:

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, rus είπε

Δε παρακολουθώ, αλλα ξερω μια γυναικα που κοναμαει και  με δεκάδες εκατομμύρια φολλοουερς. Μονο της προσον η πλαστικουρα και τα κωλοεμφυτευματα :lol:

Μια μόνο; να σου στειλω τυπισσα που εκανε βιντεάκια γυμνη και τωρα πουλαει σεμνοτυφια με το αβυσαλλεο ντεκολτε της και τα donate βροχη...

Επεξ/σία από Saggitaro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, rus είπε

Aρα μπορει ο οποιοσδηποτε streamer χωρις ικανοτητες να κονομάει.

Εγω παντως θα προτιμησω να παρακολουθησω έναν εξπερ, απ τον οποιο εχω να μαθω κατι.

Σαφως και υπαρχει κ η μεταφορα. Εξαλλου οι λεξεις πρωταθλητισμος και επαγγελματισμος είναι σχετικες.

Ακριβως, ο οποιοσδηποτε μπορει αρκει να το εχει στη ψυχαγωγια.

Το οτι εσυ βλεπεις μπας και μαθεις κατι δεν λεει κατι.Η συντριπτικη πλειοψηφια βλεπει απλα για να περασει η ωρα οταν τρωνε η πανε τουαλετα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Saggitaro είπε

Μια μόνο; να σου στειλω τυπισσα που εκανε βιντεάκια γυμνη και τωρα πουλαει σεμνοτυφια με το αβυσαλλεο ντεκολτε της και τα donate βροχη...

Aυτη που λεω εχει >150,000,000 followers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Chocobo είπε

Ακριβως, ο οποιοσδηποτε μπορει αρκει να το εχει στη ψυχαγωγια.

Το οτι εσυ βλεπεις μπας και μαθεις κατι δεν λεει κατι.Η συντριπτικη πλειοψηφια βλεπει απλα για να περασει η ωρα οταν τρωνε η πανε τουαλετα :P

Συμφωνώ ενας στρίμερ αν δεν το έχει στο ψυχαγωγικό κομμάτι δεν με τραβάει να τον παρακολουθήσω γιατί βαριέμαι,γιατί κακά τα ψέμματα πολλοί μπορούν να παίξουν καλά αλλά να σου φτιάξουν τη διάθεση ελάχιστοι.

Μόλις τώρα, rus είπε

Aυτη που λεω εχει >150,000,000 followers.

Κατάλαβα ποια λές εδω πορνοστάρ ανοίγουν στρίμ και μαγειρέυουν ομελέτες και πέφτουν τα λεφτά σοριδόν τι περιμένεις μέχρι και εδω εβγαλαν νύχια οι λυσσαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Saggitaro είπε

Κι εγω διαφωνώ με το συγκεκριμένο,έχω δικαίωμα να πω την γνώμη μου η θα θεωρηθώ μίζερος,ζηλιάρης,νεοέλληνας;;;

Καταρχάς είμαι αντίθετος σε τέτοιου είδους "ειδήσεις" οχι γιατί ζηλέυω αλλά γιατί ήδη πολλά παιδιά παραμελούν μαθήματα,αθλοπαιδιές και άλλες δημιουργικές ενασχολήσεις για να κολλήσουν μπροστά σε μια οθόνη προσπαθώντας να κάνουν "πρωταθλητισμό",που για να μην ξεχάσουμε και τα ελληνικά που ξέρουμε πρωταθλητισμός υφίσταται σε επαγγελματικά επίπεδα και οχι σε ερασιτεχνικά,ο Gordon π.χ. που έχει εγκριθεί απο την εταιρεία να παίζει στις διοργανώσεις της και πληρώνεται ας θεωρήσουμε οτι κάνει πρωταθλητισμό,ο Γιαννάκης της Σόμαινας που λιώνει 24/7 στο ίντερνετ καφέ της γειτονιάς του επουδενί και σε καμία περίπτωση δεν κάνει πρωταθλητισμό απλά "λιώνει" σε μια καρέκλα παίζοντας ενα παιχνίδι.

