Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΚΑΝΤΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ!

Μόλις σκότωσα τον Margit (επιτέλους), χωρίς να ιδρώσω! Ούτε καν το Margit's shackle δε χρησιμοποίησα, έμεινε στο ράφι! Ρε ποιός είναι ο παμμέγιστος μάγιστρος των Lands Between?

Τα στατιστικά του παμμέγιστου:

1369411842_.jpg.f6348669adce01b84d1f15ba7dc40064.jpg

όχι, θα πηγαίνω 20 και 30 level να τρώω ξύλο στον κύριο Margit τον πονηρό! Στο επόμενο boss ίσως πάω level 100 :P  (έχει όριο το παιχνίδι στο level? )

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

ΚΑΝΤΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ!

Μόλις σκότωσα τον Margit (επιτέλους), χωρίς να ιδρώσω! Ούτε καν το Margit's shackle δε χρησιμοποίησα, έμεινε στο ράφι! Ρε ποιός είναι ο παμμέγιστος μάγιστρος των Lands Between?

Τα στατιστικά του παμμέγιστου:

1369411842_.jpg.f6348669adce01b84d1f15ba7dc40064.jpg

όχι, θα πηγαίνω 20 και 30 level να τρώω ξύλο στον κύριο Margit τον πονηρό! Στο επόμενο boss ίσως πάω level 100 :P  (έχει όριο το παιχνίδι στο level? )

 

Ωραίος. Ο Margit ήταν το πρώτο boss που είπα ''Ώπα, εδώ είμαστε''. Εγώ πήγα βέβαια γύρω στα 30lvl όπως λες έφαγα λίγο ξύλο. Όσον αφορά την ερώτηση σου, όλα τα attributes σταματάνε στο 99 όπως στα προηγούμενα souls παιχνίδια. Αν θυμάμαι καλά το μέγιστο είναι πάνω-κάτω στα 800lvl, ανάλογα πάντα και με ποιο class ξεκίνησες.

Επεξ/σία από maniacos93
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Οι άνθρωποι ξέρουν να φτιάχνουν κόσμους! Τί τοπία και κτίσματα είναι αυτά;

απο κοσμους μονο Ubisoft...αστο ρε

4 ώρες πριν, stone είπε

Μετα τα πατσακια τρεχει νερακι και αγγιζει την τελειοτητα μπορω να πω πλεον.Αν και νωρις για μενα ειναι GOTY καραGOTY.Μιγιαζακι σηκωσε το δεν μπορω να περιμενω..😁

game of the year Dying Light 2 ...χαλαρα κιολας

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Ωραίος. Ο Margit ήταν το πρώτο boss που είπα ''Ώπα, εδώ είμαστε''. Εγώ πήγα βέβαια γύρω στα 30lvl όπως λες έφαγα λίγο ξύλο. Όσον αφορά την ερώτηση σου, όλα τα attributes σταματάνε στο 99 όπως στα προηγούμενα souls παιχνίδια. Αν θυμάμαι καλά το μέγιστο είναι πάνω-κάτω στα 800lvl, ανάλογα πάντα και με ποιο class ξεκίνησες.

Άσε νιώθω άτρωτος τώρα! Θα πάω να δείρω τον δράκο που με ενοχλεί στην λίμνη😝! Runes πως θα μαζέψω για τόσο μεγάλα levels? Τώρα φαρμαρω κάτι γίγαντες που είναι 5 μαζεμένοι σε μια περιοχή , κάνω 10 runs πάει και έρχεται, μου παίρνει 3.20' να τους φάω η φορά!

 

@roginsky12ubi μόνο ρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κάνεις rune farming, απλά παίξε, εγω ξεκίνησα κάστρο 27lvl και βγήκα 38lvl μόλις.

Το εκανα ολο clear εκτος απο μια μεριά που βλέπω οτι δεν εχω παει αλλα δν μπορώ να παω.και εχει σπασει το κεφάλι μου...

Ωραίο το 1o Big Boss . Bleed OP θα πω εγώ :D . Στα ορια του Unfair

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, roginsky12 είπε

game of the year Dying Light 2 ...χαλαρα κιολας

Βλάσφημος όσο δεν παίρνει.

Εξαιρετικά και τα 2 στο είδος τους. Side by side ωστόσο το παρόν είναι ατόφιο 10αράκι το άλλο αγγίζει το 9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Well...δεν χρειάζεται πατημένο. :P Aμα το πατήσεις ξανά καθώς τρέχει κάνει dash. ;)

Επίσης πολύ χρήσιμη λίστα με τα map level suggestion και φυσικά το game progress route με τα key objectives χωρίς πολλά spoilers. ;)

ps. Βρήκα ένα υπέροχο σημείο για farm, δυο λεπτά 5K runes.

Τι λεβελ εισαι κ κανεις αυτο το farm ? Για πες σε spoiler :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Τι λεβελ εισαι κ κανεις αυτο το farm ? Για πες σε spoiler :P

Δεν θυμάμαι τι level ήμουν γιατί ήρθα πρώτη φορα μέσο chest. Είναι must η μαγεία όμως.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

ΚΑΝΤΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ!

Μόλις σκότωσα τον Margit (επιτέλους), χωρίς να ιδρώσω! Ούτε καν το Margit's shackle δε χρησιμοποίησα, έμεινε στο ράφι! Ρε ποιός είναι ο παμμέγιστος μάγιστρος των Lands Between?

