Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ναι @Μακιαβέλλι να το πάρεις, και αν το μετανιώσεις όπως τόσοι άλλοι, θα σου δώσουν τα χρήματα σου πίσω οι άλλοι που το προτείνουν με τεράστια άνεση, ειδικά μιας και στο PC δεν παίζει refund.

Μάλλον κάποιοι δεν πρόσεξαν ακριβώς τι έγραψες.  Και σαν κάποιος που τελείωσε το παιχνίδι, σου λέω με βεβαιότητα ότι ο καζουαλάς που δεν θέλει να ιδρώσει, δεν πρόκειται ποτέ να τερματίσει το παιχνίδι, πιθανώς ούτε μέχρι την μέση να φτάσει(χωρίς trainer/cheats).

Δεν έχει refund το steam? Από πότε? 

Συ άλλη δουλειά δεν έχεις από το να είσαι ειρωνικός και να προκαλείς τριβές εδώ μέσα? 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έτσι ακριβώς. Δηλαδή στο Sekiro μου πήρε ώρες να βγάλω bosses, ώρες. Το ίδιο σε μερικά bosses BB και λιγότερο στα DS. Εδώ το summon που έχω κάνει upgrade βγάζει solo bosses. Δεν έπαιξα κανένα boss πάνω από 20 φορες και αυτό ήταν ο Tree Sentinel χωρίς άλογο. ’σε που τα fights περνούν λεπτά, maximum. Παρόλα αυτά δεν θα το πρότεινα σε casuals, εκτος άμα θέλουν να φάνε ώρες farming. Τώρα να πάρεις το game και να κανεις bugged farming και trainer γιατί? Γίνετε απίστευτα unbalanced η εμπειρία που σχεδίασαν. Παίξε κάτι άλλο imho.

Τα arts αλλάζουν τελείως το game, από τότε που βρήκα αυτά με τα multiple hits η αυτό που κανεις κωλοτούμπα με άπειρο poise απλά ξύλο non-stop. Σε φάσεις βγάζω fights χωρίς καν να πατήσω R1/2. :P

Εντωμεταξύ η brass shield είναι bugged?! Ότι έχω βρει είναι χειρότερο. Wtf?

Από med shields είναι η καλύτερη μαζί με τη χελώνα (λόγω του passive) στο game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Από med shields είναι η καλύτερη μαζί με τη χελώνα (λόγω του passive) στο game.

Μα δεν βγάζει νόημα, είναι drop από την αρχή του game. Όλες οι άλλες που βρήκα φτύνοντας αίμα είναι χειρότερες. Εδώ του fallen knight είναι χειρότερη. Χαλαρά bug/oversight.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μα δεν βγάζει νόημα, είναι drop από την αρχή του game. Όλες οι άλλες που βρήκα φτύνοντας αίμα είναι χειρότερες. Εδώ του fallen knight είναι χειρότερη. Χαλαρά bug/oversight.

Καλά δε παίζει και πολύ ρόλο, κανείς σχεδόν δε παίζει με guard counters. Όλοι βάζουν noskill και σπαμάρουν weapon arts.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ilos είπε

Τι διάολο με start char πήγες.😁 Ο συγκεκριμένος και μένα με έπιασε απροετοίμαστο όταν άρχισε να κάνει το φλογοβόλο αντί για τις ουρές και τα dives phase 2 (να σου πω την αλήθεια καλύτερα). Επίσης ξενέρα ότι δε δίνει τίποτα...

Btw hint ακόμα και χωρίς parries να παίζεις, μπορείς να κολλήσεις δίπλα του και να κάνεις punish κάθε φορά τα ανοίγματά του. Πχ όταν πάει σε 2 handed αντί να φεύγεις κάθε φορά κάτσε δίπλα και μετά από 4 rolls μπορείς να κάνεις weapon art ή 2 R1s. Όσο τραβάει η μάχη τόσο λιγότερες πιθανότητες θα έχεις να τον βγάλεις. Ειδικά στην αρχή χωρίς estus και weapon art της προκοπής.

