Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, epp1907 είπε

Παιζω μικρες πιστες και γρηγορες Shoothouse Shippment το AK δεν βολευει αλλα σε πιο μεγαλους χαρτες ειναι οκ.

Call of duty χωρις cheaters δεν υπαρχει δυστηχως, ελπιζω τωρα λογο blizzard να εχει περισσοτερα ban waves γιατι στο black ops 2 και στο cod 4 modern warfare το παλιο που παιζω σε κανενα ιντερνετ καφε που και που ειναι δραμα η κατασταση, οι 18 απ τους 20 εχουν aimbot, ελπιζω να μη καταντησει ετσι και αυτο οπως ολα τα cod.

Να σε ρωτησω κατι πως γινεται να επιλεξω να κανει matchmaking μονο στο map που θελω εγω? 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Να σε ρωτησω κατι πως γινεται να επιλεξω να κανει matchmaking μονο στο map που θελω εγω? 

παιζω το game mode που εχει μονο αυτες τις πιστες τωρα ειναι μονο η shothouse το γραφει 24/7 shothouse

τη προηγουμενη φορα εγραμε shot the ship και ηταν μονο shothouse και shipment

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ανεβαινουν και τοσο γρηγορα τα level, αν τα ανεβασω ολα θα μου παρει 15 χρονια, δε παιζει να κατσω να ανεβασω και αλλα, βαριεμαι το grind, μονο το M4 θα ανεβασω και τελος μιας και ειναι το βασικο μου οπλο σε ολα τα games αντε και κανενα πιστολακι και αν θες πιο close range βαζεις μια διοπτρα και εισαι κομπλε γλυτωνεις και το grind του sniper με τα ''απειρα'' attachments που εχει.

edit: Στο co-op ριχνει και σε εσας λιγα frames? Επαιξα σημερα λιγο και για εναν ανεξηγητο λογο ενω ειχα καλο ping σαν να μου εριξε ενα διαστημα, παραξενο γιατι ακομη και στο ground wars που γινεται χαμος παει τερμα smooth.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα το λαπτοπ σημερα σε εναν φιλο που παιζει cod με το ps4 pro σε ενα μονιτορ 4k 60hz.

Συνδεσα το λαπτοπ σε 4k 60hz με vsync enable.η κινηση ηταν απιστευτα smooth.κλειδωμενο 60αρι. Μετα βαλαμε το  ps4 pro  και η κινηση ειναι λιγο ενοχλητικη. Απο τι ξερω 60αρι δεν τρεχει  και στο ps4? Που οφειλετε αυτη η ζαλαδα που σου φερνει οταν κουνας το ποντικι περα δωθε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Πηρα το λαπτοπ σημερα σε εναν φιλο που παιζει cod με το ps4 pro σε ενα μονιτορ 4k 60hz.

Συνδεσα το λαπτοπ σε 4k 60hz με vsync enable.η κινηση ηταν απιστευτα smooth.κλειδωμενο 60αρι. Μετα βαλαμε το  ps4 pro  και η κινηση ειναι λιγο ενοχλητικη. Απο τι ξερω 60αρι δεν τρεχει  και στο ps4? Που οφειλετε αυτη η ζαλαδα που σου φερνει οταν κουνας το ποντικι περα δωθε;

Οι κοσνολες δεν εχουν σταθερο 60αρι, εχουν πολλες διακυμανσεις στα fps. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Οι κοσνολες δεν εχουν σταθερο 60αρι, εχουν πολλες διακυμανσεις στα fps. 

Αυτα τα 3-5 frames  να κανουν αυτη την διαφορα;τι να πω δεν ξερω

Τι κρυβεται πισω απο αυτους τους τυπους ρε παιδια; οποιος εχει παιξει ground war εχει δει τι γινεται μεσα στο map.σε τρωνε ανελεητα απο παντου...δεν το πιστευω αυτο το βιντεο.κατι πεζεται απο πισω..aim assist ; τι κερατα;ο τυπος ειναι λες κα παει βολτα.βγαινει στις σκεπες απο τα σπιτια και τρωει 10 ατομα λες και ειναι ο ραμπο.που ειναι οι σνιπεραδες; αν βγεις εξω η σε σκεπη σε εχουν φαει σε κλασματα...

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Αυτα τα 3-5 frames  να κανουν αυτη την διαφορα;τι να πω δεν ξερω

Τι κρυβεται πισω απο αυτους τους τυπους ρε παιδια; οποιος εχει παιξει ground war εχει δει τι γινεται μεσα στο map.σε τρωνε ανελεητα απο παντου...δεν το πιστευω αυτο το βιντεο.κατι πεζεται απο πισω..aim assist ; τι κερατα;ο τυπος ειναι λες κα παει βολτα.βγαινει στις σκεπες απο τα σπιτια και τρωει 10 ατομα λες και ειναι ο ραμπο.που ειναι οι σνιπεραδες; αν βγεις εξω η σε σκεπη σε εχουν φαει σε κλασματα...