Τα πρότυπα τα οποία περνάνε στα παιδιά δεν είναι και τα σωστότερα μιας και τα τελευταία χρόνια τα κόστη για εναν εξοπλισμό για να φτιάξεις εναν αξιοπρεπές gaming υπολογιστή έχουν φτάσει σε δυσθεώρητα ύψη,για μια καλή κάρτα γραφικών μιλάμε για τιμές που αγγίζουν και τα 2000€,κι αν έχετε παρακολουθήσει έστω μια διοργάνωση της Epic η κάποιας άλλης εταιρείας που διοργανώνει τουρνουά θα δείτε με τι ύπουλο τρόπο δρά το μάρκετινγκ.
Ενα απλό παράδειγμα ειναι τα συνεχή κοντινά στον εξοπλισμό των παικτών (ακουστικά,πληκτρολόγιο,ποντίκι,οθόνη) με αποτέλεσμα αρκετοί να θέλουν να αποκτήσουν παρόμοια,είτε γιατί τα έχει ο αγαπημένος τους στρίμερ-παίκτης είτε γιατί έχουν την ψευδαίσθηση οτι επειδή παίζει αυτός με αυτά και πήγε εκεί ίσως και αυτοί έχουν παρόμοια τύχη στην ίδια η σε άλλη διοργάνωση γιατί το μάρκετινγκ τους κάνει να νομίζουν οτι ο εξοπλισμός είναι το Α και το Ω κι αφού ο στρίμερ δεν πωλείται αυτά πωλούνται ;) .

Ένας πιτσιρικάς λοιπόν στην ηλικία του υποφαινόμενου λόγω ηλικίας,ασχολίας και εξοπλισμού είναι πολύ πιο έυκολο να ταυτιστεί μαζί του παρά με τον Μέσσι τον Ρονάλντο η οποιονδήποτε άλλον και έτσι ίσως να επιχειρήσει να βγάλει χρήματα απο αυτό το πράγμα με αποτέλεσμα πολλές φορές να μπαίνει και μέσα,και για να γίνω σαφής εννοώ τα τουρνουά που ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια ακόμα κι απο ίντερνετ καφέ με 20 υπολογιστές τα οποία διοργανώνουν τουρνουά με χρηματικό έπαθλο συνήθως και με κόστος συμμετοχής 5-15€,χωρίς απόδειξη φυσικά,και τα οποία έχουν μεγάλη συμμετοχή απο πιτσιρίκια που πάνε να δοκιμάσουν την τύχη τους στο αγαπημένο τους "e-sport".
Κάποτε σε ενα μαγαζί γνωστής αλυσίδας διεξήχθη ενα τουρνουά ενός επίκαιρου παιχνιδιού στο οποίο συμμετείχες σαν ομάδα με κόστος 40€,δηλαδή 10€ το άτομο,στο τουρνουά υπήρξε συμμετοχή 200 ατόμων και οι αγώνες ήταν knock out με μέση διάρκεια του κάθε αγώνα στα 20-25 λεπτά και ταυτόχρονη συμμετοχή 20 ομάδων ανα γύρο.

Το μαγαζί έβγαλε 2.000€ εκείνη τη μέρα μόνο απο τις συμμετοχές χωρίς να υπολογίσεις άλλα πράγματα που πουλησε όπως καφέδες,τσίπς,κεκάκια και διαφόρων ειδών κάρτες που είχε στη βιτρίνα του,και το χρηματικό έπαθλο που έδινε στον νικητή ξέρετε ποιό ήταν; 200€ στην 1η ομάδα και 12 ώρες δωρεάν,δηλαδή ο νικητής επι της ουσίας θα έπαιρνε τα λεφτά του πίσω κερδίζοντας 10€ τα οποία μπορεί να είχε ξοδέψει νωρίτερα σε κάτι να πιεί η να φάει απο το συγκεκριμένο μαγαζί αρα και κέρδος 0.

