Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Balantakos είπε

Ρε παιδια πως το βγαλατε το πρωτο καστρο? που εχει σπασει τα......σε 2 ιπποτες ο ενας μετα τον αλλον

εδω ειμαι...

Σε ευχαριστώ για το βιντεάκι, δεν ήξερα ότι υπήρχε κρυφός crucible εκεί.. πήγα και τον έφαγα με συνοπτικές διαδικασίες. Αν μου έμαθε ένα πράγμα το elden ring, είναι πως να τον αντιμετωπίζεις... χτύπαγα το κεφάλι μου για 1.5 ώρα με δαύτον, τελικά άξιζε τον κόπο. 😅

Πάντως όσο και να χτενίζεις μια περιοχή όλο και κάτι θα σου ξεφύγει. Χωρίς τα Interactive maps/item locations etc. θα είχα χάσει πολύ πράγμα. 

Όσο για τους 2 knights, δεν ξέρω αν υπάρχει εύκολος τρόπος να τους φας. Ίσως καλύτερα να προχωρήσεις και όταν ανέβεις μερικά levels ξαναδοκίμασε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, >-Nosakos<- είπε

Σε ευχαριστώ για το βιντεάκι, δεν ήξερα ότι υπήρχε κρυφός crucible εκεί.. πήγα και τον έφαγα με συνοπτικές διαδικασίες. Αν μου έμαθε ένα πράγμα το elden ring, είναι πως να τον αντιμετωπίζεις... χτύπαγα το κεφάλι μου για 1.5 ώρα με δαύτον, τελικά άξιζε τον κόπο. 😅

Πάντως όσο και να χτενίζεις μια περιοχή όλο και κάτι θα σου ξεφύγει. Χωρίς τα Interactive maps/item locations etc. θα είχα χάσει πολύ πράγμα. 

Όσο για τους 2 knights, δεν ξέρω αν υπάρχει εύκολος τρόπος να τους φας. Ίσως καλύτερα να προχωρήσεις και όταν ανέβεις μερικά levels ξαναδοκίμασε. 

και ειχα την απορια που βγαζει αυτο το ανσασερ :P . Δεν πειραζει, δεν εχασα και τιποτα. Τους αποφευγω οσο μπορω τους crucible knights. Εφαγα αυτον που ειναι με τον misbegotten με τα χιλια ζορια.

Παντως το παιχνιδι ειναι εθισμος απο τους λιγους στο gaming. Ειμαι στις 60+ ωρες , 75 λεβελ. Θελει να δινεις απιστευτη προσοχη στα παντα, για να καταλαβεις που πρεπει να πας και τι να κανεις, αν δε θες να δεις guide. Που γενικα προσπαθω να παω παντου στο χαρτη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Και το είχα προφητεία ότι έτσι θα γινόταν, αλλά χαίρομαι που έκανα λάθος. :D

Αν θέλετε μπορούμε να τα αλλάξουμε όλα πολύ εύκολα!
Θα κάνουμε summon τους συνήθεις υπόπτους του φόρουμ που θεωρούν ότι παίζουν tech demos και όχι παιχνίδια και θα γίνει πανηγύρι εδώ μέσα, αλλά μάλλον τους φαίνεται πολύ σάπιο ήδη για να το πιάσουν💞.
-----

Στα του έπους-goty 2022 τώρα:

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

 

Spoiler



Βίντεο μόνο για noobs όπως εμένα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με dual sword setup ο vagabond-berserker μου ειναι απιστευτα overpowered.Στο στυλ την πεφτω σε boss με great shield και σπαθι και μπορει να πεθανω πινοντας και αρκετα potions,οταν φορεσω τα μπλε σπαθια μου ομως και ξαναγυρισω αρκουν 10 δευτερολεπτα για τσακισω οποιοδηποτε boss και δε xρειαζομαι και potion.

απορω αν υπαρχει και καποιος αλλος τοσο ικανοποιητικος συνδυασμος.

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Λίγο πιο συγκεκριμένα από 30 λεπτά video?! :P Που κόλλησες ακριβώς?

