Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα settings δεν δουλευουν, μονο υπαρχουν. Τωρα γιατι, μονο υποθεσεις μπορω να κανω. Εχω ποσταρει στα φορουμ της MSI και σε μερικα subreddits ομως, οποτε μπορει να βρουμε ακρη στο γιατι και το πως. Θα σας κραταω ενημερους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Tα settings δεν δουλευουν, μονο υπαρχουν. Τωρα γιατι, μονο υποθεσεις μπορω να κανω. Εχω ποσταρει στα φορουμ της MSI και σε μερικα subreddits ομως, οποτε μπορει να βρουμε ακρη στο γιατι και το πως. Θα σας κραταω ενημερους.

Λογω cpu προφανως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Εγώ έχω πει θα τον κάνω σουβέρ όταν τον αλλάξω του χρόνου με τον 3700x, και πάλι θα έχω πληρώσει συνολικά τα ίδια από ότι αν είχα πάρει 7700k εξαρχής.🤩

Το λες ακριβό σουβέρ όμως... Κρίμα να κάθεται το θηριάκι ρε. Εγώ κάτι θα κάνω με ότι έχω και κάθεται να το δώσω σε κανέναν συγγενή... Θα τον πάει πολλά πολλά χρόνια με τέτοια χρήση που θα το κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Nikosmile said:

Σκέφτομαι πόσο ακριβή θα είναι τελικά η MSI B550 Gaming Pro Carbon AC (ελπίζω όχι πάνω από 150€), εκτός και αν βγάλει και η Gigabyte κάτι αξιόλογο και κονταροχτυπηθούν. 

Αυτή η συζήτηση θα γίνει πριν τα Χριστούγεννα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικα παραπανω καλουδια που εφερα στο φως του monitor μου.

1ον, πως φαινεται οτι χρησιμοποιουν τα bases απο τα BIOS της Intel.... Eκτος και αν ο νεος 1400 που μου εστειλαν εχει Management Engine
9qDfzU7.jpg

2oν Δεν ξερω τι υποτιθεται οτι κανουν αυτα η ποσο wow ειναι. Το αφηνω πανω σας, μιας και εχετε δουλεψει πολυ παραπανω PBO απο εμενα. Πανω απο την επιλογη που εχω Highlited μαζι με την ιδια την επιλογη, ολα αυτα ηταν κρυμμενα.
zg5wUg3.jpg

3ον Υπαρχει DRAM Timing Mode. Δεν ξερω τι ειναι. Σαν επιλογες εχει Auto και Link. 
cuLU0Zq.jpg

4ον, μαλλον η AMD αρχιζει και γουσταρει τους extreme overclockers.
ELG6CCr.jpg

Επεξ/σία από kostas_anes
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να ρωτησω και εγω κατι και αν ξερει καποιος να μου απαντησει εχω κανει παραγγελια την Msi B450 tomahawk ( για την σειρα 2000 η την 3000 αναλόγως τις τιμες ) και μεσα λεει οτι με το τελευταίο bios θα παιζουν η 3000, αν οταν ερθει δεν εχει το τελευταίο μπορει να γινει bios update και να εχει πανω cpu 3000 ? 

thanks.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το PBO είναι μόνο για τα X CPUs;

Για X 2nd Gen CPU's. Εμενα απλως μου τον λοκαρει στο μεγιστο XFR του, δηλαδη 3.45GHz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Είναι επίσημο όμως...https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

Στο passmark μπορεί στην πραγματικότητα όμως όπως είπα και πριν ,με τίποτα...

Μην το ξεφτυλισουμε 😛

 

27 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

4,4 vs 5 δύσκολο... 4,7 vs 5,0 κατι λέει...

4,2 όχι 4,4 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...