Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
19 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ειδικά όταν επιτέλους έχουμε ένα thread που δεν είναι littered με graphs/performance posts.

Και το είχα προφητεία ότι έτσι θα γινόταν, αλλά χαίρομαι που έκανα λάθος. :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Και το είχα προφητεία ότι έτσι θα γινόταν, αλλά χαίρομαι που έκανα λάθος. :D

Βοηθάει ιδιαίτερα το γεγονός ότι τα γραφικά είναι στην καλύτερη ανεκτά.

Είναι ίσως από τα ελάχιστα παιχνίδια που η ατμόσφαιρα καλύπτει όλες τις άλλες αδυναμίες του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Zus είπε

Βοηθάει ιδιαίτερα το γεγονός ότι τα γραφικά είναι στην καλύτερη ανεκτά.

Είναι ίσως από τα ελάχιστα παιχνίδια που η ατμόσφαιρα καλύπτει όλες τις άλλες αδυναμίες του.

Ανεκτά?! Σίγουρα δεν HZD αλλα τα graphs του είναι μια χαρά. Μέχρι στιγμής έχω εντοπίσει μονο ένα low-res texture και γενικά γλείφω τοίχους για να δω τα textures. Ο φωτισμός επίσης είναι παρα πολύ όμορφος. Σου δίνω το pop-in στο γρασίδι και το κακό AO. Το ότι δεν δικαιολογεί το performance τα graphs επίσης στο δίνω. Καλά για το art design δεν το συζητάμε είναι καταπληκτικό.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα γραφικα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο απο τεχνολικης αποψης . Αν και σημερα τη πεσαμε 3 ατομα σε 1 boss ο κακος χαμος στην οθονη απο spells κ σκεφτηκα οτι ενας απο τους λογους που τα γραφικα δεν ειναι ανωτερα (τεχνικα παντα ) ειναι ακριβως επειδη το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για να αντεχει το 3player co-op οποτε ετσι κι αλλιως δε θα μπορουσε να ειναι god of war ή hzd 

 

(Προσωπικα ειμαι  ικανοποιημενος με τα γραφικα ετσι κι αλλιως βεβαια )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εγω εχω μπει Academy και εχω μείνει με το στομα ανοιχτο.....

Μουσική - ατμόσφαιρα - art 10/10.

Δεν το πιστεψα ποτέ οτι το elden θα εχει την καλύτερη ατμοσφαιρα/αρτ κτλ απο ολη την σειρά.
Και ομως προς το παρον δειχνει μακράν το καλύτερο σε αυτό το κομμάτι.

Θελω να το παω οσο αργα μπορω, θα κανω explore την κάθε γωνιά του map.

Περιττο να σας πω ποσες φορες απλα καθομαι σε μια γωνια του μαπ και ψάχνω πως θα φτάσω εκει που βλέπω οτι κατι υπάρχει κτλ κτλ.

Φοβερό προς το παρόν.  

Επεξ/σία από silenoz66
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπαν και μερικοι ξενοι reviewers,το Elden Ring ειναι lifestyle παιχνιδι. Γυριζεις πχ απτην δουλεια σου και αφιερωνεις καποιες ωρες καθε μερα να χανεσαι στον κοσμο του. 

Δεν το rushαρεις για να παιξεις το επομενο γκειμ. Θα παιξεις οσο χρειαστει  με την ανεση σου χωρις χρονικη πιεση μεχρι να φτασεις στο φιναλε,οποτε και να ειναι αυτο.

Αν εχεις το αγχος οτι πρεπει να το βγαλεις μεχρι μια χρονικη περιοδο γιατι πρεπει να παιξεις και το horizon η δεν ξερω γω τι, θα επιρεασει αρνητικα την εμπειρια

Εγω ειμαι Liurnia σε αυτη τη  φαση και ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να περιμενω ακομα και δεν ειμαι ακομα καν στην μεση του παιχνιδιου δηλαδη...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια πως το βγαλατε το πρωτο καστρο? που εχει σπασει τα......σε 2 ιπποτες ο ενας μετα τον αλλον

εδω ειμαι...

 

 

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Balantakos είπε

εδω ειμαι...

Λίγο πιο συγκεκριμένα από 30 λεπτά video?! :P Που κόλλησες ακριβώς?

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

Παιδιά εγω εχω μπει Academy και εχω μείνει με το στομα ανοιχτο.....

Και εγώ μια από τα ίδια όπως είπα χτες, τελείως BB vibes. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Balantakos

Ανεξαρτητα απο πιο ακριβως σημειο κολλας μπορεις να δοκιμασεις να αποφυγεις τους αντιπαλους κ να προσπαθησεις να φτασεις στο επομενο checkpoint τρεχοντας. Απλα καλο ειναι μετα απο καμποσο για να ξαναγυρισεις για να βρεις τα items που σου εχουν ξεφυγει 

----------------

Μολις περασα την ακαδημια .  Η ατμοσφαιρα ειναι σε αλλο επιπεδο.

