Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Double handed Katana FTW. Την ασπίδα την έχω στην πλάτη μονίμως για το εφέ και δεν έχω κάνει μέχρι τώρα ούτε μπλοκ στο twitter με αυτή.

Το gamestyle μου είναι φάγαμε 10 αλλά ρίξαμε κι εμείς 1. 😜

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από πλευράς balance σε pve μέχρι στιγμής, θα προτιμούσα να μην υπήρχε καθόλου το mimic ash (τα άλλα είναι ok σχετικά) και να έπαιρνε ένα μικρο buff το base damage σε r1/r2s και ένα μεγάλο nerf τα OP weapon arts/spells είτε σε damage είτε σε FP cost. Αυτή τη στιγμή το game είναι roll bloody slash repeat...

Αν πάω να παίξω ΄"κανονικά" το fight τραβά πάρα πολύ σε αντιπαράθεση, και στη περίπτωση που έχεις 2πλά 3πλά καρα aggro bosses και δεν έχεις προλάβει να κάνεις το burst damage ώστε να φύγει κάποιο από αυτά άκλαυτο νωρίς, τρως γερό punish από το συνεχόμενο spam τους στην συνέχεια.

Επίσης βρήκα και αυτό προχτες. Miyazaki fix your game.😁

 

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Zus είπε

Δεν ισχύει. Μόλις το κάνεις upgrade κάνει scaling εξίσου με int όσο και με dex.

Το moonveil κάνει ξεκάθαρα πρώτα scale με int γιατί σκας κυρίως dmg με το OP skill του

Επεξ/σία από Georgram
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Zus είπε

Double handed Katana FTW. Την ασπίδα την έχω στην πλάτη μονίμως για το εφέ και δεν έχω κάνει μέχρι τώρα ούτε μπλοκ στο twitter με αυτή.

Το gamestyle μου είναι φάγαμε 10 αλλά ρίξαμε κι εμείς 1. 😜

Turtle shield ftw για να είσαι σαν τον Leonardo στα Χελωνονιτζάκια.😁

Το passive stamina regen bonus αν πεις να τη χρησιμοποιήσεις ποτέ.

20 λεπτά πριν, Zus είπε

Φόρτωσε faith και βάλε και κανένα ποντάκι στο endurance. Σκέφτομαι και εγώ να αρχίσω να φορτώνω faith για να αποκτήσει λίγο ενδιαφέρον το gameplay του.

Χθες σκεφτόμουν να ξεκινήσω από την αρχή με κανένα Paladin build γιατί έχει παραγίνει επαναλαμβανόμενο το gameplay.

Δεν ισχύει. Μόλις το κάνεις upgrade κάνει scaling εξίσου με int όσο και με dex.

Το ξέρω ότι παίρνει μετά παραπάνω με dex (ειδικά αν το κάνεις και keen) εννοούσα το base scaling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Georgram είπε

Το moonveil κάνει ξεκάθαρα πρώτα scale με int γιατί σκας κυρίως dmg με το OP skill του

Αναφορά σε κείμενο

In terms of scaling, the Moonveil has E Strength scaling, D Dexterity scaling, and C Intelligence scaling at its base level, but when upgraded, it features B scaling for both Dexterity and Intelligence.

Αυτό που λες ισχύει αν δεν του ρίξεις upgrade. Με το upgrade κάνει και με dex εξίσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, ilos said:

Από πλευράς balance σε pve μέχρι στιγμής, θα προτιμούσα να μην υπήρχε καθόλου το mimic ash (τα άλλα είναι ok σχετικά) και να έπαιρνε ένα μικρο buff το base damage σε r1/r2s και ένα μεγάλο nerf τα OP weapon arts/spells είτε σε damage είτε σε FP cost. Αυτή τη στιγμή το game είναι roll bloody slash repeat...

Αν πάω να παίξω ΄"κανονικά" το fight τραβά πάρα πολύ σε αντιπαράθεση, και στη περίπτωση που έχεις 2πλά 3πλά καρα aggro bosses και δεν έχεις προλάβει να κάνεις το burst damage ώστε να φύγει κάποιο από αυτά άκλαυτο νωρίς, τρως γερό punish από το συνεχόμενο spam τους στην συνέχεια.

Επίσης βρήκα και αυτό προχτες. Miyazaki fix your game.😁

 

"Αυτό είναι γκλίτς"

Εκλιπαρεί για meme 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Zus είπε

Αυτό που λες ισχύει αν δεν του ρίξεις upgrade. Με το upgrade κάνει και με dex εξίσου.

Αυτό που λες νομίζω γίνετε όταν το κανεις +10! Όποτε μέχρι τότε το καλύτερο είναι να τα χώσεις όλα στο int μέχρι να φτασεις το soft/hard cap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Georgram είπε

Αυτό που λες νομίζω γίνετε όταν το κανεις +10! Όποτε μέχρι τότε το καλύτερο είναι να τα χώσεις όλα στο int μέχρι να φτασεις το soft/hard cap

Μπορεί, αλλά με 36 points που έχω φορτωμένο σε dex atm, αντί να φορτώσω int εφεξής αντί για dex προτιμώ να το ανεβάσω +10 και να εκμεταλλευτώ το dex pool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zus είπε

Μπορεί, αλλά με 36 points που έχω φορτωμένο σε dex atm, αντί να φορτώσω int εφεξής αντί για dex προτιμώ να το ανεβάσω +10 και να εκμεταλλευτώ το dex pool.

Αν το build που έχεις λειτουργεί για εσένα τότε καλά κανεις! Απλά να ξερεις ότι χάνεις κάποιο dmg ειδικά αν το παίζεις hybrid με mage! Φορτώνοντας int κοπανάει και το moonveil αλλά και τα spell σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tntdynamite23 είπε

"stone sword key was lost in use" τι φάση με αυτό; Είναι το 2ο που χάνω

Είναι μιας χρήσης. Στην ουσια σκέψου τα σαν κλειδικά για να ξεκλειδώσεις ένα θησαυρό.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, ilos said:

Από πλευράς balance σε pve μέχρι στιγμής, θα προτιμούσα να μην υπήρχε καθόλου το mimic ash (τα άλλα είναι ok σχετικά) και να έπαιρνε ένα μικρο buff το base damage σε r1/r2s και ένα μεγάλο nerf τα OP weapon arts/spells είτε σε damage είτε σε FP cost. Αυτή τη στιγμή το game είναι roll bloody slash repeat...

Αν πάω να παίξω ΄"κανονικά" το fight τραβά πάρα πολύ σε αντιπαράθεση, και στη περίπτωση που έχεις 2πλά 3πλά καρα aggro bosses και δεν έχεις προλάβει να κάνεις το burst damage ώστε να φύγει κάποιο από αυτά άκλαυτο νωρίς, τρως γερό punish από το συνεχόμενο spam τους στην συνέχεια.

Επίσης βρήκα και αυτό προχτες. Miyazaki fix your game.😁

 

Σου έχω καλύτερο. Κόλλησα στο terrain ενώ γυρνούσα να πάρω τα runes μου και για να ξεκολλήσω το παιχνίδι απλά με σκότωσε. Δεν νευρίασα καθόλου όμως, αλήθεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tntdynamite23 είπε

"stone sword key was lost in use" τι φάση με αυτό; Είναι το 2ο που χάνω

αγοραζεις οσα χρειαζεσαι και βρισκεις και αλλα στην πορεια.Καθε φορα που χρησιμοποιεις ενα αυτο χανεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...