Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vorlon είπε

Εγώ αυτό που παρατήρησα οτι τον τελευταίο καιρό το παιχνίδι γίνετε χειρότερο και τι ενοώ

1. Απο πίσω σημαδεύω απο πολυ κοντά αντίπαλο στο κεφάλι με το M4 με 1 βολή και αντι να τον σκοτώσει αυτός γυρνάνει και με σκοτώνει.

2. Σε domination 20 ατόμων ήταν 8 άτομα με level απο 105 ως 163 και χωρίς να είναι σε ομάδα έβαλε τους 7 απο αυτούς μαζί και η άλλη ομάδα ηταν level μέχρι 70 συν εναν με level +100

3. Στην πίστα με την γέφυρα στην μέση με σκότωσαν πολλες φορες με βολή η οποία πέρναγε μέσα απο την γέφυρα, μιλάμε για παλαβά πράγματα.

4. Με σκότωσαν με shotgun απο απόσταση που ούτε με άλλο όπλο δεν γίνετε να σε σκοτώσουν με 1 βολή

1. κακό latency ή μάλλον καλύτερο latency ο αντίπαλος. το Μ4 δεν κάνει oneshot στο κεφάλι

2. πάνω από 155 δεν πάει προς το παρόν το level , προφανώς η άλλη ομάδα έχει πολύ υψηλό mmr. παίζω με max level από τα 40 και μολις χθες εφτασα 141.

3. το spawn camping στη γέφυρα είναι γελοίο και γενικα θέλουν fix τα spawns παντού. τυχαίνει σε φάσεις να σε σκοτώνει sniper και να σε βγάζει στο ίδιο σημείο μπροστά του συνέχεια

4. το 725 παραμενει γελοια σπασμενο όπως και το .357 που ειναι η νεα γελοια ανακαλυψη και κανει one shot. μαζι σε αυτο βαζω και το νεο trend με το JOKR 

εγω χθες μεχρι το βραδυ επαιζα με 100+ping, σχεδον μισο δευτερολεπτο διαφορα με παιδια που ειχαν 20-50 latency. γενικα φταιει και η συνδεση που ειμαι μονιμως στο 90+ping αλλα στα deathcams βλεπεις τη διαφορα

ελπιζω η IW να ακουσει ή μαλλον να ανοιξει τα ματια και να δει τα θεματα που εχει το παιχνιδι σε bugs και σχεδιασμο και να μην μεινουμε στο "biggest free content ever"  λες και δεν εχουμε ηδη πληρωσει για το παιχνιδι.

προς το παρον χαιρομαι που δεν το πηρα full price

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι λογικό απο κοντα να μην κάνει one shot στο κεφαλι οποιοδήποτε όπλο? Αυτό ειναι στο όριο του φανταστικού. Ο αντίπαλος ήταν ξαπλώμένος και εγώ είχα πάει απο πίσω του και δεν υπήρχε λόγω ping να με καταλάβει. Όλη η κατάσταση είναι γελοία. Και δέν είναι τα λεφτά που πλήρωσα για να το πάρω day one αλλα η κοροϊδία απο την Activision

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, vorlon είπε

Ειναι λογικό απο κοντα να μην κάνει one shot στο κεφαλι οποιοδήποτε όπλο? Αυτό ειναι στο όριο του φανταστικού. Ο αντίπαλος ήταν ξαπλώμένος και εγώ είχα πάει απο πίσω του και δεν υπήρχε λόγω ping να με καταλάβει. Όλη η κατάσταση είναι γελοία. Και δέν είναι τα λεφτά που πλήρωσα για να το πάρω day one αλλα η κοροϊδία απο την Activision

δεν είναι simulation αλλά παιχνίδι και ειδικά το cod που είναι νομίζω αντιληπτό ότι δεν  παταάει στα όρια του ρεαλισμού σε κανένα κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα δεν είναι simulation αλλα κάποια βασικά πρέπει να υπάρχουν. Είναι σαν να παίζω FIFA και ο τερματοφύλακας να τρώει γκόλ με σουτ απο την αντίπαλη εστία.

