Προς το περιεχόμενο

ΑΝΕΡΓΟΣ..ποιος θεωρειται?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/7/2019 στις 9:20 ΜΜ, Curi0us είπε

Κάρτα ανεργίας μπορεί να βγάλει οποιοσδήποτε, άσχετα αν έχει απολυθεί, παραιτηθεί ή δεν έχει δουλέψει ποτέ.

Στο να πάρει επίδομα ανεργίας υπάρχει περιορισμός, που υποχρεωτικά πρέπει να έχει απολυθεί κάποιος.

εγω που εκανα καταγγελια συμβασης μου παν πως πρεπει να κινηθω νομικα αλλιως δεν ξερει λεει ο ΟΑΕΔ αν εγω πχ τα βρηκα μετα μαζι του! οποτε μαλλον οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/7/2019 στις 9:32 ΜΜ, Conan2046 είπε

Ή να λήξει ορισμένου χρόνου σύμβαση εργασίας 

έμενα για παράδειγμα λήγει 1 ετους φετος τον Δεκέμβρη, Εφοσον δεν γινει ανανέωση θα πάρω επίδομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, APPLEGEEK είπε

έμενα για παράδειγμα λήγει 1 ετους φετος τον Δεκέμβρη, Εφοσον δεν γινει ανανέωση θα πάρω επίδομα?

Αν υποθέσουμε ότι έχεις τα απαραίτητα ένσημα ναι. Αν έχεις ξαναπάρει επίδομα ανεργίας και δεν έχεις ξεπεράσει τον μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό μέρων επιδότησης θα το πάρεις (αφού με ενούς έτους ένσημα θα έχεις σίγουρα τον ελάχιστο αριθμό), αν δεν έχεις ξαναπάρει οι προϋποθέσεις είναι διαφορετικές και πρέπει να το δεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Αν υποθέσουμε ότι έχεις τα απαραίτητα ένσημα ναι. Αν έχεις ξαναπάρει επίδομα ανεργίας και δεν έχεις ξεπεράσει τον μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό μέρων επιδότησης θα το πάρεις (αφού με ενούς έτους ένσημα θα έχεις σίγουρα τον ελάχιστο αριθμό), αν δεν έχεις ξαναπάρει οι προϋποθέσεις είναι διαφορετικές και πρέπει να το δεις.

ναι δικαιούμαι- εχω ξαναπάρει το 2017 αλλα εργάζομαι απο τον σεπ του 2018

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...