Εν ολίγοις φίλοι μου ένα μαγαζί χωρίς να μπεί καθόλου μέσα διαφήμισε τον εαυτό του έβγαλε λεφτά και όλα αυτά εις βάρος παιδιών που τους πλασσάρουν τέτοια πρότυπα με πιθανότητες εξέλιξης που θα καταλήξουν να είναι καταναλωτές στην προσπάθεια να μιμηθούν αυτούς που βλέπουν είτε αγοράζοντας τις μπλούζες που βγάζουν με το πρόσωπο τους,το σήμα της ομάδας τους,μέρη απο τον εξοπλισμό που διαθέτουν είτε συνδρομές στην εκάστοτε εταιρεία.

Οπότε καλοί μου συμφορουμίτες δεν μιλάμε όλοι απο ζήλεια που δεν έχουμε τα λεφτά που έχει ο μικρός,ορισμένοι απο εμάς ανησυχούμε για αυτούς που κρύβονται πίσω απο το μικρό και εκμεταλλέυονται με το χειρότερο τρόπο παιδιά μικρής ηλικίας για το κέρδος,γιατί μερικά απο αυτά τα παιδιά στην προσπάθεια τους να γίνουν καλύτερα σε ενα παιχνίδι πέταξαν ακόμα και την ζωή τους και μιλώ εκ πείρας γιατί έζησα μια τέτοια κατάσταση απο κοντά και δεν ήταν και οτι πιο ωραίο για να το βλέπεις να συμβαίνει σε εναν νέο άνθρωπο.
 

Επιπλέον μην ξεχνάτε πως αυτά τα χρήματα φορολογούνται και μάλιστα με υψηλο συντελεστή στην Αμερική,και όπως προείπε,ορθότατα,συνομιλητής προηγουμένως ενα καλό σπίτι κοστίζει 1-1.5 εκατομύριο δολλάρια,και μια εταιρεία που πασχίζει για έσοδα δεν θα έδινε ένα τεράστιο ποσό για έπαθλο όσους χορηγούς κι αν είχε,θέλω να πω πως μπορεί να φαίνονται πολλά αυτά τα λεφτά σε πολλούς αλλά στην Αμερική είναι απλά ενα καλό κομπόδεμα,για ένα καλό ξεκίνημα κι όσοι έχετε συγγενείς στην Αμερική ρωτήστε τους αν έχουν σπουδάσει οι ίδιοι ή γνωστοί τους σε κάποιο καλό κολλέγιο να δείτε πόσο πάει το μαλλί,οπότε 3 εκατομύρια δεν είναι πολλά,ΑΛΛΑ είναι ενας πολύ καλός αριθμός για τι; φυσικά για μάρκετινγκ ;)

Πολυ ωραια τα λες φιλε μου,και εκφερεις τη γνωμη σου πολυ ωραια επισης.Με το τροπο που τα λες φαινεται οτι δεν εισαι μιζερος και ζηλιαρης.

Ως προς την εκθεση που εγραψες θεωρω οτι τα παιδια που παραμελουν μαθηματα κλπ ειναι θεμα των γονιων και μονο.Οπως αντιστοιχα οτι πλεον τα 10χρονα ειναι με smartphone και λιωνουν ολη μερα fb και insta.Εκει σε ενοχλει ή οχι?

Τον gordon τον ξερεις προσωπικα?γνωριζεις αν πριν γινει ο γνωστος αυτος ηταν σα το Γαιννακη της Σομαινας?

Οταν ανθρωποι οπως οι Kardashians κλπ κλπ ειναι νο1 προτυπα για ολοκληρες γενιες,το να υπαρχουν και 10 πιτσιρικια που θα εχουν προτυπο ενα gamer ειναι κατι διαφορετικο αλλα πολυ καλυτερο απ αυτο που προειπα.

