Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

@yiannis1991 @kostas_anes
Μην με παίρνετε στα σοβαρά, απλά είπα κάτι που μου είχε σκαλώσει εδώ και μερικά χρόνια. Και εννοείται ειδικά στο x470/b450 έβλεπα από όλους σας να γράφετε τα καλύτερα για τις υλοποιήσεις της msi.

Καλα δεν το πηραμε και προσωπικα, ουτε μας εθιξες την αγορα :P
Απλως γενικα ειναι καλο να ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα, μιας και περα απο εσενα τον ιδιο, ειναι και αλλοι που βλεπουν το φορουμ και σκεφτονται για αγορα ;)
 

Spoiler

Aν ξαναπιασεις MSI στο στομα σου, θα σε βρουνε το αλλο πρωι σε 10 διαφορετικους καδους.... οκ φιλε μου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, kostas_anes είπε

Καλα δεν το πηραμε και προσωπικα, ουτε μας εθιξες την αγορα :P
Απλως γενικα ειναι καλο να ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα, μιας και περα απο εσενα τον ιδιο, ειναι και αλλοι που βλεπουν το φορουμ και σκεφτονται για αγορα ;)
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Aν ξαναπιασεις MSI στο στομα σου, θα σε βρουνε το αλλο πρωι σε 10 διαφορετικους καδους.... οκ φιλε μου?

Looooooool

BTW μόλις ήρθε η b450m Mortar Titanium και είναι κόσμημα 💍 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit: Παρέθεσα το ποστ απ' το reddit alla είδα τελικά ότι το είχαν ηδη παραθέσει άλλοι.

Συμφωνα με αυτο το ποστ, αναμεσα σε B450 Tomahawk και B450M Mortar Titanium, να αποφασίσω βάσει αισθητικής ή υπερισχύει κάπου αλλού το ένα του άλλου;

 

 

Επεξ/σία από Babis_allos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Babis_allos Η διαφορά που βλέπω είναι ότι η Mortar δεν έχει ψήκτρα στα mosfets που είναι πάνω από την CPU και ότι είναι micro ATX προφανώς..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
31 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Edit: Παρέθεσα το ποστ απ' το reddit alla είδα τελικά ότι το είχαν ηδη παραθέσει άλλοι.

Συμφωνα με αυτο το ποστ, αναμεσα σε B450 Tomahawk και B450M Mortar Titanium, να αποφασίσω βάσει αισθητικής ή υπερισχύει κάπου αλλού το ένα του άλλου;

Να αποφασίσεις βάση τι κουτί έχεις. Εγώ έχω μικρό κουτί και δεν παίρνει atx. 

2 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις. 35 ευράκια και καθάρισες μέχρι Οκτώβρη.

Ναι πιστεύω μέχρι τότε να μπορώ να βρω τον 3700Χ γύρω στα 240 2ο χέρι και τον 1200 και μια μητρική για το pc των γονιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
44 minutes ago, Kwsths67 said:

Να αποφασίσεις βάση τι κουτί έχεις. Εγώ έχω μικρό κουτί και δεν παίρνει atx. 

Ναι πιστεύω μέχρι τότε να μπορώ να βρω τον 3700Χ γύρω στα 240 2ο χέρι και τον 1200 και μια μητρική για το pc των γονιών. 

Ακριβώς το ίδιο πλάνο είχα κι εγώ. Ό,τι πρέπει είναι ο 1200 για τέτοιες δουλειές. Ή μπορείς να τον πουλήσεις 30 και να χάσεις 5-10 ολόκληρα ευρώ. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ακριβώς το ίδιο πλάνο είχα κι εγώ. Ό,τι πρέπει είναι ο 1200 για τέτοιες δουλειές. Ή μπορείς να τον πουλήσεις 30 και να χάσεις 5-10 ολόκληρα ευρώ. 😂

Και 20 να τον δώσω σε κάτι μήνες θα τα βγάλει τα λεφτά του. Χαχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ακριβώς το ίδιο πλάνο είχα κι εγώ. Ό,τι πρέπει είναι ο 1200 για τέτοιες δουλειές. Ή μπορείς να τον πουλήσεις 30 και να χάσεις 5-10 ολόκληρα ευρώ. 😂

30 πιανει ο 1400 μου xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, kostas_anes said:

30 πιανει ο 1400 μου xD

Εσένα έχει λιώσει το πετσί του, κανονικά θα έπρεπε να μας πληρώνεις να τον πάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Εσένα έχει λιώσει το πετσί του, κανονικά θα έπρεπε να μας πληρώνεις να τον πάρουμε.

