Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
52 λεπτά πριν, Zus είπε

Γνωρίζει κανείς γιατί:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ενώ έχω βρει την Latenna μετά τον Albus και της έδωσα το μισό μενταγιόν, μου έδωσε το Ash και εξαφανίστηκε από το Slumbering Wolf's Shack, όταν πηγαίνω στο Roundtable Hold, ο τύπος εκεί μου λέει ότι πρέπει να πάω να τη βρω και περιγράφει το σημείο ακριβώς που την βρήκα. WTF??? 

 

Spoiler

Πρέπει να πας στο Apostate Derelict που είναι βορειοδυτικά του Consecrated Snowfield. Εκεί έχει μια τεράστια NPC και την κάνεις summon.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 λεπτά πριν, zeke είπε

Δεν ισχυει αυτο, και ουτε καν να εισαι overleveled,,,επειδη και εγω melee παιζω, ουτε farm souls χρειαζεσαι ουτε τιποτα.
Εχουν προσθεσει και εχουν αλλαξει λιγο τον τροπο στο damage απο τα προηγουμενα souls,,,και εδω στο ER παιζει πολυυυ buff...ειδικα σε pure melee!

Τι να σου πω έχω δει πάνω από 10 video και δεν το τρώει κανένας στα ισα meele χωρίς summon και χωρίς cheese στο damage. Εσύ με τι build το έφαγες ας πούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Βλεποντας κατι τετοια παραδειγματα , γιατι πολυ απλα να μην βαλεις cheat engine , σε 1 λεπτο εχεις βαλει οσα runes θες . Αν ειναι να κανεις exploit το παιχνιδι τουλαχιστον μην χανεις τον χρονο ασκοπα. 

Γιατί θα πέσει ban αν μπω online. 

Επίσης RPG είναι, κάπως πρέπει να δυναμώσω. Δε λέει κάπου " παίξτο για να φας μόνο ξύλο", που πάλι ξύλο τρως από κάτι άκυρα mobs αλλά και στο online, οπότε ναι ας παίξει ο καθένας όπως τον ευχαριστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον πρωτο demigod μιλαμε; για να μην βαζω spoiler,,,Stormveil μαζι με ολη την πρωτη περιοχη Limgrave (west-east-peninsula) εμεινα στα 8 lvl με τον warrior που ξεκινησα και με τα scimitar +4 + buffs/ashes.
Τι να σου πω...δεν ξερω, και δεν ειμαι καν σε φορμα... 😅😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Akis0123 είπε

 το παιχνίδι σε κάποια boss είναι πρακτικά φτιαγμένο είτε για mage, είτε για co-op, είτε απλά να είσαι αρκετά overleveled. Είναι το μονο αρνητικό που πιστεύω σε ωθεί να κανεις overlevel κάποια boss γιατί αλλιώς απλά θα τρώς 15 ώρες σε ένα boss που κάποιος μάγος θα έτρωγε 20 λεπτά.

Οχι δεν είναι η ιδέα σου. Γενικά στα bosses πέφτει πολύ κράξιμο ιντερνετικά έτσι όπως τα έχουν κάνει,όπως ανέφερα και στο δίπλα θέμα.

Τέρμα επιθετικά, combo επιθέσεις, aoe επιθέσεις,υψηλό dmg και δώσε πόνο. Θα το καταλάβεις από πρώτο χέρι στο last boss της περιοχής που είσαι τώρα.

Γιαυτό και βλέπεις να αναφέρονται cheese συνδιασμοί/οπλα, mimic ash,μάγος κλπ,γιατί αλλιώς κλάφτα Χαράλαμπε.

Βασικά για αυτό το λόγο έβαλαν στο παιχνίδι και τα Ashes. Να τραβάνε καθόλου το aggro που και που,και το Mimic κλασσικά κυρίως για endgame καταστάσεις.

image.png.91278ab1d8b481053bac2aa722c039d8.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οχι δεν είναι η ιδέα σου. Γενικά στα bosses πέφτει πολύ κράξιμο ιντερνετικά έτσι όπως τα έχουν κάνει,όπως ανέφερα και στο δίπλα θέμα.

Τέρμα επιθετικά, combo επιθέσεις, aoe επιθέσεις,υψηλό dmg και δώσε πόνο. Θα το καταλάβεις από πρώτο χέρι στο last boss της περιοχής που είσαι τώρα.

Γιαυτό και βλέπεις να αναφέρονται cheese συνδιασμοί/οπλα, mimic ash,μάγος κλπ,γιατί αλλιώς κλάφτα Χαράλαμπε.