Το θεμα στησιματος pc δε θα το λεγα ακριβο εκτος αν εισαι τελειομανης,ενα παιδι που ειτε μαζεψε χαρτζιλικι ειτε του κανουν δωρο ενα turbo x (Υπερκοστολογημενο αλλα παρ ολα αυτα ειναι παραδειγμα) με 700€ φυσικα και μπορει να παιξει τα εν λογω παιχνιδια σιγουρα ομως οχι οπως ενα pc των 2000€.Σιγουρα ομως κανεις δε χρειαζεται το δυνατοτερο για να ασχοληθει.

Το θεμα με το μαρκετινγκ που λες,πες μου στη καθημερινοτητα σου μια εταιρια που να μη κανει αυτο που λες ακριβως,δεν ειναι στο gaming industry μονο αυτο.Παντου ειναι,οποτε σα παραδειγμα δε μπορω να το δικαιολογησω.Η Epic πληρωνεται για να τραβηξει συγκεκριμενα πλανα,δε μπορω εγω προσωπικα τουλαχιστον να το θεωρησω υπουλο.Αυτο ειναι το μαρκετινγκ.

Αμα το σηκωνει η τσεπη σου παρτον και τον εξοπλισμο,δε σε αναγκαζει η epic,οπως επισης καλυτερα να βλεπω ενα παιδι να παρει πχ ενα headset 50€ και να το χαρει παρα να βλεπω αντιστοιχα σε πλατειες κρυφα με μπυριτσεσ κ φουντα.

το θεμα ταυτισμου ειναι καθαρα στον ανθρωπο.Ο ανιψιος μου,παρομοιας ηλικιας με το παιδι στο αρθρο λατρευει το messi,παιζει μπαλα στην τοπικη ομαδα και οταν γυρνανε μαζι με τη παρεα παιζουν και games.

τωρα το τουρνουα του νετ καφε αναμενομενο μιας και στην Ελλαδα εισαι και οι σχετικοι επιχειρηματιες που θελουν να κανουν τις αρπαχτες δεν εχουν αρχες και ηθικη.

Το τι κρυβεται πισω απ το μικρο το ξερει αυτος και οι τριγυρω του δε μπορουν να μπουν ολοι στο ιδιο τσουβαλι,παντου υπαρχει βρωμια υπαρχουν ομως και εξαιρεσεις,ασ μην ειμαστε απολυτοι με ολα,οπως και η κατασταση που ισχυριζεσαι οτι εζησες μακαρι να ναι ολα καλα με τον ανθρωπο που αναφερεσαι αλλα κ εκει δε σημαινει οτι ολες οι περιπτωσεις καταληγουν το ιδιο και μπορουν να μπουν ολα στο ιδιο τσουβαλι.

ως προς τη φορολογια των χρηματων ειμαι σιγουρος οτι με ενα καλο δικηγορο που θα βαλουν οι γονεις του παιδιου θα υπαρχουν παραθυρα ως προς το συντελεστη.Μιλαω εκ πειρας μιας και εχω σχεσεις με καποιες πολιτειες της Αμερικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ts0ts0s είπε

Πολυ ωραια τα λες φιλε μου,και εκφερεις τη γνωμη σου πολυ ωραια επισης.Με το τροπο που τα λες φαινεται οτι δεν εισαι μιζερος και ζηλιαρης.

Ως προς την εκθεση που εγραψες θεωρω οτι τα παιδια που παραμελουν μαθηματα κλπ ειναι θεμα των γονιων και μονο.Οπως αντιστοιχα οτι πλεον τα 10χρονα ειναι με smartphone και λιωνουν ολη μερα fb και insta.Εκει σε ενοχλει ή οχι?

