Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Occultist είπε

Όλα καλά με αυτό το παιχνίδι, αλλά αυτό το Μ4 είναι για νευρικό γέλιο. Ήλπιζα ότι, αφού αυτήν την φορά διάλεξαν ρεαλιστικό setting (όχι power rangers πχ. σαν BO4), θα είχαν δώσει μεγαλύτερη σημασία στο να είναι τα όπλα πιο κοντά σε συμπεριφορά, προς τα πραγματικά τους. Με Μ4 έχω ρίξει. Είναι ελαφρύ όπλο (όντως τρέχεις γρήγορα με αυτό, σημαδεύεις γρήγορα, γεμίζεις γρήγορα), αλλά για κανένα λόγο δεν έχει range sniper, όπως στο mw, ούτε τόσο damage, ούτε τέτοια ακρίβεια στις βολές, ούτε fire rate uzi, όπως εδώ (όχι, ψέμματα - το uzi έχει λιγότερο εδώ). Ναι, "μπλα μπλα, έχει και άλλες εκδόσεις και attachments", αλλά εδώ μιλάμε για άλλο όπλο - εκτός πραγματικότητας τελείως. Και φαίνεται και από το ότι και η κουτσή Μαρία παίζει με αυτό. Ασκιλο τελείως - αρκεί να κρατήσεις πατημένη την σκανδάλη προς τη γενική κατεύθυνση του εχθρού και τελείωσε. Νταξ...

Δεν υπάρχει cod που να έχουν προσέξει τις δυνατότητες των όπλων όπως είναι τα πραγματικά. Το μόνο που κάνουν είναι να τα προσεγγίσουν εμφανισιακά , στον ήχο τους και φυσικά στον τύπο ρυπης. 

Μην περιμένεις τέτοια πράγματα στο cod. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Δεν υπάρχει cod που να έχουν προσέξει τις δυνατότητες των όπλων όπως είναι τα πραγματικά. Το μόνο που κάνουν είναι να τα προσεγγίσουν εμφανισιακά , στον ήχο τους και φυσικά στον τύπο ρυπης. 

Μην περιμένεις τέτοια πράγματα στο cod. 

Πάνω-κάτω, στα υπόλοιπα όπλα το έχουν κάνει - έστω μια αίσθηση αναλογίας. Το Μ4 το έχουν κάνει απλά κακόγουστο ανέκδοτο (συνδυασμός όπλου star trek, galactica και harry potter) και πολύ σύντομα θα παίζουν όλοι με Μ4 μόνο. Δεν θα ήταν κακή ιδέα να εξελιχθούνε και σε αυτόν τον τομέα, κάποια στιγμή - δεν θα άλλαζε κάτι προς το χειρότερο. Τώρα, απλά γελάμε και στο τέλος θα την κοπανήσουμε όλοι (ok, θα μείνουν οι 15χρονοι Ρώσοι με το μπάφο δίπλα από το mouse) επειδή θα έχουμε βαρεθεί το μανιακό Μ4 tribute. Αν έβαζαν λίγο πιο σωστό flinch σε όλες τις συνθήκες (μέχρι και το MW2, είχε σοβαρότερο flinch), κάπως θα μετριάζονταν το πράγμα. Τώρα, σε όλες τις killcam είναι κόκκινο το hud και απλά σπαμάρει σφαίρες και τους κατεβάζει όλους - δεν είναι τυχαίο που όλοι το έχουν με εκείνο το vulture perk, να μαζεύουν σφαίρες από τα πτώματα. Πάει το spray and pray γόνα, μόνο που το pray πάντα πιάνει με το Μ4. Εμετός...

ΥΣ. Μαθαίνω ότι η ίδια κατάσταση M4-ίασης ήταν και στο beta, αλλά φαίνεται δεν πείραξε κανέναν από αυτούς. Φαντάσου τι γίδια κάνουν beta testing το cod, συνήθως...

Επεξ/σία από Occultist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν έχω τόσο μεγάλο θέμα με το M4. Αυτό που με ενοχλεί είναι το ΜΜ που κοιτάει μόνο τα stats σου και αδιαφορεί για το ping σου. Παίζω συνεχώς σε lobby στην shoot house όπου έχω 75-90 ping ενώ όλοι οι άλλοι δεν είναι πάνω από 50. Είμαι σε πολύ μειονεκτική θέση αφού όλοι οι παίκτες είναι ίδιου skill level με εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει λογος που το εκανα χρυσο :P

1 ώρα πριν, dimitris21gr είπε

Εγώ πάντως δεν έχω τόσο μεγάλο θέμα με το M4. Αυτό που με ενοχλεί είναι το ΜΜ που κοιτάει μόνο τα stats σου και αδιαφορεί για το ping σου. Παίζω συνεχώς σε lobby στην shoot house όπου έχω 75-90 ping ενώ όλοι οι άλλοι δεν είναι πάνω από 50. Είμαι σε πολύ μειονεκτική θέση αφού όλοι οι παίκτες είναι ίδιου skill level με εμένα.

