Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από θέμα δυσκολίας θα είναι σαν το sekiro ; γιατί αν είναι έτσι καλύτερα να το κάνω pass , το τερματισα το sekiro ναι μεν αλλά μετά είχα ψυχολογικά από τα νεύρα 😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SPANK είπε

Από θέμα δυσκολίας θα είναι σαν το sekiro ; γιατί αν είναι έτσι καλύτερα να το κάνω pass , το τερματισα το sekiro ναι μεν αλλά μετά είχα ψυχολογικά από τα νεύρα 😅😅

Όπως ξανά είπαμε όχι. Το game είναι open-world DS3 όπως είπε και ο Ilos, αλλα με περισσότερα tools. Το μονο που έχει πάρει από gameplay είναι το stealth από όσο έχω δει. Anyways θεωρώ το Sekiro το πιο δύσκολο οποτε δεν νομίζω να έχεις θέμα.

Τώρα άμα υπάρχουν difficulty spikes σε κάποια σημεία, δεν μπορούμε να το ξέρουμε.

Πήρα και εγώ μια launch edition god damn it, αλλα, αντικαταβολή. :P Btw και η retail τιμή ανέβηκε.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, zeke είπε

Υπαρχει κανα info αν θα ειναι crossplatform με τους servers? 

Αν κρίνω από την network test δεν θα είναι. Crossgen θα είναι όμως (ps4 με ps5) και (xbone με series s/x). Τα pc ας βγάλουν άκρη με τους miners και τους hackers πρώτα.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TitanX είπε

Είμαι σε δίλημμα ps5 η pc? 
 

λέτε να βγάζουν mods για το pc? 
 

απο την άλλη στο ps5 δεν θα υπάρχουν cheaters. 
 

Μπέρδεμα 

εγώ πήγα σε ps5 λόγο κυρίως ότι αυτό το game δεν θέλει και τόσο πολύ mouse άσε που έχω την εντύπωση ότι θα τρέχει και καλύτερα εκεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, chek2fire είπε

εγώ πήγα σε ps5 λόγο κυρίως ότι αυτό το game δεν θέλει και τόσο πολύ mouse άσε που έχω την εντύπωση ότι θα τρέχει και καλύτερα εκεί 

ε βαζεις controller 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ilos είπε

Αν κρίνω από την network test δεν θα είναι. Crossgen θα είναι όμως (ps4 με ps5) και (xbone με series s/x). Τα pc ας βγάλουν άκρη με τους miners και τους hackers πρώτα.😁

Κριμας...ηθελα λιγο παραπανω κινηση για τα ασταματητα invades που θα κανω. 😅😅

Παντως απ'ότι ειδα με stats και soft caps δεν θα ξεφευγει πολυ το meta. Δηλαδη παλι στα 80-125 θα παιζει η φαση, οποτε με low twinks και παντα σε 2v1 θα πεσει το γελιο της αρκουδας. 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ένα review  που κοιτούσα έλεγε για frame drops κατω απο 60 fps σε PS5, οπότε εγώ πήγα σε PC.

Γενικά αν έχεις σχετικά καλό PC  δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πας σε PS5,  εκτός φυσικά αν προτιμάς το "couch" experience.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στην ομάδα! 

Ακούω ιδέες για build, συνήθως σε ολα τα souls παντα 1ο playthrough είναι : fashionsouls set + big wep :D
Και πάντα τελειώνω με κανά wizard build έτσι για την διαφορά!

Με εχει προβληματισει οτι ό,τι έχω δει προς το παρον απο βίντεο (Δεν εχω δει τα πάντα γιατί δεν θέλω σποιλερς) φαινεται οτι τα magic θα είναι αρκετά OP στο open world ,
αλλά δεν ξέρω πόσο μπορώ να τα παραβλέψω τελείως γιατί έχουν κάνει επληκτική δουλειά σε αυτά, με new animations ktl.

Ισως κάτι με Dex/pyro ( αγαπημένο DS1 build) . 

Εσεις τι σκεφτεστε?

Επεξ/σία από silenoz66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...