Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα 4.1 εχει περιπου το ιδιο single με τον δικο μου στα 4.6.

Βεβαια με μνημες στα 2133 απο οτι βλεπω,ενω εγω τις εχω στα 2400.

Κανω συγκριση με το δικο μου ,γιατι ο λογος που δεν εκανα αναβαθμιση σε καποιο προηγουμενο ryzen,ηταν οτι σε single τουλαχιστον ηταν downgrade.Αυτοι βεβαια αλλαζουν τα πραγματα...

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Ρίξτε τα χαρτιά σας λέει :P

Σσσσσςςς, μην κάνεις σα παιδάκι. Άσε τους να ζήσουν στην τσιχλόφουσκά τους, μην προσπαθείς να τους την καταστρέψεις ενώ απομένουν ολόκληρες εβδομάδες ακόμα :ph34r: :P

...μόνο ελπίζω να μην είναι αφιλοκερδής εργασία.

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, malakudi είπε

Real world gaming λέει ... Με το chiller ή χωρίς; Με τα patches για τα Meltdown, Spectre, Foreshadow, ZombieLoad κτλ κτλ ή χωρίς;

Ε χωρις τα patch ντε,αφου συμφωνα με το DR_73 δεν εχουν χρησιμοποιηθει απο καποιον αρα δεν εχει νοημα να πατσαριστουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό και άσχετο. Κατάφερε να κάνει συμφωνίες/συνεργάτες Microsoft, Sony, Samsung και που είμαστε ακόμα! 

Εύγε στην AMD (Lisa Su) και στον ανταγωνισμό που μας προσφέρουν αυτές οι κινήσεις. 

Getting ready for Ryzen 3000! :D  P.S: Ποιος θα το δει το βράδυ?? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω μία ερώτηση να σας κάνω. Βρίσκομαι στο στάδιο σύνθεσης η/υ και έχω ήδη αρχίσει να παίρνω τα κομμάτια σιγά σιγά. Μαζί με την κυκλοφορία των νέων ryzen θα κυκλοφορήσουν και μητρικές με b550 chipset ή να πάρω μία μητρική b450 τώρα να υπάρχει; Δεν κοιτάω καν για x570 γιατί θα είναι πολύ ακριβές για το budget μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, EvilEyes είπε

Καλησπέρα, έχω μία ερώτηση να σας κάνω. Βρίσκομαι στο στάδιο σύνθεσης η/υ και έχω ήδη αρχίσει να παίρνω τα κομμάτια σιγά σιγά. Μαζί με την κυκλοφορία των νέων ryzen θα κυκλοφορήσουν και μητρικές με b550 chipset ή να πάρω μία μητρική b450 τώρα να υπάρχει; Δεν κοιτάω καν για x570 γιατί θα είναι πολύ ακριβές για το budget μου.

Δεν εχουν ανακοινωθει ακομα B550 μητρικες,αρα δεν θα κυκλοφορησουν day one αλλα αργοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panospc είπε

Το ένα τεστ έχει τις μνήμες στα 2138, το άλλο στα 1603!!! Μήπως κάτι διαβάζει λάθος το geekbench στις νέες μητρικές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, EvilEyes είπε

Καλησπέρα, έχω μία ερώτηση να σας κάνω. Βρίσκομαι στο στάδιο σύνθεσης η/υ και έχω ήδη αρχίσει να παίρνω τα κομμάτια σιγά σιγά. Μαζί με την κυκλοφορία των νέων ryzen θα κυκλοφορήσουν και μητρικές με b550 chipset ή να πάρω μία μητρική b450 τώρα να υπάρχει; Δεν κοιτάω καν για x570 γιατί θα είναι πολύ ακριβές για το budget μου.

Εγώ θα έπαιρνα μία Χ470, πχ MSI X470 Gaming Plus που έχει 4*2+2 phases και καλές ψύκτρες στα VRM, η την Asus Prime X470 Pro που ήδη έχω με 6+2 phases, αν πέσει κανά 10ρικο ακόμα. Πιστεύω και οι δύο θα σηκώνουν σίγουρα 3800Χ με overclock και τους μεγαλύτερους (3900Χ, 3950Χ) χωρίς overclock. Χ570 πιστεύω θα έχει νόημα μόνο για όσους θέλουν να κάνουν OC τους 3900X, 3950X. Ποιος επεξεργαστής σε ενδιαφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, malakudi είπε

Το ένα τεστ έχει τις μνήμες στα 2138, το άλλο στα 1603!!! Μήπως κάτι διαβάζει λάθος το geekbench στις νέες μητρικές; 

Νομιζω και τα δυο σκορ ειναι Overclocked ,το πρωτο στα 4.1 και το δευτερο στα 4.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...