Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα ίσα στο gaming όπως περίμενα......μνήμες χαλαρά φαίνεται να κλοκάρουν με ευκολία όπως δείχνουν και όπως πάλι περίμενα..σαν overall δύναμη δεν χρειάζεται να δώ,θα είναι δυνατοί χαλαρά.....μόνο thermals μένει να δώ  και τι all core boost θα κρατάνε με φυσιολογικό daily vcore στα επίσημα reviews....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά με όσα είδα και σήμερα με ψήνει πολύ να πάω στον 3900x αντί τον 3800x αν και πάλι κριτήριο θα είναι σε τι τιμές θα έρθουν στην Ελλάδα , εμένα αυτο που μου κάνει εντύπωση με βάση μονο τα slides είναι ότι παρόλα ο 9900k παραμένει ένας πολύ δυνατός επεξεργαστής περίμενα δηλαδή να δω κατι καλύτερο.

Αυτη την φορά το πιθανότερο ειναι οτι θα πάω σε Amd βέβαια καθώς υπάρχει η δυνατότητα να πάμε σε 12πύρηνο με τα λεφτά του 9900 κ ? .... και πιο future proof τα 7nm

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, SPANK said:

Λογικά με όσα είδα και σήμερα με ψήνει πολύ να πάω στον 3900x αντί τον 3800x αν και πάλι κριτήριο θα είναι σε τι τιμές θα έρθουν στην Ελλάδα , εμένα αυτο που μου κάνει εντύπωση με βάση μονο τα slides είναι ότι παρόλα ο 9900k παραμένει ένας πολύ δυνατός επεξεργαστής περίμενα δηλαδή να δω κατι καλύτερο.

Αυτη την φορά το πιθανότερο ειναι οτι θα πάω σε Amd βέβαια καθώς υπάρχει η δυνατότητα να πάμε σε 12πύρηνο με τα λεφτά του 9900 κ ? .... και πιο future proof τα 7nm

Καλημέρα!!

Welcome to the red side. 😉

Πωπω.. έχω δουλειά και δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα νέα!!

Μου έμεινε "We are pushing the envelope"...  Αρχίζει να το λέει συχνά η Lisa Su..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από αυτό...

uOQxrQgl.jpg.f2ca5355c1710e7d54042df30edf3ccf.jpg

Περίμενα να δω στα γραφήματα 9700k vs 3700x και 9900k vs 3800x ,όπως την προηγούμενη φορά.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι η amd δεν δειχνει παιχνιδια σαν το aco ή δειχνει σε 2κ αναλυση πρεπει να προβληματισει καποιους. :lol:  σχετικα υψηλο latency, που αυτο που δειχνει η  amd ειναι στην καλυτερη των περιπτωσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι δεν εντυπωσιάστηκες, τέλος η Intel ακόμα και σε 1080P gaming.

ryzen-3800x-gaming-benchies.jpg

ryzen-3600x-gaming-benchies-768x575.jpg

Απλά περίμενα το ματσαρισμα να είναι όπως το έγραψα.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά υψηλό latency με 30 και 70 mb cache μάλλον παίζει μικρότερο ρόλο στα παιχνίδια... Και μην ξεχνάτε το πιο βασικό από όλα... Στις επόμενες κονσόλες θα έχουμε 8 πυρήνες ryzen... Οπότε τα παιχνίδια θα στραφούν ακόμη περισσότερο στα πολυπυρηνα... Και τα παιχνίδια που μας έδειξε είναι αυτά που στράβωναν πολύ στους προηγούμενους ryzen... Στα ευνοϊκά για αυτούς θα άνοιξε ακόμη παραπάνω την ψαλίδα... Θα ήθελα να δω που θα τοποθετούσαν τον 3700x σε gaming, που ίσως με ενδιέφερε να βάλω στο mini-itx μου σε αντικατάσταση του 1600...(αν με αφήσει η asrock βγάζοντας bios για την ab350 gaming itx, please asrock)

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε STP θα είναι ένα τικ πίσω από OC vs OC με Intel και αυτό σε 1080P. Σε 1440P/4K απλά δεν θα υπάρχει καμία απολύτως διαφορά πια. Καθαρά GPU bound αναλύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Σε STP θα είναι ένα τικ πίσω από OC vs OC με Intel και αυτό σε 1080P. Σε 1440P/4K απλά δεν θα υπάρχει καμία απολύτως διαφορά πια. Καθαρά GPU bound αναλύσεις.

Τοτε πως γράφεις "τέλος η Intel"; 

Το ένα τικ θα φέρει το τέλος; 

 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Σε STP θα είναι ένα τικ πίσω από OC vs OC με Intel και αυτό σε 1080P. Σε 1440P/4K απλά δεν θα υπάρχει καμία απολύτως διαφορά πια. Καθαρά GPU bound αναλύσεις.

Δώσε και μια πρόβλεψη για τον 3700x που τον κοιτάω... :-) ( αν και δεν βλέπω να μου κάνει την χάρη η asrock για υποστήριξη στη 350 μου της νέας γενιάς και ξενερώνω)

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...