Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, Georgram είπε

Εγώ έχω σκαλώσει στον godrick και έχω γυρίσει πίσω να εξερευνήσω τα πάντα γιατί δεν έχω βρει ούτε ένα αξιόλογο dex weapon! Κάθομαι και βαράω ακόμα με την οδοντογλυφίδα που έχει ο prisoner 

Αφού παίζεις dex build γιατί δεν άρχισες με samurai? Lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Είμαι ο μόνος που δεν μπορεί να βρει armor της προκοπής με 10+ ώρες μέσα στο παιχνίδι; Ακόμα με την αρχική confessor είμαι. 😁

της προκοπης=fashion souls!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι και να πω είναι λίγο, είμαι ακόμα σχετικά στην αρχή και ήδη μου έρχεται να ξεκινήσω νέους χαρακτήρες για να φτιάξω άλλα build. Προς το παρόν ξεκίνησα με τελικό στόχο Quality Paladin και βλέπουμε.

Παίζει να είναι το πρώτο open world παιχνίδι που ευχαριστιέμαι πραγματικά, εδώ και πάρα πολύ καιρό!

ps: Επειδή δεν είχα δει σχεδόν τίποτα από gameplay για να είμαι όσο γίνεται χωρίς spolier, την πάτησα πολύ άγρια με ένα από τα πρώτα σεντούκια το οποίο περιείχε

Spoiler

παγίδα τηλεμεταφοράς που σε στέλνει στην άλλη άκρη του χάρτη

, επίσης δεν ήξερα ότι μπορείς να κάνεις fast travel από το χάρτη, γιατί το δοκίμασα από dungeon και μου είπε δε γίνεται, οπότε έφαγα αρκετή ώρα να παιδεύομαι τσάμπα.

I LOVED IT!!

Επεξ/σία από tsamo2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsamo2 επαθα ακριβώς το ίδιο.
Δεν ήξερα καν οτι κάνεις travel απο χάρτη.
Απλα σε κάποια φάση ειχα παει τοσο πέρα σε αυτη την νεα περιοχή που βρήκα εναν χάρτη και πατησα να δω που ειμαι. Και βλέπω οτι ειμαι τελειως αλλου ομως, και οπως κοιτούσα ονομασίες κτλ ελεγε travel και λεω ''α τόσο έυκολο ήταν να φύγω τλκα :D '' 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχοντας καθαρισει πλεον ολο το limgrave,εχω φτασει σε ενα επιπεδο build και ιτεμ που φαινονται ολα πολυ ευκολα πλεον,σε φαση που δεν πεθαινω καθολου.

Strength build με 2 handed hammer και ολα πεφτουν σαν μυγες.

Πηγα στην περιοχη νοτια και πλεον τα κανω ολα steamroll. 

Η εξερευνηση παραμενει εντυπωσιακη,ωστοσο πλεον αρχιζουν να φαινονται τα side effects του open world overlevelling.

Μιας και δεν γνωριζει ο δημιουργος που θα πρωτοπας,οι πρωτες περιοχες που θα επιλεξεις θα ναι ζορικες,ενω οι επομενες θα ναι αρκετα ευκολες,μεχρι το επομενο choke point. Λογικα θα μαι OP μεχρι το 2ο-3ο demigod και μετα θα ξαναανεβει η δυσκολια midgame και λογικα αλλη μια φορα στο endgame content

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Εγω εχοντας καθαρισει πλεον ολο το limgrave,εχω φτασει σε ενα επιπεδο build και ιτεμ που φαινονται ολα πολυ ευκολα πλεον,σε φαση που δεν πεθαινω καθολου.

Strength build με 2 handed hammer και ολα πεφτουν σαν μυγες.

Πηγα στην περιοχη νοτια και πλεον τα κανω ολα steamroll. 

Η εξερευνηση παραμενει εντυπωσιακη,ωστοσο πλεον αρχιζουν να φαινονται τα side effects του open world overlevelling.