Απο εκει που ξεκιναει το βιντεο, χαχα, θα δεις 1 ιπποτη, μετα καπακια 2ο, και μετα ειναι το bossaκι.

Θα το ξανα παλεψω σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xavier είπε

και ειχα την απορια που βγαζει αυτο το ανσασερ :P . Δεν πειραζει, δεν εχασα και τιποτα. Τους αποφευγω οσο μπορω τους crucible knights. Εφαγα αυτον που ειναι με τον misbegotten με τα χιλια ζορια.

Παντως το παιχνιδι ειναι εθισμος απο τους λιγους στο gaming. Ειμαι στις 60+ ωρες , 75 λεβελ. Θελει να δινεις απιστευτη προσοχη στα παντα, για να καταλαβεις που πρεπει να πας και τι να κανεις, αν δε θες να δεις guide. Που γενικα προσπαθω να παω παντου στο χαρτη .

Πανω που ειπα οτι τα κανα ολα στο Storm Veil,ηρθε η From να μου αποδειξει το αντιθετο. Εξαιρετικο secret area,ειχα και εγω την απορια για το ασανσερ αλλα ειπα πως θα συνδεοταν με τιποτα αλλη περιοχη εκτος stormveil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κατάφερε να κάνει κανεις visceral/critical σε εχθρούς τύπου σκυλιών, πουλιών, etc?!

Επίσης όλη εκείνη η περιοχή αριστερά από το

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Lake

πως σκατά πας?! Το κόβω quest related γιατί έψαξα τα πάντα.

 

Αν εννοείς στον λόφο αριστερα απο την λιμνη , ουτε που ξέρω ποσες ώρες εχω ψάξει για να τα καταφέρω και ακόμη τπτ... 

Ισως ειναι quest γιατί :
 

Spoiler

Βρισκεις μια κοπέλα στην λίμνη που θέλει ενα necklace (αν θυμαμαι καλά) να της φέρεις πίσω, απο έναν τύπο καπου εκει κοντά.

Και μετα παιρνεις ενα invitation , για να μην κανω σποιλερ δεν λεω τι και πως, αλλα ακομη δεν εχω βρει το μέρος που σου λεει. 

Δινω ενα τσανς να ειναι σχετικά με αυτη την περιοχή.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Balantakos είπε

Απο εκει που ξεκιναει το βιντεο, χαχα, θα δεις 1 ιπποτη, μετα καπακια 2ο, και μετα ειναι το bossaκι.

Θα το ξανα παλεψω σημερα.

Φαντάζομαι είσαι melee έτσι? Οι fallen knights τρώνε απίστευτα εύκολα backstab, άμα δεν το έχεις άνετα τότε μπορείς να τους παίξεις σε γωνιές που τους κάνει να μπούνε σε default stance. Κανε εξάσκηση στον fallen knight στο ξύλινο ασανσέρ που είναι διπλα στο site of grace. Το mini-boss μετά το μεγάλο attack του παραμένει για κάμποσο ανοιχτό για attacks. ’μα σε χτυπήσει, disengage, γυρνα στον διάδρομο του ασανσέρ και heal. Μπορείς φυσικά να το ψιλό μαλακώσεις πρώτα με βέλη η ότι άλλο throw-able έχεις. ;) Καλή τύχη! :)

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

Αν εννοείς στον λόφο αριστερα απο την λιμνη , ουτε που ξέρω ποσες ώρες εχω ψάξει για να τα καταφέρω και ακόμη τπτ... 

Ισως ειναι quest γιατί :
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Βρισκεις μια κοπέλα στην λίμνη που θέλει ενα necklace (αν θυμαμαι καλά) να της φέρεις πίσω, απο έναν τύπο καπου εκει κοντά.

Και μετα παιρνεις ενα invitation , για να μην κανω σποιλερ δεν λεω τι και πως, αλλα ακομη δεν εχω βρει το μέρος που σου λεει. 

Δινω ενα τσανς να ειναι σχετικά με αυτη την περιοχή.

 

Όχι αυτό είναι για το

Spoiler

Manor. Τελικά πας αφού κανεις το quest της Witch που σου έδωσε το summon bell.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ότι και να λέτε ένα ξέρω και είναι τρελό φακτ!