Δεν βλέπεις τί φοράω lvl 59 Samurai? Ό,τι φορούσα και στην αρχή! 😛 

Αντιμετωπίζω δύο προβλήματα, το ένα με το class και το άλλο με το gamepad:

Το ένα είναι ότι ασυναίσθητα στα fights πιέζω τον αριστερό μοχλό μπαίνοντας σε stealth mode γι' αυτό και σε αρκετά σημεία φαίνομαι σκυμμένος στο βίντεο με αποτέλεσμα το mobility μου να πηγαίνει στα σκουπίδια.

Το άλλο με το class είναι ότι σε όλα τα Souls παιχνίδια έπαιζα με shield. Πλέον, από φόβο αρκετές φορές κάνω παραπάνω από το roll που απαιτείται, με αποτέλεσμα να απομακρύνομαι αρκετά από τον στόχο και να τρώω το ξύλο που βλέπεις, μέχρι να προσαρμοστώ στο fight.

Ειδικά χθες με τα γατιά στις minor erdtree catacombs δεινοπάθησα, 2 ώρες μου πήρε γιατί τα dive μου ήταν σε λάθος timing...

Dum spiro spero όμως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zus είπε

Δεν βλέπεις τί φοράω lvl 59 Samurai? Ό,τι φορούσα και στην αρχή! 😛 

Αντιμετωπίζω δύο προβλήματα, το ένα με το class και το άλλο με το gamepad:

Το ένα είναι ότι ασυναίσθητα στα fights πιέζω τον αριστερό μοχλό μπαίνοντας σε stealth mode γι' αυτό και σε αρκετά σημεία φαίνομαι σκυμμένος στο βίντεο με αποτέλεσμα το mobility μου να πηγαίνει στα σκουπίδια.

Το άλλο με το class είναι ότι σε όλα τα Souls παιχνίδια έπαιζα με shield. Πλέον, από φόβο αρκετές φορές κάνω παραπάνω από το roll που απαιτείται, με αποτέλεσμα να απομακρύνομαι αρκετά από τον στόχο και να τρώω το ξύλο που βλέπεις, μέχρι να προσαρμοστώ στο fight.

Ειδικά χθες με τα γατιά στις minor erdtree catacombs δεινοπάθησα, 2 ώρες μου πήρε γιατί τα dive μου ήταν σε λάθος timing...

Dum spiro spero όμως!

Κάνεις πολύ λίγο damage με τα r1s Για αυτό με μπέρδεψες.😁 Καλά minor erdtree catacombs είχα φάει το bug με την κλειδωμένη πόρτα και ήταν το μόνο dungeon που αναγκάστηκα να κάνω summon. Είχα πάει ο τρελός ~level 35 χωρίς καν το bloody slash lol με τα γατιά να με κάνουν σχεδόν 1 shot.

Αλλά και το bloody να είχα θες decoy για αυτά τα 2 τόσο μικρό level.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ilos είπε

Καλά δε παίζει και πολύ ρόλο, κανείς σχεδόν δε παίζει με guard breaks. Όλοι βάζουν noskill και σπαμάρουν weapon arts.

Δεν χρειάζεται no skill το συγκεκριμένο shield ευτυχώς. Επίσης προσωπικά παίζω αρκετά με guard counters και weapon art. Απλά αλλάζω, έχω άλλο weapon art για mobs και άλλο για bosses. Parry δεν μπήκα ποτε στην διαδικασία. Αυτό που αλλάζει όλο το game imho είναι το dash evade, απίστευτα OP, αλλα το να μην έχεις έτοιμο art είναι λίγο κάπως.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν χρειάζεται no skill το συγκεκριμένο shield ευτυχώς. Επίσης προσωπικά παίζω αρκετά με guard counters και weapon art. Απλά αλλάζω, έχω άλλο weapon art για mobs και άλλο για bosses. Parry δεν μπήκα ποτε στην διαδικασία.

Ε ναι δε μιλάω για τα απλά mobs ρε συ. Σε bosses ακόμα και με barricade να παίζεις, υπάρχει θέμα αν είναι 2-3 και σπαμάρουν όλα μαζί combo strings. Το game δεν ευνοεί το turtling, είναι για full burst (ή mimic ash - Karen mode).😁

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ilos είπε

Κάνεις πολύ λίγο damage με τα r1s Για αυτό με μπέρδεψες.😁 Καλά minor erdtree catacombs είχα φάει το bug με την κλειδωμένη πόρτα και ήταν το μόνο dungeon που αναγκάστηκα να κάνω summon. Είχα πάει ο τρελός ~level 35 χωρίς καν το bloody slash lol με τα γατιά να με κάνουν σχεδόν 1 shot.

