Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχολείται κανεις με το crafting? Γιατί εγώ στις 30 ώρες μέχρι τώρα 1 φορά όλο και όλο το έχω χρησιμοποιήσει και δεν μπορώ να καταλάβω αν αξίζει το κόπο η όχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Georgram είπε

Ασχολείται κανεις με το crafting? Γιατί εγώ στις 30 ώρες μέχρι τώρα 1 φορά όλο και όλο το έχω χρησιμοποιήσει και δεν μπορώ να καταλάβω αν αξίζει το κόπο η όχι..

καλη ιδεα, ισως να θελει πολυ grinding γιαυτο δεν ασχολήθηκε κανεις.

 

Επίσης πείτε καμια ιδεα που να βρω armor για 22lvl astrologer...δεν φοραω τιποτα ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Georgram είπε

Ασχολείται κανεις με το crafting? Γιατί εγώ στις 30 ώρες μέχρι τώρα 1 φορά όλο και όλο το έχω χρησιμοποιήσει και δεν μπορώ να καταλάβω αν αξίζει το κόπο η όχι..

 

Spoiler

4 πράγματα είναι αρκετά χρήσιμα για μένα.

  • τα rainbow arrows κυρίως για lure/aggro mobs σε gangs και φτιάχνονται με πολύ κοινά υλικά που θα βρείς στο world.
  • τα antipoison remedies (αν και στις περισσότερες τέτοιες περιοχές είσαι με τον torrent και δε τρως dots) αλλά καλό είναι να τα έχεις αν δεν έχεις το cure poison miracle για να μη χαλάσεις 4-5 estus.
  • το bleed weapon buff item προφανώς γιατί παίζω κατανα, αλλά τα blood roses είναι ολίγον τι δυσεύρετα ως τώρα
  • και το rowan item που υπάρχουν άπειρα έξω για heal στον torrent αν φάει καμιά χοντρή αδέσποτη όσο πολεμάς κανένα boss. Επίσης αν πεθάνεις τα hp του torrent δε πάνε full με την μία αλλά over time, καλό είναι να το έχετε υπόψιν για να μην λέτε γιατί ξαναπάει 1 shot.😁
Επεξ/σία από ilos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cyberguy είπε

Επίσης πείτε καμια ιδεα που να βρω armor για 22lvl astrologer...δεν φοραω τιποτα ακομα

Spoiler

Πρεπει να πας στην Ακαδημια,βορεια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το staff λειτουργεί όπως και τα αλλα όπλα όταν δεν τηρείς τα stats? Δηλαδή το damage που κάνουν τα spells είναι μειωμένο άμα έχεις λιγότερο από το απαιτούμενο intelligence? Στο DS έτσι ήταν άμα θυμάμαι καλά.

Επίσης στα όπλα που δεν τηρείς τα stats μπορείς να τα κρατήσεις με δυο χερια, που στο λέει το game, αλλα μπορείς να το κανεις αυτό και πάνω στο άλογο και με charged power attack δίνει συνεχόμενο πόνο. Δοκιμάστε το!

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατρεύω το gameplay του Samurai, ειδικά το γεγονός ότι με unseathe πετσοκόβω κοσμάκη και με το bow τραβάω από μακριά έναν, έναν τους foes αλλά με ξενερώνει το γεγονός ότι, αν έχω καταλάβει καλά, με Uchigatana θα το τελειώσω το παιχνίδι και ότι ενώ έχω φτάσει lvl 40 δεν έχω βρει ούτε ένα item για να αντικαταστήσω το αρχικό armor.

Με το ίδιο σετ που ξεκινήσαμε θα ζήσουμε και θα πεθάνουμε δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Zus είπε

Λατρεύω το gameplay του Samurai, ειδικά το γεγονός ότι με unseathe πετσοκόβω κοσμάκη και με το bow τραβάω από μακριά έναν, έναν τους foes αλλά με ξενερώνει το γεγονός ότι, αν έχω καταλάβει καλά, με Uchigatana θα το τελειώσω το παιχνίδι και ότι ενώ έχω φτάσει lvl 40 δεν έχω βρει ούτε ένα item για να αντικαταστήσω το αρχικό armor.

