Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X (Project Scarlett) - Πληροφορίες [Δεκ 2020]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

''Microsoft has revealed a few key details about the Series X, which they promise is four-times more powerful than the Xbox One X.''

6 TFLOPs βγάζει το One X, για να είναι 4 φορές πιο ισχυρό το Series X, θα πρέπει να βγάζει 24 TFLOPs. Αν είναι 2 φορές πιο δυνατό(Δηλαδή 12 TFLOPs με επιδόσεις 1080Ti/2080), τυχεροί θα είμαστε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 620
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
1 minute ago, Psycho_Warhead said:

''Microsoft has revealed a few key details about the Series X, which they promise is four-times more powerful than the Xbox One X.''

6 TFLOPs βγάζει το One X, για να είναι 4 φορές πιο ισχυρό το Series X, θα πρέπει να βγάζει 24 TFLOPs. Αν είναι 2 φορές πιο δυνατό(Δηλαδή 12 TFLOPs με επιδόσεις 1080Ti/2080), τυχεροί θα είμαστε..

Δεν υπάρχει διαθέσιμη τεχνολογία αυτή τη στιγμή ώστε να χωρέσουν 24 TFLOPs σε αυτό το form factor (και να υπήρχε σιγά μην την είχε η AMD), ειδικά όταν ξέρουμε πόσο θα το ψειρίσει η MS το θέμα του θορύβου και της τεχνολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόμβα μεγατόνων..

Μου αρέσει ο νεωτερισμός στο design. Που έχουν τις μπάλες να δοκιμάσουν κατι τοσο διαφορετικό. Τώρα αν μου αρεσει πραγματικά δεν εχω κατασταλάξει ακομα.

Και τα  trailer κόβουν την ανάσα..

Καλως τα δεχθηκαμε λοιπον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε η επόμενη μεγάλη GeForce δεν θα βγάζει 24 TFLOPs, προφανώς και είναι αδύνατο. Γιατί λένε παπαρίτσες τύπου 4 φορές πιο ισχυρό τότε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πολύ θα ήθελα να γνωρίσω τον ονοματολόγο τους κάποτε και να του ρίξω μια καρπαζιά. Τραγικό όνομα.

Από εκεί και πέρα, εξαιρετικός ο σχεδιασμός, απλός και minimal, δεν περίμενα να ανακοινώσουν την κονσόλα έτσι χύμα στα TGA, νόμιζα ότι θα έκαναν event κλπ. Προφανώς νιώθουν ότι πατάνε γερά στα πόδια τους πλέον και δεν δίνουν fuck.

Το θέμα μου είναι άλλο, βλέπω διαφορετικό gamepad αυτή τη φορά και επειδή σκεφτόμουν να τσιμπήσω το Elite V2 αυτές τις μέρες, προβληματίζομαι αν θα είναι compatible με το XSX. 

Θα είναι bc διαβασα στο eurogamer το νέο χειριστήριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Τωρα που το σκεφτομαι η καθετη διαταξη με βολευει τρομερα στο δικο μου set up  για 2 κονσολες !

εννοείται όλα σε κάθετη θέση , εγώ είμαι υπέρ και ξενέρωσα που στο ps4 έψαχνα να αγοράσω επιπλέον ματζαφλάρι να στέκεται όρθιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Fotis13 said:

Τωρα που το σκεφτομαι η καθετη διαταξη με βολευει τρομερα στο δικο μου set up  για 2 κονσολες !

Εγώ κάθετα τις έχω και τις δύο σε ένα τέτοιο έπιπλο και από πάνω την τηλεόραση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ούτε η επόμενη μεγάλη GeForce δεν θα βγάζει 24 TFLOPs, προφανώς και είναι αδύνατο. Γιατί λένε παπαρίτσες τύπου 4 φορές πιο ισχυρό τότε..

Mηπως αναφερονται στην υπολογιστικη ισχυ λογω cpu ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...