Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε παιδιά, έχετε κι εσείς αυτό το περίεργο κόλλημα/πάγωμα που ενώ παίζεις θα παγώσουν όλα για 5 δευτερόλεπτα και μετά τρέχει κανονικά το παιχνίδι; Το κάνει μια φορά σε κάθε άνοιγμα του παιχνιδιού για μία ή δύο φορές. Υπήρχε και πιο παλιά θυμάμαι αλλά είχε πάει διακοπές και επέστρεψε δριμύτερο.

 

RX 5700XT ( 20.1.1 )

i7 8700K / 16gb ram

win 10 1903

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Βρε παιδιά, έχετε κι εσείς αυτό το περίεργο κόλλημα/πάγωμα που ενώ παίζεις θα παγώσουν όλα για 5 δευτερόλεπτα και μετά τρέχει κανονικά το παιχνίδι; Το κάνει μια φορά σε κάθε άνοιγμα του παιχνιδιού για μία ή δύο φορές. Υπήρχε και πιο παλιά θυμάμαι αλλά είχε πάει διακοπές και επέστρεψε δριμύτερο.τ

Το έχω και εγώ από πρώτη μέρα . Σε κάθε μαπ γίνεται από 1-5 φορές .

Εγώ κάνει ddu , γύρισα σε παλιές εκδόσεις driver  κτλ κτλ αλλά τίποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Τσεκάρετε για τπτ overclocking γιατί είναι πολύ περίεργο αυτό το game σε overclocked συστήματα.ειδικα σε μνήμες.

 

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Βρε παιδιά, έχετε κι εσείς αυτό το περίεργο κόλλημα/πάγωμα που ενώ παίζεις θα παγώσουν όλα για 5 δευτερόλεπτα και μετά τρέχει κανονικά το παιχνίδι; Το κάνει μια φορά σε κάθε άνοιγμα του παιχνιδιού για μία ή δύο φορές. Υπήρχε και πιο παλιά θυμάμαι αλλά είχε πάει διακοπές και επέστρεψε δριμύτερο.

RX 5700XT ( 20.1.1 )

i7 8700K / 16gb ram

win 10 1903

Κολλάει το παιχνίδι και όχι το σύστημα. Αν και έχω να παίξω κανά μήνα το κάνεια μια φορά κάθε φορά που το άνοιγα

Πρέπει να είναι θέμα drivers της κάρτας

Επεξ/σία από kti23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kti23 είπε

Κολλάει το παιχνίδι και όχι το σύστημα. Αν και έχω να παίξω κανά μήνα το κάνεια μια φορά κάθε φορά που το άνοιγα

Πρέπει να είναι θέμα drivers της κάρτας

Και εγώ έτσι νόμιζα, ότι κολλάει μόνο το παιχνίδι. αλλά τελικά ανακάλυψα ότι  αν είσαι με alt tab στο desktop  και το παιχνίδι τρέχει και τυχαία κολλήσει το παιχνίδι θα δεις ότι κολλάει όλο  το PC για 3-6 δευτερόλεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, insomiaistas είπε

Και εγώ έτσι νόμιζα, ότι κολλάει μόνο το παιχνίδι. αλλά τελικά ανακάλυψα ότι  αν είσαι με alt tab στο desktop  και το παιχνίδι τρέχει και τυχαία κολλήσει το παιχνίδι θα δεις ότι κολλάει όλο  το PC για 3-6 δευτερόλεπτα

Δεν μου τυχαίνει σε φάσεις alt tab, το αποφεύγω κιόλας σε παιχνίδια που έχουν θέμα και το έχω και σε full screen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο κοινο που εχετε οσοι το αναφερατε (οχι οτι δεν μπορει να ειναι γενικευμενο) ειναι οι AMD καρτες.
Σε εμενα με Nvidia και oc'ed cpu/ram δεν το εχει κανει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sistah είπε

Το μονο κοινο που εχετε οσοι το αναφερατε (οχι οτι δεν μπορει να ειναι γενικευμενο) ειναι οι AMD καρτες.
Σε εμενα με Nvidia και oc'ed cpu/ram δεν το εχει κανει ποτε.

αν ψαξεις θα δεις οτι και παιδια με καρτες nvidia εχουν αυτο το προβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Βρε παιδιά, έχετε κι εσείς αυτό το περίεργο κόλλημα/πάγωμα που ενώ παίζεις θα παγώσουν όλα για 5 δευτερόλεπτα και μετά τρέχει κανονικά το παιχνίδι; Το κάνει μια φορά σε κάθε άνοιγμα του παιχνιδιού για μία ή δύο φορές. Υπήρχε και πιο παλιά θυμάμαι αλλά είχε πάει διακοπές και επέστρεψε δριμύτερο.

RX 5700XT ( 20.1.1 )

i7 8700K / 16gb ram

win 10 1903

το κάνει και σε μένα, όχι πάντα αλλά όποτε το θυμηθεί σε 1-2 παιχνίδια. Ίσως να είναι το κέησινκ των σάντερς. Δεν το έχω ψάξει κιολας.
ryzen 5 3600
32gb ram
580
win 10 1909

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίεργο είναι ότι σε μπετά δεν έκανε τίποτα. Μόλις βγήκε κανονικά το έκανε σε κάθε άνοιγμα παιχνιδιού την ορωτη φορά σε μαπ.

Πλέον το κάνει και λίγο παραπάνω. Απλά την πρώτη φορά τρώει πάγο 2 με 5 Δευτέρα (παλιά 1 με 3) και πλέον μετά από κάποια στιγμή το ξανακάνει απλά Μαξ 1 δευτερόλεπτο.

όλα stock κανένα oc. Με όλους τους drivers που έχω αλλάξει. Οπότε μάλλον το παιχνίδι κάτι κόλπα κάνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kinitos είπε

Το περίεργο είναι ότι σε μπετά δεν έκανε τίποτα. Μόλις βγήκε κανονικά το έκανε σε κάθε άνοιγμα παιχνιδιού την ορωτη φορά σε μαπ.

Πλέον το κάνει και λίγο παραπάνω. Απλά την πρώτη φορά τρώει πάγο 2 με 5 Δευτέρα (παλιά 1 με 3) και πλέον μετά από κάποια στιγμή το ξανακάνει απλά Μαξ 1 δευτερόλεπτο.

όλα stock κανένα oc. Με όλους τους drivers που έχω αλλάξει. Οπότε μάλλον το παιχνίδι κάτι κόλπα κάνει

Αυτό στο τονισμένο κάνει σε μένα.

Το είχα και στη μπετα, για 1 δευτερόλεπτο, στο spawn, 

RX 580

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, star4 είπε

τα κολλήματα 5-6 sec και crash στο desktop είναι απο memory leak (το βλέπω στην lcd του g15)και το κάνει με όλα τα  radeon driver

Μήπως ξέρεις πως διορθώνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...