Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα μικρα μαπς οπως αυτο με τα κοντεινερ απο το 4 ειναι τραγικα τα πραγματα καθετε και βαραει ο αλλος σε σποουν σημειο .μου θυμησε σερβερ απο το 4 που ελεγε free xp .ειχε το χαρτη αυτον και εμπαιναν 100 μεσα και καθοσουν μεχρι να αδειασει το οπλο εκανες κιλ.

 

άσχετο εδω στα μεγάλα μαπς η γενικότερα θέλει λιγο να προσεχείς δεν ειναι οπωςτα κλασικα ολα τα κολ που ετρεχες και ολα οκ.(αν και το κανω ακομα και τψρα παντα επαιζα ετσι.)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Δεν ξερω αλλα παιζω πολυ καλα σε μικρες  πιστες οπως την shipment. Μιλαμε τα εχω πεθανει  90 kill εκανα πριν.vtol ελικοπτερα.τα παντα ολα.επαιξα καμια ωρα πριν και ημουν 1ος 2ος συνεχεια.

Σε πιο μεγαλα map δεν παιζω τοσο καλα ρε γμτο.με τρωνε συνεχεια στα μεγαλα map ξεμπαρκοι που ερχονται απο δεξια αριστερα.

Ποσο σε καταλαβαινω, ακριβως τα ιδια με εσενα, ακριβως ομως, στα ''μεγαλα'' maps, τα κανονικα δλδ, με τρωνε για αστειο, μπαινω shiipment και αισθανομαι pro, τους τρωω λες και ειναι σταματημενοι χωρις οπλα, για τετοια διαφορα μιλαμε. Δεν εχω καλο σημαδι σε μακρινες αποστασεις ισως δεν ξερω πως να το εξηγησω διαφορετικα.

2 ώρες πριν, kti23 είπε

Είπαμε όχι και έτσι, με console players lobby είναι σαν να κλέβεις εκκλησία. Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις αλλά είναι μικρές σε αριθμό

Πια εκκλησια, ή αλλο game παιζουμε ή παιζεις απλα καλυτερα απο 'μενα, με εχει βαλει σε lobby μονο με consoles και με εχουν κανει λασπη.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο game παιζουμε ολοι.
Οι console players εχουν χρονια aim assist στα fps games ακομα και στο multiplayer. Σκεψου ποσο μεγαλο disadvantage εχουν με το χειριστηριο.......
To να σε φανε οι καμπερωμενοι back to back ειναι λογικο. Το να πετυχεις οντως καλους consolαδες ειναι πιθανο, αλλα το να σε κανουν λασπη ειναι λιγο ανησυχητικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sistah είπε

Οι console players εχουν χρονια aim assist στα fps games ακομα και στο multiplayer. Σκεψου ποσο μεγαλο disadvantage εχουν με το χειριστηριο.......

Oρθογραφικό λαθος να υποθεσω, γιατι αν εννοείς aim assist και disadvantage, τοτε σε εχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι κονσολες δεν ειχαν aim assist, θα ηταν πολυ δυσκολα τα fps games για τους casuals και δεν θα γινοταν mainstream το crossplay.
Το disadvantage που εχουν ειναι το thumbstick -και οχι μονο- Versus την δυνατοτητα να χρησιμοποιεις το mouse με ολοκληρο τον καρπο ωστε να κανεις adjustments στο aim με ακριβεια.
Nα τονισω οτι το aim assist δεν ειναι "lock head" και pew pew. Ειναι μια μικρη smooth κινηση που βοηθαει να κοντρολλαρουν καλυτερα το aim στο target.
Για να καταλαβεις την χαοτικη διαφορα, θα παρω για παραδειγμα το Overwatch που δεν εχει crossplay. Ο diamond στην κονσολα ειναι ο αντιστοιχος gold στο PC.
Θα σου προτεινα να παιξεις fps σε κονσολα και μετα να ερθεις να παραπονεθεις.

