Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Underground δν εχω ακουμπήσει ακόμη, τωρα σκεφτομαι να παω γιατι μου το ειπε ο 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Blaidd (στο Siofra) καπως έτσι.

Βεβαια θελω να τελειώσω ολο το explore lucaria στα περίχωρα της ακαδημίας.

Σε αυτον τον λόφο τέρμα αριστερά ακόμη να βρω πως πάμε...Δεν φευγω απο εδώ αν δεν βρω τρόπο :D

Βασικά ενώ δεν κοιτάω σχεδόν τίποτα, το Recommended Level by Location στο wiki όμως το ακολουθώ. Καλύτερα να πας underground μετά το Lake.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η κατασταση με το summoning cooperator εχει καταντησει τραγικη. καθομαι και περιμενω να εμφανιστουν κιτρινα γραμματα, παταω summon κατευθειαν και 99% εχω cannot summon cooperator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, 3DJIN είπε

παρολο που δεν υπαρχουν απειρες quest ειναι το πρωτο open world παιχνιδι που δεν κινεισαι ασκοπα περα δωθε.

Να τα κάνω τι τα βαρετά fetch quests και collectibles?! Το game rewards exploration όπως κανένα άλλο game. Βασικά τόσο καλο open-world μονο αυτό και το BOTW. Ναι και το RDR2 εννοείτε, αλλα όχι από άποψη exploration/reward.

Επίσης δεν λέω το άλογο στο RDR2 είναι απίστευτο, αλλα αυτό εδώ είναι το πιο responsive άλογο ever, σε σημείο που άμα κουνάς γρήγορα το movement ανακατεύεσαι. :P

Τέλος, το πιο σημαντικό σε αυτά τα games είναι το combat και το exploration, το οποιο κανεις 90% στο game, και γενικά στα games. Οποτε τα λόγια περί combat περιττά νομίζω, οι τύποι καναν καταπληκτική δουλειά.

Παρόλα αυτά τέλειο δεν είναι. Τα bosses/dungeons/caves άρχισαν να ανακυκλώνονται, ενώ θα μπορούσαν για παράδειγμα να αλλάξουν λίγο το boss model και να προσθέσουν κάνα animation ακόμα όπως έκαναν στο Monster Hunter World.

ps. Οποιος τελειωσε το quest της Ranni ας γράψει μια περίληψη αν μπορεί γιατί έχω λίγο χαθεί.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

ps. Οποιος τελειωσε το quest της Ranni ας γράψει μια περίληψη αν μπορεί γιατί έχω λίγο χαθεί.

Δεν είμαι καλός στις περιλήψεις, οπότε... wiki time? :P

By the way, όταν

Spoiler

φεύγει από το rise της και αφήνει την κούκλα και έρχονται οι Iji, annoying mage και Wolf-bro (I know, it's Blaidd), δεν είδα τον Wolf-bro εκεί, ούτε μετά που υποτίθεται ότι θα εμφανιζόταν στην Nokron. Εμφανίστηκε μετά το τέλος του quest της πάντως στο rise όπως έπρεπε.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τέλος, το πιο σημαντικό σε αυτά τα games είναι το combat και το exploration, το οποιο κανεις 90% στο game, και γενικά στα games. Οποτε τα λόγια περί combat περιττά νομίζω, οι τύποι καναν καταπληκτική δουλειά.

Το πρόβλημα με το exploration σε αυτό το παιχνίδι είναι ότι μπορεί να βρεθείς να χαροπαλεύεις (και λόγω OCD) σε ένα σημείο που τελικά αποδεικνύεται αδιέξοδο.

Και εξηγώ:

Spoiler

Μπήκα Carian Study Hall. Αφού έφαγα κανένα 2ωρο από τη ζωή μου για να σκοτώσω την witch εκεί μέσα, στο τέλος ανταμείφθηκα με μία μούτζα γιατί νόμιζα ότι το αντικείμενο που τοποθετείς στο altar στην είσοδο θα το βρω στην οροφή του κτηρίου. Αφού κόντεψα να τρελαθώ που δεν έβρισκα το αντικείμενο, αναγκάστηκα να γκουγκλάρω για να διαπιστώσω ότι το συγκεκριμένο σημείο αποτελεί μέρος ενός chain quest και δεν θα έπρεπε ποτέ να έχω μπει εκεί μέσα...

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις τί γατάκι ήταν ο Godrick (ναι τώρα έφτασα εκεί μετά από 45.5 ώρες παιχνιδιού) ? Με 1 run τον έφαγα! 
ΕΠΟΜΕΝΟΟΟΟΣ!

Βέβαια, το υπόλοιπο κάστρο με δέρνει αλλά οκ :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ρε σεις τί γατάκι ήταν ο Godrick (ναι τώρα έφτασα εκεί μετά από 45.5 ώρες παιχνιδιού) ? Με 1 run τον έφαγα! 
ΕΠΟΜΕΝΟΟΟΟΣ!

Βέβαια, το υπόλοιπο κάστρο με δέρνει αλλά οκ :P 

Να τολμήσω να ρωτήσω τί level έχεις γυρίσει εκεί μέσα; 70; 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπα και πριν, το παιχνιδι σου δινει ολα τα εφοδια να γινει ευκολο. Ο morgot εφυγε για πλακα στο 99 λεβελ που ειμαι μετα απο καμια 80αρια ωρες.

ο τυπας στο hub λεει οτι υπαρχουν 3 demigods ακομα. 

Spoiler

miguela, malenia και ενας blood κατι. Ολοι αυτοι ειναι στα βουνα ή εχω χασει τιποτα?

η αληθεια ειναι πως δεν τα ξεψαχνιζω τα dungeons πλεον απο τη στιγμη που υπαρχει κάποια επαναληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι το game έχει 80 bosses. Βέβαια, τα μισά επαναλαμβάνονται και πολλά είναι παρόμοια με προηγούμενα των παιχνιδιών της From. Μόνο αυτό με έχει χαλάσει μέχρι στιγμής, η επανάληψη.

Επίσης, αυτή τη στιγμή είμαι Caelid και έχω φάει περίπου 10 crashes σε 2 ημέρες που είμαι εδώ. Στις προηγούμενες περιοχές είχα φάει μόνο 2-3 crashes (σε 70 ώρες παιχνιδιού). Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; Είναι η περιοχή που είναι μπαγκαρισμένη; Έκαναν κάτι στο τελευταίο patch;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Κάπου διάβασα ότι το game έχει 80 bosses. Βέβαια, τα μισά επαναλαμβάνονται και πολλά είναι παρόμοια με προηγούμενα των παιχνιδιών της From. Μόνο αυτό με έχει χαλάσει μέχρι στιγμής, η επανάληψη.

Επίσης, αυτή τη στιγμή είμαι Caelid και έχω φάει περίπου 10 crashes σε 2 ημέρες που είμαι εδώ. Στις προηγούμενες περιοχές είχα φάει μόνο 2-3 crashes (σε 70 ώρες παιχνιδιού). Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; Είναι η περιοχή που είναι μπαγκαρισμένη; Έκαναν κάτι στο τελευταίο patch;

Τι είδους crashes? Γιατί και εμένα στις 50 ώρες παιχνιδιού μέχρι στιγμής με κρασαρε δυο φορες όλο το pc (έκανε ξαφνικό restart χωρίς κάποιο error)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...