Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Εμενα προς το παρόν το παιχνίδι μου αρέσει πάρα πάρα πολύ.

Εκτός των bosses ομως.
Δεν ξέρω τι πάει λάθος αλλα μου φαίνονται αρκετά εύκολα προς το παρόν.
(ούτε summons κάνω, ούτε με σπιριτς παίζω).

Και σας στο λεω με το χέρι στην καρδιά, δεν είμαι κανας παιχταράς. 

Παίζω αρκετά yolo στα μπός. Βασικα απλα μπαίνω και τα κάνω burst. Heal εχουμεα ρκετά προς το παρόν.

Δεν ξέρω τι παίζει, ισως ειναι too strong to dex/bleed build?

ΣΙγουρα θα κάνω 2ο playthrough με κανα faith/int build. 

Περι πρόγκρες:

  Απόκρυψη περιεχομένων

Φαντάζομαι τώρα πάω σιγά σιγά για Radahn(είμαι siofra river, γιατί μου είπε ο Λυκανθρωπος το NPC, οτι πρέπει να πάμε να τον βρούμε σε ενα τουρνουα/αγώνες που υπάρχει ? κάτι τετοιο μου είπε). 

Αρα φαντάζομαι ειναι το επόμενο μπος μάλλον.
 

περιμένω να δω λίγο τσαλεντζ. να κανω 20+ trys τουλάχιστον να γουστάρουμε

 

Κάποια weapon arts (bloody slash) στην αρχή σε συνδυασμό με το bleed είναι strong af. Στη συνέχεια του game αυτό εξισορροπείται κάπως με (wait 4 it) ταρατατζούμ ταρατατζούμ.

 

Spoiler

Ακόμα πιο σπασμένα πράγματα.😁 Ειδικά στο pvp κάποια πράγματα είναι broken af (moonveil κυρίως) και μετά λίγο το sword of night and flame σε δεύτερη φάση από ότι έχω δει. Μιλάμε για 4/5 ή 1 shot καταστάσεις. Καλά για το mimic ash δε συζητώ, afk mode είναι. Εντάξει κάποια bosses είναι ζόρικα γιατί μπορεί να είναι διπλά, τριπλά και τέζα aggro αλλά φτάσαμε στο άλλο άκρο να αισθάνομαι ότι εγώ είμαι το boss.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειχα ξεχασει στο πρωτο playthrough ποσο παλουκι ειναι απο τα χιονια και μετα εκει βορεια..

εε λεω στο ng+ που εχω ολο τον εξοπλισμο grade s ας παω να γουσταρω...

μετα το παιχνιδι μου θυμησε οτι σε αυτες τις περιοχες απλα ετρεχα να σωθω..😁

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ilos Πήρα νέο κατάνα και έχω βάλει bloody Slash, ειναι απιστευτο. Μποσ δν β΄ρηκα ακομη να το δοκιμάσω.
Το εχω καιρό αλλα δεν εμπαινε αυτο το Ash στα fists.

Οτιδήποτε ειναι σε τύπου σαμον δεν θελω να το χρησιμοποιω, δλδη να εχεις μηχανισμους που φέυγει το αγκρο απο πάνω σου.
Θα δούμε πως θα παέι στην συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Το ξεκίνησα πρόσφατα. Δυστυχώς υπάρχουν θέματα. Σε μένα, κυρίως όταν βρίσκομαι στον ανοιχτό χώρο πετάγονται μπάρες με χρώματα. Αυτό μ' έχει εμποδίσει από το να παίξω περισσότερο. Πρόκειται να βγουν σύντομα καινούργια updates μπας και στρώσει; 

Επεξ/σία από pictorino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Στην επόμενη περιοχή που θα πας. Ειδικά στην ακαδημία θα πάρεις άπειρο λουτ για μάγο. Εγώ 8/10 πράγματα που λουταρα στην ευρύτερη περιοχή ήταν για μάγο.

Γενικά μην φαρμαρεις τόσο τόσο πολύ. Το παιχνίδι να ξέρεις είναι τεράστιο σε μαπ. 

Και αν πας να το κάνεις explore θα βγεις αρκετά overlevled.

Εγώ είμαι 51λβλ . Έχω κάνει clear το 95% της λίμνης και περίχωρα. Το πρώτο underground επίσης και τώρα είμαι στο 2ο. Και μετά θα συνεχίσω βόρεια.

Και ήδη καταλαβαίνω ότι κάνω αρκετό DMG.

Γενικά πάντως σε σχέση με προηγούμενα σοουλς νιώθω ότι το dmg είναι στο θεό. 

Δεν ξέρω τι συμβαίνει

τι να σε πω γερο @silenoz66, RPG παιχνίδι είναι,  git gud μου είπαν για να το παίξω, ε αυτό κάνω :P . Βέβαια, μην σας φαίνονται μεγάλα τα στατιστικά μου, τρώω ξύλο, το vigor μου είναι λίγο και με πέτυχε npc χθες που με 2 χτυπήματα με πέθανε.

 

35 λεπτά πριν, pictorino είπε

Καλησπέρα! Το ξεκίνησα πρόσφατα. Δυστυχώς υπάρχουν θέματα. Σε μένα, κυρίως όταν βρίσκομαι στον ανοιχτό χώρο πετάγονται μπάρες με χρώματα. Αυτό μ' έχει εμποδίσει από το να παίξω περισσότερο. Πρόκειται να βγουν σύντομα καινούργια updates μπας και στρώσει; 

Μπρούλι αν δεν μας πεις pc specs δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε και πολύ, παρά μόνο να σου πούμε, περίμενε τα patches!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, pictorino είπε

Πρόκειται να βγουν σύντομα καινούργια updates μπας και στρώσει; 

Αγνωστο,και η συγκεκριμένη εταιρεία δεν φημίζεται για τα πολλά και γρήγορα updates και optimization,το αντίθετο μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

τι να σε πω γερο @silenoz66, RPG παιχνίδι είναι,  git gud μου είπαν για να το παίξω, ε αυτό κάνω :P . Βέβαια, μην σας φαίνονται μεγάλα τα στατιστικά μου, τρώω ξύλο, το vigor μου είναι λίγο και με πέτυχε npc χθες που με 2 χτυπήματα με πέθανε.