Βασικά για αυτό το λόγο έβαλαν στο παιχνίδι και τα Ashes. Να τραβάνε καθόλου το aggro που και που,και το Mimic κλασσικά κυρίως για endgame καταστάσεις.

image.png.91278ab1d8b481053bac2aa722c039d8.png

Αν θυμάμαι καλά στην συγκεκριμένη περιοχή είναι το μονο boss που έχω φάει. Η αλήθεια είναι ότι ήταν η πρώτη φορα που μου φάνηκε οριακά αδύνατο να το τελειώσω σε λογικό χρόνο χωρίς spirits σαν τελείως meele build. Αν υπάρχουν και χειρότερα καλά κρασιά, το mimic tear φαντάζομαι δεν πηγαίνει πάνω από +10 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore Για να μην σπαμάρω το αλλο το νημα.
Παντως οσον αφορά αυτό που λές περι άγκρο τό εχω δει και εγω σε κάποια mini-boss προς το παρον.

Ειναι ακραια επιθετικά! Μεν να τους δώσω οτι τρωνε αρκετό ξύλο.
Δλδη αν τα φαιτς κρατούσαν ώρα θα ήταν πολύ δύσκολα.

προς το παρον το μονο μπος που δεν έπεφτε και ήθελε πολλές φάπες ήταν ο Crucible Knight.

Ισως ήταν και ο συνδιασμός χαμηλού lvl με το immune bleed που το έκαναν δύσκολο.

Περιμένω να δω κάτι καλό απο μπος. Προς το παρον εγω εχω απογοητευτεί.
 
Θα γραψω ολοκληρομένη αποψη στο τέλος, για να μην δημιουργω λαθος εντυπωσεις στον κοσμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Είναι κρίμα dude θα break το game imho.

 

έχω ξεκλειδώσει την συγκεκριμένη περιοχή εδώ και 3-4 μέρες και γενικά ναι παίρνεις άπειρα runes, αλλά δεν είχα προσέξει ότι μπορείς να βαρέσεις το πουλί από εκεί.😁 Επίσης είναι ο ορισμός του not fun man, αν δεν έχεις range και παίζεις mellee.

2 ώρες πριν, silenoz66 είπε

@Fulgore Για να μην σπαμάρω το αλλο το νημα.
Παντως οσον αφορά αυτό που λές περι άγκρο τό εχω δει και εγω σε κάποια mini-boss προς το παρον.

Ειναι ακραια επιθετικά! Μεν να τους δώσω οτι τρωνε αρκετό ξύλο.
Δλδη αν τα φαιτς κρατούσαν ώρα θα ήταν πολύ δύσκολα.

προς το παρον το μονο μπος που δεν έπεφτε και ήθελε πολλές φάπες ήταν ο Crucible Knight.

Ισως ήταν και ο συνδιασμός χαμηλού lvl με το immune bleed που το έκαναν δύσκολο.

Περιμένω να δω κάτι καλό απο μπος. Προς το παρον εγω εχω απογοητευτεί.
 
Θα γραψω ολοκληρομένη αποψη στο τέλος, για να μην δημιουργω λαθος εντυπωσεις στον κοσμο

Ώσες ώρες έκανα για να φάω τον Crucible, αθροιστικά δεν έχω κάνει για να φάω όλα τα άλλα bosses μαζί.😁 Και είχα χάσει και κάπου 1-2 ώρες στον tree sentinel που προσπαθούσα να τον φάω με start char +0 uchi, μέχρι να νιώσω που πρέπει να κάθομαι.

Τουλάχιστον τώρα όποτε τον βρίσκω παίρνω revenge lol.

 

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδιο texture πάλι τα illusionary walls god damn it assholes. :P Ευτυχώς φοράω ακουστικά και βοηθάει λίγο. Προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα με δυσκολία και μάλλον φτάει που παίζω melee/sorcery και αλλάζω όπου χρειάζεται.

Aμα κάτι με κούρασε είναι το rot, είναι τελείως χαζό ολόκληρη πιστα με rot και το cure για crafting να θέλει rare ingredient. Δεν βγάζει κανένα νόημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ίδιο texture πάλι τα illusionary walls god damn it assholes. :P Ευτυχώς φοράω ακουστικά και βοηθάει λίγο. Προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα με δυσκολία και μάλλον φτάει που παίζω melee/sorcery και αλλάζω όπου χρειάζεται.

Aμα κάτι με κούρασε είναι το rot, είναι τελείως χαζό ολόκληρη πιστα με rot και το cure για crafting να θέλει rare ingredient. Δεν βγάζει κανένα νόημα.

