Προς το περιεχόμενο

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΜΕΤΚΕΛ η JES???


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Καλημέρα! Δουλευω σε ελεγκτικη εταιρεια εδω και ενα μηνα . Σκεφτομαι να ξεκινησω τα μαθηματα στο ΙΕΣΟΕΛ, απλα εχω το εξης διλημμα:

Να ξεκινησω ΜΕΤΚΕΛ η JES( METKEΛ κ ΑCCA) ? Δεδομενου οτι το επιπεδο αγγλικων μου ειναι Β2, εχοντας σκοπο να αποκτησω και C2 (αργοτερα).Ρωταω απο την αποψη πως θα μπορω να ανταπεξελθω στα μαθηματα του ΑCCA  . Γενικα οποιος μπορεί και ξερει ας μου δωσεις καποιες βασικες πληροφοριες ( π.χ. οι παρακολουθησεις ειναι για τα ελληνικα κ τ αγγλικα μαθηματα?, το προγραμμα JES στο πληρωνει η εταιρεια? ποσο διαβασμα απαιτει το ποργραμμα jes  σε ημερησια βαση?) Ευχαριστωωωω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα την εταιρεια αλλα κατα βαση ολες οι μεγαλες και μεσσαιες στο πληρωνουν.Εγω οταν το εκανα πληρωναν τα διδακτρα και τα εξεταστρα μια φορα στο καθε μαθημα (αν εμενες δηλαδη σε μαθημα τα εξεταστρα για να το ξαναδωσεις 50 ευρω εβγαιναν απο την μισθο σου).

Το ACCA γενικα ειναι καλυτερο απο το ΜΕΤΚΕΛ.Για την δυσκολια το Πανεπιστημιο ειναι περιπατος στο παρκο σε σχεση με αυτα τα μεταπτυχιακα.Το ACCA ειναι στα αγγλικα (αυτο προτεινω να κανεις).

Οι παρακολουθησεις για το ΜΕΤΚΕΛ ειναι 5-9 καθε απογευμα για αυτους που δουλευουν και για τους υπολοιπους ειναι πρωινα τμηματα στην Αθηνα τουλαχιστον.Αντικειμενικα ειναι οτι καλυτερο νομιζω μπορεις να κανεις σε μεταπτυχιακο απο αποψη γνωσεων καθως η μεγαλη πλειοψηφια δεν ειναι ακαδημαικοι αλλα ανθρωποι επαγγελματιες.Δουλευεις σε ελεγκτικη και θελεις να συνεχισεις ε?μωρε μπραβο!Σε ποια αν επιτρεπεται?λογικα για να σε πηραν χωρις χαρτι φανταζομαι thorton,delloite η ey?

οτι πληροφορια θελεις για ωραρια που εχουν οι εταιρειες μισθολογικα και κλιμα ρωτα εδω ειμαι για σενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
18 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

Αναλογα την εταιρεια αλλα κατα βαση ολες οι μεγαλες και μεσσαιες στο πληρωνουν.Εγω οταν το εκανα πληρωναν τα διδακτρα και τα εξεταστρα μια φορα στο καθε μαθημα (αν εμενες δηλαδη σε μαθημα τα εξεταστρα για να το ξαναδωσεις 50 ευρω εβγαιναν απο την μισθο σου).

Το ACCA γενικα ειναι καλυτερο απο το ΜΕΤΚΕΛ.Για την δυσκολια το Πανεπιστημιο ειναι περιπατος στο παρκο σε σχεση με αυτα τα μεταπτυχιακα.Το ACCA ειναι στα αγγλικα (αυτο προτεινω να κανεις).

Οι παρακολουθησεις για το ΜΕΤΚΕΛ ειναι 5-9 καθε απογευμα για αυτους που δουλευουν και για τους υπολοιπους ειναι πρωινα τμηματα στην Αθηνα τουλαχιστον.Αντικειμενικα ειναι οτι καλυτερο νομιζω μπορεις να κανεις σε μεταπτυχιακο απο αποψη γνωσεων καθως η μεγαλη πλειοψηφια δεν ειναι ακαδημαικοι αλλα ανθρωποι επαγγελματιες.Δουλευεις σε ελεγκτικη και θελεις να συνεχισεις ε?μωρε μπραβο!Σε ποια αν επιτρεπεται?λογικα για να σε πηραν χωρις χαρτι φανταζομαι thorton,delloite η ey?

οτι πληροφορια θελεις για ωραρια που εχουν οι εταιρειες μισθολογικα και κλιμα ρωτα εδω ειμαι για σενα

33 λεπτά πριν, kostis94 είπε

Καλημέρα! Δουλευω σε ελεγκτικη εταιρεια εδω και ενα μηνα . Σκεφτομαι να ξεκινησω τα μαθηματα στο ΙΕΣΟΕΛ, απλα εχω το εξης διλημμα:

Να ξεκινησω ΜΕΤΚΕΛ η JES( METKEΛ κ ΑCCA) ? Δεδομενου οτι το επιπεδο αγγλικων μου ειναι Β2, εχοντας σκοπο να αποκτησω και C2 (αργοτερα).Ρωταω απο την αποψη πως θα μπορω να ανταπεξελθω στα μαθηματα του ΑCCA  . Γενικα οποιος μπορεί και ξερει ας μου δωσεις καποιες βασικες πληροφοριες ( π.χ. οι παρακολουθησεις ειναι για τα ελληνικα κ τ αγγλικα μαθηματα?, το προγραμμα JES στο πληρωνει η εταιρεια? ποσο διαβασμα απαιτει το ποργραμμα jes  σε ημερησια βαση?) Ευχαριστωωωω!!

