Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπηκα σημερα ειδα 14 γιγα update .

και το βασικο λεει στην θερμοκρασια καρτας gpu:n/a μεχρι προχθες ολα οκ τωρα δεν βλεπει θερμοκρασια ξερει κανεις κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξερω τι λενε για το game το τελευταιο καιρο, εχω παιξει το demo και εξακολουθω να βρισκω περισοτερο διασκεδαστικο το black ops 2 το οποιο παιζω ακομα οταν θελω fast paced fps και θα μεινω για πολυ καιρο ακομα με αυτο οχι τοσο γιατι το θεωρω καλυτερο αλλα 175 gb??? too much δεσμευση για ''cod (🤮) game'', το ξεφτιλησαν, sorry activision.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Δε ξερω τι λενε για το game το τελευταιο καιρο, εχω παιξει το demo και εξακολουθω να βρισκω περισοτερο διασκεδαστικο το black ops 2 το οποιο παιζω ακομα οταν θελω fast paced fps και θα μεινω για πολυ καιρο ακομα με αυτο οχι τοσο γιατι το θεωρω καλυτερο αλλα 175 gb??? too much δεσμευση για ''cod (🤮) game'', το ξεφτιλησαν, sorry activision

Πώς το διαβάζω εγώ:

γράφω ότι δεν μου αρέσει το παιχνίδι αν και δεν το έχω παίξει από το ντεμο , γράφω ότι παίζω ένα άλλο παιχνίδι , γράφω ότι δεν παίζω το νέο κοντ επειδή είναι πολλά gb , εντερ. 

Πάντως προς αυτούς που παίζουν, τελευταία τρώω συνέχεια κρας χωρίς ερρορ αφού πρώτα κολλήσει 2-3 φορές για 4-5 δευτερόλεπτα συμβαίνει σε κανέναν άλλον αυτό ;

Επεξ/σία από insomiaistas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, insomiaistas είπε

Πάντως προς αυτούς που παίζουν, τελευταία τρώω συνέχεια κρας χωρίς ερρορ αφού πρώτα κολλήσει 2-3 φορές για 4-5 δευτερόλεπτα συμβαίνει σε κανέναν άλλον αυτό

Οχι δεν ειναι λογική συμπεριφορά, παρόμοια όμως προβλήματα είχα το πρώτο καιρό, και έστρωσε με φορματ. Δυστυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, insomiaistas είπε

Πώς το διαβάζω εγώ:

γράφω ότι δεν μου αρέσει το παιχνίδι αν και δεν το έχω παίξει από το ντεμο , γράφω ότι παίζω ένα άλλο παιχνίδι , γράφω ότι δεν παίζω το νέο κοντ επειδή είναι πολλά gb , εντερ. 

Παρολα αυτα ισως να του δωσω μια ευκαιρεια μελλοντικα αν πεσει λιγο η τιμη και αδειασω και λιγο απο χωρο, η αληθεια ειναι απο οτι διαβασα δεξια αριστερα εχει βελτιωθει σε σχεση με το demo που ειχα παιξει τοτε αλλα δεν ξερω κατα ποσο ωστε να μπω στο τριπακι να το αγορασω.

Επισης διαβασα στο τοπικ αλλα και απο αλλου πως καποιοι το εχουν αγορασει σε αρκετα πιο προνομιακη τιμη μεσω vpn απ το ιδιο το battlenet, γινεται κατι τετοιο? Απ' οσο γνωριζω το battlenet σου κλειδωνει το region και δε σε αφηνει να το αλλαξεις μετα.

EDIT: Δε προλαβα να κανω το comment και τελικα το τσιμπησα, το εχει παρει ο κολλητος μου και ελεγα και σε εκεινον πως δε με ψηνει καθολου και πως ειχα ξενερωσει λιγο με το demo μεχρι που πηγαμε σε ενα ιντερνετ καφε κοντα στο σπιτι μου και με εβαλε να παιξω και να ασχοληθω λιγο περισσοτερο. Tις επομενες 2 ωρες προχωρησα σε αγορα. 

Παιδια παιρνω πισω οτι ειπα για το παιχνιδι, εχει βελτιωθει σε τεραστιο βαθμο απ' το demo, ουτε stuttering ουτε τιποτα, επαθα πλακα το ποσο smooth ειναι η κινηση, ακομη και στο ground war το οποιο τα σπαει δεν εχω πεσει ουτε 1 fps κατω απο τα 60 στο περισσοτερο χρονο. Αψογο ping σε οποιον server μπηκα, το gunplay ειναι εθισμος, τα γραφικα ειναι σε αλλο level σε λιγο πιο πανω απο 2K που παιζω, ο ηχος αλλου, αυτο δεν ειναι cod. Θυμαμαι το black ops 4 που ειχα παιξει πιο προσφατα και απλα γελαω, εχουν κανει τεραστια δουλεια εδω και επιτελους εχει μπει σε αλλη γραμμη η σειρα. 