Απλός το παιχνίδι μου δίνει την εντύπωση οτι η Activision έριξε όλο το βάρος γραφικά και το υπόλοιπο το άφησε στην τύχη. Κατα την γνώμη μου το WWII στο online ειναι πολυ καλύτερο απο το MW

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το matchmaking τι γινεται ακριβως??????? Απο τα 10 λεβελ με matcharει μονο με 130-155 sweatlords. Εχει καταντησει πραγματικα κουραστικο να χρειαζεται υπερπροσπαθεια σε καθε match για να νικησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vorlon είπε

Ειναι λογικό απο κοντα να μην κάνει one shot στο κεφαλι οποιοδήποτε όπλο? Αυτό ειναι στο όριο του φανταστικού. Ο αντίπαλος ήταν ξαπλώμένος και εγώ είχα πάει απο πίσω του και δεν υπήρχε λόγω ping να με καταλάβει. Όλη η κατάσταση είναι γελοία. Και δέν είναι τα λεφτά που πλήρωσα για να το πάρω day one αλλα η κοροϊδία απο την Activision

Παιξε hardcore για να εχεις την αισθηση του πιο ρεαλιστικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Manoleros95 είπε

Με το matchmaking τι γινεται ακριβως??????? Απο τα 10 λεβελ με matcharει μονο με 130-155 sweatlords. Εχει καταντησει πραγματικα κουραστικο να χρειαζεται υπερπροσπαθεια σε καθε match για να νικησω.

προβληματικο εξαρχης, χρειαζεται υπαρξη διαφορετικου mode (casual v ranked)

το ground war με τα καταλληλα lobbies μπορει να καταντησει ιδιαιτερα αηδιαστικο τελικα. το παιχνιδι γενικα χρειαζεται πολυ balancing για ερθει σε φυσιολογικα επιπεδα

2 games FFA , 2 cheaters και οι υπολοιποι camping σε κτιρια. Υπερβολικα περιπλοκα και κακοσχεδιασμενα maps,εκατονταδες angles κλπ. Βαζεις στη συνταγη killstreaks,grenades,mines,tanks και rockets και το γλυκο εδεσε

co-op σαδιστικα unplayable 

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Παιξε hardcore για να εχεις την αισθηση του πιο ρεαλιστικου

Απο την στιγμή που τα όπλα είναι για τα πανηγυρια και το matching  ειναι αλλου γι' αλλου τι hardcore να παίξω.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vorlon είπε

Απο την στιγμή που τα όπλα είναι για τα πανηγυρια και το matching  ειναι αλλου γι' αλλου τι hardcore να παίξω.......

Μια λύση μένει λοιπόν , δεξί κλικ και ντιλιτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιζω με κιλο θα σου πω οταν ειμαι στο pc πως το εχω φτιαξει.

ερωτηση update batlle pass για ολους αν πατησεις στην ανακοινωση μεσα στο blizard launch λεει πληρωστε με cp points τελικα δωρεαν η οχι?

κατεβαινει το update και δεν ειμαι στο pc να δω τι θα γινει απλα το ειδα το εβαλα και εφυγα και δε καταλαβα τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 15 λεπτάκια θα έχει τελειώσει το update. Νομίζω θα μοιάζει με το fortnite το σύστημα με τα cp points. Αν πάρεις μια φορά το battlepass και κρατήσεις τα cp points μπορείς να πάρεις το επόμενο με αυτό και να μην πληρώσεις ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι έτσι είναι. Το battle pass κάνει 1000cp (10 ευρώ κοστίζουν 1100cp) και δίνει πίσω αν το τερματίσεις, φτάνοντας tier 100, 1300cp. Οπότε αν δεν τα χαλάσεις σε άλλα πράγματα του store μπορείς να πάρεις το επόμενο δωρεάν. Ωστόσο δεν ψήνομαι ιδιαίτερα να τους σκάσω και άλλα 10 ευρώ. Επίσης δεν βλέπω πουθενά την shoot house. Στην θέση της μπήκε η crash. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα που βάζουν/βγάζουν maps και game modes ή playlists κάθε 3 και λίγο.

Επεξ/σία από dimitris21gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...