Ο συγκεκριμενος που εχω πανω τωρα εχει δει ακριβως 3 μερες χρηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Dantε είπε

Σε στοκ εννοεις? :lol:

Δεν εκατσα καν να τον τρεξω σε στοκ, απλως τον πεταξα πανω στην μητρικη ενω ειχε φορτωμενο το παλιο προφιλ. Δεν εχω ορεξη να δω καν τι μπορει να κανει. Αφου τα πηρε τα 24/7 μου καλα ειναι :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες θα ηθελα τα φωτα σας γιατι πρωτη φορα θα παω σε amd! Θα στησω νεο συστημα κ ειμαι αναμεσα σε 3700χ ή 3800χ, ομως δεν ξερω απο μητρικη τι να επιλεξω! Να παω σε χ470 ή σε χ570, κ πια προτείνεται;; Επισης βλεπω κ αλλες πιο φθηνες αλλα δεν ξερω αν αξιζουν.. Το κριτήριο είναι σιγουρα οτι πρεπει να ειναι itx ή micro atx γιατι θα μπει στο nzxt H400 case! Σιγουρα θα γινει λιγο OC κ το pc προορίζεται για gaming με 2Κ οθονη.

Επεξ/σία από Papanikolis
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Papanikolis είπε

Παιδες θα ηθελα τα φωτα σας γιατι πρωτη φορα θα παω σε amd! Θα στησω νεο συστημα κ ειμαι αναμεσα σε 3700χ ή 3800χ, ομως δεν ξερω απο μητρικη τι να επιλεξω! Να παω σε χ470 ή σε χ570, κ πια προτείνεται;; Επισης βλεπω κ αλλες πιο φθηνες αλλα δεν ξερω αν αξιζουν.. Το κριτήριο είναι σιγουρα οτι πρεπει να ειναι itx ή micro atx γιατι θα μπει στο nzxt H400 case! Σιγουρα θα γινει λιγο OC κ το pc προορίζεται για gaming με 2Κ οθονη.

Αντε παλι τα ιδια.

Ειναι τοσο πολυ δυσκολο να κανετε υπομονη λιγες μερες να βγουν τα benchmarks και φυσικα οι τιμες στην αγορα?

Χωρις επισημες τιμες και διαθεσιμοτητα(οπως και benchmarks να ξερουμε στην πραξη τι διαφορες υπαρχουν στην πραξη(ακομα και στο Wifi6),τι απαντηση ακριβως να δωσουμε?

Οι περισσοτεροι απο πλευρας μητρικων αυτο το πραγμα περιμενουμε να δουμε(κυριως τιμες και benchmarks).

Ελεος δηλαδη καθε 3 και λιγο να πεταγεται ο καθενας να ρωταει τι αξιζει και τι οχι σε προιοντα που δεν εχουν κυκλοφορησει στην αγορα,και αρα δεν γνωριζουμε καν τιμες και διαθεσιμοτητα.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αντε παλι τα ιδια.

Ειναι τοσο πολυ δυσκολο να κανετε υπομονη λιγες μερες να βγουν τα benchmarks και φυσικα οι τιμες στην αγορα?

Χωρις επισημες τιμες και διαθεσιμοτητα(οπως και benchmarks να ξερουμε στην πραξη τι διαφορες υπαρχουν στην πραξη(ακομα και στο Wifi6),τι απαντηση ακριβως να δωσουμε?

Οι περισσοτεροι απο πλευρας μητρικων αυτο το πραγμα περιμενουμε να δουμε(κυριως τιμες και benchmarks).

Ελεος δηλαδη καθε 3 και λιγο να πεταγεται ο καθενας να ρωταει τι αξιζει και τι οχι σε προιοντα που δεν εχουν κυκλοφορησει στην αγορα,και αρα δεν γνωριζουμε καν τιμες και διαθεσιμοτητα.

Δεν ρωτησα ποιος επεξεργαστη ς αξιζει αλλα πιο μητρικη κατα την γνωμη σας... Μητρικη που κυκλοφορεί τωρα εχεις να προτείνεις;

Επεξ/σία από Papanikolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...