 

Είμαι lake of rot. Χωρίς ένα συγκεκριμένο incatation (που μπορεί να μη το βρεις ποτέ), δεν μπορείς να εξερευνήσεις μόνο run από bonefire σε bonefire. Το ίδιο και η abandoned cave στο Caelid, βλασφήμησα γιατί πήγα εκεί χωρίς antirot items και το συγκεκριμένο miracle. Για μένα αυτό είναι flawed game design.

Επεξ/σία από ilos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

@Fulgore 

Περιμένω να δω κάτι καλό απο μπος. Προς το παρον εγω εχω απογοητευτεί.
 
Θα γραψω ολοκληρομένη αποψη στο τέλος, για να μην δημιουργω λαθος εντυπωσεις στον κοσμο

Λογικό.

Τα περισσότερα σχόλια(και ενθουσιασμός), γινονται(και στο εδώ θέμα),στο αρχικό κομμάτι του παιχνιδιου που πιο πολύ εισαι στο explore και τα πράγματα είναι βατά(δεν κακοφαίνονται τόσο πχ τα bosses). Μετά είναι που αλλάζει το πράγμα.

Δεν ξέρω σε ποιο σημειο ακριβώς είσαι αλλά θα δείς και αργότερα ότι και το Mimic ash δεν υπάρχει τυχαία στο παιχνίδι. Σκόπιμα μπήκε κυρίως για το endgame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμβουλεύομαι το guide για recommended lvl by location.

Έριξα Rennala και ολοκλήρωσα Lucaria Academy. Σύμφωνα με το lvl μου πήγα 

Spoiler

Ainsel river. Έριξα Dragonkin Soldier of Nokstella αλλά δεν βρίσκω πώς μπορώ να συνεχίσω εκεί μέσα, ενώ ο χάρτης δείχνει μία τεράστια περιοχή. Τί έχω κάνει λάθος; 

 

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ilos είπε

Είμαι lake of rot. Χωρίς ένα συγκεκριμένο incatation (που μπορεί να μη το βρεις ποτέ), δεν μπορείς να εξερευνήσεις μόνο run από bonefire σε bonefire. Το ίδιο και η abandoned cave στο Caelid, βλασφήμησα γιατί πήγα εκεί χωρίς antirot items και το συγκεκριμένο miracle. Για μένα αυτό είναι flawed game design.

μπορεις να χρησιμοποιησεις και consumables, εγω ειχα στοκ αρκετα και τα χρησιμοποιησαν ολα μεχρι να φτασω 3 μετρα απο το bonfire που ψοφησα. Μετα συνειδητοποιησα οτι ειχα το incantation που λες.

 

εγω ειμαι στην ordina , τι σπασαρχιδικα ειναι τα mobs... Χρησιμοποιωντας ολες τις jedi δυναμεις μου, σκοτωσα εναν και "εμφανιστηκε" και 2ος. ο ορισμος της αδικιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xavier είπε

μπορεις να χρησιμοποιησεις και consumables, εγω ειχα στοκ αρκετα και τα χρησιμοποιησαν ολα μεχρι να φτασω 3 μετρα απο το bonfire που ψοφησα. Μετα συνειδητοποιησα οτι ειχα το incantation που λες.

 

εγω ειμαι στην ordina , τι σπασαρχιδικα ειναι τα mobs... Χρησιμοποιωντας ολες τις jedi δυναμεις μου, σκοτωσα εναν και "εμφανιστηκε" και 2ος. ο ορισμος της αδικιας.

Το θέμα είναι ότι μπορεί να πας εκεί χωρίς consumables και χωρίς καν την recipe να τα φτιάξεις. Άσε που και για να τα φτιάξεις χρειάζεται ένα rare crafting item που μόνο στην plague church βρήκα αρκετά και δε ξαναφυτρώνουν κιόλας...

Αν η λογική είναι ναι να κάτσεις να ψάξεις όλα τα μέρη και να μυρίσεις τα νύχια σου για να εξερευνήσεις εδώ είναι λάθος imo. Αν πάλι είναι κάτσε δες το wiki όπως υποθέτω τελικά θα κάνουν οι περισσότεροι και φάε και spoilers, είναι ακόμα πιο εκνευριστικό.

Τουλάχιστον στην Aconia lake έχεις τον Torrent. Έ τώρα αν σε ρίξουν πάλι μέσα τα mobs όσο εξερευνάς, φταις εσύ τουλάχιστον.😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...