Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα φορμάτ και πάλι το παιχνίδι δεν παίζει. Λευκή οθόνη και κλείνει. 6 core CPU, 16gb me & VGA Radeon 470

Καμιά ιδέα ρε παιδιά; Έχω δοκιμάσει ότι βρήκα στο ίντερνετ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Unplayable με πληκτρολόγιο και ποντίκι λόγω της αυτόματης κάμερας. Σίγουρα το έκαναν επίτηδες. Απαράδεκτες GPU επιδόσεις δεδομένων των γραφικών. Κλασική περίπτωση port εξ ου και καθόλου DRM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Τι λες ρε συ. Υπέροχη ατμόσφαιρα. Από τις πιο immersive περιοχές προς το παρόν!! 

Κάτι το οποίο με έχει ξενερώσει είναι το παραδοσιακό declx build.

Το παιχνίδι έχει τόσα με α πράγματα από miracles/spells/pyro ashes κτλ και εγώ απλά nuke to death με claws/katana παίζω. 

Μου χαλάει το role play που ήθελα να κάνω στον πρώτο τσάμπ.

Κακή επιλογή.

Ούτε όμορφα light sets έχω βρει για fashion προς το παρόν.

το ER εχει τρομερο build diversity και τα builds που μπορεις να κανεις θυμιζουν εποχες DS2, που ειναι ο βασιλιας στο θεμα αυτο.
Οταν το τελειωσεις τσεκαρε κανα wiki, τα weapons/items/talismans κλπ Μπορεις να κανεις απειρους συνδιασμους μονο με 1 dps stat. Ποσο μαλλον με hybrid.

1 ώρα πριν, Zus είπε

Στο NG+ μπορείς να δημιουργήσεις νέο χαρακτήρα ή συνεχίζεις με αυτόν με τον οποίο τερμάτισες το παιχνίδι;

Συνεχιζεις με τον ιδιο, ή πας απο την αρχη fresh start.

13 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Unplayable με πληκτρολόγιο και ποντίκι λόγω της αυτόματης κάμερας. Σίγουρα το έκαναν επίτηδες. Απαράδεκτες GPU επιδόσεις δεδομένων των γραφικών. Κλασική περίπτωση port εξ ου και καθόλου DRM.

Ε console game σε port ειναι,,,τι περιμενες; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GBorb είπε

Έκανα φορμάτ και πάλι το παιχνίδι δεν παίζει. Λευκή οθόνη και κλείνει. 6 core CPU, 16gb me & VGA Radeon 470

Καμιά ιδέα ρε παιδιά; Έχω δοκιμάσει ότι βρήκα στο ίντερνετ.

 

Δεν βοηθάς καθόλου με τα specs που δίνεις, αλλά σίγουρα η VGA που έχεις δεν το παίζει το παιχνίδι.

 

Screenshot_20220306-021102.png.2089c990cb09a8ac37726967b13bf22d.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσες φορες έχουμε πει μην δίνετε σημασία στα system requirements?!

Anyways, το game απλά τα σπάει. Στην περιοχή που μπήκα το Bloodborne architecture είναι φανερό. Aμα εξαιρέσουμε το ψιλό κάκιστο port, τα μοναδικά θέματα που είχα μέχρι τώρα είναι η έλλειψη από armors (αν και μόλις βρήκα δυο set) και ότι σε κάποια bosses δεν υπάρχει shrine ώστε να μην τρέχεις τον μισό χάρτη αφού πεθάνεις. 🖕

Χαλαρά ο καλύτερος χάρτης σε open-world game. Ούτε side quests, ούτε collectibles, ούτε τίποτα. Ξύλο και exploration. :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, GBorb είπε

Έκανα φορμάτ και πάλι το παιχνίδι δεν παίζει. Λευκή οθόνη και κλείνει. 6 core CPU, 16gb me & VGA Radeon 470

Καμιά ιδέα ρε παιδιά; Έχω δοκιμάσει ότι βρήκα στο ίντερνετ.

 

Εκανα λάθους. Είχα ξεχάσει ότι από αντικατάσταση τώρα έχω την 570.

