Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, John-lamia είπε

Οι επεξεργαστές δεν έχουν θέμα με την θερμοκρασία. Απλά είναι γτπ τα cpu cooler που τους βάζουν απ το εργοστάσιο. 

Αν αλλαχτούν έστω και με ένα after market των 20-25€ τότε είναι μια χαρα

Οι επεξεργαστές δεν έχουν θέμα με την θερμοκρασία. Απλά είναι γτπ τα cpu cooler που τους βάζουν απ το εργοστάσιο. 

Αν αλλαχτούν έστω και με ένα after market των 20-25€ τότε είναι μια χαρα

Οι επεξεργαστές δεν έχουν θέμα με την θερμοκρασία. Απλά είναι γτπ τα cpu cooler που τους βάζουν απ το εργοστάσιο. 

Αν αλλαχτούν έστω και με ένα after market των 20-25€ τότε είναι μια χαρα

 

Εντάξει το εμπεδώσαμε!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, John-lamia είπε

Οι επεξεργαστές δεν έχουν θέμα με την θερμοκρασία. Απλά είναι γτπ τα cpu cooler που τους βάζουν απ το εργοστάσιο. 

Αν αλλαχτούν έστω και με ένα after market των 20-25€ τότε είναι μια χαρα

Οι επεξεργαστές δεν έχουν θέμα με την θερμοκρασία. Απλά είναι γτπ τα cpu cooler που τους βάζουν απ το εργοστάσιο. 

Αν αλλαχτούν έστω και με ένα after market των 20-25€ τότε είναι μια χαρα

Οι επεξεργαστές δεν έχουν θέμα με την θερμοκρασία. Απλά είναι γτπ τα cpu cooler που τους βάζουν απ το εργοστάσιο. 

Αν αλλαχτούν έστω και με ένα after market των 20-25€ τότε είναι μια χαρα

Ο,τι και να του πεις, όσες φορές και να του το πείς, δεν πρόκειται να επιστρέψει στον δικό μας κόσμο....

Εχει ερωτευτεί τον δικό του...🙂♥️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

7 Ιουλίου εκλογές , κυκλοφορία Ryzen 3000 και 5700 κάρτας γραφικών. Θα είμαστε απασχολημένοι αρκετά μου φαίνεται... ;)

Eγώ θα ψηφίσω AMD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

615 ο 3900x και 507 η aorus  master = 1122ευρω :lol:

Ουστ...

Πάω να πάρω 9900k φαντάζει vfm μπροστά τους.

Μήπως τελικά είχαν δίκιο  αυτοί που λέγανε " μακάρι να βγάλει η amd καλούς επεξεργαστές για να πάρουμε πιο φθηνά και με περισσότερους πυρήνες intel" ???😵🙂🤑

Εντάξει βέβαια η αλήθεια είναι οτι εδω υπάρχει σοβαρό θέμα με τις μητρικές αλλά νομίζω οτι θα λυθεί σιγά σιγά βγαίνοντας μετά και τα υπόλοιπα .. Είναι και οι πρώτες μέρες κυκλοφορίας που πάντα κατεβάζουν γάλα αβέρτα... Το παρα ξεφτιλήσανε όντως..

Ο DR_73 πρέπει να είναι σε στριπτιτζάδικο μεθυσμένος απο την χαρά του, επειδή  θα φάει κράξιμο η amd για τις νεφραμιές που ζητάει για τις μητρικές της..

Αν μπορείτε πάντως, μην βιαστείτε... 🧐 Γνώμη μου..

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, ZELOMOTH said:

Αν μπορείτε πάντως, μην βιαστείτε... 🧐 Γνώμη μου..

Παρομοίως.. Θα περιμένω και εγώ. Απλά στον @kostas_anes ,έχω υποσχεθεί ένα μικρό CPU. (Σου εύχομαι να μπεις στην σχολή που θες!).

Έτσι και αλλιώς καλοκαίρι είναι.. να πάμε και κανένα μπανάκι 😋

Επεξ/σία από renaxan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, renaxan είπε

Παρομοίως.. Θα περιμένω και εγώ. Απλά στον @kostas_anes ,έχω υποσχεθεί ένα μικρό CPU. (Σου εύχομαι να μπεις στην σχολή που θες!).

Έτσι και αλλιώς καλοκαίρι είναι.. να πάμε και κανένα μπανάκι 😋

Ε καλά μην τρελαίνεσαι! Του τον υποσχέθηκες εφόσον πάρεις τον αντικαταστάτη του! Μην αγχώνεσαι για τον μικρό μαλλιά! Ετσι κι αλλιώς όλο υποσχέσεις είναι!

