Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Zus είπε

Για Confessor ποιο breath είναι καλύτερο / προτιμότερο;

  Απόκρυψη περιεχομένων

dragonmaw ή dragonfire;

 

Spoiler

Για pvp το καλύτερο από όλα imo είναι το Ekzyke's Decay και λίγο το Pladicusax's ruin - αν και δε θεωρείται dragon communion incatation και μπορεί να μη παίρνει buffs όπως τα άλλα με το seal και τα talismans.

Για pve υποθέτω αυτά με το ice θα είναι τα καλύτερα.

 

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά έχω ένα θεματάκι. 
κατεβασα χθες το παιχνίδι από steam σε καθαρή εγκατάσταση windows και ενώ χθες έτρεχε νερό με high settings σήμερα τον πρωί έχω έντονο stuttering. 
Από hardware έχω 12600k,z690, 16gb 4000mhz cl18, m2 nvme SN850 και Radeon 5700 8gb. 
Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Επεξ/σία από EvilEyes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, EvilEyes είπε

Καλημέρα παιδιά έχω ένα θεματάκι. 
κατεβασα χθες το παιχνίδι από steam σε καθαρή εγκατάσταση windows και ενώ χθες έτρεχε νερό με high settings σήμερα τον πρωί έχω έντονο stuttering. 
Από hardware έχω 12600k,z690, 16gb 4000mhz cl18, m2 nvme SN850 και Radeon 5700 8gb. 
Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Πολλά, κοίτα προηγούμενες σελίδες. Παρόλα αυτά ότι και να κανεις το game building shaders καθώς παίζεις, οποτε όσο προχωράς και λιγότερο stutter. Κλείσε το hyperthreading άμα έχεις και κανε όλα τα αλλα επίσης που έχουν γίνει post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω λιώσει το σ/κ , μου εχει καει ο εγκέφαλος απο το πόσο content εχει το παιχνίδι και πόσο ακόμη θα βρω΄..

Ειμαι :
 

Spoiler

Lake of rot. 
Eχει πέσει ξύλο εδώ.

Γενικά ελπίζω να μην λούσω ολα τα quest ! 
Αυτον που έχω να δω καιρό ειναι τον :
 

Spoiler

Blaidd. Αλλα με την ράνι προχωράει το πράγμα κανονικά.

Ατελειωτοοοο το παιχνίδι πραγματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, EvilEyes είπε

Καλημέρα παιδιά έχω ένα θεματάκι. 
κατεβασα χθες το παιχνίδι από steam σε καθαρή εγκατάσταση windows και ενώ χθες έτρεχε νερό με high settings σήμερα τον πρωί έχω έντονο stuttering. 
Από hardware έχω 12600k,z690, 16gb 4000mhz cl18, m2 nvme SN850 και Radeon 5700 8gb. 
Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

κλεισε τα ecore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Εγώ έχω λιώσει το σ/κ , μου εχει καει ο εγκέφαλος απο το πόσο content εχει το παιχνίδι και πόσο ακόμη θα βρω΄..

Ειμαι :
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Lake of rot. 
Eχει πέσει ξύλο εδώ.

Γενικά ελπίζω να μην λούσω ολα τα quest ! 
Αυτον που έχω να δω καιρό ειναι τον :
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Blaidd. Αλλα με την ράνι προχωράει το πράγμα κανονικά.

Ατελειωτοοοο το παιχνίδι πραγματικά

Και εγώ μόλις τελείωσα την συγκεκριμένη περιοχή και απλά δεν θέλω να την ξανά δω! Πάντως δεν παίζει να μην λουσεις κάποιο κουεστ η να μην ξεχάσεις κάτι..ηδη αρχισα να ψιλό μπαίνω wiki για να έχω ένα συγκεκριμένο στόχο γιατί αρχισα να καίω εγκεφαλικά κύτταρα! Νταξει είπαμε να μην μας κρατάει από το χέρι το παιχνίδι αλλά σε μερικά σημεία πρέπει στην κυριολεξία να μυρίσεις τα νύχια σου για να προχωρήσεις κάποια quest! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Georgram είπε

Νταξει είπαμε να μην μας κρατάει από το χέρι το παιχνίδι αλλά σε μερικά σημεία πρέπει στην κυριολεξία να μυρίσεις τα νύχια σου για να προχωρήσεις κάποια quest!

Πάντα έτσι ήταν τα games τους και κάποια όπως το Bloodborne ήταν ακόμα πιο cryptic. Προσωπικά έχω κάνει πολλά quests χωρίς wiki, ενώ στο BB με wiki και πάλι δεν καταλάβαινα. :P

Πλησιάζω νομίζω προς το τέλος, μέχρι στιγμής το καλύτερο fight ήταν με τον

Spoiler

Lord of Blasphemy, που έγινε my bitch. :P Καλά εννοείτε ότι την έκοψα φιλέτα την κανίβαλο. :P

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι είμαι σίγουρος οτι έχω λούσει quests .
Παιζει παράλληλα ενας φίλος μου και του λεω τι κανω χωρις να μου κανει σποιλερ και έχω χάσει πράγματα.

