Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά το patch τα bleed weapons είναι τέρμα broken εξαιτίας αυτού εδώ: 

Αναφορά σε κείμενο

Fixed a bug that causes arcane to scale incorrectly for some weapons.

Δεν πιάνει μια το Moonveil μπροστά στο Rivers of Blood... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα bleed weapon arts σκελάρανε καλύτερα με arcane από ότι με dex από design (πχ pre patch bloody slash έκανε 1300+ με arcane-dex αντί για 900-1000 με pure dex) . Απλά τώρα που το "διόρθωσαν" και στα όπλα είναι κομματάκι τσιμπημένο στο rivers of blood. Θα φάει nerf next patch σίγουρα. Έτσι και αλλιώς εγώ δεν την έχω βρεί ακόμα, μάλλον θα είναι στα χιόνια και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Μετά το patch τα bleed weapons είναι τέρμα broken εξαιτίας αυτού εδώ: 

Δεν πιάνει μια το Moonveil μπροστά στο Rivers of Blood... 

Δεν ψήνομαι για respec σε arcane, μόλις έκανα Int/Dex και δεν το αλλάζω με τίποτα.

Έχω Moonveil πατωμένο στο +10 και Uchigatana +24 frost. 

Δείτε εδώ πετσόκομμα τη Malenia:

Spoiler

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζήτημα με το οπτικό πρόβλημα των χρωμάτων που έκαναν flashing διορθώθηκε σε μεγάλο ποσοστό από το χθεσινό update. Είχα αναγκαστεί να ρυθμίσω το παιχνίδι στο medium ως προς τα γραφικά και χθες το έβαλα high χωρίς κανένα πρόβλημα. Κατά τ' άλλα, έχοντας 18 περίπου ώρες, μπορώ να πω ότι το hype δικαιώθηκε. Αυτό το παιχνίδι ορίζει το είδος των open world παιχνιδιών. Προσπαθώ να ψάξω κάθε γωνιά και δεν υπάρχει σημείο να σκεφτώ ότι πήγα τσάμπα για να πάρω κάτι ανούσιο ( Map cleaners). Το gameplay είναι κορυφή και χρειάζεται ολόκληρο σεντόνι, κάποια άλλη φορά. 

Spoiler

Ακόμα δεν έχω μπει στο κεντρικό κάστρο, μόνο quests όπως του κάστρου morne έχω τελειώσει. Ερώτηση: πήρα το κουδούνι για να χρησιμοποιήσω τα ashes of war αλλά ακόμα δεν έχω βρει πως το κάνω. Μήπως γίνεται σε συγκεκριμένες περιοχές ή πιο μετά στο παιχνίδι ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, pictorino είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ακόμα δεν έχω μπει στο κεντρικό κάστρο, μόνο quests όπως του κάστρου morne έχω τελειώσει. Ερώτηση: πήρα το κουδούνι για να χρησιμοποιήσω τα ashes of war αλλά ακόμα δεν έχω βρει πως το κάνω. Μήπως γίνεται σε συγκεκριμένες περιοχές ή πιο μετά στο παιχνίδι ; 

 

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο όταν αριστερά στην οθόνη σου εμφανίζεται το παρακάτω σύμβολο της ταφόπλακας.

Untitled.png.a63ad33426e1ad17a210c510a95fb2bb.png

Δεν το βάζω σε spoiler, δεν είναι spoiler.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπα νιώθω έφαγε τρελό nerf, θεωρώ ότι το καλύτερο summon, μέχρι στιγμής, είναι

Spoiler

η Black Knife Tiche.

Απίστευτα aggressive και lv10 απλά μοιράζει σαπισμένα φιλέτα. :P

Επίσης κάποια arts έχουν σχεδόν το ίδιο χρόνο για κανονικά αλλα και μεγάλα σπαθιά. Το

Spoiler

Double Slash

για παράδειγμα σε greatsword είναι σχεδόν το ίδιο γρήγορο σε sword, αλλα το greatsword κάνει μεγαλύτερο stagger και armor damage. Τι ξύλο. :D

ps. Στο mimic το μονο καλο που παραμένει μετά το nerf είναι ότι χρησιμοποιεί group hp/fp consumables και αλλα φυσικά.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχει γίνει κάποια αλλαγή

Spoiler

στον Mohg; Πήγα χθες μετά τη Malenia και δεν μπήκε ποτέ στη δεύτερη φάση. Κατέβηκε σαν παγωτό. Κρίμα και είχα φτιάξει flask... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω ελλείψεως χρόνου προσπαθώ να εξερευνώ όσο μπορώ και να ανοίγω το χάρτη. Το πάω πλέον πολύ αργά καθαρίζοντας όπου με περνάει διαφορά μποσάκια. Κατάφερα να ξαπλώσω και έναν ήδη ξαπλωμένο γίγαντα😁