σιγουρα υπαρχει μειονεκτημα αλλα προσωπικα παιζω με 80-120 ping και max level παικτες απο τα 40 lv.

πιθανον υπαρχει διαφορα στο skill cap(με εχει βγαλει στο 8% των παικτων στα leaderboard αν και δεν θεωρω τον εαυτο μου τοσο καλο) αλλα δεν ειναι τοσο θεμα οσο φαινεται γιατι εξαρταται και απο το παιχνιδι.

εδω για καποιο λογο το 80-100 ειναι βιωσιμο.

το m4 παραμενει δυνατο αλλα πριν το update ηταν πραγματικα σπασμενο. παιζω με ΑΚ, fn scar τελευταια και mp7 στα μικρα maps οπου το fire rate ειναι γελοιο και τα θεωρω εξισου καλα.

Σε αλλα νεα , chopper-camping-tank hunting στο quarry:D

image.png.c9846d5f5764b7ef3fb2278238b5ce00.pngimage.png.4a3f08d33b081a6e027938816a065934.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Occultist είπε

Πάνω-κάτω, στα υπόλοιπα όπλα το έχουν κάνει - έστω μια αίσθηση αναλογίας. Το Μ4 το έχουν κάνει απλά κακόγουστο ανέκδοτο (συνδυασμός όπλου star trek, galactica και harry potter) και πολύ σύντομα θα παίζουν όλοι με Μ4 μόνο. Δεν θα ήταν κακή ιδέα να εξελιχθούνε και σε αυτόν τον τομέα, κάποια στιγμή - δεν θα άλλαζε κάτι προς το χειρότερο. Τώρα, απλά γελάμε και στο τέλος θα την κοπανήσουμε όλοι (ok, θα μείνουν οι 15χρονοι Ρώσοι με το μπάφο δίπλα από το mouse) επειδή θα έχουμε βαρεθεί το μανιακό Μ4 tribute. Αν έβαζαν λίγο πιο σωστό flinch σε όλες τις συνθήκες (μέχρι και το MW2, είχε σοβαρότερο flinch), κάπως θα μετριάζονταν το πράγμα. Τώρα, σε όλες τις killcam είναι κόκκινο το hud και απλά σπαμάρει σφαίρες και τους κατεβάζει όλους - δεν είναι τυχαίο που όλοι το έχουν με εκείνο το vulture perk, να μαζεύουν σφαίρες από τα πτώματα. Πάει το spray and pray γόνα, μόνο που το pray πάντα πιάνει με το Μ4. Εμετός...

ΥΣ. Μαθαίνω ότι η ίδια κατάσταση M4-ίασης ήταν και στο beta, αλλά φαίνεται δεν πείραξε κανέναν από αυτούς. Φαντάσου τι γίδια κάνουν beta testing το cod, συνήθως...

Αν σε χαλάει τόσο πολύ το Μ4 και η δύναμή του , χρησιμοποίησε το κ εσυ , τσάμπα είναι, δεν είναι κάποιο cheat , φιλικά στο λεω ! Μην κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος, μην συγκρίνεις πραγματικές καταστάσεις με το παιχνίδι . Κανένας στην ουσία δεν αλλάζει γεμιστήρα τόσο γρήγορα στον πραγματικό κόσμο , δεν κουβαλάει τόσο οπλισμό , τα sniper όπλα σε όλα τα cod απέχουν έτη φωτός απο την πραγματικότητα . Κανένας δεν μπορεί να τρέχει σε αυτούς  τους ρυθμούς , να πηδάει , να γλιστράει σαν σουπερμαν κτλ κτλ !  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεεεεν γίνεται με ΑΚ - SCAR VS M4 μας γ@μαν εκτός κ θέλουν attachments

Μόνο με Μ4 φτιαγμένο ή AUG μπορώ να παίξω εναντίον M4 ή Mp5 αντιπάλων

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντωες εκανα χρυσο το κιλο μια χαρα οπλο ειναι .

ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ Μ4 ... αν και μετα τα update το εριξαν ...

βασικα και εφω μαζι σου φιλε που λες οτι δεν ειναι τσιτ και οχι μονο αυτο ειναι για ολους ουτε εξτρα με λευτα και λοιπα κολπα αρα μικρο το κακο.

εμενα με χαλαει η καραμπινα να χτυπαει απο τοσο μακρια .

