Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

🙈

Δε φταίω! Πήγα στον κύριο πονηρό lvl 20 έτρωγα ξύλο, πήγα lvl 25 έτρωγα ξύλο, πήγα 30 έτρωγα ξύλο! Άντε γεια είπα πονηρέ, θα σου δείξω γω τι σημαίνει RPG. Ίσως να το παραεκανα αλλά μου πήρε ένα 2μισαωρο.

@zekeπρέπει παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι εννοείς, να μη ψάχνω και γι'αυτα οδηγό, μη χαλάς την πιάτσα όμως ε! Γω noob είμαι στα παιχνίδια αυτά και το διασκεδάζω ως τώρα φουλ.

Εγω αυτο τον ειχα βγαλε ιστο lvl 30 ισως και λιγοτερα ,50 lvl ειμαι στο radahan καπως ετσι..Θυμαμαι σε αυτον ειχα βοηθιεια summon απο ενα npc ,μαζι με τα κοπροσκυλα ειχε βγει πολυ ευκολα,τωρα αν πας τελειως μονος ,ναι ισως στο lvl 30 δεν βγαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Μην κάνεις rune farming, απλά παίξε, εγω ξεκίνησα κάστρο 27lvl και βγήκα 38lvl μόλις.

Και το rune farming,επιλογή είναι.

Ούτως ή άλλως χωρίς trainer(ίσως κανένα summon) δεν βλέπω η πλειοψηφία να τερματίζει το παιχνίδι.

Το Stormveil castle δεν είναι τίποτα μπροστά στο dmg που πέφτει στις επόμενες περιοχές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Περνάω καλά παλεύοντας

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

με την Malenia.

Τι ωραία που περνάμε (ΝΟΤ). ^_^

Έβλεπα χθες κάποιον streamer στο twitch να τρώει ανελέητο ξύλο εκεί.

Spoiler

και μόλις κατάφερε να την κατεβάσει άρχισε να πανηγυρίζει. Μετά διαπίστωσε ότι υπήρχε και phase 2 που τον έστειλε μονόχυτο, την κοπάνησε από εκεί και άλλαξε περιοχή. 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω φτάσει Liurnia of the lakes, πολύ ομορφη περιοχή. η καλύτερη μέχρι τώρα.

Ατέλειωτο το exploration , και πραγματικά δεν μπορώ να αφήσω περιοχή αν δεν νιωσω οτι εχω βρει τα πάντα σχεδόν...

Αν συνεχίσω έτσι θα το τερματίσω στις 100ωρες+
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Eχω φτάσει Liurnia of the lakes, πολύ ομορφη περιοχή. η καλύτερη μέχρι τώρα.

Ατέλειωτο το exploration , και πραγματικά δεν μπορώ να αφήσω περιοχή αν δεν νιωσω οτι εχω βρει τα πάντα σχεδόν...

Αν συνεχίσω έτσι θα το τερματίσω στις 100ωρες+
 

Πού την είδες την ομορφιά μέσα στον βάλτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

🙈

Δε φταίω! Πήγα στον κύριο πονηρό lvl 20 έτρωγα ξύλο, πήγα lvl 25 έτρωγα ξύλο, πήγα 30 έτρωγα ξύλο! Άντε γεια είπα πονηρέ, θα σου δείξω γω τι σημαίνει RPG. Ίσως να το παραεκανα αλλά μου πήρε ένα 2μισαωρο.

@zekeπρέπει παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι εννοείς, να μη ψάχνω και γι'αυτα οδηγό, μη χαλάς την πιάτσα όμως ε! Γω noob είμαι στα παιχνίδια αυτά και το διασκεδάζω ως τώρα φουλ.

Πχ. Τα levels στα stats πανε απο 1-99. Απο 1-99 δεν ειναι κατανεμημενα ακριβως τα gains που παιρνεις με καθε ενα point.
Ετσι, αν παρεις το Vigor (HP) για παραδειγμα,,, απο τα 1-27 level πας απο τα 300hp στα 870hp (27 = low soft cap) και απο τα 28-40 level πας απο τα 910hp στα 1450hp (40 = soft cap).

Τωρα απο τα 41-60 level πας απο τα 1476hp στα 1900hp οπου αρχιζει η κατηφορα στα gains ,diminish returns, (60 = low hard cap) και ακομα χειροτερα gains απο 61-99 level πας απο τα 1906hp στα 2100hp (99= hard cap).

