Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, insomiaistas είπε

Για την πρώτη πρόταση σου δυστυχώς ή ευτυχώς δεν παίζω έτσι .

Δεν είπα να σταματήσουμε να απαιτούμε βελτιώσεις  όπως για παράδειγμα καλύτερος ήχος ,καλύτερο balance στα όπλα ,κρας σε παιδιά που έχουν πληρώσει και δυστυχώς δεν μπορούν να παίξουν .

Λέω απλα ότι μου φαίνεται άσκοπο να συζητάμε σε κάθε παιχνίδι για camp και γωνίες που κρύβεται ο αντίπαλος κτλ κτλ .

Υπάρχουν άτομα που ζητάνε επίμονα rank system ή γενικά μια μορφή κατάταξης . Αυτά τα άτομα παίζουν domination και capture the flag οπότε δεν έχει κανένα νόημα το ranking  για αυτούς εκτός και αν σε συνεχόμενα παιχνίδια με διαφορετικούς παίκτες παρατηρούν ή ότι όλοι είναι  νουμπάδες ή πολύ πολύ πολύ καλύτεροι από αυτούς .

***Όσο για το "camp" . Κάθε ένας από εμας έχει ένα διαφορετικό gameplay σε αυτά τα παιχνίδια σαν το call of duty το οποίο γίνεται ακόμα πιο πολύπλοκο σε battle royale. Το να παίζεις αργά και στρατηγικά είναι το ίδιο σωστό με το να τρέχεις πάνω κάτω πατώντας συνέχεια το shift και το W πού είναι το ίδιο σωστό με το να προστατεύεις μία περιοχή πού είναι το ίδιο σωστό με το να κάνεις suppressive fire σε ένα συγκεκριμένο σημείο. Camp εγώ θεωρώ έναν τύπο ξαπλωμένο σε άκυρο σημείο , αν το σημείο δεν είναι άκυρο δηλαδή σε ένα σπίτι ή κοιτώντας τη βόμβα  σε ένα παράθυρο ή σε μια γωνιά όπως είπες  ή κοιτώντας τους συμπαίκτες του με ένα sniper προσπαθώντας να τους βοηθήσει τότε δεν μιλάμε για camp αλλά για gameplay που δεν μπορείς να το καταλάβεις. Προφανώς μιλάμε για s&d cyber attack .

Όταν  ακούω συνέχεια "καμπεριδες παντού " στο τσατ από τύπους που τρέχουν και ακούγονται από χιλιόμετρα ενώ εγώ τους περιμένω ήδη με ads ,μου φαίνονται νοομπς και είναι . Είναι τόσο noobς όσο αυτοι που βγαίνουν ξερκαφωτοι σε μια βόμβα ή στο κέντρο της πίστας και πεθαίνουν από ένα "camper sniper "

Ουτε εγω λεω να τρεχεις περα δωθε

Επειδη ομως τα περισσοτερα modes ειναι objective based πρεπει αναγκαστικα να κινηθεις στον χαρτη. Παραλληλα, δεν ειναι το tactical gameplay του csgo ή του siege που καθε σπιθαμη και παραμικρος ηχος ειναι σημαντικος. Ακομα και αυτα εχουν συγκεκριμενα angles να κοιταξεις και δεν υπαρχουν minimaps και uav για να βλεπεις.

Οταν παιζω στην St Petrograd και καθε μετρο εχει 15 angles απο παραθυρα μεχρι σκοτεινες γωνιες και με σκοτωνει τυπος που καθεται μεσα στο σπιτι με 725 ή rpg περιμενοντας εκτος point καποιον να περασει θα το πω camping. Υπολογισε σε αυτα claymores,mines σε τυφλα σημεια και τα killstreaks που φερνει ο τυπος με το shotgun μαζί με τα χαζά spawns και μετα πανε ολα περιπατο. Ασε που σε μερικα maps δεν φαινονται με τιποτα οι αντιπαλοι ελεω φωτισμου και krueger.

