Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες δεν μου ξεκιναγε λογω fail του anticheat.Τσαταλια τα νευρα μεχρι να βρω πως απενεργοποιειται χειροκινητα και τελικα μπηκε μονο offline αναγκαστικα.Μετα το patch ολα δουλευουν οπως πρεπει(σχεδον).Παω να ψοφησω με την ησυχια μου τωρα..💀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και ειμαστε στην μεση του PC Performance Analysis, οριστε κατι για οσους εχουν πολλα stutters. Δεν ειναι placebo φαση (για οσους ξερουν απο τεχνικα θεματα, ειναι λογικο να τρεχει καλυτερα το παιχνιδι χωρις Hyper-Threading). 

"Since we are in the middle of our PC Performance Analysis, I strongly suggest disabling Hyper-Threading. The game relies heavily on one CPU thread and the stutters are more noticeable when Hyper-Threading is enabled (Hyper-Threading makes one CPU core handle two threads, which has a negative impact on games that rely heavily on one CPU thread). Without Hyper-Threading, a modern-day 6-core/8-core CPU can minimize them (they are still some, don't expect a stutter-free experience. Still, they are fewer without Hyper-Threading)."

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί έχουν φτιάξει οι άνθρωποι ρε σεις; Τί υπέροχος κόσμος, κάνω βόλτες με το γαϊδουράκι να δω τι έχει και χαζεύω τα τοπία. Τα mobs είναι σχεδιασμένα από άλλον πλανήτη.

viber_image_2022-02-27_06-33-55-666.jpg.796da35128fa9f297ce1a01e4fc1c26f.jpg

 

Spoiler

το stuttering πήγα να το πολεμήσω με την λύση αυτή, δεν κατάφερα πολλά, όμως μετά το patch 1.02.1 ελαττωθήκαν σχεδόν στο μηδέν, όμως σε άκυρα σημεία που μπορεί απλώς να μένω στατικός, κάνουν βουτιές τα fps και ανεβαίνουν, πχ από 50 να πέσει 31 και πάλι πάνω. Δυστυχώς, οπτικά δεν μπορώ να το απολαύσω τρομερά λόγω της GTX1650 και σκέφτομαι την αγορά στο xbox one X.

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

  Απόκρυψη περιεχομένων

το stuttering πήγα να το πολεμήσω με την λύση αυτή, δεν κατάφερα πολλά, όμως μετά το patch 1.02.1 ελαττωθήκαν σχεδόν στο μηδέν, όμως σε άκυρα σημεία που μπορεί απλώς να μένω στατικός, κάνουν βουτιές τα fps και ανεβαίνουν, πχ από 50 να πέσει 31 και πάλι πάνω. Δυστυχώς, οπτικά δεν μπορώ να το απολαύσω τρομερά λόγω της GTX1650 και σκέφτομαι την αγορά στο xbox one X.

Εγώ έχω την GTX1070 μαζί με τον 6700Κ και 16 GB Ram. Παίζω σε 1440p με όλα max εκτός από motion blur που το έχω off. Στον έξω κόσμο σε μερικές περιοχές είμαι 40-45 fps αλλά γενικά είμαι τις περισσότερες φορές πάνω από 50 fps. Σε κλειστούς χώρους είμαι κολλημένος πάντως στα 60fps. Τόση διαφορά έχει η 1650 με την 1070;

Όσον αφορά το stuttering είναι ναι μεν σπαστικό αλλά όχι τόσο ώστε να γίνει τόσος ντόρος γύρω από αυτό. Έχω μερικές φορές όταν εξερευνώ τον έξω κόσμο αλλά όχι συνέχεια. Ευτυχώς το ξέρουν ήδη στην From και το δουλεύουν ήδη για το νέο patch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, maniacos93 είπε

Τόση διαφορά έχει η 1650 με την 1070;

 

Τεράστια η διαφορά μεταξύ των δύο. Από 35 - 40 fps μέχρι περίπου 60 ανάλογα το παιχνίδι σε 1080p.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισα 25 ώρες με Samurai level 38 και μόλις ολοκλήρωσα το Stormveil Castle.