Το μονο μειονεκτημα θεωρω πως ειναι τα 160 gb που μου εφαγε δε μπορω να τα χωνεψω με τιποτα αλλα αν το καλοσκεφτω νομιζω πως δε θα μπορουσε να καταλαμβανει πιο λιγο με τοση ποικιλια απο modes. Δυσκολη επισης η μεταβαση απ' το insurgency sandstorm, θελει αρκετο χρονο η προσαρμογη.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Παρολα αυτα ισως να του δωσω μια ευκαιρεια μελλοντικα αν πεσει λιγο η τιμη και αδειασω και λιγο απο χωρο, η αληθεια ειναι απο οτι διαβασα δεξια αριστερα εχει βελτιωθει σε σχεση με το demo που ειχα παιξει τοτε αλλα δεν ξερω κατα ποσο ωστε να μπω στο τριπακι να το αγορασω.

Επισης διαβασα στο τοπικ αλλα και απο αλλου πως καποιοι το εχουν αγορασει σε αρκετα πιο προνομιακη τιμη μεσω vpn απ το ιδιο το battlenet, γινεται κατι τετοιο? Απ' οσο γνωριζω το battlenet σου κλειδωνει το region και δε σε αφηνει να το αλλαξεις μετα.

EDIT: Δε προλαβα να κανω το comment και τελικα το τσιμπησα, το εχει παρει ο κολλητος μου και ελεγα και σε εκεινον πως δε με ψηνει καθολου και πως ειχα ξενερωσει λιγο με το demo μεχρι που πηγαμε σε ενα ιντερνετ καφε κοντα στο σπιτι μου και με εβαλε να παιξω και να ασχοληθω λιγο περισσοτερο. Tις επομενες 2 ωρες προχωρησα σε αγορα. 

Παιδια παιρνω πισω οτι ειπα για το παιχνιδι, εχει βελτιωθει σε τεραστιο βαθμο απ' το demo, ουτε stuttering ουτε τιποτα, επαθα πλακα το ποσο smooth ειναι η κινηση, ακομη και στο ground war το οποιο τα σπαει δεν εχω πεσει ουτε 1 fps κατω απο τα 60 στο περισσοτερο χρονο. Αψογο ping σε οποιον server μπηκα, το gunplay ειναι εθισμος, τα γραφικα ειναι σε αλλο level σε λιγο πιο πανω απο 2K που παιζω, ο ηχος αλλου, αυτο δεν ειναι cod. Θυμαμαι το black ops 4 που ειχα παιξει πιο προσφατα και απλα γελαω, εχουν κανει τεραστια δουλεια εδω και επιτελους εχει μπει σε αλλη γραμμη η σειρα. 

Το μονο μειονεκτημα θεωρω πως ειναι τα 160 gb που μου εφαγε δε μπορω να τα χωνεψω με τιποτα αλλα αν το καλοσκεφτω νομιζω πως δε θα μπορουσε να καταλαμβανει πιο λιγο με τοση ποικιλια απο modes. Δυσκολη επισης η μεταβαση απ' το insurgency sandstorm, θελει αρκετο χρονο η προσαρμογη.

Καμία σχέση το demo. Για το ping μάλλον έχεις πολύ καλή σύνδεση. H απόδοση εξαρτάται από το εκάστοτε patch.

Προσωπικά μετά από 60 ώρες στο multiplayer, βαρέθηκα λίγο μιας και το εύρος των όπλων που χρησιμοποιούνται και ο τρόπος παιχνιδιού είναι επανάληψη. Που και που κανά game εάν μπουν ενδιαφέροντα modes όχι σαν το reinforcement δηλαδή αλλά η χωρητικότητα του δεν παλεύεται. Κρίμα γιατί ήθελα να το κάνω main multiplayer game.

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, kti23 είπε

Καμία σχέση το demo. Για το ping μάλλον έχεις πολύ καλή σύνδεση. H απόδοση εξαρτάται από το εκάστοτε patch.

Προσωπικά μετά από 60 ώρες στο multiplayer, βαρέθηκα λίγο μιας και το εύρος των όπλων που χρησιμοποιούνται και ο τρόπος παιχνιδιού είναι επανάληψη. Που και που κανά game εάν μπουν ενδιαφέροντα modes όχι σαν το reinforcement δηλαδή αλλά η χωρητικότητα του δεν παλεύεται. Κρίμα γιατί ήθελα να το κάνω main multiplayer game.

Εχω 50αρα και πιανω σχεδον 48-49, oποτε ναι σιγουρα παιζει ρολο και αυτο. Ενταξει δεν εχω παιξει τις πολλες ωρες αλλα εδω και κανα 2ωρο που ασχολουμαι και παιζω σε διαφορους servers πραγματικα δεν ειχα το παραμικρο lag και το ping αψογο, επισης δεν εχω κανει το παραμικρο tweak εκτος απο αυτο για να φυγει η θολουρα και παει μπαλα το παιχνιδι.

