Προς το περιεχόμενο

H Square Enix εξετάζει το ενδεχόμενο να δημιουργήσει μία συνδρομητική υπηρεσία για όλους τους τίτλους της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
42 minutes ago, Arkin said:

Να ξερετε ομως οτι στο τελος μονο steam και epic θα μεινουν. 

Το EGS δεν έχει μέλλον. Έχει ήδη ξεκινήσει η αντίστροφη μέτρηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίζει την Παροιμία Βρήκαμε παπά (η νεκροθάφτη σε παραλλαγή) ας θάψουμε 5-6... ας βγάλει και η Sega και η θρυλική Atari συνδρομητική,για να βγάλουν κάνα φράγκο αν παίζουμε τα παλιά κλασικά <_< 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ; ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΓΑΖΩΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΟΛΟΙ. ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ; ΘΑ ΘΕΛΟΥΜΕ 500ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ. ΕΛΕΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή βλέπω ότι όλοι το κράζετε αυτό το σύστημα, η δική μου γνώμη είναι ότι δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό. Αντιθέτως μου αρέσει.

Εγώ μπορεί να παίξω ένα παιχνίδι και να μην ξανά ασχοληθώ μαζί του μετά από έξι μήνες ή και ένα χρόνο, ακόμα και αν το έχω αφήσει στην μέση.

Έχω τόσα παιχνίδια στην βιβλιοθήκη μου και τι κατάλαβα δηλαδή? Να τα δείχνω στους φίλους μου που δεν παίζει κανείς παιχνίδια? Αφού έχω χρόνια να τα παίξω και δεν πρόκειται δηλαδή να τα ξανά εγκαταστήσω. Μια χαρά αγοράζουμε digital τίτλους πλέον, γιατί να μην δίνουμε 4-5€ το μήνα να παίξουμε λίγο και αν βαρεθούμε τον μεθεπόμενο μήνα ξανά, ή του χρόνου. Και ας μην είναι ποτέ "δικός μου". Αφού έτσι κι αλλιώς άμα τον τερματίσω το πιο πιθανό είναι να μην ξανά ασχοληθώ και ποτέ ξανά, ή μετά απο 2-3 χρόνια θα τον εγκαταστήσω και σε 1 μήνα θα τον παρατήσω ξανά. Ε, ας κάνω και τότε συνδρομή με 4€. Δεν με δεσμεύει κανείς. Το origin για παράδειγμα με 4€ παίζεις σχεδόν όλα τα παιχνίδια του και δεν χάνονται ποτέ τα saves. Και το έβαλα και είδα τελικά ότι είναι ψιλοπατάτα το Battlefield V (edit* σε σχέση με το 1 που ήδη έχω). Τσάμπα χρήματα θα έδινα!! Ας κάνω καλύτερα για 8 μήνες συνδρομή τώρα να παίξω ένα σωρό τίτλους που έχει, μαζί με battlefield.

Φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις σε μερικούς τίτλους. Προσωπικά δεν παίζω παιχνίδια όπως παλιά. Πλέον τα βαριέμαι εύκολα, γιαυτό και είναι σχεδόν απίθανο να δώσω χρήματα να τα αγοράσω. Έτσι κι αλλιώς αυτό που μετράει είναι να ευχαριστηθείς έναν τίτλο και να σε ταξιδέψει, όχι να λες ότι τον αγόρασες.

Επεξ/σία από patentas11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2019 στις 11:56 ΜΜ, patentas11 είπε

Επειδή βλέπω ότι όλοι το κράζετε αυτό το σύστημα, η δική μου γνώμη είναι ότι δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό. Αντιθέτως μου αρέσει.

Εγώ μπορεί να παίξω ένα παιχνίδι και να μην ξανά ασχοληθώ μαζί του μετά από έξι μήνες ή και ένα χρόνο, ακόμα και αν το έχω αφήσει στην μέση.