Τον gordon τον ξερεις προσωπικα?γνωριζεις αν πριν γινει ο γνωστος αυτος ηταν σα το Γαιννακη της Σομαινας?

Οταν ανθρωποι οπως οι Kardashians κλπ κλπ ειναι νο1 προτυπα για ολοκληρες γενιες,το να υπαρχουν και 10 πιτσιρικια που θα εχουν προτυπο ενα gamer ειναι κατι διαφορετικο αλλα πολυ καλυτερο απ αυτο που προειπα.

Το θεμα στησιματος pc δε θα το λεγα ακριβο εκτος αν εισαι τελειομανης,ενα παιδι που ειτε μαζεψε χαρτζιλικι ειτε του κανουν δωρο ενα turbo x (Υπερκοστολογημενο αλλα παρ ολα αυτα ειναι παραδειγμα) με 700€ φυσικα και μπορει να παιξει τα εν λογω παιχνιδια σιγουρα ομως οχι οπως ενα pc των 2000€.Σιγουρα ομως κανεις δε χρειαζεται το δυνατοτερο για να ασχοληθει.

Το θεμα με το μαρκετινγκ που λες,πες μου στη καθημερινοτητα σου μια εταιρια που να μη κανει αυτο που λες ακριβως,δεν ειναι στο gaming industry μονο αυτο.Παντου ειναι,οποτε σα παραδειγμα δε μπορω να το δικαιολογησω.Η Epic πληρωνεται για να τραβηξει συγκεκριμενα πλανα,δε μπορω εγω προσωπικα τουλαχιστον να το θεωρησω υπουλο.Αυτο ειναι το μαρκετινγκ.

Αμα το σηκωνει η τσεπη σου παρτον και τον εξοπλισμο,δε σε αναγκαζει η epic,οπως επισης καλυτερα να βλεπω ενα παιδι να παρει πχ ενα headset 50€ και να το χαρει παρα να βλεπω αντιστοιχα σε πλατειες κρυφα με μπυριτσεσ κ φουντα.

το θεμα ταυτισμου ειναι καθαρα στον ανθρωπο.Ο ανιψιος μου,παρομοιας ηλικιας με το παιδι στο αρθρο λατρευει το messi,παιζει μπαλα στην τοπικη ομαδα και οταν γυρνανε μαζι με τη παρεα παιζουν και games.

τωρα το τουρνουα του νετ καφε αναμενομενο μιας και στην Ελλαδα εισαι και οι σχετικοι επιχειρηματιες που θελουν να κανουν τις αρπαχτες δεν εχουν αρχες και ηθικη.

Το τι κρυβεται πισω απ το μικρο το ξερει αυτος και οι τριγυρω του δε μπορουν να μπουν ολοι στο ιδιο τσουβαλι,παντου υπαρχει βρωμια υπαρχουν ομως και εξαιρεσεις,ασ μην ειμαστε απολυτοι με ολα,οπως και η κατασταση που ισχυριζεσαι οτι εζησες μακαρι να ναι ολα καλα με τον ανθρωπο που αναφερεσαι αλλα κ εκει δε σημαινει οτι ολες οι περιπτωσεις καταληγουν το ιδιο και μπορουν να μπουν ολα στο ιδιο τσουβαλι.

ως προς τη φορολογια των χρηματων ειμαι σιγουρος οτι με ενα καλο δικηγορο που θα βαλουν οι γονεις του παιδιου θα υπαρχουν παραθυρα ως προς το συντελεστη.Μιλαω εκ πειρας μιας και εχω σχεσεις με καποιες πολιτειες της Αμερικης.

Φίλε μου ωραιότατη η έκθεση που επίσης έγραψες αλλά το σίγουρο ειναι οτι δεν κατάλαβες το νόημα απο αυτά που έγραψα παρα φρόντισες να ασχοληθείς με τις προτάσεις αυτές καθαυτές σαν προτάσεις,παρόλα αυτά θα σου απαντήσω.