 

Ευχαριστω! Απλα τεινω να κανω τον  συνδυασμο JES( μαθηματα απο ΜΕΤΚΕΛ και μαθηματα ACCA) . Aπλα εμενα το διλημμα μου ειναι το κομματι των αγγλικων μαθηματων (ACCA)  επειδη εχω απλα ενα lower.   Aν θα μπορω να τ ανταπελελθω?? Επισης για τα μαθηματα του ACCA γινονται αντιστοιχα παρακολουθησεις - φροντηστηρια για τισ εξετασεις?? Εσυ αν επιτρεπεται εχεις κανει κατι αντιστοιχο??

28 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

Αναλογα την εταιρεια αλλα κατα βαση ολες οι μεγαλες και μεσσαιες στο πληρωνουν.Εγω οταν το εκανα πληρωναν τα διδακτρα και τα εξεταστρα μια φορα στο καθε μαθημα (αν εμενες δηλαδη σε μαθημα τα εξεταστρα για να το ξαναδωσεις 50 ευρω εβγαιναν απο την μισθο σου).

Το ACCA γενικα ειναι καλυτερο απο το ΜΕΤΚΕΛ.Για την δυσκολια το Πανεπιστημιο ειναι περιπατος στο παρκο σε σχεση με αυτα τα μεταπτυχιακα.Το ACCA ειναι στα αγγλικα (αυτο προτεινω να κανεις).

Οι παρακολουθησεις για το ΜΕΤΚΕΛ ειναι 5-9 καθε απογευμα για αυτους που δουλευουν και για τους υπολοιπους ειναι πρωινα τμηματα στην Αθηνα τουλαχιστον.Αντικειμενικα ειναι οτι καλυτερο νομιζω μπορεις να κανεις σε μεταπτυχιακο απο αποψη γνωσεων καθως η μεγαλη πλειοψηφια δεν ειναι ακαδημαικοι αλλα ανθρωποι επαγγελματιες.Δουλευεις σε ελεγκτικη και θελεις να συνεχισεις ε?μωρε μπραβο!Σε ποια αν επιτρεπεται?λογικα για να σε πηραν χωρις χαρτι φανταζομαι thorton,delloite η ey?

οτι πληροφορια θελεις για ωραρια που εχουν οι εταιρειες μισθολογικα και κλιμα ρωτα εδω ειμαι για σενα

Ευχαριστω! Απλα τεινω να κανω τον συνδυασμο JES( μαθηματα απο ΜΕΤΚΕΛ και μαθηματα ACCA) . Aπλα εμενα το διλημμα μου ειναι το κομματι των αγγλικων μαθηματων (ACCA) επειδη εχω απλα ενα lower. Aν θα μπορω να τ ανταπελελθω?? Επισης για τα μαθηματα του ACCA γινονται αντιστοιχα παρακολουθησεις - φροντηστηρια για τισ εξετασεις?? Εσυ αν επιτρεπεται εχεις κανει κατι αντιστοιχο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

okkk! Το ΜΕΤΚΕΛ γενικα με συστηματικο διαβασμα σε τι διαστημα μπορει κανεις να το τελειωσει? Ειναι γενικα δυσκολο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ λιγοι το τελειωσαν κατευθειαν γενικα νομιζω οτι θελεις τουλαχιστον 2 εξαμηνα εξτρα με συστηματικο διαβασμα παντα.Και το γεγονος οτι εργαζεσαι το κανει σχεδον σιγουρο αυτο που ειπα.Σου εγραψα και πιο πανω οτι εγω τελειωνοντας το ιεσοελ θεωρω οτι το πανεπιστημιο ηταν ανεκδοτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Εργάζομαι σε μια απο τις big 4 και μας γράψανε στο σχήμα AMP όπου είναι συνδυασμός ACA και ΣΟΕΛ. Μαζί με την εγγραφή μας έβαλαν να υπογράψουμε και ένα συμφωνητικό το οποίο έλεγε πως οφείλουμε να παραμείνουμε στην εταιρία έναν ακόμα χρόνο απ'όταν ολοκληρώσουμε την πιστοποίηση. Σε διαφορετική περίπτωση (Που αποχωρήσουμε σε μικρότερο διάστημα ή χωρίς να ολοκληρώσουμε την πιστοποίηση) οφείλουμε να δώσουμε στην εταιρία πισω όσα έξοδα έκαναν προκειμένου να λάβουμε την πιστοποίηση. Έχει βάση αυτό το χαρτί; Εφαρμόζεται; Το έχετε ακούσει κάπου; Σας ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...