Εγω παλι στα του gameplay δε νομιζω να βαρεθω γιατι δε παιζω τοσο πολυ, casual καταστασεις και αραια κανα ματσακι, χαλαρα δεν ειμαι κανενας pro player εξαλλου για το χαβαλε μου παιζω να περναω καλα και ας με σκοτωνουν με το παραμικρο :P 

Στο black ops 4 ειχα βαρεθει στη πρωτη ωρα, πραγματικα καμια σχεση το παιχνιδι.

Εδω δε βαρεθηκα να σκεφτεις με το sandstorm που εχω κλεισει 65 ωρες σε 1 χρονο περιπου που το εχω και εχει τα ιδια και τα ιδια maps και πολυ μικρη ποικιλια σε modes.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Εχω 50αρα και πιανω σχεδον 48-49, oποτε ναι σιγουρα παιζει ρολο και αυτο. Ενταξει δεν εχω παιξει τις πολλες ωρες αλλα εδω και κανα 2ωρο που ασχολουμαι και παιζω σε διαφορους servers πραγματικα δεν ειχα το παραμικρο lag και το ping αψογο, επισης δεν εχω κανει το παραμικρο tweak εκτος απο αυτο για να φυγει η θολουρα και παει μπαλα το παιχνιδι.

Εγω παλι στα του gameplay δε νομιζω να βαρεθω γιατι δε παιζω τοσο πολυ, casual καταστασεις και αραια κανα ματσακι, χαλαρα δεν ειμαι κανενας pro player εξαλλου για το χαβαλε μου παιζω να περναω καλα και ας με σκοτωνουν με το παραμικρο :P 

Εδω δε βαρεθηκα να σκεφτεις με το sandstorm που εχω κλεισει 65 ωρες σε 1 χρονο περιπου που το εχω και εχει τα ιδια και τα ιδια maps και πολυ μικρη ποικιλια σε modes.

Για έτσι καλά είναι, εάν το δείς πιο σοβαρά χαλάει όντως

Σε ping εγώ με τα κλασσικά 24-8mbps είμαι 95+ από την πρώτη μέρα. Δεν είναι unplayable αλλά το βλέπεις

Επεξ/σία από kti23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kti23 είπε

Για έτσι καλά είναι, εάν το δείς πιο σοβαρά χαλάει όντως

Σε ping εγώ με τα κλασσικά 24-8mbps είμαι 95+ από την πρώτη μέρα. Δεν είναι unplayable αλλά το βλέπεις

Ακριβως, να σκεφτεις παιζω και τραβαω screenshot, χαζευω τοπια, εκρηξεις και τετοια, για τοσο ''pro player'' μιλαμε 😂

Καλα ναι αλλα δε νομιζω να σε επηρεαζει τοσο, οταν ειχα την 24αρα μια χαρα επαιζα online και επιανα μετα βιας 7 με 8!

Να σε ρωτησω κατι, εδω πως παει για να ξεκλειδωσεις οπλα, skins κτλπ, ειναι οπως στο black ops 2 που αν ανεβαζες το prestige και το level ξεκλειδωνες αυτοματα και περισσοτερα οπλα ή ειναι ολα ξεκλειδωμενα απ την αρχη χωρις να απαιτουν να ανεβασεις level?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgosmcmc είπε

Να σε ρωτησω κατι, εδω πως παει για να ξεκλειδωσεις οπλα, skins κτλπ, ειναι οπως στο black ops 2 που αν ανεβαζες το prestige και το level ξεκλειδωνες αυτοματα και περισσοτερα οπλα ή ειναι ολα ξεκλειδωμενα απ την αρχη χωρις να απαιτουν να ανεβασεις level?

Μέχρι το 50 ξεκλειδώνεις όπλα , μετά το 50 απλά ανεβάζει μέχρι το 150.

Prestige δεν υπάρχει. όσο ανεβάζεις level τα όπλα ξεκλειδώνει attachments.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kti23 είπε

Μέχρι το 50 ξεκλειδώνεις όπλα , μετά το 50 απλά ανεβάζει μέχρι το 150.

Prestige δεν υπάρχει. όσο ανεβάζεις level τα όπλα ξεκλειδώνει attachments.

Καταλαβα, πανω κατω παρομοιο με τα αλλα cod

16 λεπτά πριν, seithan είπε

Τελικά από προκύπτει η τεράστια του απόρησα για τόση δέσμευση αποθηκευτικού χώρου; 

Εγω παλι το δικαιολογω, λιγο περισσοτερη ποικιλια σε modes, λιγο τα γραφικα που θεωρω μεγαλο αλμα. Απο την αλλη αναγκαστικα και θυσιασα 4 ολοκληρα παιχνιδια  για χαρη του αλλα δε βαριεσαι 😋

Αν βαλουν και br τρομαζω για το ποσο μεγαλο μπορει να γινει! Το rdr2 ειναι γατακι μπροστα σε αυτο 😂

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ξανά αναφέρει , πιστεύω ότι όλα τα καθαρά fps ,τύπου csgo cod ,τα βαριέσαι αν δεν παίζεις με ομαδα-φιλους ανταγωνιστικά mode με άλλες ομάδες . Όταν βγει με το καλό το br θα σπάει την μονοτονία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...