Προς το περιεχόμενο

Αντιμετώπιση ζέστης χωρίς κλιματισμό


Brashida

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

26 λεπτά πριν, mylo είπε

Μετακόμισε στο νότιο ημισφαίριο που έχουν χειμώνα 

Έχει και πόλεις στην βόρεια Ευρώπη που φτάνει μέχρι 21 τον Αύγουστο. Χοντροί μισθοί και ιδανικό κλίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, green gordon είπε

Και να έχεις πρόχειρες τις εφημερίες των νοσοκομείων για όταν ξυπνησεις.

Αυτό συμβαίνει μόνο στις απότομες μεταβολές θερμοκρασίας, κυρίως από AC. Όταν σε χτυπάει ανεμιστήρας στους 32°C, καλοκαιριάτικα με 80%RH, δεν παθαίνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εδω και 2-3 χρόνια εχω βρει ενα τιπακι που (τουλάχιστον) μου έχει σώσει τον βραδυνο ύπνο. με το που βραδιάσει βγάζω τον ανεμιστήρα εξω από το δωμάτιό μου με κατεύθυνση προς το δωμάτιό μου... αυτομάτως μου γεμίζει το δωμάτιο εξωτερική νυχτερινή δροσιά (όσο υπάρχει τις νυχτερινές ώρες δηλαδή). πάντως αυτό βοηθάει μια χαρά στο να κοιμάμαι ανετα. ούτε air condition ούτε τίποτα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, apostolosl είπε

Εγω εδω και 2-3 χρόνια εχω βρει ενα τιπακι που (τουλάχιστον) μου έχει σώσει τον βραδυνο ύπνο. με το που βραδιάσει βγάζω τον ανεμιστήρα εξω από το δωμάτιό μου με κατεύθυνση προς το δωμάτιό μου... αυτομάτως μου γεμίζει το δωμάτιο εξωτερική νυχτερινή δροσιά (όσο υπάρχει τις νυχτερινές ώρες δηλαδή). πάντως αυτό βοηθάει μια χαρά στο να κοιμάμαι ανετα. ούτε air condition ούτε τίποτα...

Θα στον κλεψουν να προσεχεις! λαου λαου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tyf είπε

μπορεις να δοκιμασεις ενα air cooler

ειναι ανεμιστηρας με ειδικο φιλτρο που εξατμιζει νερο και χαμηλωνει την θερμοκρασια.

https://www.skroutz.gr/s/14606457/Thomson-THRAF575E.html

καταναλωνει ρευμα οσο ενας ανεμιστηρας περιπου.

Τα air cooler είναι μάπα ..... To έχω και θα φάει πέταμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψεκαστηρι με νερο. Βασικο. Ψεκαζεις κρεβατι ψεκαζεσαι κ εσυ και σε βγαζει για καποια ωρα. Επομενη πατεντα: usb hab οτι εχεις, 4 ανεμηστηρακια usb απο τα jumbo με ευκαμτο βραχιονα, τα βαζεις ολα στο hub, το στερεωνεις καπου πανω απο το κρεβατι και τα βαζεις να βαρανε ολο το μηκος του κρεβατιου. Οτι καλυτερο και αν δεν εχεις θεμα με το βουητο κοιμασαι κιολας. Κοστος κατω απο 10 ευρω και modular design 😋  

Ps. Το συστημα δουλευει απο pc, laptop και φορτιστη κινητου με usb extention 

Επεξ/σία από deafman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, deafman είπε

Ψεκαστηρι με νερο. Βασικο. Ψεκαζεις κρεβατι ψεκαζεσαι κ εσυ και σε βγαζει για καποια ωρα. Επομενη πατεντα: usb hab οτι εχεις, 4 ανεμηστηρακια usb απο τα jumbo με ευκαμτο βραχιονα, τα βαζεις ολα στο hub, το στερεωνεις καπου πανω απο το κρεβατι και τα βαζεις να βαρανε ολο το μηκος του κρεβατιου. Οτι καλυτερο και αν δεν εχεις θεμα με το βουητο κοιμασαι κιολας. Κοστος κατω απο 10 ευρω και modular design 😋

Εγώ λέω να βάλει παγάκι κάτω από τη μασχάλη. Συγνώμη, ψεκάζεις το κρεβάτι πριν κοιμηθείς;;;;; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, guzel said:

Εγώ λέω να βάλει παγάκι κάτω από τη μασχάλη. Συγνώμη, ψεκάζεις το κρεβάτι πριν κοιμηθείς;;;;; 

Θυμαμαι το εκανα στα φοιτητικα μ. Οχι μπουγελο να μουχλιασουν ολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Τα air cooler είναι μάπα ..... To έχω και θα φάει πέταμα 

εχω ακουσει οτι για να δουλεψουν σωστα πρεπει να εχεις ανοιχτο παραθυρο.

οχι σε κλειστο χωρο.

βεβαια δεν το εχω δουλεψει για να ξερω.

Επεξ/σία από tyf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...