Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο ng+ θα βρεις περισσοτερα πραγματα,στο τριτο ακομη πιο πολλα και παει λεγοντας.

Υπαρχουν ολοκληροι χαρτες που δε φαινονται και εκει οι εχθροι ειναι απο αλλο πλανητη,εχει great runes που δεν ειναι υποχρεωτικοι για την προοδο του παιχνιδιου,αλλα πως επιβιωνεις ειναι θεμα,βασικα δεν επιβιωνεις χωρις βοηθεια.

νομιζα οτι στα χιονια ηταν δυσκολα,μεχρι να παω για ...malenia...

μα τι ξυλο ηταν αυτο...τρεις οροφους  σφουγγαρισα με τη μπερτα μου τρεις οροφους ρε μονο κατω ημουν..καροτσακι με πηγαν οι haligree knights...

 

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγα στον 3ο demigod

 

Spoiler

 Radann Εχασα μπορει κ 10 φορες μεχρι να καταλαβω οτι πρεπει να κανεις summons . Μια πηγαινα να πλησιασω περπατωντας μια με τον torrent . Οταν τελικα καταλαβα τι παιζει εφαγα τη μιση ενεργεια (δυσκολα) εξαφανιστηκε κ ξαφνικα εχασα ουτε που καταλαβα πως . Με μια εκρηξη φωτιας καταλαβατε . 

Ε δε μπορει να ειναι balanced αυτο . Ψαχνοντας λιγο ειδα στο lvl 55 - 56 καπου εκει ημουν ελαφρα underleveled αν κ νομιζω οτι με mage ή με μεγαλυτερο skill :P εβγαινε .

I ' ll be back !

 

(Σαν ατμοσφαιρα παντως συγκλονιστικο ολο το κομματι πως τον φτανεις )

 

 

Επεξ/σία από nickk0kkav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Zus είπε

Συμβουλεύομαι το guide για recommended lvl by location.

Έριξα Rennala και ολοκλήρωσα Lucaria Academy. Σύμφωνα με το lvl μου πήγα 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ainsel river. Έριξα Dragonkin Soldier of Nokstella αλλά δεν βρίσκω πώς μπορώ να συνεχίσω εκεί μέσα, ενώ ο χάρτης δείχνει μία τεράστια περιοχή. Τί έχω κάνει λάθος; 

 

Τπτ δεν κάνεις. Φευγεις με teleport.

Απο οσο το εψαξα ολο, εγω δν βρήκα κάτι αλλο εκει μέσα. 

Φαντάζομαι αν υπάρχει συνδεση αργότερα θα έρθει απο αλλο Underground River.

Eγω μετα το river που είσαι πήγα στο Siofra που ειναι η εισοδος καπου στο limgrave south αν θυμάμαι καλά.

Μόλις το εκανα clear και συνέχισα στην επόμενη περιοχη

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

Τπτ δεν κάνεις. Φευγεις με teleport.

Απο οσο το εψαξα ολο, εγω δν βρήκα κάτι αλλο εκει μέσα. 

Φαντάζομαι αν υπάρχει συνδεση αργότερα θα έρθει απο αλλο Underground River.

Eγω μετα το river που είσαι πήγα στο Siofra που ειναι η εισοδος καπου στο limgrave south αν θυμάμαι καλά.

Μόλις το εκανα clear και συνέχισα στην επόμενη περιοχη

αμα σε εκεινο το περιεργο elevator ανεβεις και δεν πηδηξεις για να πας στο επανω επιπεδο της academy ,μεινεις δηλαδη μεχρι να γυρισει και να σε ριξει τοτε στα εγκατα που πεφτεις εχει συνδεση με volcano manor.Ειναι εντελως τρελο αλλα υπαρχουν και σε αλλες περιοχες τετοιες εξωφρενικες συνδεσεις περιοχων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

αμα σε εκεινο το περιεργο elevator ανεβεις και δεν πηδηξεις για να πας στο επανω επιπεδο της academy ,μεινεις δηλαδη μεχρι να γυρισει και να σε ριξει τοτε στα εγκατα που πεφτεις εχει συνδεση με volcano manor.Ειναι εντελως τρελο αλλα υπαρχουν και σε αλλες περιοχες τετοιες εξωφρενικες συνδεσεις περιοχων.