 

Μπρούλι αν δεν μας πεις pc specs δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε και πολύ, παρά μόνο να σου πούμε, περίμενε τα patches!

I5 4590 και R9 390 έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ είναι το πιo broken mechanic αυτήν την στιγμή για pvp... πολύ χειρότερο απο bleed και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εκτός απο το να αρχίσεις να τρέχεις για την ζωή σου.

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αγνωστο,και η συγκεκριμένη εταιρεία δεν φημίζεται για τα πολλά και γρήγορα updates και optimization,το αντίθετο μάλιστα.

Μέσα σε μια βδομάδα βγάλαν τρία updates, ήθελες και το expansion εσύ? :P

1 ώρα πριν, pictorino είπε

Καλησπέρα! Το ξεκίνησα πρόσφατα. Δυστυχώς υπάρχουν θέματα. Σε μένα, κυρίως όταν βρίσκομαι στον ανοιχτό χώρο πετάγονται μπάρες με χρώματα. Αυτό μ' έχει εμποδίσει από το να παίξω περισσότερο. Πρόκειται να βγουν σύντομα καινούργια updates μπας και στρώσει; 

Κάνα screen να δούμε το πρόβλημα ίσως βοηθούσε.

Τα bugs θα φτιαχτούν σχεδόν σίγουρα, το optimization δεν νομίζω, θα βελτιωθεί λογικά αλλα μην περιμένεις θαύματα.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά πρόταση για level stats σε samurai? Εχω αυξησει vigor και dex, τωρα σκέφτομαι για faith για να σκαω και κανα incarnation και γενικα θελω να τον παω λιγο hybrid. Επίσης το ugikatana αξιζει να το παω πανω απο 5λβλ η να περιμενω να βρω κανα moonblade ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ειναι unbalaced παιχνιδι.Ειτε εισαι level 50 ειτε level 713 παλι με 2-3 hit θα πεθανεις απο random καλο εχθρο στο δρομο,το ιδιο ισχυει και για μερικα bosses και καποιους αλλους σπεσιαλ εχθρους οπως πχ gargoyle,draconic tree sentinel και καμια δεκαρια ακομη.

δηλαδη δε μπορει να εισαι level 713 και να εχει κολλησει το hp  στα 2100 που ειχες level 65+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tntdynamite23 είπε

Καμιά πρόταση για level stats σε samurai? Εχω αυξησει vigor και dex, τωρα σκέφτομαι για faith για να σκαω και κανα incarnation και γενικα θελω να τον παω λιγο hybrid. Επίσης το ugikatana αξιζει να το παω πανω απο 5λβλ η να περιμενω να βρω κανα moonblade ?

Μήπως εννοείς το moonveil katana?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Εδώ είναι το πιo broken mechanic αυτήν την στιγμή για pvp... πολύ χειρότερο απο bleed και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εκτός απο το να αρχίσεις να τρέχεις για την ζωή σου.

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

W T F (ήξερα ότι το madness/curse δίνει dots και μέσα από rolls) αλλά αυτό με το spell-weapon art proximity είναι busted.

8 ώρες πριν, tntdynamite23 είπε

Καμιά πρόταση για level stats σε samurai? Εχω αυξησει vigor και dex, τωρα σκέφτομαι για faith για να σκαω και κανα incarnation και γενικα θελω να τον παω λιγο hybrid. Επίσης το ugikatana αξιζει να το παω πανω απο 5λβλ η να περιμενω να βρω κανα moonblade ?

Αν εννοείς το moonveil σκελάρει πρώτα με int και σε δεύτερο βαθμό με dex και str. Θεωρώ βέβαιο πάντως το nerf που θα φάει οπότε enjoy it while it lasts.😁

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tntdynamite23 είπε

Καμιά πρόταση για level stats σε samurai? Εχω αυξησει vigor και dex, τωρα σκέφτομαι για faith για να σκαω και κανα incarnation και γενικα θελω να τον παω λιγο hybrid. Επίσης το ugikatana αξιζει να το παω πανω απο 5λβλ η να περιμενω να βρω κανα moonblade ?

Φόρτωσε faith και βάλε και κανένα ποντάκι στο endurance. Σκέφτομαι και εγώ να αρχίσω να φορτώνω faith για να αποκτήσει λίγο ενδιαφέρον το gameplay του.

Χθες σκεφτόμουν να ξεκινήσω από την αρχή με κανένα Paladin build γιατί έχει παραγίνει επαναλαμβανόμενο το gameplay.

7 λεπτά πριν, ilos είπε

Αν εννοείς το moonveil σκελάρει πρώτα με int και σε δεύτερο βαθμό με dex και str. 

Δεν ισχύει. Μόλις το κάνεις upgrade κάνει scaling εξίσου με int όσο και με dex.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναιι moonveil εννοώ. Οποτε το uchigatana δεν αξιζει να το ανεβασω αλλο? Γενικά με ασπίδες παίζετε? Εγω double katana το παω κυρίως να κόβω λιγο μπουγάτσα με κιμά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...