Προς το περιεχόμενο

Κατά την άποψη σας, ποια πανεπιστήμια πληροφορικής αξίζουν στην Αθήνα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, billsnake21 είπε

Τι ακριβώς σε ενδιαφέρει περισσότερο στο χ ψ πανεπιστήμιο πληροφορικής; 

Προγραμματισμός η δίκτυα με ενδιαφέρουν, Python η C++ τα λίγα μαθήματα που έκανα στο επαλ με το java δεν μου άρεσε καθόλου και δεν φαντάζομαι να το κάνω σαν δουλεία

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, smanlol είπε

Πραγματικά δεν ξέρω ποια σχολή αξίζει στην Αθήνα, η καθηγητές μου μόνο λίγα ξέρουν από τι ρώτησα.

Με σειρά δυσκολίας χωρίς αμφιβολία με αυτή τη σειρά:

  1. DIT
  2. AUEB
  3. UNIPI

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Voyaller είπε

Δε χρειάζεται να σπαταλήσεις 4+ χρόνια από τη ζωή σου για να ασχοληθείς με δίκτυα και ειδικά προγραμματισμό.

Practise makes perfect.

Δεν είναι αυτό απλά θέλω ενα πτυχίο έτσι γιανά δήξω ότι ξέρω, από εκεί και περά έχω θα ασχοληθώ να μάθω πράγματα

Γενικά ακούω ότι λίγο μέτραει το πτυχίο.

Επεξ/σία από smanlol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, smanlol είπε

Δεν είναι αυτό απλά θέλω ενα πτυχίο έτσι γιανά δήξω ότι ξέρω, από εκεί και περά έχω θα ασχοληθώ να μάθω πράγματα

Γενικά ακούω ότι λίγο μέτριοι το πτυχίο

Μην ακούς τι σου λένε. Αν μπορείς να μπεις τότε το πτυχίο σε φέρνει σε καλύτερη θέση μακρόχρονα. Αυτό δεν σημαίνει ότι χωρίς το πτυχίο δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα. Ούτε σημαίνει ότι με το πτυχίο θα έχεις δρόμο με ροδοπέταλα. Αλλά δεν αλλάζει ότι είναι μία σωστή επιλογή στη φάση που είσαι τώρα.

Απλά θέλει προσοχή να τελειώσεις στα 4 χρόνια. Μην το ξεσκίσεις και τελειώσεις σε 10ετία που κάνουν οι περισσότεροι ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GothicCrusader είπε

Μην ακούς τι σου λένε. Αν μπορείς να μπεις τότε το πτυχίο σε φέρνει σε καλύτερη θέση μακρόχρονα. Αυτό δεν σημαίνει ότι χωρίς το πτυχίο δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα. Ούτε σημαίνει ότι με το πτυχίο θα έχεις δρόμο με ροδοπέταλα. Αλλά δεν αλλάζει ότι είναι μία σωστή επιλογή στη φάση που είσαι τώρα.

Απλά θέλει προσοχή να τελειώσεις στα 4 χρόνια. Μην το ξεσκίσεις και τελειώσεις σε 10ετία που κάνουν οι περισσότεροι ...

Μπα δεν νομίζω ήδη μια χρόνια έχασα στης πανελλήνιες, δεν έχω όρεξη να χαλαώ άλλες έξτρα χρονιές λόγου τεμπελιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, smanlol είπε

Μπα δεν νομίζω ήδη μια χρόνια έχασα στης πανελλήνιες, δεν έχω όρεξη να χαλαώ άλλες έξτρα χρονιές λόγου τεμπελιάς.

Πολύ καλά τότε.

Θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου και την απόσταση. Αν σε βολεύει κάποιο λόγω απόστασης προτίμησε αυτο. Αλλιώς πήγαινε στο δυσκολότερο που μπορείς να περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...