Το θεμα ειναι να υπαρχει ισορροπια και να μπορεις να κινηθεις στον χαρτη και δεν λεω για sprint. Ο σχεδιασμος των maps και συγκεκριμενα perks ενθαρρυνουν αυτο το camping playstyle. Ο καθενας παιζει οπως θελει αλλα σε ffa playlist που καθονται ολοι ακινητοι θα καταλαβεις τι εννοω.

Προφανως και διασκεδαζω με το παιχνιδι αλλα παραλληλα "οχι τοσο οσο" και η αδιαλλακτη σταση των devs σε αλλα core θεματα που ειναι αντικειμενικα προβληματικα παρα τα απανωτα τεραστια updates(που τα διαφημιζουν κιολας επειδη ειναι "free") ειναι αυτα που προκαλουν μια συγχυση.

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.reddit.com/r/modernwarfare/search/?q=stuttering patch&restrict_sr=1

Δώστε τους feedback μπας και φτιαχτεί

Γιατί Stuttering it's coming

Ακολουθήστε τις οδηγίες που γράφει αυτός της Activision πώς στέλνεις τα απαραίτητα στοιχεία που χρειάζονται

 

High-Fidelity-john-cusack-40713852-198-150.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να φάγανε χοντρό κράξιμο που αφαίρεσαν την Shoot house που την ξανάβαλαν κιόλας! Ή έπεσε δραματικά ο αριθμός των παικτών. Κακά τα ψέματα μου είχε φύγει η όρεξη να παίξω το game όταν την έβγαλαν καθώς τα άλλα maps είναι πιο αργά και full of campers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Ενω η beta δουλευε ρολοι, τωρα που αγορασα το game crashari πανω στο launch, εκει που παει να δειξει το σημα της activision με πεταει desktop! ΑΨΟΓΑ

Έχουν προβλήματα κ άλλοι. https://www.reddit.com/r/modernwarfare/search/?q=stuttering patch&restrict_sr=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το τελευταίο patch άλλαξαν τα graphics options σε όλους και αντιμετωπίζουν προβλήματα ακόμη και high end κάρτες όποτε κάτι πείραξαν στο optimization. όταν το άνοιξα την πρώτη φόρα έλεγε ότι άλλαξαν τα recommended settings.

Τελευταία προσπαθώ να ξεφύγω από τα meta όπλα και παίζω λίγο τα marksman, καλό damage αλλά το one shot που έχουν δεν λειτουργεί πάντα. Λίγο balancing θα το κάνει πιο ενδιαφέρον.

Νομίζω ότι χρήσιμη προσθήκη θα είναι και το team voice chat ειδικά σε modes όπως S&D και Cyber attack. Θυμίζει περισσότερο cs εκεί και τα callouts είναι απαραίτητα. Το reinforce είναι μακράν το πιο βαρετό mode που έχει μπει.

Α και τα lobbies καμιά φόρα είναι περίεργα, σχεδόν μόλις είχα κάνει join.. 

image.png.035d9379307934a95228bd9704ec3d13.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

9 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Ενω η beta δουλευε ρολοι, τωρα που αγορασα το game crashari πανω στο launch, εκει που παει να δειξει το σημα της activision με πεταει desktop! ΑΨΟΓΑ

Turn off το page file στο pc σου και δοκιμασε παλι.η βαλτο στο σκληρο on.το page file κανει την ζημια σε πολλα crash στο cod

διαβασε εδω αν θες να δεις πως το κλεινεις .σε πολλα ατομα παντος  κρασαρει απο το page file.

https://www.google.com/amp/s/www.howtogeek.com/126430/htg-explains-what-is-the-windows-page-file-and-should-you-disable-it/amp/

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Turn off το page file στο pc σου και δοκιμασε παλι.η βαλτο στο σκληρο on.το page file κανει την ζημια σε πολλα crash στο cod

διαβασε εδω αν θες να δεις πως το κλεινεις .σε πολλα ατομα παντος  κρασαρει απο το page file.

https://www.google.com/amp/s/www.howtogeek.com/126430/htg-explains-what-is-the-windows-page-file-and-should-you-disable-it/amp/

Κάποια παιχνίδια κρασαρουν αν δεν έχεις page file,  κάποια άλλα όταν έχεις page file, φταίει το msi afterburner , μπες bios,  μην είσαι overclock,  μπες nvidia settings και άλλαξε και τα πάντα,  μπες radeon βγάλε το wattman,  βγάλε το τελευταίο update των windows κτλ κτλ κτλ αν δεν ήμουν στο ταμπλετ δεν θα σταματούσα! 