Τα στατιστικά του παμμέγιστου:

1369411842_.jpg.f6348669adce01b84d1f15ba7dc40064.jpg

όχι, θα πηγαίνω 20 και 30 level να τρώω ξύλο στον κύριο Margit τον πονηρό! Στο επόμενο boss ίσως πάω level 100 :P  (έχει όριο το παιχνίδι στο level? )

 

δεν χρειαζεσαι τοσο μεγαλο level, τεχνικα επειδη εχει soft και hard caps (diminish returns) στα stats, τα περισσοτερα optimal min-maxed builds σταματανε μεχρι 100-120 level...τα ιδια ισχυουν και για NG+

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

ΚΑΝΤΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ!

Μόλις σκότωσα τον Margit (επιτέλους), χωρίς να ιδρώσω! Ούτε καν το Margit's shackle δε χρησιμοποίησα, έμεινε στο ράφι! Ρε ποιός είναι ο παμμέγιστος μάγιστρος των Lands Between?

Τα στατιστικά του παμμέγιστου:

1369411842_.jpg.f6348669adce01b84d1f15ba7dc40064.jpg

όχι, θα πηγαίνω 20 και 30 level να τρώω ξύλο στον κύριο Margit τον πονηρό! Στο επόμενο boss ίσως πάω level 100 :P  (έχει όριο το παιχνίδι στο level? )

 

Πως στο διάολο είσαι στον Margit level 50 ?! Λίγο παραπάνω είμαι εγώ και είμαι έτοιμος να φάω τον 3ο demigod. Τι έκανες 10ώρα session τους  γίγαντες πάνω στο stormhill?😆

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Άσε νιώθω άτρωτος τώρα! Θα πάω να δείρω τον δράκο που με ενοχλεί στην λίμνη😝! Runes πως θα μαζέψω για τόσο μεγάλα levels? Τώρα φαρμαρω κάτι γίγαντες που είναι 5 μαζεμένοι σε μια περιοχή , κάνω 10 runs πάει και έρχεται, μου παίρνει 3.20' να τους φάω η φορά!

 

@roginsky12ubi μόνο ρε!

Ο δράκος τρώγεται με starting char.😁 Ο tree sentinel είναι πολύ πιο ζόρικος ειδικά αν δε ξέρεις που πρέπει να κάτσεις.

1 ώρα πριν, zeke είπε

δεν χρειαζεσαι τοσο μεγαλο level, τεχνικα επειδη εχει soft και hard caps (diminish returns) στα stats, τα περισσοτερα optimal min-maxed builds σταματανε μεχρι 100-120 level...τα ιδια ισχυουν και για NG+

Πάλι χαλάς την πιάτσα.😁

3 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Μην κάνεις rune farming, απλά παίξε, εγω ξεκίνησα κάστρο 27lvl και βγήκα 38lvl μόλις.

Το εκανα ολο clear εκτος απο μια μεριά που βλέπω οτι δεν εχω παει αλλα δν μπορώ να παω.και εχει σπασει το κεφάλι μου...

Ωραίο το 1o Big Boss . Bleed OP θα πω εγώ :D . Στα ορια του Unfair

Το bleed από μόνο του δεν είναι op (είναι αρκετά strong βέβαια), αλλά υπάρχουν bosses/mobs που είτε δε κάνει proc (Crucible knight πχ) ή χρειάζονται strike όπλο και είναι άχρηστη η uchi.

Αυτό που είναι op είναι το bloody slash σε συνδυασμό με το bleed. Ειδικά αν έχεις 1-2 ashen και το σπαμάρεις συνέχεια κάνεις melt τα πάντα σχεδόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Αυτό που είναι op είναι το bloody slash σε συνδυασμό με το bleed. Ειδικά αν έχεις 1-2 ashen και το σπαμάρεις συνέχεια κάνεις melt τα πάντα σχεδόν.

Ναι όντως είναι, έβγαλα ένα invade έτσι σε 20 δευτερα. :P Αλλα προτιμώ το άλλο με τα magic swords, κάνει τρελό stun, έχω κάνει visceral όλο το χωριο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οκ, μου πήρε μόνο σχεδόν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού (γιατί αποφάσισα στο boss που έγραψα πιο πάνω να το κάνω fully upgrade και να το έχω) να καταλάβω ότι το καλύτερο spirit ash είναι

Spoiler

το Mimic Tear. Γιατί όταν θες βοήθεια, γιατί να μην είστε double trouble? :P
+ ότι χρησιμοποιεί τα equipped greases, κλπ, χωρίς να τα καταναλώνει (αν δεν κάνω λάθος) και fully upgraded είναι τρελό tank με την πανοπλία μου

Spoiler

(του Radahn)

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilos είπε

 Τι έκανες 10ώρα session τους  γίγαντες πάνω στο stormhill?😆

😁

😁

🙈

Δε φταίω! Πήγα στον κύριο πονηρό lvl 20 έτρωγα ξύλο, πήγα lvl 25 έτρωγα ξύλο, πήγα 30 έτρωγα ξύλο! Άντε γεια είπα πονηρέ, θα σου δείξω γω τι σημαίνει RPG. Ίσως να το παραεκανα αλλά μου πήρε ένα 2μισαωρο.

@zekeπρέπει παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι εννοείς, να μη ψάχνω και γι'αυτα οδηγό, μη χαλάς την πιάτσα όμως ε! Γω noob είμαι στα παιχνίδια αυτά και το διασκεδάζω ως τώρα φουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...