Τι σχέση αν γνωρίζω τι έκανε ο Gordon πριν με αυτό που είπα το οποίο ήταν 100% ξεκάθαρο; εγω αναφέρθηκα στο θέμα σύγκρισης οχι στο τι έκαναν και οι δυο πρίν η μετά.

Εδω δεν μιλάμε για Kardashians οι οποίες έχουν απήχηση σε λοβοτομημένες 40αρες και 20χρονες bimbo ούτε για τον Messi η οποιονδήποτε άλλο μπορεί να αναφέρει κάποιος και εξήγησα τους λόγους γιατί αναλυτικότατα.
Γιατι εν αντιθέσει με τον παίκτη που βλέπει να παίζει και γύρω του έχει και ο ίδιος ίδιο η παρόμοιο εξοπλισμό,υπολογιστή δηλαδή,είναι πιο έυκολο να ταυτιστεί με αυτόν κάτι που με τους αλλους δεν εχει τόσες πιθανότητες αφού ούτε σε βίλλα μένουν ούτε στο Καμπ Νου.

Το να στήσεις ενα καλο υπολογιστή με τα σημερινά δεδομένα είναι ακριβός,πόσο μάλλον για ενα παιδί κάτω των 20 ετών το οποίο και δεν εργάζεται για να έχει πηγή εσόδων,και συν τοις άλλοις 700€ δεν νομίζω να είναι λίγα όταν ο βασικός μισθός είναι στα 580€.
Δεν μίλησε κανείς για εξαναγκασμό απο την Epic,αν δεν μπορείς να κατανοήσεις τι γράφω τουλάχιστον μη το διαστρεβλώνεις σε παρακαλώ,τα λεγόμενα μου ήταν απολύτως ξεκάθαρα,επίσης το παράδειγμα που αναφέρεις με την μπυρίτσα και το χασίς δεν είναι συνήθεις εικόνα και καλό είναι όταν χρησιμοποιούμε ενα παράδειγμα να παίρνουμε τον κανόνα αυτού και οχι την εξαίρεση,και κανόνα φυσιολογικών περιοχών οχι υποβαθμισμένων που εκεί ναι υπάρχουν τέτοιες εικόνες αρκετά συχνά. 

Μάρκετινγκ φυσικά υπάρχει και θα υπάρχει παντού αυτό τι σημαίνει όμως οτι επειδή είναι παντού δεν πρέπει να υπάρχει ενα όριο; και εταιρείες υπάρχουν πολλές αλλά υπάρχουν κανόνες για την λειτουργία τους,η Google για παράδειγμα παρόλο που είναι η κυρίαρχη σε πολλούς διαδικτυακούς τομείς τις απαγορέυεται να διαφημίζει τα προιόντα της με έντονο τρόπο λόγω αθέμιτου ανταγωνισμού και της έχουν επιβληθεί πρόστιμα και για αυτό και μάλιστα αρκετών δισεκατομμυρίων.

Το θέμα τάυτισης εννοείται οτι είναι στον άνθρωπο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι πρέπει να αφήσουμε τα πάντα χωρίς ασφαλιστικές δικλείδες επειδή τα πάντα είναι στον άνθρωπο,εσυ που είσαι και ενήλικος είναι διασφαλισμένο οτι κάνεις πάντα τις σωστές επιλογές; ειλικρινά δεν βρίσκω κάπου να πιασω το συλλογισμό σου.

Ακριβώς επειδή οι επιχειρηματίες σκέφτονται την τσέπη τους εμείς ας σκεφτούμε το καλό των παιδιών μας και ας θέσουμε οπως προείπα ασφαλιστικές δικλείδες,γιατί δεν εξαπατούν μονο τις μικρές ηλικίες αλλά και την εφορία.