P.S : δεν εχω και ουτε προκειται να παρω ποτε κονσολα για gaming ςκτος και αν θελησω να παιξω mario kart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sistah είπε

Αν οι κονσολες δεν ειχαν aim assist, θα ηταν πολυ δυσκολα τα fps games για τους casuals και δεν θα γινοταν mainstream το crossplay.
Το disadvantage που εχουν ειναι το thumbstick -και οχι μονο- Versus την δυνατοτητα να χρησιμοποιεις το mouse με ολοκληρο τον καρπο ωστε να κανεις adjustments στο aim με ακριβεια.
Nα τονισω οτι το aim assist δεν ειναι "lock head" και pew pew. Ειναι μια μικρη smooth κινηση που βοηθαει να κοντρολλαρουν καλυτερα το aim στο target.
Για να καταλαβεις την χαοτικη διαφορα, θα παρω για παραδειγμα το Overwatch που δεν εχει crossplay. Ο diamond στην κονσολα ειναι ο αντιστοιχος gold στο PC.
Θα σου προτεινα να παιξεις fps σε κονσολα και μετα να ερθεις να παραπονεθεις.

P.S : δεν εχω και ουτε προκειται να παρω ποτε κονσολα για gaming ςκτος και αν θελησω να παιξω mario kart.

κάτσε να παραπονεθώ εγω που έχω παίξει fps στις κονσόλες μου τότε :P
Παίζαμε με φίλο στο ps4 destiny,με το lock που κάνει πάνω στο αντίπαλο hitbox ήταν ένα ελαφρύ τικ προς τα πάνω του μοχλού για να ρίξω headshot τον άλλον..
Τα ίδια και με το περσινό cod.. βέβαια μου είναι τρελά δύσκολο να σκοτώσω άτομο σε fps στην κονσόλα (ούτε στο gta5 μπορούσα να παίξω,που δεν είναι fps) και έχω φοβερά αργές αντιδράσεις στην κονσόλα απότι στο pc, πράμα εκνευριστικό για μένα.. Οπότε και δε παίζω σχεδόν καθόλου fps στην κονσόλα :P.

Το killcam τώρα εδώ,όποτε το έχω παρατηρήσει,όποιος με έχει φάει, δε δείχνει ποτέ κεφάλι,πάντα με βολές στον κορμό με τρώνε,αλλά βλέπω ότι μεταφέρεται ο στόχος τους πάνω μου και πάντα κάνω τα λιγότερα kills όταν παίζω σε γεμάτο λόμπι με κονσολάδες σε σχέση με όποτε παίζω με pc master race. Μιλώντας πάντα με τα δικά μου στατιστικά.
Τέσπα θα δω αν δεν καταφέρω να το συνηθίσω αυτό, θα κλείσω το crossplay.
Αν είναι να είναι έτσι το crossplay που ζητούσαμε χρόνια,να μου λείπει.
 

To handicap που δίνει το aim assist είναι αρκετό να ξεπεράσει κάποιος που παίζει σε κονσόλα τα όποια εμπόδια πάντως.

στο τελευταίο βίντεο πιάνει ΟΛΑ τα άλλα που δεν έχουν οι κονσόλες.

(σε επόμενο μου ποστ θα γκρινιάξω για το camping που είναι πλέον μάστιγα στο φετινό cod)

 

Επίσης έχει double XP weekend, παίξτε domination για να κάνετε τρελό level up! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν το έχετε παρατηρησει και έσεις. Αυτη την στιγμή είμαι rank 116 και στο rank progression με έχει Career level 56 και λέει οτι το rank θα κάνει reset σε 21d. Δηλαδη σε 21 μέρες θα με εμφανίσει level 56? Τσαμπα όλος ο κόπος? Σημείωση, οταν πήρα το battle pass ήμουν level 53 αν θυμάμε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, vorlon είπε

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν το έχετε παρατηρησει και έσεις. Αυτη την στιγμή είμαι rank 116 και στο rank progression με έχει Career level 56 και λέει οτι το rank θα κάνει reset σε 21d. Δηλαδη σε 21 μέρες θα με εμφανίσει level 56? Τσαμπα όλος ο κόπος? Σημείωση, οταν πήρα το battle pass ήμουν level 53 αν θυμάμε καλα.

