Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, hary είπε

Οχι σε σχεση με Intel.Εννοω σε σχεση με τη προηγουμενη γενια.Ο 3700Χ ειναι βασικα ενας 3700 και οι 3800Χ ειναι ο 3700Χ.Δηλαδη πηγε απο τα 329 στα 399.Αυτο λεω και το δικαιολογω διοτι τη δεδομενη χρονικη στιγμη ειναι μπροστα απο τον ανταγωνισμο και μπορει να πουλησει ετσι.Αν στη computex ειχαμε και καποια μοντελα απο Intel δε νομιζεις οτι δε θα ηταν καλυτερες οι τιμες της;

καλα χαλαρωσε λιγο,απαντησα δε μιλαω σχεση με Intel.

-50€ η ψύκτρα ντε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

700 δολαρια λεει 16cores/32threads. Holy . Με το ipc π εχει ,θα ειναι λουκουμι προντακτιβιτι και κομπλε (πιστευω) γκειμινγκ. Θα ειναι μπεστ οφ μποθ worlds και ας εχει 10% κατω fps απο 9900κ. Η ιντελα πρεπει να τρεξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sorry ρε παιδικά και χωρίς παρεξήγηση.

Αν φέρει στο ΑΜ4  επεξεργαστή με 105watt TDP και 16/32Τ στα 4,7boost, στο TR4 και τους RIPPER στα 165-180watt TDP τι θα παρουσιάσει;  

 

Μου κανει εντύπωση, γιατί καίει το μεγάλο της socket. Εκτός κι αν προβλέπεται κάτι άλλο στους μεγάλους και δεν το γνωρίζουμε.

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, adtakhs είπε

Sorry ρε παιδικά και χωρίς παρεξήγηση.

Αν φέρει στο ΑΜ4  επεξεργαστή με 105watt TDP και 16/32Τ στα 4,7boost, στο TR4 και τους RIPPER στα 165-180watt TDP τι θα παρουσιάσει;  

Θεωρείς ότι δεν θα φέρει 16/32 στο am4? Στην tr ετοιμάσου για παραπάνω cores από 2990wx

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Πρέπει να κατέβουν στα 10nm οι μπλε επειγόντως γιατί θα ξεφτιλιστούν.

Έχουν κατέβει απλά τους κάθονται λίγο δύσκολα τα πράγματα προς το παρον

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Θεωρείς ότι δεν θα φέρει 16/32 στο am4? Στην tr ετοιμάσου για παραπάνω cores από 2990wx

 

Θεωρώ πως θα φέρει κάποια στιγμή, ΑΝ και όταν η Intel φέρει κάτι μεγαλύτερο .

Ως τότε θα περίμενα τα 16cores να παίζουν μόνο σε Ripper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, adtakhs said:

Sorry ρε παιδικά και χωρίς παρεξήγηση.

Αν φέρει στο ΑΜ4  επεξεργαστή με 105watt TDP και 16/32Τ στα 4,7boost, στο TR4 και τους RIPPER στα 165-180watt TDP τι θα παρουσιάσει;  

Μου κανει εντύπωση, γιατί καίει το μεγάλο της socket. Εκτός κι αν προβλέπεται κάτι άλλο στους μεγάλους και δεν το γνωρίζουμε.

 

14 minutes ago, akoinonitos said:

Θεωρείς ότι δεν θα φέρει 16/32 στο am4? Στην tr ετοιμάσου για παραπάνω cores από 2990wx

Δεν θα τον παρουσιάσει τώρα. 

Για να ανέβει μπροστά η AMD έπνιξε μόνη της την πρώτη σειρά Ryzen. Το καλό είναι (η σειρά 3000) ότι θα μπαίνουν σε παλιότερες μητρικές (όπως όλοι γνωρίζουμε). Όμως θα καθυστερήσουν πολύ να ετοιμάσουν την πρώτη σειρά Chipset, για ευνόητους λόγους. Θα μείνουμε με Beta bios για λίγο..  Η 450 θα είναι οκ αμέσως. 

Έχω ένα φίλο, σπουδάζαμε μαζί, είναι Ολλανδία δουλεύει για την MSI. Για αυτό αγοράζω MSI. Αυτός μου μίλησε για  το x370 και την καθυστέρηση της αναβάθμισης Bios.. Πως αλλιώς θα πουλήσουν τα x570!!?? 

Μάλλον θα καθυστερήσω να αγοράσω, δοκιμάσω την σειρά 3000.. :(  

 

Επεξ/σία από renaxan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Psycho_Warhead said:

Θα γεμίσουμε άχρηστα cores στο desktop, τόσα χρόνια είχαμε κολλήσει στα 4-core και τώρα πήγαμε στο άλλο άκρο.

Εεε ναι!! Είχαμε φτάσει όλα τα κινητά (σχεδόν όλα) να έχουν 8πύρινο και στα PC είχαμε 4/4.. Είχαμε μείνει πολύ πίσω με το μονοπώλιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα γεμίσουμε άχρηστα cores στο desktop, τόσα χρόνια είχαμε κολλήσει στα 4-core και τώρα πήγαμε στο άλλο άκρο.

 

Με Denuvo DRM τα χρειαζόμαστε τα cores. Επίσης κάνε αποσυμπίεση αρχείο 50 GB να σου πω εγώ αν τα χρειάζεσαι.

Επί τη ευκαιρία, δεν τα εννοούσα αυτά που είχα πει για φιγούρα κλπ, αλλά και εσύ ρε παιδί μου ώρες ώρες είσαι εκτός πραγματικότητας. Ξαναβάλε στην υπογραφή το σύστημα σου, μου αρέσει να το βλέπω... ;)

3 λεπτά πριν, renaxan είπε

Εεε ναι!! Είχαμε φτάσει όλα τα κινητά (σχεδόν όλα) να έχουν 8πύρινο και στα PC είχαμε 4/4.. Είχαμε μείνει πολύ πίσω με το μονοπώλιο.. 

 

Εγώ πότε δεν κατάλαβα αν το android εκμεταλλεύεται όντως πάνω απο 4+ πυρήνες. Μας δουλεύουν μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πρέπει να κατέβουν στα 10nm οι μπλε επειγόντως γιατί θα ξεφτιλιστούν.

Τίποτα δεν θα πάθουν .

Τα συμβόλαια έχουν υπογραφεί, οι πλατφόρμες των ΟΕΜ έχουν στηθεί για Intel, οπότε θα κρατηθεί από εκεί έως ότου καταφέρει να παρουσιάσει κάτι πλήρες στα 10nm.

 

Μεγάλο πρόβλημα για την Intel θα ήταν να παρουσιαστεί ένα APU του στιλ

 

 

O8bTJO1bP4b3wUZc.jpg

 

Με κάτι τέτοιο, με επιδόσεις 3700 (όχι καν X) και  RX580  , θα έκλεινε σπίτια.

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...