Μιας και δεν γνωριζει ο δημιουργος που θα πρωτοπας,οι πρωτες περιοχες που θα επιλεξεις θα ναι ζορικες,ενω οι επομενες θα ναι αρκετα ευκολες,μεχρι το επομενο choke point. Λογικα θα μαι OP μεχρι το 2ο-3ο demigod και μετα θα ξαναανεβει η δυσκολια midgame και λογικα αλλη μια φορα στο endgame content

 

Ιχύει αυτό που λες, ο πρώτος dg έφυγε στην πρώτη προσπάθεια, οπότε είμαι κι εγώ λίγο op αυτή τη στιγμή, αλλά δεμ ξέρω αν είναι το lvl μου ή το όπλο μου.

Από περιέργεια τι lvl είσαι αυτή τη στιγμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Ιχύει αυτό που λες, ο πρώτος dg έφυγε στην πρώτη προσπάθεια, οπότε είμαι κι εγώ λίγο op αυτή τη στιγμή, αλλά δεμ ξέρω αν είναι το lvl μου ή το όπλο μου.

Από περιέργεια τι lvl είσαι αυτή τη στιγμή;

Βγάλατε 1st try τον πρώτο DG? τι level πήγατε?
Εγω τώρα εφτασα εκει και ζήτημα να ανέβασα 3 lvl πάνω τα στατς μου.
Και το weapon +1.

Μόλις γυρίσω σπίτι θα το παίξω, αλλα αποσο εκανα λίγο try δεν του κόβω και πολύ dmg.
(με ουτσικατάνα παίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zeke είπε

εδω το εκτρωμα το δικο μου NSFW😆

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

B7C21313-65C8-43BD-8312-C01C548FA7A7.jpeg.e6ffa44924d70199afed6e4c42bd6db8.jpeg

 

Αν ποτέ έβλεπα κάτι τέτοιο να μου κάνει invade, άνετα θα τράβαγα καλώδιο 😅

Αλλά πέρα απο την πλάκα, έχω δοκιμάσει να κάνω invade 3-4 φορές, με το item που κάνει 1k την φορά, και όλο τρώω disconnects αφού γίνω summon και χάνω και το item. Λέτε να φταίει η σύνδεσή μου ή είναι ακόμα νωρίς και γίνεται χαμός στους servers? 

Είμαι στις 10+ώρες και έχω εξερευνήσει σχεδόν όλο το Limgrave με όλα τα dungeon εκτός απο 1. Στην αρχή είχα κολλήσει σε διάφορα σημεία, αλλά μόλις βρήκα καλύτερα όπλα και τα αναβάθμισα, η δυσκολία έπεσε κατακόρυφα. Νομίζω το να αναβαθμίζεις το όπλο είναι πολύ πιο σημαντικό απο τα levels.

Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι οι πιο δύσκολοι εχθροί στο παιχνίδι κάνουν delay τις επιθέσεις τους με αποτέλεσμα να τρως hit, να ξεκινάς να χοροπηδάς πανικόβλητος και να τρως και άλλα hits. Και κάπως έτσι φεύγεις άκλαυτος. Οπότε για μένα το μυστικό ήταν να χρησιμοποιώ 100% ασπίδα για το πρώτο delayed hit και roll στο υπόλοιπο combo. Κάπως έτσι έχουν πέσει όλα τα "γρήγορα" Bosses μέχρι τώρα. Τέλος το jump heavy attack χτύπημα είναι τέρμα cheat με strength build καθώς κάνει stagger bosses.

Η FromSoft μας έδωσε παιχνιδάρα και φέτος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, >-Nosakos<- είπε

Αν ποτέ έβλεπα κάτι τέτοιο να μου κάνει invade, άνετα θα τράβαγα καλώδιο 😅

Αλλά πέρα απο την πλάκα, έχω δοκιμάσει να κάνω invade 3-4 φορές, με το item που κάνει 1k την φορά, και όλο τρώω disconnects αφού γίνω summon και χάνω και το item. Λέτε να φταίει η σύνδεσή μου ή είναι ακόμα νωρίς και γίνεται χαμός στους servers? 

Είμαι στις 10+ώρες και έχω εξερευνήσει σχεδόν όλο το Limgrave με όλα τα dungeon εκτός απο 1. Στην αρχή είχα κολλήσει σε διάφορα σημεία, αλλά μόλις βρήκα καλύτερα όπλα και τα αναβάθμισα, η δυσκολία έπεσε κατακόρυφα. Νομίζω το να αναβαθμίζεις το όπλο είναι πολύ πιο σημαντικό απο τα levels.

Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι οι πιο δύσκολοι εχθροί στο παιχνίδι κάνουν delay τις επιθέσεις τους με αποτέλεσμα να τρως hit, να ξεκινάς να χοροπηδάς πανικόβλητος και να τρως και άλλα hits. Και κάπως έτσι φεύγεις άκλαυτος. Οπότε για μένα το μυστικό ήταν να χρησιμοποιώ 100% ασπίδα για το πρώτο delayed hit και roll στο υπόλοιπο combo. Κάπως έτσι έχουν πέσει όλα τα "γρήγορα" Bosses μέχρι τώρα. Τέλος το jump heavy attack χτύπημα είναι τέρμα cheat με strength build καθώς κάνει stagger bosses.

Η FromSoft μας έδωσε παιχνιδάρα και φέτος!

Δε μπορεις να ξερεις με 3-4 φορες μπορει να φταει οτιδηοποτε.

Μπες με το finger σαν βοηθος για να το τσεκαρεις κ αν φατε το boss του αντιπαλου θα παρεις κ τσαμπα το item για να κανεις εσυ summon (αν κ δε το διπλοτσεκαρα νομιζω απο εκει μαζεψα μερικα )

 

Εγω κ επαιζα κανονικα κ εφαγα disconect αλλα το καλο ειναι οτι με καλουσαν παντα ΑΜΕΣΩΣ μολις εβαζα μηνυμα . Τα καλα του να παιζεις online στο launch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Δε μπορεις να ξερεις με 3-4 φορες μπορει να φταει οτιδηοποτε.

Μπες με το finger σαν βοηθος για να το τσεκαρεις κ αν φατε το boss του αντιπαλου θα παρεις κ τσαμπα το item για να κανεις εσυ summon (αν κ δε το διπλοτσεκαρα νομιζω απο εκει μαζεψα μερικα )

Εχω δοκιμάσει αυτό που μπαίνεις στο pool για να βοηθήσεις κόσμο και δουλεύει μια χαρά. Αν και μού έδωσε rune arc μόνο, τίποτα για multiplayer.  Αλλά έχω θέμα με το invade ή το άλλο το item που σε καλούνε για βοήθεια σε περίπτωση invade, το έχω ενεργοποιημένο ώρες και ούτε 1 φορά δεν με κάλεσαν. 

Επίσης δεν έχω καταλάβει πως κάνεις summon sunbros? Πρέπει να χρησιμοποιήσω το item πρώτα για να βλέπω τα signs?

Έχω γεμίσει με ένα κάρο items, αλλά δεν θέλω να χρησιμοποιήσω τίποτα σε περίπτωση που το χρειαστώ αργότερα 😅

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Είμαι ο μόνος που δεν μπορεί να βρει armor της προκοπής με 10+ ώρες μέσα στο παιχνίδι; Ακόμα με την αρχική confessor είμαι. 😁

Ούτε εγώ βρήκα ακόμα full set. Πουλάνε όμως οι traders, δυο μέχρι τώρα. Μόλις ψώνισα το ένα από την πανέμορφη κυρια στο Roundtable. Έχω βρει όμως άπειρα βρακιά και μανίκια από drops. :P

Εντωμεταξύ άνοιξα το online, ξέρασα από τα ματια σε συνδυασμό με μια mini επιληψία και το ξανά έκλεισα. :P

Κάθε φορα που βγάζω boss γυρνάω Roundtable για αγκαλιά. :P :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πονάει το κορμάκι μου, έχω φάει άπειρο ξύλο στον Margit (the fell omen). Είμαι lvl 20 astrologer, έχω ανεβάσει σπαθί και ραβδί στο +2 αλλά με λιώνει. Είτε πάω με το ncp+λύκους είτε πάω coop με άλλους (καλά τα ξημερώματα μόνο mages είχε το pool, φτύναμε αίμα). Να δυναμώσω κιάλλο πριν πάω σε αυτόν;

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...