Άσχετα με το τι έχει ο καθένας δεν θα έπρεπε τουλάχιστον να ανοίγει. Και ας τρέχει με 1 fps

Επεξ/σία από GBorb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Lotof είπε

 

Το πιο εντυπωσιακό στατιστικό διότι το game είναι κατά κόρον single-player. Μπράβο στην From πάντως που για άλλη μια φορά ''βάζει τα γυαλιά'' σε μεγαλύτερες εταιρίες. Περιμένουμε τα διορθωτικά patches και θα είναι, για εμένα προσωπικά, ατόφιο 10/10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, maniacos93 είπε

Το πιο εντυπωσιακό στατιστικό διότι το game είναι κατά κόρον single-player. Μπράβο στην From πάντως που για άλλη μια φορά ''βάζει τα γυαλιά'' σε μεγαλύτερες εταιρίες. Περιμένουμε τα διορθωτικά patches και θα είναι, για εμένα προσωπικά, ατόφιο 10/10.

Ούτε με σφαίρες, ναι ok καταπληκτικό game, αλλα κακό port. Τα games βαθμολογούνται στο release, όχι μήνες μετά. Οποτε το 10/10  είναι παράλογο. Τέλος όσο patch και να βγάλουν το game δεν πρόκειται ποτε να μεταμορφωθεί σε καλο port. Εγώ ήμουν τυχερός, αλλα παρα πoλυς κόσμος δεν μπορούσε να παίξει και πολλοί συνεχίζουν να μην μπορούν. Απαράδεκτο launch και δυστυχώς ποτε ξανά day1 ούτε από αυτούς.

Btw κρίμα που αυτό το dodge δεν είναι το default. :(

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το endgame του παιχνιδιού πάντως ειδικά σε ορισμένα bosses όπως η κυρα Mal από τα trailer,δείχνουν ότι είτε το παιχνίδι στο τέλος βιάστηκαν να το κυκλοφορήσουν, είτε απλά μιλάμε για κακό game design γιατί όλη η επιπλέον περιοχή είναι κακοσχεδιασμένη. Οχι τίποτα άλλο αλλά είναι και η φιγούρα της συλλεκτικής έκδοσης, έλεος ρε From....

Δεν αλλάζει φυσικά ότι μιλάμε για ίσως το καλύτερο Souls παιχνίδι, απλά δείχνει ότι η εταιρεία δεν είναι αλάνθαστη

Ηταν ανέκαθεν το μεγαλύτερο παράπονο μου gameplay wise στα παιχνίδια της FromSoftware που ειδικά στα τελευταία ύπάρχουν σημεία που λές ''το παρακάνανε''.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ούτε με σφαίρες, ναι ok καταπληκτικό game, αλλα κακό port. Τα games βαθμολογούνται στο release, όχι μήνες μετά.

Το βάζω σε spoiler για να μην χαλάσουμε το νήμα.

Spoiler

Συμμερίζομαι την άποψή σου αλλά δεν συμφωνώ. Θα σου αναφέρω και δύο διαφορετικές περιπτώσεις. Από τη μία έχουμε το No Mans Sky που πλέον, μετά τα τόσα patches και free expansions έχει γίνει ένα από τα καλύτερα games του είδους του και αυτό που είχαν οι devs στο μυαλό τους όταν μας το παρουσίαζαν. Και από την άλλη έχουμε το Witcher 3, που όλοι θυμόμαστε πως έτρεχε όταν βγήκε στο PC καθώς και τα τόσα bugs που ακόμα δυστυχώς έχει αλλά παρόλα αυτά θεωρείται από πολλούς ένα από τα καλύτερα game ever. Όπως είπα, εφόσον διορθωθούν τα microstutters και τα μερικά frame drops που έχει τότε για εμένα προσωπικά θα είναι μέσα στα καλύτερα μου games.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Το βάζω σε spoiler για να μην χαλάσουμε το νήμα.

Δεν χαλάμε κανένα νήμα όσο μιλάμε για το game. Ειδικά όταν επιτέλους έχουμε ένα thread που δεν είναι littered με graphs/performance posts.

Στο θέμα μας. Και εμενα χαλαρά μέσα στα καλύτερα μου games, μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Εγώ μίλησα για την 10/10 βαθμολογία και ότι τα games βαθμολογούνται στο release. Δεν διαφωνούμε κάπου. ;)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...