Αν λες στο Ainsel River Elevator δλδη αυτο που σε πάει κάτω πρώτη φορά. Δεν υπαρχει κατι το περιεργο.
Εγω στα ασανσερ παντα κανω το εξης τσεκ, μπαινω μεσα να το κανω activate, το αφηνω να παει μονο του πανω ή κατω , το ξανακαλώ και μπαινω κανονικα, γιατι η εμπειρία μας εχει δείξει οτι του αρεσει που κ που να βάζει double way ασανσέρ.
Βεβαια προς το παρον δν βρήκα κατι τετοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, ilos είπε

Άμα βρίσκετε vendors με stonesword keys, να τα αγοράζετε πάντα. Χαμένα δε πάνε ποτέ, believe me.

Ακόμα και το mimic ash πίσω από stonesword imp fog gate είναι.😁

ΩΩ ναι,Οταν πηγα στο volcano manor εκει καλο ειναι να εχεις παει φορτωμενος

 

22 ώρες πριν, Zus είπε

Double handed Katana FTW. Την ασπίδα την έχω στην πλάτη μονίμως για το εφέ και δεν έχω κάνει μέχρι τώρα ούτε μπλοκ στο twitter με αυτή.

Το gamestyle μου είναι φάγαμε 10 αλλά ρίξαμε κι εμείς 1. 😜

Σωστος αλλα μερικες φορες βοηθαει η ασπιδα σε μικρα mobs ,θεωρω οτι βαρας πολυ πιο γρηγορα one hand ,και η ασπιδα μπορει επισης να βοηθησει αρκετα ...Αν εισαι για dex build samurai , τσεκαρε double uchi katanas με bleed ,εκει θα δεις κατι super op

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/3/2022 στις 9:30 ΠΜ, silenoz66 είπε

Εμενα προς το παρόν το παιχνίδι μου αρέσει πάρα πάρα πολύ.

Εκτός των bosses ομως.
Δεν ξέρω τι πάει λάθος αλλα μου φαίνονται αρκετά εύκολα προς το παρόν.
(ούτε summons κάνω, ούτε με σπιριτς παίζω).

Και σας στο λεω με το χέρι στην καρδιά, δεν είμαι κανας παιχταράς. 

Παίζω αρκετά yolo στα μπός. Βασικα απλα μπαίνω και τα κάνω burst. Heal εχουμεα ρκετά προς το παρόν.

Δεν ξέρω τι παίζει, ισως ειναι too strong to dex/bleed build?

ΣΙγουρα θα κάνω 2ο playthrough με κανα faith/int build. 

Περι πρόγκρες:

  Απόκρυψη περιεχομένων

Φαντάζομαι τώρα πάω σιγά σιγά για Radahn(είμαι siofra river, γιατί μου είπε ο Λυκανθρωπος το NPC, οτι πρέπει να πάμε να τον βρούμε σε ενα τουρνουα/αγώνες που υπάρχει ? κάτι τετοιο μου είπε). 

Αρα φαντάζομαι ειναι το επόμενο μπος μάλλον.
 

περιμένω να δω λίγο τσαλεντζ. να κανω 20+ trys τουλάχιστον να γουστάρουμε

 

Θα πας στον radahn χωρις να κανεις summon τιποτα ,ετσι αντρικα απο κοντα με dex build και μετα γραψε αν ειχες μπος ευκολο η δυσκολο

Γεμικα αν πας σε περιοχες πιο νωρις θα βρεις δυσκολα bosses ,αν πας μετα θα ειναι πολυ ευκολα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Θα πας στον radahn χωρις να κανεις summon τιποτα ,ετσι αντρικα απο κοντα με dex build και μετα γραψε αν ειχες μπος ευκολο η δυσκολο

Γεμικα αν πας σε περιοχες πιο νωρις θα βρεις δυσκολα bosses ,αν πας μετα θα ειναι πολυ ευκολα.. 

Θέλει δεύτερο run το παιχνίδι για να πας στις σωστές περιοχές, στο σωστό level.