Σαφέστατα και δεν ειμαστε ολοι ιδιοι αλλιώς ο κοσμος θα ήταν βαρετός,τώρα ο φίλος που προανέφερα ευτυχώς άλλαξε αλλά και πάλι σημάδια έχουν μείνει επάνω του οχι απο την ενασχόληση του με το gaming ομως αλλά γιατί η εμμονή που είχε με αυτό μεταφέρθηκε σιγά σιγά και σε άλλους τομείς της ζωης τους κι αυτο γιατι δεν μπορει να προσμετρησει σωστά τα όρια στο κάθε τι που κάνει.

Πίστεψε με οτι δικηγόρο και οικονομολόγο και να βάλει θα πληρώσει οτι πρέπει μιας και τα χρήματα δεν είναι απο έσοδα που μπορούν να δικαιολογηθούν οτι του βγάλουν θα πληρώσει αυτό είναι το μόνο σίγουρο και γνωρίζω τι σου λέω έχοντας συγγενείς σε αρκετές πολιτείες των ηνωμένων πολιτειών με τον έναν να έχει δικό του εργοστάσιο παραγωγής υαλικών.

Επεξ/σία από Saggitaro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα από το αν είναι μαγκιά του η όχι, μονο εγώ το βλέπω επικίνδυνο να προβάλλονται/διαφημίζονται τέτοια περιστατικά; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Saggitaro είπε

Φίλε μου ωραιότατη η έκθεση που επίσης έγραψες αλλά το σίγουρο ειναι οτι δεν κατάλαβες το νόημα απο αυτά που έγραψα παρα φρόντισες να ασχοληθείς με τις προτάσεις αυτές καθαυτές σαν προτάσεις,παρόλα αυτά θα σου απαντήσω.

Φυσικα και καταλαβαινω απλα εχουμε διαφορετικη αποψη.

1 ώρα πριν, Saggitaro είπε

 

Εδω δεν μιλάμε για Kardashians οι οποίες έχουν απήχηση σε λοβοτομημένες 40αρες και 20χρονες bimbo ούτε για τον Messi η οποιονδήποτε άλλο μπορεί να αναφέρει κάποιος και εξήγησα τους λόγους γιατί αναλυτικότατα.
 

Μιλαμε για προτυπα δεν υπαρχει εξαιρεση σε τι ηλικια και σε ποιο κλαδο  απευθυνεται.Ακομα χειροτερα αν απευθυνεται και σε ενηλικες οπωες λες 40αρες.

1 ώρα πριν, Saggitaro είπε

Το να στήσεις ενα καλο υπολογιστή με τα σημερινά δεδομένα είναι ακριβός,πόσο μάλλον για ενα παιδί κάτω των 20 ετών το οποίο και δεν εργάζεται για να έχει πηγή εσόδων,και συν τοις άλλοις 700€ δεν νομίζω να είναι λίγα όταν ο βασικός μισθός είναι στα 580€

 

αυτη τη στιγμη μιλαμε για καποιον ο οποιος μπορει να διαθεσει,αν το παμε στα ακρα υπαρχουν και σπιτια που δεν εχουν λεφτα για κυριες αναγκες.Ασ μη μπαινουμε σε τετοιες λεπτομερειες και χανουμε την ωρα μας.

1 ώρα πριν, Saggitaro είπε

Δεν μίλησε κανείς για εξαναγκασμό απο την Epic,αν δεν μπορείς να κατανοήσεις τι γράφω τουλάχιστον μη το διαστρεβλώνεις σε παρακαλώ,τα λεγόμενα μου ήταν απολύτως ξεκάθαρα,επίσης το παράδειγμα που αναφέρεις με την μπυρίτσα και το χασίς δεν είναι συνήθεις εικόνα και καλό είναι όταν χρησιμοποιούμε ενα παράδειγμα να παίρνουμε τον κανόνα αυτού και οχι την εξαίρεση,και κανόνα φυσιολογικών περιοχών οχι υποβαθμισμένων που εκεί ναι υπάρχουν τέτοιες εικόνες αρκετά συχνά. 