Το μονο που με νοιάζει ειναι να καταφέρω να βγάλω το quest της
 

Spoiler

Ranni

Παντως απο οτι λενε διάφοροι, τα μυστικά του παιχνιδιού δεν τελειώνουν.
Το ερωτημα ειναι μετα τον τερματισμο τα βλέπεις να δεις τι μίσαρες? 
Η τα αφηνεις μηπως τα βρεις σε NG+ ? 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Οχι είμαι σίγουρος οτι έχω λούσει quests .
Παιζει παράλληλα ενας φίλος μου και του λεω τι κανω χωρις να μου κανει σποιλερ και έχω χάσει πράγματα.

Το μονο που με νοιάζει ειναι να καταφέρω να βγάλω το quest της
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ranni

Παντως απο οτι λενε διάφοροι, τα μυστικά του παιχνιδιού δεν τελειώνουν.
Το ερωτημα ειναι μετα τον τερματισμο τα βλέπεις να δεις τι μίσαρες? 
Η τα αφηνεις μηπως τα βρεις σε NG+ ? 
 

Εγώ λογικά στο δεύτερο playthrough θα διαβάσω πρώτα guides. Έχω ολοκληρώσει κάποια από τα main quests, αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω πως δεν τα ολοκλήρωσα cannon και όπως θα έπρεπε. Καλά σε 2-3 δευτερεύοντα έχουν πεθάνει ή εξαφανιστεί NPCs χωρίς να καταλάβω γιατί. Απλά πήγαινα και έβλεπα μια ψυχή να στέκεται πάνω από το πτώμα τους. Να πάω blind και να λούσω και σε δεύτερο πάει πολύ νομίζω γιατί το παιχνίδι είναι και τεράστιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο quests και εγω μάλλον θα τα διαβάσω 2ο playthrough, γιατί οκ , τι διαφορετικό θα κάνω ως προς αυτό?

Τωρα απο secret walls κτλ κτλ καλό ειναι να μην τα ξέρουμε κ ολα, γιατι χαλάει την εμπειρία του explore αν τα ξέρεις απεξω όλα.

Εγω απο hidden walls εχω βρει ελάχιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ό,τι έχω βρει από secret walls τα έχω βρει από messages.

Τα secret walls και οι ενέδρες είναι σωτήρια messages. Τα τύπου Try finger και but Hole τα βαρέθηκα πριν ακόμα αρχίσω. Τόσες γενιές τα ίδια και τα ίδια κούρασαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Charismo είπε

Εγώ ό,τι έχω βρει από secret walls τα έχω βρει από messages.

Τα secret walls και οι ενέδρες είναι σωτήρια messages. Τα τύπου Try finger και but Hole τα βαρέθηκα πριν ακόμα αρχίσω. Τόσες γενιές τα ίδια και τα ίδια κούρασαν.

Στο elden ring νομιζω η κατάσταση με τα μηνύματα ειναι τραγική. Καμία σχέση με τα προηγούμενα.
Εχω βαρεθέι να τα διαβάζω πλεον, μονο αν δω messages κοντά σε walls   βαράω τυφλά μπας και.
Ακομη και 10.000 λαικ να έχει, μπορεί να είναι τρολ. 
Ασε που απειρα walls λες ειναι 100% hidden αλλα δν ειναι τπτ. Νομιζω ο Μιγιαζάκι με τους τοιχους μας τρολαρε ασχημα σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Στο elden ring νομιζω η κατάσταση με τα μηνύματα ειναι τραγική. Καμία σχέση με τα προηγούμενα.
Εχω βαρεθέι να τα διαβάζω πλεον, μονο αν δω messages κοντά σε walls   βαράω τυφλά μπας και.
Ακομη και 10.000 λαικ να έχει, μπορεί να είναι τρολ. 
Ασε που απειρα walls λες ειναι 100% hidden αλλα δν ειναι τπτ. Νομιζω ο Μιγιαζάκι με τους τοιχους μας τρολαρε ασχημα σε αυτο.

Το κακό που έχει παραγίνει με τα Messages το αποδίδω σε μεγάλο βαθμό και στον πρωτοφανή αριθμό παικτών που είχε στο launch το παιχνίδι.

Υπήρχαν τα παλιά trolls, τώρα άρχισαν να μιμούνται και όλοι οι νεότεροι παίκτες και πλέον μπαίνεις σε ένα δωμάτιο και έχει από τις γωνίες μέχρι τα παράθυρα και τον πολυέλαιο messages.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...