Αλλιώς η όποια δυσκολία του boss θα μετριάζεται από το τραγικό dps που κάνεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

 Οταν τελικα καταλαβα τι παιζει εφαγα τη μιση ενεργεια (δυσκολα) εξαφανιστηκε κ ξαφνικα εχασα ουτε που καταλαβα πως . Με μια εκρηξη φωτιας καταλαβατε .

 

Spoiler

Ναι, στο 2ο phase φεύγει στην στρατόσφαιρα και πέφτει σαν μετεωρίτης που πρέπει να τον dodge. ^_^

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, μόλις έβγαλα Radahn μετά από 4 προσπάθειες μόνο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί διαμαρτύρεται ο κόσμος για unfair και unbalanced fight. Χωρίς να θέλω να σποϊλάρω κάτι, το παιχνίδι στο συγκεκριμένο fight σου δίνει όλα τα μέσα για να γίνει μια χαρά fight. Και για να πω την αλήθεια, είναι από τα πιο epic σκηνικά που έχω δει σε παιχνίδι της From. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maniacos93 είπε

Παίδες, μόλις έβγαλα Radahn μετά από 4 προσπάθειες μόνο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί διαμαρτύρεται ο κόσμος για unfair και unbalanced fight. Χωρίς να θέλω να σποϊλάρω κάτι, το παιχνίδι στο συγκεκριμένο fight σου δίνει όλα τα μέσα για να γίνει μια χαρά fight. Και για να πω την αλήθεια, είναι από τα πιο epic σκηνικά που έχω δει σε παιχνίδι της From. 

Όσοι παραπονιούνται με Radahn:

a) Παίζουν purists μόνο με r1/r2s, οπότε κακώς παραπονιούνται αφού από μόνοι τους κάνουν handicap το DPS σε αυτό το game, αποζητώντας το challenge.

b) Πήγαν way underleveled (30-40-50) οπότε θα παίξει 1 shot.

c) Git gewd.😁

Εμένα το παράπονό μου είναι ότι βγήκε με τη πρώτη (~SL70) και δεν έχω μάθει το fight ουσιαστικά (το είχα πάθει και με άλλα fights στο DS3 ειδικά που ίσως ήμουν τυχερός). Τουλάχιστον στον Tree Sentinel και στον Crucible έχουμε ντοκτορά i guess.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Αν λες στο Ainsel River Elevator δλδη αυτο που σε πάει κάτω πρώτη φορά. Δεν υπαρχει κατι το περιεργο.
Εγω στα ασανσερ παντα κανω το εξης τσεκ, μπαινω μεσα να το κανω activate, το αφηνω να παει μονο του πανω ή κατω , το ξανακαλώ και μπαινω κανονικα, γιατι η εμπειρία μας εχει δείξει οτι του αρεσει που κ που να βάζει double way ασανσέρ.
Βεβαια προς το παρον δν βρήκα κατι τετοιο 

για την ακαδημια της λουρνια  λεω,ειναι πολυ δυσκολο να το αντιληφει καποιος εκτος αν πεσει κατα λαθος στο κενο,δεν ειναι κανονικο ασανσερ αλλα μια πλατφορμα που σε ανεβαζει να πας προς το πανω επιπεδο που ειναι η ρεναλα.

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

για την ακαδημια της λουρνια  λεω,ειναι πολυ δυσκολο να το αντιληφει καποιος εκτος αν πεσει κατα λαθος στο κενο

Spoiler

Λες για το hint του patches, που σου λέει να βρεις την iron maiden στο waterwheel end. Την άφησα να με πιάσει 1-2 φορές αλλά δεν έγινε κάτι. Ίσως πρέπει να σε "σκοτώσει" για να φας teleport, όπως έκανε ο Abductor στο Bloodborne. αν και πήγα στο manor μέσω της Rya (RIP prawn bro).

 

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Guys spoilers λίγο please. Πάντως οποιος θέλει καλο armor ο banished knight στο

Spoiler

Church of the Plague

είναι ότι πρέπει για farm και δίνει και το cool helmet. ;)

Crucible Knight fight

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...