Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/6/2019 στις 11:40 ΜΜ, panospc είπε

Τιμές προ-παραγγελίας από ιταλικό site.
Λογικά κάπου τόσο θα έχουν και στην Ελλάδα τις πρώτες μέρες,
ίσως και λίγο φθηνότερα μιας και τους Ryzen 2ης γενιάς τους πουλάει πιο ακριβά σε σχέση με το skroutz.

Ryzen3000-Price.png

Ειχε αναφερθει την προηγουμενη εβδομαδα το παραπανω απο Ιταλικο site(αρα απο Ευρωπαικο καταστημα τελος παντων)που επιβεβαιωνει οτι οι τιμες ειναι χωρις ΦΠΑ αυτες που ανακοινωσαν.

Ασε που τις πρωτες μερες βαζουμε και το καπελο των Ελληνικων καταστηματων γιατι...ετσι. Κοινως δεν θα μου κανει εντυπωση αν το Πλαισιο φερει τον 3950x πχ στα 949 ή 999ευρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Ryzenlake είπε

Ρε βαλτοί είστε όλοι σήμερα? :P 


Tι έχει? 

δεν κανει... παρε μια vii hero καλυτερα εκτος αν θελεις να παιζεις στα 3200mhz τις μνημες σου 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

δεν κανει... παρε μια vii hero καλυτερα εκτος αν θελεις να παιζεις στα 3200mhz τις μνημες σου 😛

Η hero ρε συ έχει 280, πάω για x570 αμα είναι να δώσω τόσα. Η aorus extreme μου γυάλισε αλλά φαντάζομαι δεν θα "αρέσει" στο αμόρε αμα δεί τιμή :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ryzenlake είπε

Η hero ρε συ έχει 280, πάω για x570 αμα είναι να δώσω τόσα. Η aorus extreme μου γυάλισε αλλά φαντάζομαι δεν θα "αρέσει" στο αμόρε αμα δεί τιμή :P 

ΩΧ 

pantofla-me-aneto-pato-kai-diakosmitikes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ασε που τις πρωτες μερες βαζουμε και το καπελο των Ελληνικων καταστηματων γιατι...ετσι. Κοινως δεν θα μου κανει εντυπωση αν το Πλαισιο φερει τον 3950x πχ στα 949 ή 999ευρω :P

Από εκείνα τα χρόνια, γιαυτό έμεινε μόνο το πλαίσιο ζωντανό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Η hero ρε συ έχει 280, πάω για x570 αμα είναι να δώσω τόσα. Η aorus extreme μου γυάλισε αλλά φαντάζομαι δεν θα "αρέσει" στο αμόρε αμα δεί τιμή :P 

θα βρεις και μεταχειρω τι αγχωνεσαι... αλλα Taichi no no no... ποια extreme ρε συ πεταμενα λεφτα...

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

θα βρεις και μεταχειρω τι αγχωνεσαι... αλλα Taichi no no no... ποια extreme ρε συ πεταμενα λεφτα...

Ρε συ, πήγα απο 1600 σε 8700k, και τώρα πάω πάλι για αναβάθμιση, λές να με καίνε τα πετάμενα λεφτά 😜 

Προς το παρόν θα τον κρατήσω μέχρι να βγάλει τα bench ο spartan, τώρα με τις μνημούλες να τον πάω αίμα τον *ούστη. Μετά βλέπουμε. Εντομεταξύ πλάκα πλάκα, 25 μέρες μείνανε

Μόλις τώρα, GeorgeMan είπε

Εεεε, όχι?

Εσύ 2700 δεν είχες? 

Ρε αλήτες, τα σπρώξατε όλοι και φυλάτε καραούλη να ψωνίσετε? Ρε δεν ντρέπεστε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ryzenlake είπε

Ρε συ, πήγα απο 1600 σε 8700k, και τώρα πάω πάλι για αναβάθμιση, λές να με καίνε τα πετάμενα λεφτά 😜 

Προς το παρόν θα τον κρατήσω μέχρι να βγάλει τα bench ο spartan, τώρα με τις μνημούλες να τον πάω αίμα τον *ούστη. Μετά βλέπουμε. Εντομεταξύ πλάκα πλάκα, 25 μέρες μείνανε

το θεμα ειναι πως περνανε αυτες οι 25 μερες... θελω κατι να ασχοληθω δεν μπορω αλλο 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, narta είπε

Where is my threadripper damn it?!?

Please continue.Just venting

 

Κάτσε στα αυγά σου, εμείς θα πάρουμε τα καλύτερα ... 😜

Ασε τους άλλους να αρπάξουν την πλέμπα . 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Ryzenlake said:

Εσύ 2700 δεν είχες? 

Ρε αλήτες, τα σπρώξατε όλοι και φυλάτε καραούλη να ψωνίσετε? Ρε δεν ντρέπεστε? 

2700x και X470 Taichi. Αν σου πω ότι κανένα απ' τα 2 δεν μου λείπει...
Το μόνο που μου έλειψε στην Tomahawk ήταν το... bluetooth. Έβαλα ένα που είχα USB των 5€ για να παίξει το Xbox One S gamepad και είναι μια χαρά...

Εγώ δε θα ψωνίσω καλοκαιριάτικο. ;) 

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

το θεμα ειναι πως περνανε αυτες οι 25 μερες... θελω κατι να ασχοληθω δεν μπορω αλλο 😛

Ρε τώρα μου ρθέ φλασιά, και συ το έσπρωξες ε? Τι θα ψωνίσεις? 

Και δώσε συμβουλές και από εδώ. Το 8c / 16t μου φαίνεται meh, φαντάζομαι core vs core στα ίδια με μένα θα είναι, οπότε παίρνω 2 cores. Το 12c κομπλέ σαν αναβάθμιση, αλλά σκέφτομαι, αφού την τρώς την 500αρα στη μάπα, είσαι στην πηγή (16c) και δεν πίνεις νερό. 

Επεξ/σία από Ryzenlake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

 όπως λέει ο αδερφός μου, άμα είναι να κάνεις μια λαλακία, κάντην σωστά. Never go retard, but if you do, go full retard

Εχει απολυτο δικιο γιαυτο και παμε μια και καλη στα big boys.

Αλλα αν ειναι να εχουν πακεταρισμα οπως το πιο πισω,απαραδεκτη η Amd.

Θελουμε καρβουνιες αλα 9900κ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Ρε τώρα μου ρθέ φλασιά, και συ το έσπρωξες ε? Τι θα ψωνίσεις? 

Και δώσε συμβουλές και από εδώ. Το 8c / 12t μου φαίνεται meh, φαντάζομαι core vs core στα ίδια με μένα θα είναι, οπότε παίρνω 2 cores. Το 12c κομπλέ σαν αναβάθμιση, αλλά σκέφτομαι, αφού την τρώς την 500αρα στη μάπα, είσαι στην πηγή (16c) και δεν πίνεις νερό. 

Δεν σε συμφέρει να περιμένεις τον 16Core.

Αν οι πρώτοι RYZEN 3000 είναι πολύ καλοί, θα σου κόψουν χρήμα στην μεταπώληση του 8700Κ. Όσο θα περιμένεις θα χάνεις χρήμα.

Αν αποφασίσεις να το κάνεις πρέπει να το κάνεις την πρώτη ημέρα των reviews ή και πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...