Προς το περιεχόμενο

Επιλογη DSLR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Εδω και καιρο επιθυμω να κανω αγορα μιας DSLR και να ξεκινησω τα βηματα μου αρχικα ωστε να μαθω και να εξελιχθω. Δεν εχω σκοπο για επαγγελματικο καθαρα για χομπυ εφωσον ειδη ασχολουμαι εδω και 1 χρονο με Photoshop. Θα ηθελα τη συμβουλη σας μιας και οι γνωσεις μου πανω στις DSLR ειναι σχετικα λιγες. Βρηκα μια προσφορα με 399 ευρω Nikon d5300 με φακο 18-55. Μετα απο κουβεντα με φιλαρακι μ ειπε πως αξιζει τα λεφτα της και ειναι οτι πρεπει ωστε να ξεκινησω. Προσωπικα ο στοχος μου ειναι να δουλεψω σε καθημερινες φωτο, τοπια και ιδιαιτερα πανω σε πορτραιτα. Εχω σκοπο μολις αγορασω το σωμα να παρω και εναν 50ρι.

Θα ηθελα να μου πειτε κατα ποσο αξιζει με 399 και οποιαδηποτε αλλη αποψη θα εκτιμηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Draculez είπε

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Εδω και καιρο επιθυμω να κανω αγορα μιας DSLR και να ξεκινησω τα βηματα μου αρχικα ωστε να μαθω και να εξελιχθω. Δεν εχω σκοπο για επαγγελματικο καθαρα για χομπυ εφωσον ειδη ασχολουμαι εδω και 1 χρονο με Photoshop. Θα ηθελα τη συμβουλη σας μιας και οι γνωσεις μου πανω στις DSLR ειναι σχετικα λιγες. Βρηκα μια προσφορα με 399 ευρω Nikon d5300 με φακο 18-55. Μετα απο κουβεντα με φιλαρακι μ ειπε πως αξιζει τα λεφτα της και ειναι οτι πρεπει ωστε να ξεκινησω. Προσωπικα ο στοχος μου ειναι να δουλεψω σε καθημερινες φωτο, τοπια και ιδιαιτερα πανω σε πορτραιτα. Εχω σκοπο μολις αγορασω το σωμα να παρω και εναν 50ρι.

Θα ηθελα να μου πειτε κατα ποσο αξιζει με 399 και οποιαδηποτε αλλη αποψη θα εκτιμηθει.

   Καλημέρα σας , πολύ σωστά καθορισατε τις ανάγκες σας , αυτό που μένει είναι αν θελήσετε κάτι σε καινούργιο η μεταχειρισμένο , που σημαίνει πως αν καινούργιο ένα σταρτερ κιτ είναι ότι καλύτερο , αν μεταχειρισμένο μπορείτε να πάρετε κάτι περισσότερο τεχνολογικά , διότι υπάρχουν καλές προτάσεις σε μεταχειρισμένο εξοπλισμό εδώ μέσα , με πολύ λιγότερα χρήματα . Δεν λέω πως πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσετε κάτι επιπλέον μ' αυτά που θα περισσέψουν , απλώς ότι θα χρειαστούν λιγότερα χρήματα . 

   Προσοχή θα χρειαστεί στο θέμα ότι στις DSLR η Nikon σας αναγκάζει να κινηθείτε μόνον στους φακούς της , σε άλλες μάρκες έχετε περισσότερα περιθώρια . 

   Καλή επιτυχία , καλό ξεκίνημα ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή περίπτωση μου φαίνεται για καινούρια. Τις nikon  δεν τις βρίσκω σε καλές τιμές ως μεταχειρισμένες.

Εγώ θα την έπαιρνα αν ο φακός είναι αξιοπρεπής (vc).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...