Προς το περιεχόμενο

Compact στα 100 ευρω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και είναι καλοκαιράκι, ψάχνω μια φθηνή κομπακτ για να έχω μαζί μου στις διακοπές. Ξέρω πως με τα χρήματα αυτά δε παίρνεις κατι σπουδαίο, αλλα επείδη παραπάνω δε μπορώ να δώσω αυτό το καιρό, ποια είναι η καλύτερη μου επιλογή στα χρήματα αυτα; Κοιτάω μονο απο ελλάδα για αγορά.

σκεφτόμουν και τη λύση της action, όπως αυτή https://www.skroutz.gr/s/13604282/Xiaomi-MiJia-4K.html#reviews αλλά απο ότι καταλαβαίνω υστερουν στην ποιότητα της φωτογραφίας και είναι κυρίως για βίντεο. Κάθε βοηθεια ευπρόσδεκτη καθώς είναι ασχετος με το αθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψέ με, με τα 100 ευρώ μπορείς να βρεις υπέροχες μεταχειρισμένες κόμπακτ. Μηχανές που πριν από λίγα χρόνια κόστιζαν 300-400 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Έχεις smartphone ;

 

4 ώρες πριν, hectorsdad είπε

Πίστεψέ με, με τα 100 ευρώ μπορείς να βρεις υπέροχες μεταχειρισμένες κόμπακτ. Μηχανές που πριν από λίγα χρόνια κόστιζαν 300-400 ευρώ.

εχω smartphone, απλα θελω όμως μια φωτογραφικη για να μην εχω μαζι το κινητο. να ησυχασω μια και καλή, να το αφήνω και να κάνω τη βόλτα μου. ξερω πως μπορώ πχ να το βάλω flight mode ή κατι τετοιο, αλλά πάντα θα με τρώει και θα το τσεκάρω, οπότε θέλω να αποφύγω να έχω γενικότερα μαζι μου κινητο, απλά να ευχαριστηθώ τις διακοπές μου. 

σε ευχαριστώ, αλλά δε θέλω κατι σε μεταχειρισμένο, καταλαβαίνω πως το ποσο ειναι μικρό, οπότε θέλω απλά να δω τι καλύτερο μπορώ να πάρω σε αυτά τα χρήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορές που έχουν μεταξύ τους οι μηχανές στο ποσό που ψάχνεις είναι μικρές.

Αν δε θες να πας σε μεταχειρισμένο, πάρε όποια σου κάνει κλικ. Και η Canon που αναφέρεις μια χαρά είναι.

Aν ξανασκεφτείς πάντως το ενδεχόμενο μεταχειρισμένο βρίσκεις πολλές καλές επιλογές με τρελά καλύτερη απόδοση από αυτές που κοιτάς.

Πχ: 

 

ΥΓ: Και όπως λέει ο Senninha.. δεν έχω καμία σχέση με την όποια αγγελία παραθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Rumpelstiltskin είπε

Μιας και είναι καλοκαιράκι, ψάχνω μια φθηνή κομπακτ για να έχω μαζί μου στις διακοπές. Ξέρω πως με τα χρήματα αυτά δε παίρνεις κατι σπουδαίο, αλλα επείδη παραπάνω δε μπορώ να δώσω αυτό το καιρό, ποια είναι η καλύτερη μου επιλογή στα χρήματα αυτα; Κοιτάω μονο απο ελλάδα για αγορά.

σκεφτόμουν και τη λύση της action, όπως αυτή https://www.skroutz.gr/s/13604282/Xiaomi-MiJia-4K.html#reviews αλλά απο ότι καταλαβαίνω υστερουν στην ποιότητα της φωτογραφίας και είναι κυρίως για βίντεο. Κάθε βοηθεια ευπρόσδεκτη καθώς είναι ασχετος με το αθλημα.

   Έχει εδώ μέσα αρκετές και μάλιστα σε πολύ καλές τιμές , ακόμη και με 40 ευρώ .