Εφιαλτικό μέρος, τρελός λαβύρινθος, αστείας δυσκολίας το Boss.

Το έβγαλα όλο χωρίς να χρησιμοποιήσω lone wolf ashes γιατί... δεν λειτουργούν.

Ενώ έχουν μπει στο pouch και έχω ορίσει με ποιον συνδυασμό ενεργοποιούνται, όταν τον εκτελώ πιάνω απλά τον... κώλο μου. Για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Zus είπε

Έκλεισα 25 ώρες με Samurai level 38 και μόλις ολοκλήρωσα το Stormveil Castle.

Εφιαλτικό μέρος, τρελός λαβύρινθος, αστείας δυσκολίας το Boss.

Το έβγαλα όλο χωρίς να χρησιμοποιήσω lone wolf ashes γιατί... δεν λειτουργούν.

Ενώ έχουν μπει στο pouch και έχω ορίσει με ποιον συνδυασμό ενεργοποιούνται, όταν τον εκτελώ πιάνω απλά τον... κώλο μου. Για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό;

τα summons ενεργοποιουνται μονο σε συγκεκριμενα σημεια , οταν εμφανιζεται το εικονιδιο αριστερα, π.χ. δες την παρακατω εικονα. κυριως κοντρα σε αρχηγους ή σε enemy camps βγαινουν.

Spoiler

elden-ring-remembrance-thingy.jpg

 

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω σκαλώσει στον godrick και έχω γυρίσει πίσω να εξερευνήσω τα πάντα γιατί δεν έχω βρει ούτε ένα αξιόλογο dex weapon! Κάθομαι και βαράω ακόμα με την οδοντογλυφίδα που έχει ο prisoner 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, maniacos93 είπε

Τόση διαφορά έχει η 1650 με την 1070;

ναι ρε συ, πολύ πιο αδύναμη κάρτα, όπως το λέει ο @liakinen. Αλλά αυτή είχε το λαπτοπ, με αυτή ξέμεινα, με αυτή πορεύομαι :D 

-----------

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zus είπε

Έκλεισα 25 ώρες με Samurai level 38 και μόλις ολοκλήρωσα το Stormveil Castle.

Εφιαλτικό μέρος, τρελός λαβύρινθος, αστείας δυσκολίας το Boss.

Το έβγαλα όλο χωρίς να χρησιμοποιήσω lone wolf ashes γιατί... δεν λειτουργούν.

Ενώ έχουν μπει στο pouch και έχω ορίσει με ποιον συνδυασμό ενεργοποιούνται, όταν τον εκτελώ πιάνω απλά τον... κώλο μου. Για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό;

Θελει item που παιρνεις απο npc στο church of elleh,ενα καμπανακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Θελει item που παιρνεις απο npc στο church of elleh,ενα καμπανακι

Το έχω το καμπανάκι, χωρίς αυτό εξάλλου δεν θα μπορούσα να έχω τις ashes.

Απλά είδα ένα βίντεο με ένα σημείο που είχα κολλήσει στο Stormveil castle στο οποίο ο τύπος το πέρασε χρησιμοποιώντας lone wolf ashes ενώ στο ίδιο σημείο εμένα δεν μου επέτρεπε να τις κάνω summon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ωρες, 36LV και ακομη εξερευνω περιοχες και μυστικα στην Limgrave. κρυμενα boss fights, dungeons, interactions, npcs σε ακυρα σημεια, teleports, ασανσερ, το design απλα δεν σταματαει πουθενα.

ενδεικτικα βρηκα αυτο το πραγμα ακριβως διπλα απο την περιοχη που ξεκινας πριν την πορτα της limgrave και ενω περνας τα χιλια πανδεινα για να φτασεις μεχρι εκει, η φαπα δεν περιγραφεται εκει μεσα(αλλα τα καταφερα).
 

Spoiler

20220228002055_1.jpg.1de285a387d1987753b453f09ca11b1b.jpg

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...