Έχω τόσα παιχνίδια στην βιβλιοθήκη μου και τι κατάλαβα δηλαδή? Να τα δείχνω στους φίλους μου που δεν παίζει κανείς παιχνίδια? Αφού έχω χρόνια να τα παίξω και δεν πρόκειται δηλαδή να τα ξανά εγκαταστήσω. Μια χαρά αγοράζουμε digital τίτλους πλέον, γιατί να μην δίνουμε 4-5€ το μήνα να παίξουμε λίγο και αν βαρεθούμε τον μεθεπόμενο μήνα ξανά, ή του χρόνου. Και ας μην είναι ποτέ "δικός μου". Αφού έτσι κι αλλιώς άμα τον τερματίσω το πιο πιθανό είναι να μην ξανά ασχοληθώ και ποτέ ξανά, ή μετά απο 2-3 χρόνια θα τον εγκαταστήσω και σε 1 μήνα θα τον παρατήσω ξανά. Ε, ας κάνω και τότε συνδρομή με 4€. Δεν με δεσμεύει κανείς. Το origin για παράδειγμα με 4€ παίζεις σχεδόν όλα τα παιχνίδια του και δεν χάνονται ποτέ τα saves. Και το έβαλα και είδα τελικά ότι είναι ψιλοπατάτα το Battlefield V (edit* σε σχέση με το 1 που ήδη έχω). Τσάμπα χρήματα θα έδινα!! Ας κάνω καλύτερα για 8 μήνες συνδρομή τώρα να παίξω ένα σωρό τίτλους που έχει, μαζί με battlefield.

Φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις σε μερικούς τίτλους. Προσωπικά δεν παίζω παιχνίδια όπως παλιά. Πλέον τα βαριέμαι εύκολα, γιαυτό και είναι σχεδόν απίθανο να δώσω χρήματα να τα αγοράσω. Έτσι κι αλλιώς αυτό που μετράει είναι να ευχαριστηθείς έναν τίτλο και να σε ταξιδέψει, όχι να λες ότι τον αγόρασες.

συμφωνώ όταν το τερματίζεις το παιχνίδι. άντε και οκ. αλλά υπάρχει περίπτωση να πληρώνεις συνδρομή για έναν χρόνο για ένα παιχνίδι, πες 60 ευρώ σύνολο και στο τέλος να μην σου ανήκει. το να έχει μια εταιρεία όλα τα παιχνίδια από το '90 διαθέσιμα για να παίξεις δεν λέει κάτι. απλά το κάνει για κίνηση marketing και για να λέει πως έχω διαθέσιμα 50 παιχνίδια με την συνδρομή. από αυτά θα μπορούν να παιχτούν το πολύ τα 5 καθώς τα υπόλοιπα θα έχουν αρχαία γραφικά, αρχαίο gameplay. το να έχει ο κάθε πρικαμένος συνδρομή είναι απίστευτο πραγματικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, james01gr είπε

συμφωνώ όταν το τερματίζεις το παιχνίδι. άντε και οκ. αλλά υπάρχει περίπτωση να πληρώνεις συνδρομή για έναν χρόνο για ένα παιχνίδι, πες 60 ευρώ σύνολο και στο τέλος να μην σου ανήκει. το να έχει μια εταιρεία όλα τα παιχνίδια από το '90 διαθέσιμα για να παίξεις δεν λέει κάτι. απλά το κάνει για κίνηση marketing και για να λέει πως έχω διαθέσιμα 50 παιχνίδια με την συνδρομή. από αυτά θα μπορούν να παιχτούν το πολύ τα 5 καθώς τα υπόλοιπα θα έχουν αρχαία γραφικά, αρχαίο gameplay. το να έχει ο κάθε πρικαμένος συνδρομή είναι απίστευτο πραγματικά

Η ΕΑ απ' ότι είδα εγώ που έβαλα το Origin χονδρικά σου δίνει να παίξεις - απο τα 199 παιχνίδια - και του 2018-19 τίτλους όπως Star Wars: Battlefront 2, Need for Speed, TitanFall 2 και άλλα. Εντάξει, όπως είπα δεν είναι συνεχόμενη η συνδρομή. Παίζεις τώρα Ιούνιο, Ιούλιο-Αύγουστο με τα μπάνια και τις παραλίες το σταματάς. Μόλις ξεκινήσουν τα κρύα το ξαναβάζεις και μέσα σε 4 μήνες + τον Ιούνιο του 19 π.χ. έχεις παίξει και τους 4 τίτλους (μαζί με το Battlefield 1-V). Χονδρικά όπως το σκέφτομαι έχεις δώσει 20€ και έχεις δοκιμάσει και ευχαριστηθεί αρκετά τίτλους που θα σου κόστιζαν ο καθένας τουλάχιστον τόσα. Και όπως είπα φαίνεται καλό γιατί το πολύ πιο πιθανό είναι μόλις τους βαρεθείς δεν θα ξανά ασχοληθείς ίσως και επειδή θα έχει βγει και το επόμενο της σειράς 😁.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/6/2019 στις 12:48 ΜΜ, Malthador είπε

Θα μου ζητάς πηγή κάθε φορά που γράφω την προσωπική μου άποψη για το EGS; 

Υπάρχει κάποιο point σε αυτό; 

μονο οταν χρειαζεται μια διασαφηση στο αν εκθετεις γεγονοτα η την προσωπικη σου αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...