Με λίγη αναζήτηση θα βρείτε σίγουρα , προτιμηστε κάτι που είναι πλήρες από παρελκόμενα , όπως επίσης από την πόλη που βρίσκεστε , αν γίνεται , ώστε να το δείτε από κοντά . Συνήθισμενα σημεία ελέγχου , να κλείνει σωστά το πορτακι της μπαταρίας , να λειτουργεί σωστά ο μηχανισμός ασφάλισης της κάρτας μνήμης όπως επίσης το καπάκι του φακού στο μπροστινό μέρος του να ανοιγοκλείνει σωστά .

   Καλή επιτυχία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς μια κόμπακτ των 100 ευρώ (καινούρια) , δεν δίνει σημαντικά καλλίτερα αρχεία από ένα καλό τηλέφωνο.

Μόνο ζουμ προσθέτει. Ο καλός φακός κοστίζει.

Γι'αυτό προτείνουμε μεταχειρισμένη. Έχω πάρει δεκάδες μεταχειρισμένες και καμία δεν ήταν προβληματική. Αν όμως θέλεις οπωσδήποτε καινούρια, κάνε λίγο υπομονή να μαζέψεις τα χρήματα για μια που να υπερέχει σαφώς ενός τηλεφώνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2019 στις 11:04 ΠΜ, Rumpelstiltskin είπε

σε σχέση με ενα note 5 (xiaomi) δε θα εχει σοβαρές διαφορές;

    Θα έχει , μην ξεχνάτε ότι ο φακός του κινητού έχει μια μοναδική εστιακή απόσταση , αυτή που φαίνεται όταν βάζετε σε λειτουργία την κάμερα του κινητού . Μέχρις εκεί όλα καλά , από κει και πέρα το ζουμ που κάνετε με τα δάχτυλα ώστε να τραβήξετε κάτι πιο κοντά , είναι πλέον ψηφιακό με ότι αυτό συνεπάγεται .

Στις 18/6/2019 στις 10:54 ΠΜ, Rumpelstiltskin είπε

η Canon PowerShot SX420 IS τι λεει; είναι λίγο πάνω απο το budget αλλά φαίνεαι καλή

    Η λογική και καλό και φθηνό έχει εγκαταλειφθεί εδώ και καιρό , το κριτήριο σας με την τιμή είναι αυτό που χρειάζεται να βάλετε μπροστά . Αυτός είναι και ο λόγος όπου οι περισσότεροι σας προτείνουν είτε να μείνετε με το κινητό , είτε να δείτε κάτι σε μεταχειρισμένο το οποίο μάλιστα θα σας κοστίσει και πολύ λιγότερο από αυτό που είστε έτοιμος να ξοδέψετε . Εν πάση περιπτώσει δεν υπάρχει περίπτωση να κλάψετε 40 έως 60 ευρώ , στην περίπτωση ας πούμε που κάτι χαλάσει , από την άλλη αν σας πάει και πέντε έξη χρόνια με άψογη λειτουργία ακόμη καλύτερα . Προσωπικά χρησιμοποιώ μεταξύ άλλων και μια PowerShot a540 , παλιό μοντέλο με 7 μεγαπίξελ , αγορασμενη από εδώ μέσα για 19 ευρώ , η οποία εξακολουθεί να λειτουργεί , να τραβάει φωτογραφίες κλπ κλπ κι' αν χαλάσει , που δεν το βλέπω , αγοράζω άλλη !!! Η σειρά PowerShot a , το ξαναλέω a ,  παραμένει αξιόλογη πάντα .... φυσικά υπάρχουν και άλλες προτάσεις άλλων εταιριών . Αξιόλογη επίσης σειρά είναι η L της Nikon L19 , 21 κλπ , όπως επίσης τα DSC W270 και 290 της Sony , κάποια νεότερα της σειράς Cybershot και άλλες .

   Δεν αξίζει να το βασανίζετε πολύ , βρείτε μια μηχανουλα και βγάλτε φωτογραφίες . 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...