---------

Σκεφτομαι οτι εχουν γινει αρκετα βηματα για να γινει το παιχνιδι καπως πιο προσβασιμο..μαλλον λιγοτερο παραξενο κ περιεργο . Καταρχην στο round table δεν υπαρχει πιθανοτητα να χτυπησεις κ να σκοτωσεις καταλαθος npc . Ουτε εχεις το αγχος να κοιταξεις πρωτα guide μηπως ΠΡΕΠΕΙ να σκοτωσεις καποιον npc (καταλαβατε :P)

Επισης ενα απλο σπαθι το κανεις magic μετα holy ή οτιδηποτε. Δε σε δεσμευει τιποτα ουτε χρειαζονται ειδικα stones για level up αν ειναι magic /holy / οτιδηποτε 

Στα προηγουμενα μεχρι κ σε αλλο blacksmith πηγαιναμε :P

Ευτυχως ηδη απο το ds2 ή ds3 δε θυμαμαι εχει φυγει η αναγκη να κανεις repair τα οπλα (μαντεψτε ποιος ειχε μεινει στο blightown χωρις λειτουργικα οπλα ! ) .

Αμα σκοτωσεις εμπορο εχεις το καμπανακι κ το δινεις ξερετε που για να πουλαει τα πραγματα (δε ξερω αν ισχυει για ΟΛΟΥΣ τους εμπορους)

Τωρα αν καταλαβα καλα μπορεις να διπλασιασεις τις ψυχες απο τα boss για να παρεις ολα τα οπλα . Στο ds1 κ ds2 ηθελες 2 ή και 2,5 playthrough για να παρεις ολα τα boss weapon 

Ολα αυτα δε κανουν το παιχνιδι πιο ευκολο πιο διασκεδαστικο το κανουν . 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Οπως ειπαν και μερικοι ξενοι reviewers,το Elden Ring ειναι lifestyle παιχνιδι. Γυριζεις πχ απτην δουλεια σου και αφιερωνεις καποιες ωρες καθε μερα να χανεσαι στον κοσμο του. 

Δεν το rushαρεις για να παιξεις το επομενο γκειμ. Θα παιξεις οσο χρειαστει  με την ανεση σου χωρις χρονικη πιεση μεχρι να φτασεις στο φιναλε,οποτε και να ειναι αυτο.

Αν εχεις το αγχος οτι πρεπει να το βγαλεις μεχρι μια χρονικη περιοδο γιατι πρεπει να παιξεις και το horizon η δεν ξερω γω τι, θα επιρεασει αρνητικα την εμπειρια

Εγω ειμαι Liurnia σε αυτη τη  φαση και ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να περιμενω ακομα και δεν ειμαι ακομα καν στην μεση του παιχνιδιου δηλαδη...

Ακριβώς αυτό με το πάσο σου και την αρχοντιά σου. Wiki ανοίγεις μόνο σε περίπτωση που έχεις κολλήσει σε κάποια triggers (μου έτυχε εμένα με κάποιους NPC και δεν έβγαινε το festival στον Radahn) ή αν απλά έχεις χτενίσει λιώσει μια περιοχή και δε θες να την ξαναδείς στη ζωή σου, οπότε κοιτάς μία τον interactive map μήπως άφησες κανένα dungeon. Είμαι 80 ώρες και 80 level. Οι μισές από αυτές απλά εξερευνώ areas χωρίς να έχω κάποιο όφελος τις περισσότερες φορές. Αν έπαιζα με τον χάρτη δίπλα μου όλη την ώρα θα το είχα τελειώσει προ πολλού και θα είχα φτάσει 150 level τώρα.

Στο μόνο που έχω πρόβλημα είναι ότι είμαι κάπως op για τόσο μικρό level.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάφερε να κάνει κανεις visceral/critical σε εχθρούς τύπου σκυλιών, πουλιών, etc?!

Επίσης όλη εκείνη η περιοχή αριστερά από το

Spoiler

Lake

πως σκατά πας?! Το κόβω quest related γιατί έψαξα τα πάντα.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κατάφερε να κάνει κανεις visceral/critical σε εχθρούς τύπου σκυλιών, πουλιών, etc?!

Δεν νομίζω ότι γίνεται σε ζώα. Αλλά αν γίνεται, δεν κατάφερα ποτέ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κατάφερε να κάνει κανεις visceral/critical σε εχθρούς τύπου σκυλιών, πουλιών, etc?!

 

Δε γίνεται, Δοκίμασε πχ με guard counters με +0 όπλο συνέχεια. Στο caelid τα σκυλιά ή τα πουλιά τρώνε πολλές φορές knock down όσο βαράει το ένα το άλλο, αλλά δεν έχει visceral μετά. Ενώ τα χταπόδια με 5-6 hits τρώνε.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, ilos είπε

Δε γίνεται, Δοκίμασε πχ με guard counters με +0 όπλο συνέχεια. Στο caelid τα σκυλιά ή τα πουλιά τρώνε πολλές φορές knock down όσο βαράει το ένα το άλλο, αλλά δεν έχει visceral μετά. Ενώ τα χταπόδια με 5-6 hits τρώνε.

Ισχύει, τα μεγάλα χταπόδια γίνονται stunned για critical.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να σας πω την αλήθεια και μονο βόλτες να κόβω σε αυτά τα μεγαλειώδη  κάστρα και εχθρούς να μην έχει δεν με πειράζει έχω χαθεί μέσα στον υπέροχο κόσμο του παιχνιδιού που τους αγνοώ όλους. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...