Κατ 'εμε μεχρι και τα 40 vigor, σε ολα τα builds, ειναι κομπλε να κανεις ολο το content του game pve/pvp/NG+
Η ιδια λογικη πανω κατω ισχυει και για ολα τα υπολοιπα stats στο game.

54 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Παιζει κανεις confessor aka warrior aka paladin να στειλει κανενα guide ?

Guides δυσκολο οταν πλεον το μοναδικο builder που εχω βρει δεν εχουν προσθεσει ακομα weapons, stats κλπ
Μονο για optiman class calc το χρησιμοποιω.

https://www.eldenplanner.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Zus είπε

Πού την είδες την ομορφιά μέσα στον βάλτο;

Τι λες ρε συ. Υπέροχη ατμόσφαιρα. Από τις πιο immersive περιοχές προς το παρόν!! 

Κάτι το οποίο με έχει ξενερώσει είναι το παραδοσιακό declx build.

Το παιχνίδι έχει τόσα με α πράγματα από miracles/spells/pyro ashes κτλ και εγώ απλά nuke to death με claws/katana παίζω. 

Μου χαλάει το role play που ήθελα να κάνω στον πρώτο τσάμπ.

Κακή επιλογή.

Ούτε όμορφα light sets έχω βρει για fashion προς το παρόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zekeμαλιστα, δεν είχα ιδέα θα το προσέξω! Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου!  Α να το πάω τόσο το vigor ε? Δε θα είναι πέταμα πόντων? Ή μετά πέφτει το ξύλο της αρκούδας??

Πήγα μια βόλτα ανατολικά προς την Μόρντορ και γύρισα, βρήκα κάτι τεράστια άγρια κοράκια και λέω άσε θα πονέσω!

Επίσης συνάντησα τον θάνατο να κόβει βόλτες σε μια λίμνη μέσα με το βαρκάκι του και είπα NOT TODAY SATAN! Και τον σκότωσα, μάλλον boss fight ήταν αλλά τον έκανα φου και εξαφανίστηκε από τις lands between 😝.

Ααααα είναι γενικό το θέμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

 

Ααααα είναι γενικό το θέμα

 

Εμενα κανα 2 φορες μου ετυχε αυτο με το save απο το steam, αλλα εγω παντα οταν κλεινω  το παιχνιδι κανω backup τα save game απο τα local files

Επεξ/σία από Manolo Sismanidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκηνικό με τον 2ο δράκο φοβερό !!

Δεν λέω που και πως για αυτό δεν βάζω σποιλερ.

Κρίμα που οι δράκοι με horse fight είναι αστεία εύκολοι 😕 .

όπως και έχει εντυπωσιακό σκηνικό.

και προέρχομαι από god of war. Ανεβασμένα τα στάνταρ δλδη όσον αφορά σκηνικά κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Level 155, 96~ ώρες (γιατί είχα σηκωθεί και λίγο κάποιες φορές) και game done.
Αν και μου έχουν ξεφύγει κάτι παράπλευρα πράγματα που μπορώ να κοιτάξω, γιατί το game σε πάει πάλι στο Roundtable Hold αν δεν κάνεις 'Journey 2' που πιστεύω είναι το NG+) και μπορείς να τελειώσεις unfinished business.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Level 155, 96~ ώρες (γιατί είχα σηκωθεί και λίγο κάποιες φορές) και game done.
Αν και μου έχουν ξεφύγει κάτι παράπλευρα πράγματα που μπορώ να κοιτάξω, γιατί το game σε πάει πάλι στο Roundtable Hold αν δεν κάνεις 'Journey 2' που πιστεύω είναι το NG+) και μπορείς να τελειώσεις unfinished business.

Στο NG+ μπορείς να δημιουργήσεις νέο χαρακτήρα ή συνεχίζεις με αυτόν με τον οποίο τερμάτισες το παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 λεπτά πριν, Zus είπε

Στο NG+ μπορείς να δημιουργήσεις νέο χαρακτήρα ή συνεχίζεις με αυτόν με τον οποίο τερμάτισες το παιχνίδι;

Δεν το δοκίμασα, οπότε δεν γνωρίζω.
Πρέπει να είναι όπως στα Souls που δεν έχω τερματίσει κάποιο, μόνο Sekiro (που ξεκινάς με ό,τι είχες από intentory/skills κλασσικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...