Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

πρέπει να μάθω να παίζω souls παιχνίδια...γίνεται Βατερλό στο gameplay μου.

17 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εμενα την περισσότερη ώρα στο creator μου πήρε να πατάω finish αλλα να μην δέχεται να ξεκινήσει χωρίς όνομα. :P Default Shepard ftw!

δεν είσαι και συ πολύ καλά.

 

Το cross region MP που έχει το παιχνίδι, πάει με βάσει το steam store location ή την IP μας;

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι έχει tutorial η το tree sentinel είναι το tutorial; Γιατί εγω βγηκα στο open world να τσεκάρω άμα έχω fps drops και μου πετάγεται αυτός ο καβαλάρης και μου κόβει όλα τα όνειρα 😂

Επισης παίζει κανεις με kb+m γιατί νιώθω ότι έχω delay στο attack/dodge

Επεξ/σία από Georgram
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Georgram είπε

Το παιχνίδι έχει tutorial η το tree sentinel είναι το tutorial; Γιατί εγω βγηκα στο open world να τσεκάρω άμα έχω fps drops και μου πετάγεται αυτός ο καβαλάρης και κόβει όλα τα όνειρα 😂

Επισης παίζει κανεις με kb+m γιατί νιώθω ότι έχω delay στο attack/dodge

Μετά τον πρώτο scripted demise έχει μήνυμα διπλα από το phantom/hollow/whatever. Απλά πηδά. ;) και θα σου πρότεινα να τα διαβάζεις αυτά. Τουλάχιστον του game. Δεν έχω ανοίξει ακόμα online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό παιχνίδι το Elden ring. Έχω και εγώ κάποια stutters , ευτυχως όχι πολλά. Το πιο σπαστικό όμως είναι πως όταν βγαίνω στο Limgrave  εχω random freezes του παιχνιδιού και μετα με πεταει στο desktop. Νωρίτερα που πήγα να παίξω ήρθε μύνημα που έλεγε για maintenance του server του παχνιδιού. Και εγίνε και ενα μικρο update. Μακάρι να διορθώσει όλα αυτα τα bugs, γιατι το παιχνιδι ειναι πραγματικά απολαυστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μετά τον πρώτο scripted demise έχει μήνυμα διπλα από το phantom/hollow/whatever. Απλά πηδά. ;) και θα σου πρότεινα να τα διαβάζεις αυτά. Τουλάχιστον του game. Δεν έχω ανοίξει ακόμα online.

Ναι το είχα παραβλέψει,δυσκολεύομαι πολύ με kb+m,θέλει οπωσδήποτε controller αλλά θα το παλέψω μπας και συνηθίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το νέο update διόρθωσε το stutter για κάποιους από ότι λένε στο steam. Δεν βλέπω κάπου official notes.

2 λεπτά πριν, Georgram είπε

Ναι το είχα παραβλέψει,δυσκολεύομαι πολύ με kb+m,θέλει οπωσδήποτε controller αλλά θα το παλέψω μπας και συνηθίσω 

  Θα κουραστείς imho. Εκτος φυσικά άμα δεν έχεις gamepad οποτε ναι μονόδρομος.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το νέο update διόρθωσε το stutter για κάποιους από ότι λένε στο steam. Δεν βλέπω κάπου official notes.

  Θα κουραστείς imho. Εκτος φυσικά άμα δεν έχεις gamepad οποτε ναι μονόδρομος.

 

Έχω ένα του ps4,μπαίνει κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το παιχνιδι ειναι καλο?Το πηρα εχθες θα το δω και εγω ,αλλα μπηκα να δω τι λεει σαν παιχνιδι και αρχισαμε παλι τα χανω 10 fps και δεν ειναι eye dropping ,δεν παιυμε αυτα τα παιχνιδια για να μαςς βγουν τα ματια απο την ομορφια,gameplay bosses mobs loot experience lvl ,side quests κτλ πως τα παει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/2/2022 στις 10:36 ΠΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κάποιος fucked up. :P

rLNpUev.jpg

 

steelbook χωρις δισκακι :P
και εγω την launch πηρα, εχω θεματα με stuttering σε μερικα σημεια αλλα μεχρι εκει. κατα τα αλλα ενα 8ωρακι χθες και συνεχιζουμε σημερα. εφαγα τους 2 πρωτους bullies που εχουν βαλει και συνεχιζω στο καστρο

νιωθω οτι με prisoner που εχω και γενικα ranged class στην αρχη ειναι πολυ σκουρα τα πραγματα. επειδη ομως καθε φορα παιζω melee/dex ειπα να το παω υβριδιο γιατι θελω να δω sorceries. οποτε ηδη βγαζω spirits και απο την αλλη falchion/ασπιδα εναλλαγη με το staff

Επεξ/σία από kti23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kti23 είπε

νιωθω οτι με prisoner που εχω και γενικα ranged class στην αρχη ειναι πολυ σκουρα τα πραγματα. επειδη ομως καθε φορα παιζω melee/dex ειπα να το παω υβριδιο γιατι θελω να δω sorceries. οποτε ηδη βγαζω spirits και απο την αλλη falchion/ασπιδα εναλλαγη με το staff

Steelbook χωρίς δίσκο it's stiilabook. :P

Εγώ πεζω Confessor και νομίζω με βόλεψε αφού μέχρι στιγμής δεν έχω πεθάνει, κάτι φυσικά που θα αλλάξει σύντομα. :P

Το patch μου μείωσε το loading stutter, δεν έχω πέσει ποτε κάτω από 58fps. Μονο το mounted combat σε μια φάση μου φάνηκε να κάνει stutter αλλα δεν πρόλαβα να δω τα fps.

Επιζώ όσοι είχατε θέμα να μπορείτε τώρα να παίξετε με το νέο patch.

0aq9sl5iv5k81.jpg?width=846&format=pjpg&

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το νέο update διόρθωσε το stutter για κάποιους από ότι λένε στο steam. Δεν βλέπω κάπου official notes.

Spoiler

1.02.1

  • Start-up issues related to Easy Anti Cheat (EAC) have been improved.
  • Mouse operation improved.
  • Reduced number of files needed to load when entering a new area.

 

3 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Δεν μου βγάζει ούτε στο Ps5 ούτε steam το νέο patch

Elden Ring update 1.03 (1.003) will soon roll out on PS4, PS5, PC, and Xbox. According to the official Elden Ring patch notes, the latest update added save game fixes, adjustments, anti-cheat fixes, and more. Apart from this, Elden Ring version 1.03 (1.003.000) also includes performance improvements.

Δεν έχει βγει ακόμα.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CarbonFibre είπε

Δεν μου βγάζει ούτε στο Ps5 ούτε steam το νέο patch

Είσαι σίγουρος ότι δεν το κατέβασε ήδη? Δεν τα downloads σου η κοίτα στα properties τα updates. Καλά το να κανεις restart το Steam δεν νομίζω ότι χρειάζεται να στο πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...