Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Σε ψάχνουμε @CarlitoGR να μας πεις την εμπειρία σου

@Μακιαβέλλι να το πάρεις, μην τους ακούς. Και γω δεν την πάλευα με τα souls παιχνίδια και σε αυτό είμαι οκ, στην αρχή δυσκολεύτηκα αλλά μετά μπήκα στο τριπάκι να μάθω πως παίζεται. Υπομονή θέλει, αν απλώς θέλεις να δεις πως τα πας, δες το από το θείο και αν σου αρέσει αγόρασε το, αν φοβάσαι το ρίσκο. Μιλάμε για ένα υπέροχο παιχνίδι που η δυσκολία δε πρέπει να σε τρομάζει.

Μην νομίζεις δηλαδή ότι όλοι όσοι παίζουμε το παιχνίδι είμαστε τίποτα προΖ.

Ακόμα με αυτό ασχολείστε ρε παιδιά....Το ολοκλήρωσα πριν λίγες μέρες.Το sonic και το Shinobi είναι πιο δύσκολα......Παίζω RDR2 αυτό το καιρό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ρε σεις βοηθήστε τον παμμέγιστο εδώ πέρα, γιατί δε βρίσκω ρούχα? Είμαι με τα αρχικά ΑΚΟΜΑ, πήγα το arcane 20 ξέρω γω και σε αυτούς τους παλιοβαλτους τρώω ξύλο, ποιος εγώ ο παμμέγιστος! Παίζω με τα αρχικά ρούχα, δηλαδή αυτό να ήταν πιο balanced δε θα πήγαινα τα στατιστικά μου στον ουρανό. Τι θα τον ντύσω τον astrologer? Με heavy armor μη χέσω?

Ναι όπως είπε ο Ilos δεν έχουν τρελή διαφορα, πιο πολύ fashion souls. Καλο set για σένα έχει Liurnia, αλλιώς άμα έχεις stamina να σηκώσεις κανε farm knights. Τα full sets έρχονται αργότερα από ότι κατάλαβα η μέσο quests.

3 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Ακόμα με αυτό ασχολείστε ρε παιδιά....Το ολοκλήρωσα πριν λίγες μέρες.Το sonic και το Shinobi είναι πιο δύσκολα......Παίζω RDR2 αυτό το καιρό.

  doubt-it-i-dont-believe-you.gif

Reality:

Spoiler

tv-smash.gif

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εδώ το summon που έχω κάνει upgrade βγάζει solo bosses

Τι;;; Θες να μου πεις ότι τα summon γίνονται upgrade και εγώ δεν έχω πάρει χαμπάρι τόσο καιρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Georgram είπε

Τι;;; Θες να μου πεις ότι τα summon γίνονται upgrade και εγώ δεν έχω πάρει χαμπάρι τόσο καιρό;

Αν έκανες το quest ναι, από την αρχή του game σχεδόν. :P Όλα αυτά τα λουλούδια στο upgrade tab τι νόμιζες ότι κάνουν?! Βασικά το game χρειάζεται recent items tab.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αν έκανες το quest ναι, από την αρχή του game σχεδόν. :P

Τι quest και από που; Και αναρωτιόμουν γιατί τόσο καημός με τα summon αφού τρώνε 1-2 hit πλέον από τα μπος και πεθαίνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Georgram είπε

Τι quest και από που; Και αναρωτιόμουν γιατί τόσο καημός με τα summon αφού τρώνε 1-2 hit πλέον από τα μπος και πεθαίνουν

https://gamingintel.com/elden-ring-how-to-upgrade-spirit-ashes-summons/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Georgram είπε

Τι;;; Θες να μου πεις ότι τα summon γίνονται upgrade και εγώ δεν έχω πάρει χαμπάρι τόσο καιρό;

Ναι καλέ! Να πας να βρεις την lurdika ή loudika ή rubika ή δε θυμάμαι πως την λένε, με base level ούτε χάδι δε κάνουν πιο μετά.

@{TDi}Dj2k..infcκάτσε ρε συ, αφού αλλάζουν τα στατιστικά και των ρούχων, έχει γ** το παιχνίδι να μου ρίχνει  heavy. Ελπίζω στους βάλτους να πέφτει κάτι κατάλληλο για μένα. Από όπλα και ραβδιά καλά πάμε!  Βρήκα κάτι ραφτικα, να αλλάξω τις στολές μου μορφή?

@CarlitoGRορίστε ο άνθρωπος! Μια χαρά προχώρησε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως καλό θα ήταν να μήν λέμε στον κόσμο ούτε εαν θα τους αρέσει και θα δυσκολευτούν ούτε το αντιθετο.

Οποιος φοβαται την αγορά , ξέρεις οτι μπορεί να το δοκιμάσει και ''αλλιώς'' και εαν δει οτι την παλεύει το αγοράζει να σαπορτάρει.

Ξερω σε πολλους δεν αρέσει αυτη η τακτική αλλα δεν μπορω να βρω αλλον τρόπο για οσους φοβούνται.

