Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους ρωτάτε, δεν κυκλοφόρησε ακόμη το 1.03 patch. Έβγαλαν ένα μικρό patch σήμερα το πρωί, το 1.02.1. Φαντάζομαι μέσα στην ημέρα ή το πολύ αύριο θα γίνει roll out και το 1.03.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Αρχίζω να πιστεύω ότι για το stuttering ίσως να φταίει αυτό το ρημαδο anti-cheat

Θα μπορούσε, όπως είπαν διάφοροι, μιας και στο network test που δεν έτρεχε δεν υπήρχε stutter. Εγώ πιστεύω είναι κάτι tied με animations και effects.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το τελευταίο μικρο patch που έγινε, και παίζωντας για κανα 3ωρο, stutter δεν είχα σχεδόν καθόλου, και το πιο σημαντικό, κανενα κρασάρισμα. Μακάρι να τα λύσανε τα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Vaspag είπε

Μετα το τελευταίο μικρο patch που έγινε, και παίζωντας για κανα 3ωρο, stutter δεν είχα σχεδόν καθόλου, και το πιο σημαντικό, κανενα κρασάρισμα. Μακάρι να τα λύσανε τα προβλήματα.

Δεν είναι να λέει κάτι το τελευταίο patch σχετικά με performance fixes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχοντας παιξει πανω απο 8 ωρες, το βαζω το παιχνιδι σημερα και βλεπω να εχουν κυριολεκτικα Γ@ΜΗΣΕΙ το mouse look. Και εξηγουμαι. Pre-patch, οταν ησουν καβαλα στο αλογο, μπορουσες να κοιταξεις σε οποιαδηποτε κατευθυνση. Του mouse look με ειχε σωσει σε πολλα πραγματα. Μετα το patch, το παιχνιδι κανει auto-center ολη την ωρα οποτε προσπαθεις να κοιταξεις προς τα πισω (καμια αλλαγη δεν ειχε γινει στα control settings). Εκτος του οτι ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ, σου προκαλει πλεον και ναυτια (αφου καθεσαι και πολεμας με την σκατοκαμερα). ΕΛΕΟΣ ΜΩΡΗ FromSoftware

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2022 στις 1:45 ΜΜ, TitanX είπε

Έχει θέμα η From με το controller ενώ σε όλα αναγνωρίζεται αμέσως ότι είναι από from μου βγάζει το λαδι

στο pc εχω δύο controllers....έπρεπε να βγάλω το ένα για να δεί το άλλο....ειδάλλως και με τα δύο πάνω είναι το μόνο game που έχω θέμα....στα άλλα όλα κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου ότι δεν είμαι ο μόνος που θέλω να σπασω το pc? Ειδικά σε μια περιοχή που πας από μια σπηλιά με τελεπορτ..πραγματικά τι κωλο τέρατα είναι αυτά; Δεν περίμενα τόση δυσκολία από την αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Georgram είπε

Πείτε μου ότι δεν είμαι ο μόνος που θέλω να σπασω το pc? Ειδικά σε μια περιοχή που πας από μια σπηλιά με τελεπορτ..πραγματικά τι κωλο τέρατα είναι αυτά; Δεν περίμενα τόση δυσκολία από την αρχή

Το game ξεκινάει με boss with balls και μιλάς για δυσκολία? Ποσο πιο ξεκάθαρα να στο πει ότι "prepare το die"?! :D

Στο θέμα σου, πιστεύω δεν θα έπρεπε να είσαι εκεί. Είμαι πόσες ώρες και ακόμα δεν έχω δει αυτό που περιγράφεις. Ακολούθησε το main path.

Βοηθάει πολύ στην αρχή να έχεις 100 ασπίδα, ειδικά άμα είσαι νέος στο series. ;)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Georgram είπε

Πείτε μου ότι δεν είμαι ο μόνος που θέλω να σπασω το pc? Ειδικά σε μια περιοχή που πας από μια σπηλιά με τελεπορτ..πραγματικά τι κωλο τέρατα είναι αυτά; Δεν περίμενα τόση δυσκολία από την αρχή

Απλά stealth και φύγε από τη σπηλιά. Μάζεψε ότι μπορείς και φύγε γιατί είναι high level περιοχή. Βρες ένα site of grace εκτός σπηλιάς και γύρνα πίσω. 

 

Ασχετο αλλά ο Tree Sentinel είναι πολύ καλή προπόνηση για mounted combat.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Απλά stealth και φύγε από τη σπηλιά. Μάζεψε ότι μπορείς και φύγε

Αυτό ακριβώς έκανα..δεν ξέρω γιατί βρέθηκα εκεί..τουλάχιστον είχε μερικά καλούτσικα πραγματάκια για λουτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Georgram είπε

Αυτό ακριβώς έκανα..δεν ξέρω γιατί βρέθηκα εκεί..τουλάχιστον είχε μερικά καλούτσικα πραγματάκια για λουτ

Και γω πηγα εκει  και ευτυχως εφυγα τρεχοντας και βρηκα bonfire και την γλυτωσα, εκει σε παει ενα σεντουκι παγιδα που βγαζει καπνο και σε τηλεμεταφερει, να χεις το νου σου οταν ανοιγεις σεντουκια να κανεις πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Georgram είπε

Αυτό ακριβώς έκανα..δεν ξέρω γιατί βρέθηκα εκεί..τουλάχιστον είχε μερικά καλούτσικα πραγματάκια για λουτ

Έπαθα ακριβώς το ίδιο φίλε....και δεν ήξερα ότι μπορείς να κάνεις teleport. Νόμιζα μπορείς μόνο μέσω bonfire  αχχαχα. Ένας χαμός. Τουλάχιστον κάτι λουταραμε εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6ωρες ειμαι εχω εξευρευνησει πολυ χαρτη , εχω φαει πολυ λιγους :)

Ήδη απο το demon souls επαιζαν .. τριπλες στους αντιπαλους για να φτασεις ενα αντικειμενο κ ας πεθαινες μετα ή να φτασεις τα boss αλλα εδω με ανοικτο κοσμο κ "αλογο " το τρεξιμο κ οι ντριπλες εχουν φτασει σε αλλο επιπεδο . 

Γενικα εχω ενθουσιαστει το μονο που δε μου αρεσει ειναι η μαχη πανω στο ζωντανο (ουτε ξερω τι ειναι ) . Εφαγα ενα ,boss βαρκαρη με επιασε πονοκεφαλο απο το γυρω γυρω . Σε τεραστια boss ειναι οκ   .

 

Λιγο stuttering απο μονος μου ουτε που θα το εγραφα αν δεν ειχε γινει τοσο θεμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...