αν δεν δω τσιτεραδες δεν θα με χαλασει κανενα προβλημα απο το παιχνιδι.εχω σιχαθει τα βλαμμενα στα προηγουμενα κολ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, panoskatos είπε

Αν σε χαλάει τόσο πολύ το Μ4 και η δύναμή του , χρησιμοποίησε το κ εσυ , τσάμπα είναι, δεν είναι κάποιο cheat , φιλικά στο λεω ! Μην κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος, μην συγκρίνεις πραγματικές καταστάσεις με το παιχνίδι . Κανένας στην ουσία δεν αλλάζει γεμιστήρα τόσο γρήγορα στον πραγματικό κόσμο , δεν κουβαλάει τόσο οπλισμό , τα sniper όπλα σε όλα τα cod απέχουν έτη φωτός απο την πραγματικότητα . Κανένας δεν μπορεί να τρέχει σε αυτούς  τους ρυθμούς , να πηδάει , να γλιστράει σαν σουπερμαν κτλ κτλ !  

Δεν χρειάζεται καν να συγκρίνω με πραγματικές καταστάσεις. Και αυστηρά με όρους του παιχνιδιού, το Μ4 είναι δέκα σκάλες καλύτερο από οτιδήποτε υπάρχει σε όλους τους ρόλους - χονδροειδής διαφορά, όμως. Για smg, το Μ4 είναι το καλύτερο. Εναντίον melee, το Μ4 είναι το καλύτερο. Για μεσαία, το Μ4 είναι το καλύτερο. Για sniper, το Μ4 είναι το καλύτερο. Και μόνο που σε παιχνίδι με 40 όπλα, οι 9 στους 10 παίζουν με Μ4, εσένα δεν σου λέει ότι κάτι πάει πολύ στραβά;

Επεξ/σία από Occultist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις καραμπίνες τις έφτιαξαν τουλάχιστον τις αλλες εκτός του 725 αλλά και αυτό λογικό να σκοτώνει από κοντά αλλά ελάχιστα προς μεσαίες αποστάσεις θες 3 σοτ πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, dimitris21gr είπε

Εγώ πάντως δεν έχω τόσο μεγάλο θέμα με το M4. Αυτό που με ενοχλεί είναι το ΜΜ που κοιτάει μόνο τα stats σου και αδιαφορεί για το ping σου. Παίζω συνεχώς σε lobby στην shoot house όπου έχω 75-90 ping ενώ όλοι οι άλλοι δεν είναι πάνω από 50. Είμαι σε πολύ μειονεκτική θέση αφού όλοι οι παίκτες είναι ίδιου skill level με εμένα.

Έχεις προσέξει που, κατά τη διάρκεια του matchmaking, αναφέρει ping range μέσα στο οποίο ψάχνει, έτσι;

4 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Τις καραμπίνες τις έφτιαξαν τουλάχιστον τις αλλες εκτός του 725 αλλά και αυτό λογικό να σκοτώνει από κοντά αλλά ελάχιστα προς μεσαίες αποστάσεις θες 3 σοτ πλέον

Πάλι καλά...

Επεξ/σία από Occultist
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Occultist είπε

 Για μεσαία, το Μ4 είναι το καλύτερο. Για sniper, το Μ4 είναι το καλύτερο. Και μόνο που σε παιχνίδι με 40 όπλα, οι 9 στους 10 παίζουν με Μ4, εσένα δεν σου λέει ότι κάτι πάει πολύ στραβά;

Σίγουρα κάτι τέτοιο κάνει το παιχνίδι ξενέρωτο και βαρετό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ αυτό που παρατήρησα οτι τον τελευταίο καιρό το παιχνίδι γίνετε χειρότερο και τι ενοώ

1. Απο πίσω σημαδεύω απο πολυ κοντά αντίπαλο στο κεφάλι με το M4 με 1 βολή και αντι να τον σκοτώσει αυτός γυρνάνει και με σκοτώνει.

2. Σε domination 20 ατόμων ήταν 8 άτομα με level απο 105 ως 163 και χωρίς να είναι σε ομάδα έβαλε τους 7 απο αυτούς μαζί και η άλλη ομάδα ηταν level μέχρι 70 συν εναν με level +100

3. Στην πίστα με την γέφυρα στην μέση με σκότωσαν πολλες φορες με βολή η οποία πέρναγε μέσα απο την γέφυρα, μιλάμε για παλαβά πράγματα.

4. Με σκότωσαν με shotgun απο απόσταση που ούτε με άλλο όπλο δεν γίνετε να σε σκοτώσουν με 1 βολή

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Efratis έχει και κάτι ωραία invisible walls δίπλα σε κάτι κατεστραμμένα αμάξια ή κάτι σίδερα που σου σπάνε τα νεύρα #€_&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...