Το να σκασει ή οχι 60€ κάποιος (δν ειναι μικρό ποσό και αρκετό κόσμο) δεν θα επρεπε να ειναι δικη μας αποφαση αλλα του ιδίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

κάτσε ρε συ, αφού αλλάζουν τα στατιστικά και των ρούχων, έχει γ** το παιχνίδι να μου ρίχνει  heavy. Ελπίζω στους βάλτους να πέφτει κάτι κατάλληλο για μένα. Από όπλα και ραβδιά καλά πάμε!  Βρήκα κάτι ραφτικα, να αλλάξω τις στολές μου μορφή?

Φορα ότι σου αρέσει στο μάτι. Ακόμα και το καλύτερο armor δεν πρόκειται να έχει τρελή διαφορα με το χειρότερο. Το poise βοηθάει λίγο αλλα και αυτό επίσης δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Οποτε φορα ότι γουστάρεις. ;) Τα "ραφτικά" είναι για να αφαιρέσεις τα capes από τα armors, σε περίπτωση που δεν σου αρέσει η το clipping είναι ανυπόφορο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Φορα ότι σου αρέσει στο μάτι. Ακόμα και το καλύτερο armor δεν πρόκειται να έχει τρελή διαφορα με το χειρότερο. Το poise βοηθάει λίγο αλλα και αυτό επίσης δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Οποτε φορα ότι γουστάρεις. ;) Τα "ραφτικά" είναι για να αφαιρέσεις τα capes από τα armors, σε περίπτωση που δεν σου αρέσει η το clipping είναι ανυπόφορο. ;)

Το ιδιο ισχυει για τα weapons? Γιατι ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει παιδιά δεν είπα αυτό. 

Μη πέφτετε να με φάτε 😋

Απλά οκ ειδικά αν ο άλλος είναι να σκάσει 60αρου και δεν ξέρω τι gamer είναι δεν μπορώ να του πω εγώ τι να κάνει.

Ότι και να λέτε εγώ προς το παρόν το elden ring είναι το πιο εύκολο της σειράς (προς το παρόν...το τονίζω)

Άρα τι συζητάμε? Είναι υποκειμενικό .

Δεν είναι η δυσκολία ο μόνος παράγοντας.

Εγώ σε κανένα παιχνίδι δεν θα παίξω στο εύκολο δυσκολία. Γιατί βαριέμαι αν δεν έχει Τσάλεντζ.

Δεν είναι το ίδιο όμως όλοι οι άνθρωποι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

Απλά οκ ειδικά αν ο άλλος είναι να σκάσει 60αρου και δεν ξέρω τι gamer είναι δεν μπορώ να του πω εγώ τι να κάνει.

Ότι και να λέτε εγώ προς το παρόν το elden ring είναι το πιο εύκολο της σειράς (προς το παρόν...το τονίζω)

Άρα τι συζητάμε? Είναι υποκειμενικό .

 

Και εγώ το παιχνίδι με μάγο περίπατο το πήγα εκτός από συγκεκριμένα boss/σημεία,αλλά βλέπω ιντερνετικά πολλούς άλλους να τα έχουν βρει μπαστούνια(ακομα και ατομα που έχουν παίξει τα προηγούμενα παιχνίδια),αρα δεν μπορώ να μιλήσω για ευκολία,γιατί θα ακουστεί περισσότερο σαν git gud.

Πόσο μάλλον να προτείνω το παιχνίδι τώρα που κοστίζει ακριβά σε κάποιον που λέει ότι είναι casual και δεν θέλει να ζορίζεται.

Βέβαια ορισμένοι άλλοι κλασσικά γράφουν τα δικά τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

εντάξει παιδιά δεν είπα αυτό. 

Μη πέφτετε να με φάτε 😋

Απλά οκ ειδικά αν ο άλλος είναι να σκάσει 60αρου και δεν ξέρω τι gamer είναι δεν μπορώ να του πω εγώ τι να κάνει.

Ότι και να λέτε εγώ προς το παρόν το elden ring είναι το πιο εύκολο της σειράς (προς το παρόν...το τονίζω)

Άρα τι συζητάμε? Είναι υποκειμενικό .

Δεν είναι η δυσκολία ο μόνος παράγοντας.

Εγώ σε κανένα παιχνίδι δεν θα παίξω στο εύκολο δυσκολία. Γιατί βαριέμαι αν δεν έχει Τσάλεντζ.

Δεν είναι το ίδιο όμως όλοι οι άνθρωποι.

 

το παιχνιδι ειναι μαγικο,αφηνεσαι στον κοσμο του και εχεις να εξερευνησεις πολλα διαφορετικα μερη.Δεν χανεις τα 60ε αν το αγορασεις,αν δεις οτι σου σπαει τα νευρα τραβας ενα Χ3 def multiplier και ενα x2 damage multi  και προχωρας διασκεδαστικα,κριμα να μη παιξεις ενα τετοιο  επος λογω δυσκολιας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...