Ανα διμηνο ή τριμηνο δεν θυμαμαι αλλαζει η σεζον κανει reset στο rank και επιστρέφει στο 55

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% ? 

οχι οτι με πειραζει να παει 55 δεν αλλαζει ετσι και αλλις κατι.

αλλα λογικα πρεπει να συνεχιζει για εμενα αλλα δεν το ξερω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P

εντάξει έριξα το k/d μου και πολύ.. από 1.15 στο 0.95 (αλλαγή στο matchmaking δεν είδα)αφού είπα και γω ο έξυπνος να παίξω ομαδικό mode (domination) @@! Ο καθένας πήγαινε για τα kill και όχι για τα σημεία, πώς γίνεται να έπαιξα 10 παιχνίδια, μόνο στο 1 να κέρδισε η ομάδα που ήμουν και στα υπόλοιπα να πετούσαν αετό..Επέστρεψα στο tdm και βρήκα την υγειά μου

τρωω πιο πολύ ξύλο τώρα ξέρω γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

:P

εντάξει έριξα το k/d μου και πολύ.. από 1.15 στο 0.95 (αλλαγή στο matchmaking δεν είδα)αφού είπα και γω ο έξυπνος να παίξω ομαδικό mode (domination) @@! Ο καθένας πήγαινε για τα kill και όχι για τα σημεία, πώς γίνεται να έπαιξα 10 παιχνίδια, μόνο στο 1 να κέρδισε η ομάδα που ήμουν και στα υπόλοιπα να πετούσαν αετό..Επέστρεψα στο tdm και βρήκα την υγειά μου

τρωω πιο πολύ ξύλο τώρα ξέρω γω

Δοκίμασε HARDPOINT ( προσωπικά έχω δει ότι σε αυτό 8 στα 10 παιχνίδια υπάρχει ομαδικότητα ) ή  Search and Destroy ( με φίλους )

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Δοκίμασε HARDPOINT ( προσωπικά έχω δει ότι σε αυτό 8 στα 10 παιχνίδια υπάρχει ομαδικότητα ) ή  Search and Destroy ( με φίλους )

Search and Destroy απαπαπαπαπαπα,δε μου αρέσει μια!!! Δεν ήμουν ποτέ φαν αυτού του mode,ούτε στο cs..
ε θα μπω με 2 φίλους να παίξουμε hardpoint/domination αν και 3 άτομα τι να αλλάξουν τέσπα.

πολύ καμπέρωμα ρε παιδιά, ΠΟΛΥ!

ποιο είναι το mode με τα ελικόφτερα και τα τάνκια που βλέπω στα βίντεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Search and Destroy απαπαπαπαπαπα,δε μου αρέσει μια!!! Δεν ήμουν ποτέ φαν αυτού του mode,ούτε στο cs..
ε θα μπω με 2 φίλους να παίξουμε hardpoint/domination αν και 3 άτομα τι να αλλάξουν τέσπα.

πολύ καμπέρωμα ρε παιδιά, ΠΟΛΥ!

ποιο είναι το mode με τα ελικόφτερα και τα τάνκια που βλέπω στα βίντεα;

Ούτε εμένα μαρεσει με ραντομ το s&d.

Το ground war λες. Πολύ βαβούρα, πονοκέφαλος.

Δώσε στοιχεία να μπαίνω κ γω μαζί σας ως 4ος :P αν κ τελευταία βαριέμαι κ παιζω μονο Απεξ.

 

Δοκίμασε το gunfight. Αυτό μαρεσε

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...