Το θέμα μου όμως ειναι ότι δεν κάνω μεγάλη ζημιά. Έχω ξεμείνει από Smith stones(1) και δεν μπορώ να αναβαθμίσω από το +1 τα οποία όπλα βρίσκω. Καμία ιδέα στο που μπορώ να φαρμαρω λεβελ 1-2 stones? Για μεγαλύτερα level έχω αρκετές πέτρες 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AlgorZeus είπε

Λόγω ελλείψεως χρόνου προσπαθώ να εξερευνώ όσο μπορώ και να ανοίγω το χάρτη. Το πάω πλέον πολύ αργά καθαρίζοντας όπου με περνάει διαφορά μποσάκια. Κατάφερα να ξαπλώσω και έναν ήδη ξαπλωμένο γίγαντα😁

Το θέμα μου όμως ειναι ότι δεν κάνω μεγάλη ζημιά. Έχω ξεμείνει από Smith stones(1) και δεν μπορώ να αναβαθμίσω από το +1 τα οποία όπλα βρίσκω. Καμία ιδέα στο που μπορώ να φαρμαρω λεβελ 1-2 stones? Για μεγαλύτερα level έχω αρκετές πέτρες 🙄

limgrave tunnels εχει αρκετα (1)

crystal tunnel liurnia

morne tunnel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AlgorZeus είπε

Λόγω ελλείψεως χρόνου προσπαθώ να εξερευνώ όσο μπορώ και να ανοίγω το χάρτη. Το πάω πλέον πολύ αργά καθαρίζοντας όπου με περνάει διαφορά μποσάκια. Κατάφερα να ξαπλώσω και έναν ήδη ξαπλωμένο γίγαντα😁

Το θέμα μου όμως ειναι ότι δεν κάνω μεγάλη ζημιά. Έχω ξεμείνει από Smith stones(1) και δεν μπορώ να αναβαθμίσω από το +1 τα οποία όπλα βρίσκω. Καμία ιδέα στο που μπορώ να φαρμαρω λεβελ 1-2 stones? Για μεγαλύτερα level έχω αρκετές πέτρες 🙄

Δε γίνεται από mobs, ψάξε tunnels/mini dungeons. Το πρώτο bell για να μπορείς να τα αγοράσεις δεν είναι καν στο Limgrave... Miyazaki pls. Το 3o bell να φανταστείς που βρήκα σήμερα ήταν τέρμα θεού πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ilos είπε

Δε γίνεται από mobs, ψάξε tunnels/mini dungeons. Το πρώτο bell για να μπορείς να τα αγοράσεις δεν είναι καν στο Limgrave... Miyazaki pls. Το 3o bell να φανταστείς που βρήκα σήμερα ήταν τέρμα θεού πάνω.

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις σας.

Έπαιξα λιγάκι τώρα και έκανα μια βόλτα στα μαγαζιά. Δε θυμάμαι να αγόραζες πέτρες... τώρα πουλάνε, αγόρασα ότι πουλούσαν...🤣🤣🤣

Καλά το 3ο bel όνειρο...θα φτάσω στα όρη στα βουνά σε καμία δεκαετία...

Πάει και ο...Black.B.K.. Επόμενη ερώτηση πώς βάζεις  spoiler?..από κινητό...(τώρα ανακάλυψα τον τροχό).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με το patch δώσαν λίγα smithing stones στους vendors στην αρχή, πάλι καλά. Btw το game έχει permatrades που σημαίνει αν δώσετε πράγματα σε κάποιον φίλο δε μπορείτε μετά να ξαναφορτώσετε το save όπως στο DeS (άσε που έτσι και αλλιώς δεν έσωζε inventory το συγκεκριμένο παιχνίδι αν τα έκανες drop σαν phantom και το έκλεινες). Οπότε ή θα κάνετε mules και θα τους σβήνετε μετά ή θα πάτε ng+ (που δε το προτείνω σε low SL). Κάτι άλλο που δυστυχώς το έμαθα με το χειρότερο τρόπο και την πάτησα είναι ότι όλα τα walking mausoleums δεν είναι ίδια. Αυτά με τις bells μπορούν να κάνουν duplicate shardbearers και κάποια άλλα κρυφά bosses που δε μπορούν τα άλλα.

Τέλος λίγα στιγμιότυπα από το σημερινό μας gang squad session με @zeke - Ίσως έχουν κάποια minor spoilers.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...