Οι τυποι στα βιντεο ειναι cheaters. Ειναι τραγικο το ground wars δε παιζω και ουτε προκειται να το παιξω ποτε.

Μετα απο καμποσες ωρες ενασχολησης εξακολουθει η κοινοτητα του cod να ειναι καρκινος οπως και στο παρελθον, δυστηχως ειναι καταδικασμενη η συγκεκριμενη σειρα, μεσα σε μια εβδομαδα εχω συναντησει απειρους hackers, cheaters, campers... τοσους πολλους campers (5χρονα ως συνηθως) που πριν μια δεκαετια στα ιντερνετ καφε τους βγαζαμε εξω γιατι κατεστρεφαν το παιχνιδι. Εχει συμβει μπροστα μου να φανε 12 με 15 ατομα, ναι, 12 με 15 kills ακαριαια με smg και ο τυπος αμφιβαλλω αν εχει φαει ban. Αν παλι ηταν legit που δεν αμφιβαλλω τοτε εχει σοβαρο θεμα το mp.

Οι καραμπινες μπορει να σε σκοτωσουν απο 30 χιλιομετρα μακρια με μονο μια σφαιρα, ''εξαιρετικος'' ρεαλισμος, φρικτα spawns, εχει τυχει να με κανει spawn ακριβως μπροστα απο εκεινον που με ειχε φαει με αποτελεσμα να χανω στο καπακι πριν προλαβω να ανοιγοκλεισω τα ματια μου. 

Απο τη μια πλευρα διασκεδαστικο το multiplayer, απο την αλλη πλευρα πασχει απο πολυ σοβαρα προβληματα... και τα μισα προβληματα δυστηχως δεν εχουν να κανουν με bugs αλλα με τη κοινοτητα που ηταν και θα ειναι ''καρκινος'' στη συγκεκριμενη σειρα.

Aν δεν ηταν crossplay δε θα του εδινα περισσοτερο απο 1 χρονο το πολυ και μετα κλασικα θα νεκρωνε οπως με ολα τα cod της σειρας συμφωνα παντα με τα steamcharts.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Armor#4409128

οποιος θελει ας με κανει add...

καμια ωρα 10-11 το βραδυ παιζω και σκ 4-5 το μεσημερι

ακολουθω το προγραμα των μικρων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, insomiaistas είπε

Αξίζει κάθε kb , enjoy !

απαπαπα!! βαριές κουβέντες!

7 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

τα λέμε στην μάχη!

ΜΟΝΟ 151gb έχω να κατεβάσω..ΜΟΝΟ!

Μόλις τελείωσε!
μόνο 8ωρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκίνησα κι εγώ το campaign, σχετικά με τα settings να προσέξω κάτι; 

απενεργοποίησα μόνο το gun blur και για audio setting έβαλε Home Theatter από μόνο του (έχω Soundblaster G6 + DT 990 Pro (250Ω)). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2020 στις 9:28 ΜΜ, chrisgewrgi είπε

Πηρα το λαπτοπ σημερα σε εναν φιλο που παιζει cod με το ps4 pro σε ενα μονιτορ 4k 60hz.

Συνδεσα το λαπτοπ σε 4k 60hz με vsync enable.η κινηση ηταν απιστευτα smooth.κλειδωμενο 60αρι. Μετα βαλαμε το  ps4 pro  και η κινηση ειναι λιγο ενοχλητικη. Απο τι ξερω 60αρι δεν τρεχει  και στο ps4? Που οφειλετε αυτη η ζαλαδα που σου φερνει οταν κουνας το ποντικι περα δωθε;

Multiplayer επαιξες στην τηλεόραση ? Δεν είχε μεγάλο input lag  για να σε προβληματίσει ?

Δεν εχω παιξει ποτέ σε τηλεόραση online παιχνίδι μέσο υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα παιχνίδια έχουν cheater. Το κακό είναι ότι δεν ενδιαφέρονται οι εταιρείες να τους το σταματήσουν. Και όταν λέμε όλα λέμε όλα. Είτε πασιέντζα παίζεις η το κολ.

Το ωραίο είναι όταν λες κάποιον τσιτερ και ειδικά στο βο4 που ήταν αηδία σου έλεγαν είμαι σκιλ παίκτης όχι τσιτερ.

ο δε κάμπερας είναι άλλο θέμα με χαλάνε αλλά καλύτερα από το να παίζεις με τσιτερ.

Τώρα αν αξίζει η όχι το παιχνίδι είναι υποκειμενικό. Εμένα αξίζει όντως να το πάρεις από την πρώτη μέρα. Με όλα τα προβλήματα που ελπίζω να φτιάξουν. Freeze και λοιπά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...