Αλλά και το bloody να είχα θες decoy για αυτά τα 2 τόσο μικρό level.

Πού το είδες το dmg με r1s? Όλο το damage με weapon art είναι 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zus είπε

Πού το είδες το dmg με r1s? Όλο το damage με weapon art είναι 😛 

Αχαχαχα ακόμα χειρότερα.😁

Κάνε την R2 στο unseathe, περισσότερο damage σε hit points και posture. Όλα αυτά αν δε θες να γίνεις bloody slash kid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις βοηθήστε τον παμμέγιστο εδώ πέρα, γιατί δε βρίσκω ρούχα? Είμαι με τα αρχικά ΑΚΟΜΑ, πήγα το arcane 20 ξέρω γω και σε αυτούς τους παλιοβαλτους τρώω ξύλο, ποιος εγώ ο παμμέγιστος! Παίζω με τα αρχικά ρούχα, δηλαδή αυτό να ήταν πιο balanced δε θα πήγαινα τα στατιστικά μου στον ουρανό. Τι θα τον ντύσω τον astrologer? Με heavy armor μη χέσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilos είπε

Αχαχαχα ακόμα χειρότερα.😁

Κάνε την R2 στο unseathe, περισσότερο damage σε hit points και posture. Όλα αυτά αν δε θες να γίνεις bloody slash kid.

Κάνω το game περισσότερο challenging ρε! 😄

Με R1 στο unseathe μεγαλώνω το range όμως, γι' αυτό και το προτιμώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ρε σεις βοηθήστε τον παμμέγιστο εδώ πέρα, γιατί δε βρίσκω ρούχα? Είμαι με τα αρχικά ΑΚΟΜΑ, πήγα το arcane 20 ξέρω γω και σε αυτούς τους παλιοβαλτους τρώω ξύλο, ποιος εγώ ο παμμέγιστος! Παίζω με τα αρχικά ρούχα, δηλαδή αυτό να ήταν πιο balanced δε θα πήγαινα τα στατιστικά μου στον ουρανό. Τι θα τον ντύσω τον astrologer? Με heavy armor μη χέσω?

Με εξαίρεση κάποια set που χρειάζεσαι για συγκεκριμένα builds πχ

Spoiler

(rogiers,deathbed,mushroom κλπ)

δε παίζει τόσο ρόλο μη σκας. Πχ εγώ ένα καλό set είχα από πλευράς defense και μου το πήρε ένας npc πίσω lol.

Πάω να παίξω λίγο (το είχα αφήσει 2 μέρες), όποιος γουστάρει μπορεί να δει το stream μου στην sig.😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Δεν έχει refund το steam? Από πότε? 

Συ άλλη δουλειά δεν έχεις από το να είσαι ειρωνικός και να προκαλείς τριβές εδώ μέσα? 

Το Steam έχει refund μόνο αν αγοράσεις κατευθείαν από αυτό και μόνο αν παίξεις λιγότερες από 2 ώρες. Και λίγο χλωμό το βλέπω κάποιος να πληρώσει 60ευρώ να το πάρει κατευθείαν στο steam όταν το βρίσκει κάτω από 50 σε κλειδάδικα ή σε λιγότερο από 2 ώρες να δει τι παίζει με το παιχνίδι.

οσο για το άλλο, επειδή ακριβώς έχω τελειώσει το παιχνίδι και έχω δει τι έχει να προσφέρει, εννοείται ότι θα είμαι ειρωνικός όταν βλέπω κόσμο που δεν έχει φτάσει ούτε μέχρι την μέση να προτείνει το παιχνίδι δεξιά και αριστερά και να παίρνει κόσμο στο λαιμό του.

Ποιες τριβές προκαλώ? Επειδή λέω την αλήθεια ότι το παιχνίδι δεν είναι εύκολο για τον καθένα??

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...