Screenshot_20220306-183842.png.8ddad3b0dab6abd97557ae9158a840a1.png

Ότι λέει ο τύπος!

 Δεν φαίνεται να ισχύει κάτι τέτοιο στην πράξη,γιατί δεν βλέπω πολλοί από αυτούς τους new players να τερματίζουν το παιχνίδι(τα πρώτα νούμερα αυτό δείχνουν), ούτε πχ ανέβηκαν οι πωλήσεις απότομα στα υπόλοιπα παιχνίδια της εταιρείας. 

Αυτό θα φανεί αν πχ ανέβουν απότομα τα νούμερα στα παλιότερα dark souls παιχνίδια, όπως έγινε για παράδειγμα με το Witcher 3 όταν βγήκε η σειρά στο netflix.https://gamerant.com/witcher-3-player-count-boost-steam/

5 ώρες πριν, Georgram είπε

Καλα μιλαμε επαθα πλακα με το τοπιο που βρεθηκα παλι καταλαθος...

Μέρος του κανονικού story είναι το συγκεκριμένο μέρος πάντως. Δεν είναι κάποιο κρυφό/optional. Αρα καλά προχωράς 😉

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 Δεν φαίνεται να ισχύει κάτι τέτοιο στην πράξη,γιατί δεν βλέπω πολλοί από αυτούς τους new players να τερματίζουν το παιχνίδι(τα πρώτα νούμερα αυτό δείχνουν), ούτε πχ ανέβηκαν οι πωλήσεις απότομα στα υπόλοιπα παιχνίδια της εταιρείας. 

Αυτό θα φανεί αν πχ ανέβουν απότομα τα νούμερα στα παλιότερα dark souls παιχνίδια, όπως έγινε για παράδειγμα με το Witcher 3 όταν βγήκε η σειρά στο netflix.https://gamerant.com/witcher-3-player-count-boost-steam/

Μέρος του κανονικού story είναι το συγκεκριμένο μέρος πάντως. Δεν είναι κάποιο κρυφό/optional. Αρα καλά προχωράς 😉

Μα ποιος βιαζεται να τερματισει το συγκεκριμενο παιχνιδι? Το ταξιδι εχει σημασια οχι ο προορισμος.Καλο πασχα για μενα και βλεπουμε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

 Δεν φαίνεται να ισχύει κάτι τέτοιο στην πράξη,γιατί δεν βλέπω πολλοί από αυτούς τους new players να τερματίζουν το παιχνίδι(τα πρώτα νούμερα αυτό δείχνουν), ούτε πχ ανέβηκαν οι πωλήσεις απότομα στα υπόλοιπα παιχνίδια της εταιρείας. 

Αυτό θα φανεί αν πχ ανέβουν απότομα τα νούμερα στα παλιότερα dark souls παιχνίδια, όπως έγινε για παράδειγμα με το Witcher 3 όταν βγήκε η σειρά στο netflix.https://gamerant.com/witcher-3-player-count-boost-steam/

Μέρος του κανονικού story είναι το συγκεκριμένο μέρος πάντως. Δεν είναι κάποιο κρυφό/optional. Αρα καλά προχωράς 😉

Ναι απλά όχι για το lvl που είμαι τώρα μάλλον..να φανταστείς ακόμα liurnia είμαι και βρέθηκα σε κάτι teleports και με πέταξε εκεί..απλά απόλαυσα το τοπίο και την έκανα😂

Επίσης κάτι που με παραξένεψε..έχει τύχει σε κανένα να κρασαρει όχι το παιχνίδι αλλά όλο το pc ενώ έπαιζε; Απλά εκανε reset το pc χωρίς να βγάλει κανένα σφάλμα..μου το έκανε δυο φορές έτσι ξαφνικά και το άνοιξα ξανά και ήταν όλα νορμαλ

Επεξ/σία από Georgram
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, seithan είπε

Στον Σαμουράι, το κατανα/ασπίδα πώς το κάνω 2h? Είμαι με K/B.

εννοεις να κρατησεις το σπαθι με τα δυο χερια?

πατημενο e και αριστερο κλικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...