Γράσο που του είχα πει να βάλει για παστούλα εδω και πόσον καιρό στον 1400 , δεν έβαλε!🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα θα κριθούν στο overclockability των μημών στις 570 σε σχέση με τις καλές 470 και πόσο θα επηρεάσει τις συνολικές επιδόσεις. Εξάλλου το PCI Express 4.0 αν εξαιρέσουμε τους αντίστοιχους SSD, θα κάθεται για αρκετό καιρό να κάνει μόνο θόρυβο λόγω του ανεμιστήρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πα να κλοκάρουνε  πιο ψηλά κι απ τον 'Ολυμπο του πλανήτη 'Αρη!

Αμα θές τις λίρες τις γιαγιά σου για να πάρεις μια Χ570 της προκοπής,  φύγαμε για z390! Τζάμπα πράμα!

Δεν το πιστεύω καν οτι με φτάσανε στο σημείο να πω τέτοια βλασφημία...

Πάω για γαργάρες και  μπάνιο με αγιασμό!🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Grisos είπε

Όλα θα κριθούν στο overclockability των μημών στις 570 σε σχέση με τις καλές 470 και πόσο θα επηρεάσει τις συνολικές επιδόσεις. Εξάλλου το PCI Express 4.0 αν εξαιρέσουμε τους αντίστοιχους SSD, θα κάθεται για αρκετό καιρό να κάνει μόνο θόρυβο λόγω του ανεμιστήρα. 

Αν δεν μπορείς να τρέξεις τις μνήμες με 1:1 IF μέχρι τα  4000mhz  έστω και με λίγο overvoltage στο soc τότε δεν έχει κανένα νόημα η αγορά τους για memory overclocking μιας και με IF 1:2 από ότι φαίνεται χολαινουν σοβαρά στο latency. Βασικά έχουν πουλήσει πολυ πονηριά η amd και οι κατασκευαστές στις x570.

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Ε καλά μην τρελαίνεσαι! Του τον υποσχέθηκες εφόσον πάρεις τον αντικαταστάτη του! Μην αγχώνεσαι για τον μικρό μαλλιά! Ετσι κι αλλιώς όλο υποσχέσεις είναι!

Γράσο που του είχα πει να βάλει για παστούλα εδω και πόσον καιρό στον 1400 , δεν έβαλε!🤣

Δεν εχω προχειρο.... Btw το εν λογω βιντεο φτιαχνω τωρα που μιλαμε xD.

Οσο για τις τιμες που ειδαμε πιο πανω.... αουτς... Αν ερθει ο 3700Χ στα 400, τοτε μαλλον θα περιμενω και εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ZELOMOTH είπε

Ο,τι και να του πεις, όσες φορές και να του το πείς, δεν πρόκειται να επιστρέψει στον δικό μας κόσμο....

Εχει ερωτευτεί τον δικό του...🙂♥️

Κάποιος θέλει να τον ξεβρ@κ@σω νυχτιατικα αλλά δεν θα του κάνω την χάρη. 

 

 

IMG_20190616_231058.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Grisos είπε

Όλα θα κριθούν στο overclockability των μημών στις 570 σε σχέση με τις καλές 470 και πόσο θα επηρεάσει τις συνολικές επιδόσεις. Εξάλλου το PCI Express 4.0 αν εξαιρέσουμε τους αντίστοιχους SSD, θα κάθεται για αρκετό καιρό να κάνει μόνο θόρυβο λόγω του ανεμιστήρα. 

Κοιτα ο 1400 εως τα 3733MHz παιρνει επιδοσεις απο IF. Τωρα να το τρεχεις στο 1:2 για 4200MHz πχ, δεν ειμαι σιγουρος οτι θα συμφαιρει, οταν το IF σου θα ειναι στα 1050 😕 

1 λεπτό πριν, adtakhs είπε

Κάποιος θέλει να τον ξεβρ@κ@σω νυχτιατικα αλλά δεν θα του κάνω την χάρη. 

IMG_20190616_231058.jpg

Nα βγαλω και εγω μια τον Athlon XP και τον Prescott λες :P ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, adtakhs είπε

Το IF στα 1/2 και οι μνήμες στα 4000 θα συμφέρει σε productivity  με τους 12C/24T και 16C/32T που θα διψάνε για memory bandwidth.

Οκ αλλα η amd έχει μπασταρδεψει την am4 με την tr4 και αυτό όπως φαίνεται θα κάνει κακο στην τσέπη μας. Αν το είχε κάνει η Intel θα είχε πέσει πολύ κράξιμο.

Ευτυχώς που υπάρχει compatibility με τις x470 αλλιώς θα είχε πέσει πολύ κλάμα...

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...