Προς το περιεχόμενο

ITX Madness - Sffpc Insomniacs


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, tsofras είπε

Sold out ήδη

Όχι, βρε, απλώς δεν έχει ανοίξει ακόμη το pre-order window, γι' αυτό το εμφανίζει έτσι.

Αφού το έγραψα: "Limited pre-order run, το οποίο θα ξεκινήσει την πρώτη Ιουνίου". Μέχρι την πρώτη Ιουνίου, θα φαίνεται ότι το κουτί δεν είναι διαθέσιμο/sold out.

Δεν το έχουν στο κατάστημά τους, νομίζω πως περί τα τέλη Αυγούστου θα είναι διαθέσιμο το πρώτο batch προς αποστολή σε όσους έκαναν pre-order.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Όχι, βρε, απλώς δεν έχει ανοίξει ακόμη το pre-order window, γι' αυτό το εμφανίζει έτσι.

Αφού το έγραψα: "Limited pre-order run, το οποίο θα ξεκινήσει την πρώτη Ιουνίου". Μέχρι την πρώτη Ιουνίου, θα φαίνεται ότι το κουτί δεν είναι διαθέσιμο/sold out.

Δεν το έχουν στο κατάστημά τους, νομίζω πως περί τα τέλη Αυγούστου θα είναι διαθέσιμο το πρώτο batch προς αποστολή σε όσους έκαναν pre-order.

 

Αααα sorry , και φαντάσου διάβασα και τι έγραψες :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
11 ώρες πριν, akoinonitos είπε

θα το χτυπησεις?

Καλημέρα, Χρηστάρα.

Όχι, για δύο λόγους: 1) είναι πολύ μεγάλο για το hardware το οποίο χρησιμοποιώ/θα χρησιμοποιήσω. Επειδή, από 'δώ και πέρα, θα κινούμαι στην x70/70ti/xt κατηγορία, νομίζω πως ένα κουτί 10-12lt είναι το ιδανικό. Το r1 είναι στα 17.5lt, συνεπώς δεν θα εκμεταλλευτώ το volume του.

Παρεμπιπτόντως, στη Louqe ετοιμάζουν τον διάδοχο του s1, το ghost rs1 (reference ή sandwich layout, ανάλογα με τις ανάγκες του χρήστη). Απέχουμε αρκετά, όμως, ακόμη από την κυκλοφορία του.

2) Δεν υπάρχουν παρουσιάσεις/αξιολογήσεις του κουτιού. Γουρούνι στο σακί δεν παίρνω (καλά, για το rs1 θα κάνω μια εξαίρεση :P).

  • Like 3
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Aπ όλα τα αντίγραφα που έχω δει τα τελευταία χρόνια, αυτό το Antec πρέπει να είναι τo χειρότερo.

19.5L τους βγήκε και δε παίρνει ούτε ψυγείο. Μετά έβαλαν και τις κόκκινες τσαχπινιές για να δέσει το γλυκό.

Ενώ βλέπω full θετικά την προσπάθεια που κάνουν οι mainstream εταιρείες στα sff, και ας μην έχουν φρέσκες ιδέες, με μερικά κουτιά είναι να απορείς πραγματικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2024 στις 6:56 ΠΜ, DEADLAZARUS είπε

Καλημέρα, Χρηστάρα.

Όχι, για δύο λόγους: 1) είναι πολύ μεγάλο για το hardware το οποίο χρησιμοποιώ/θα χρησιμοποιήσω. Επειδή, από 'δώ και πέρα, θα κινούμαι στην x70/70ti/xt κατηγορία, νομίζω πως ένα κουτί 10-12lt είναι το ιδανικό. Το r1 είναι στα 17.5lt, συνεπώς δεν θα εκμεταλλευτώ το volume του.

Παρεμπιπτόντως, στη Louqe ετοιμάζουν τον διάδοχο του s1, το ghost rs1 (reference ή sandwich layout, ανάλογα με τις ανάγκες του χρήστη). Απέχουμε αρκετά, όμως, ακόμη από την κυκλοφορία του.

2) Δεν υπάρχουν παρουσιάσεις/αξιολογήσεις του κουτιού. Γουρούνι στο σακί δεν παίρνω (καλά, για το rs1 θα κάνω μια εξαίρεση :P).

Εγώ πάντως έριξα το preorder για ένα obsidian. Κάτι μου λέει πως δεν θα βγει στην ώρα του αλλά οκ. Παρουσιάση επίσημη δεν υπάρχει αλλά ο Mio έχει ανεβάσει πολλές φώτογραφίες και βίντεο στο discord. Έπρεπε να υπάρχει βέβαια και αυτό φαίνεται από το preorder που ακόμα είναι ανοιχτό για 2000 κομμάτια.

Το rs1 δε το βλέπω ούτε για το 25, ειδικά εάν δεν τα πάει και τόσο καλά το r1 στις πωλήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, mandragoraSCR είπε

και οχι καθετο

Δεν έχω πρόβλημα μ' αυτό. 

 

17 ώρες πριν, CMOS_Z είπε

Εγώ πάντως έριξα το preorder για ένα obsidian. Κάτι μου λέει πως δεν θα βγει στην ώρα του αλλά οκ. Παρουσιάση επίσημη δεν υπάρχει αλλά ο Mio έχει ανεβάσει πολλές φώτογραφίες και βίντεο στο discord. Έπρεπε να υπάρχει βέβαια και αυτό φαίνεται από το preorder που ακόμα είναι ανοιχτό για 2000 κομμάτια.

Το rs1 δε το βλέπω ούτε για το 25, ειδικά εάν δεν τα πάει και τόσο καλά το r1 στις πωλήσεις.

Νομίζω πως δεν είχαν άλλη επιλογή. Χρεοκόπησαν κι έστησαν την εταιρεία απ' την αρχή, συνεπώς χρειάζονται χρήματα, αφενός μεν για να ''κινηθούν'' αφετέρου δε για να χρηματοδοτήσουν τα επόμενα projects, μεταξύ αυτών και το rs1.

Πάντως, έχεις δίκιο όσον αφορά το timeline. Τις περισσότερες φορές πέφτουν έξω, επομένως κι εγώ περιμένω ότι το rs1 θα το δούμε (αν το δούμε) το 2026.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...