Με το ίδιο σετ που ξεκινήσαμε θα ζήσουμε και θα πεθάνουμε δηλαδή;

Υπαρχει το moonveil katana,αλλα οταν το παρεις [δυσκολο boss]θα εχεις κανει το πρωτο κατανα σου +10 ξερω εγω ,και δεν ξερω αν μπεις στον κοπο μετα να θελεις να φαρμαρεις παλι για buff...Επισης ενας στο roudtable σου δινει ενα estoc +8 δωρεαν ,ετσι για την διαφορα

 Αρμορ ουτε εγω εχω βρει κατι πολυ καλο,βαζω το royal που μαρεσει εμφανισιακα με μια νεκροκεφαλη που εχω βρει-40 lvl επισης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Farm τους fallen knights στο Stormhill, δίνουν παρα πολύ καλο armor για physical. Έχει έναν για easy farm κάτω από το place of grace που είναι διπλα στο ξύλινο lift. ;)

JoeqPpV.jpg

 

 

Χαρά στο κουράγιο σου..εγώ απλά τους απέφευγα γιατί με εκνεύριζαν απίστευτα..ειδικά εκείνος μέσα στο σκοτεινό δωμάτιο..ακόμα έχω εφιάλτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Georgram είπε

Χαρά στο κουράγιο σου..εγώ απλά τους απέφευγα γιατί με εκνεύριζαν απίστευτα..ειδικά εκείνος μέσα στο σκοτεινό δωμάτιο..ακόμα έχω εφιάλτες 

Ναι σωστά, το ξέχασα αυτό. :D Ήθελε απίστευτα λίγο για να πεθάνω εκεί μέσα. Παρόλα αυτά είναι πολύ εύκολοι για backstab, το pattern τους είναι σχεδόν ίδιο με τους knights στο πρώτο DS. :P Μην φανταστείς μου πήρε πολύ, άντε να σκότωσα καμια είκοσι, αξίζει το armor πάντως χαλαρά. ;)

ps. είναι αρκετά βάρη όμως.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Πρεπει να πας στην Ακαδημια,βορεια!

 

τι lvl θα πρεπει να φτασω για να παω? ηδη το stormvil castle δεν το καταφερνω στο 22 lvl. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Farm τους fallen knights στο Stormhill, δίνουν παρα πολύ καλο armor για physical. Έχει έναν για easy farm κάτω από το place of grace που είναι διπλα στο ξύλινο lift. ;)

JoeqPpV.jpg

 

 

Για να τα σηκώσω αυτά θα πρέπει να φαρμάρω άπειρα souls και να φορτώσω endurance.

+1 στον φίλο για τον fallen knight μέσα στο δωμάτιο που κλείνει η πόρτα πίσω σου και ψάχνεις να βρεις βρακί να αλλάξεις.

Εκεί διαπίστωσα για πρώτη φορά ότι το level μου δεν είναι αρκετό για το Stormveil Castle και εκεί μετάνιωσα που δεν έφτιαξα Vagabond να έχω μια ασπίδα μέχρι το ταβάνι να του σπαμάρω block μέχρι να πεθάνει από άνοια. 😁

2 λεπτά πριν, cyberguy είπε

τι lvl θα πρεπει να φτασω για να παω? ηδη το stormvil castle δεν το καταφερνω στο 22 lvl. 

Χτύπα μία 30άρα να είσαι πιο άνετος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cyberguy είπε

τι lvl θα πρεπει να φτασω για να παω? ηδη το stormvil castle δεν το καταφερνω στο 22 lvl. 

Ειναι μετα το καστρο αρα καλο θα ειναι να φαρμαρεις μεχρι να δυναμωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, cyberguy είπε

τι lvl θα πρεπει να φτασω για να παω? ηδη το stormvil castle δεν το καταφερνω στο 22 lvl. 

Γράψε λάθος σε αυτό που είπα παραπάνω. 30 για να πας Stormveil εννοούσα, για Academy θέλεις 50+.

Εδώ τα προτεινόμενα level για κάθε περιοχή:

https://eldenring.wiki.fextralife.com/Recommended+Level+by+Location

Επεξ/σία από Zus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...