Δε διαστρεβλωνω τιποτα,μιλας για υπουλο μαρκετινγκ και απλα σου εξηγω οτι ετσι ειναι το μαρκετινγκ.

Μπυριτσα και χασις φιλε μου ειναι πολυ συνηθεις εικονα,δε μιλαμε για εξαιρεση,βγες λιγο εξω σε πλατειες κλπ και δες τα πιτσιρικια με τι ασχολουνται.δε χρειαζεται να φτασεις Ζεφυρι για να τα δεις αυτα.

1 ώρα πριν, Saggitaro είπε

Ακριβώς επειδή οι επιχειρηματίες σκέφτονται την τσέπη τους εμείς ας σκεφτούμε το καλό των παιδιών μας και ας θέσουμε οπως προείπα ασφαλιστικές δικλείδες,γιατί δεν εξαπατούν μονο τις μικρές ηλικίες αλλά και την εφορία.

Εχεις καποια αμεση σχεση επαγγελματικη? Γιατι παρ ολη τη καλη διαθεση δε νομιζω σα πολιτης να καταφερεις πολλα σ αυτο το κομματι στην Ελλαδα.

1 ώρα πριν, Saggitaro είπε

 

Πίστεψε με οτι δικηγόρο και οικονομολόγο και να βάλει θα πληρώσει οτι πρέπει μιας και τα χρήματα δεν είναι απο έσοδα που μπορούν να δικαιολογηθούν οτι του βγάλουν θα πληρώσει αυτό είναι το μόνο σίγουρο και γνωρίζω τι σου λέω έχοντας συγγενείς σε αρκετές πολιτείες των ηνωμένων πολιτειών με τον έναν να έχει δικό του εργοστάσιο παραγωγής υαλικών.

Εχεις εικονα για τα εικονικα donations που γινοντε ετσι?

Και εγω εχω επαγγελματικη δραστηριοτητα χρονια New Jersey,Denver και κοντινο μου προσωπο που εχει στο Miami.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, neverme είπε

Ανεξάρτητα από το αν είναι μαγκιά του η όχι, μονο εγώ το βλέπω επικίνδυνο να προβάλλονται/διαφημίζονται τέτοια περιστατικά; 

Γιατι επικινδυνο? για ποιον?

Το "περιστατικο" εγινε ακριβως για τη διαφημιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rus είπε

Γιατι επικινδυνο? για ποιον?

Το "περιστατικο" εγινε ακριβως για τη διαφημιση.

Επικίνδυνο για έναν 16 χρονών να καταλάβει ότι αυτός ο παίχτης είναι ένας στο εκατομμύριο και να μην περιμένει να βγάλει λεφτά έτσι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, neverme είπε

Επικίνδυνο για έναν 16 χρονών να καταλάβει ότι αυτός ο παίχτης είναι ένας στο εκατομμύριο και να μην περιμένει να βγάλει λεφτά έτσι... 

Δε νομιζω οτι υπαρχουν ατομα που να πιστευουν κατι τετοιο. Δηλ. βλέποντας καποιος που παιζει μπαλα το Μεσι περιμενει οτι θα βγαλει κι αυτος τα λεφτα του Μεσι?

 

3 ώρες πριν, Saggitaro είπε

Εδω δεν μιλάμε για Kardashians οι οποίες έχουν απήχηση σε λοβοτομημένες 40αρες και 20χρονες bimbo .

Στους αντρες εχουν απηχηση οι παραμορφωμενες Καρντασιαν, όχι στις γυναικες :lol:

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους ξεφτίλισε ο πιτσιρικάς.Ποιός απο όσους τον κράζετε δεν θα θέλατε να αποκτήσετε τόσα χρήματα;Η έστω να τον είχατε αδερφό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...