 

Κάποτε βάζαμε το δισκάκι με το παιχνίδι και παίζαμε,  άντε να αλλάζαμε λίγο τα video settings. 

Τώρα για να παίξεις ένα παιχνίδι πρέπει να κάνεις χίλιες δύο παπαριες στο λειτουργικό και το hardware για να ελπίζεις μπας και παίξεις νορμάλ σαν άνθρωπος! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Turn off το page file στο pc σου και δοκιμασε παλι.η βαλτο στο σκληρο on.το page file κανει την ζημια σε πολλα crash στο cod

διαβασε εδω αν θες να δεις πως το κλεινεις .σε πολλα ατομα παντος  κρασαρει απο το page file.

https://www.google.com/amp/s/www.howtogeek.com/126430/htg-explains-what-is-the-windows-page-file-and-should-you-disable-it/amp/

Page file πάντα ανοιχτό, υπάρχει μεγάλη μερίδα παιχνιδιών που χωρίς αυτό δεν τρέχουν (πχ Rise of the tomb rider )

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο στο παιχνίδι

ΜΟΝΟ με φορμάτ έστρωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το ειχα πει απο την μπετα καλυτερα να το αφηναν σε μπετα και χωρις κανενα απντειτ πηγαινε τελεια και οι παικτες ηταν ολοι οκ .τωρα και το παιχνιδι κανει κολπα και οι παικτες εδω δεν λεω τιποτα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ευχαριστιέμαι παρα πολυ το παιχνιδακι.αυτο που δεν μαρεσει παντος ειναι το m4a1.οποιος το χρησιμοποιεί εχει πλεονεκτημα εναντιον στον αλλον που εχει αλλο οπλο.το εχω δει παρα πολλες φορες και αναγκαζομαι και το χρησιμοποιω και εγω.βαζω αλλα οπλα που βαρανε και αυτα πολυ καλα οπως mp5,αλλα εκεινο το πραμα βαραει παντου.πρεπει να το κοψουν για να υπαρχει balance στα οπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω το ευχαριστιέμαι παρα πολυ το παιχνιδακι.αυτο που δεν μαρεσει παντος ειναι το m4a1.οποιος το χρησιμοποιεί εχει πλεονεκτημα εναντιον στον αλλον που εχει αλλο οπλο.το εχω δει παρα πολλες φορες και αναγκαζομαι και το χρησιμοποιω και εγω.βαζω αλλα οπλα που βαρανε και αυτα πολυ καλα οπως mp5,αλλα εκεινο το πραμα βαραει παντου.πρεπει να το κοψουν για να υπαρχει balance στα οπλα.

εγω εκανα χρυσο το kilo το πρωτο που δινει και ειναι μια χαρα .και με τοσα κολπα που δινουν σε attachments φτιαχνεις και τα αλλα οπλα,

βεβαια δεν μιλαω για ειδικη κατηγορια shotgun και λοιπα.

αλλα για μ4 σε σχεση με αλλα ,αφου το εχουμε ολοι και δεν πληρωνεις εξτρα τοτε δεν με ενοχλει.

και το παιχνιδι πραγματικα το χαιρομαι και εγω υστερα απο πολλα χρονια προσπαθω να βρω ευκαιρια να παιξω οσο μπορω .

αν στρωσουν καποια πραγματακια με freeze και λοιπα θα ειναι τελειο .

και απο τα καλυτερα που εκαναν σαν αλλαγη δεν ξερω αν το εχουμε ξαναπει οτι μπορεις να αλλαξεις το custom slot μεσα στο game και οχι μονο αναμεσα η και καθολου μεχρι να βγεις απο το lobby

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...