Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, SPANK είπε

Προσωπικά δεν το θεωρώ λογικό να καταναλώνει ενα παιχνίδι τοσο μνήμη ποσο μάλλον ενα cod απο default να τρέχει και σε high priority , υπάρχουν και αλλα σύγχρονα παιχνίδια που δεν θέλουν τοσο μνήμη  , επίσης αν θεωρείς οτι παραπονιέμαι τοτε δεν κατάλαβες τα γραφόμενα μου.

Αν θέλεις κατι αλλο να συζυτήσουμε περι αυτου σε pm καθως θα βγούμε offtopic

Άλλο τι θεωρεί ο καθένας και άλλο τι ισχύει. 

Το off topic που το βλέπεις?  Εσύ αναφερθηκες στην μνήμη του παιχνιδιού! 

Τι ακριβώς δεν κατάλαβα στα γραφόμενα σου ? Ήσουν πολύ ξεκάθαρος,  θεωρείς τα 6gb ram πολύ για ένα fps που βγήκε το 2019 !

Τουλάχιστον παραδεξου ότι ήσουν φάουλ και άσε τι κατάλαβα ή τι δεν κατάλαβα εγώ. 

Όχι δεν έχω ανάγκη κουβεντούλα μέσο πμ. Κοίτα να χαρείς το παιχνίδι,  6gb χαλάει από τα 32gb , κλαιν μαιν! 

6 ώρες πριν, panoc είπε

και 6GB ειναι λιγα για τα σημερινα δεδομενα κιολας...

Αυτό ακριβώς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Άλλο τι θεωρεί ο καθένας και άλλο τι ισχύει. 

Το off topic που το βλέπεις?  Εσύ αναφερθηκες στην μνήμη του παιχνιδιού! 

Τι ακριβώς δεν κατάλαβα στα γραφόμενα σου ? Ήσουν πολύ ξεκάθαρος,  θεωρείς τα 6gb ram πολύ για ένα fps που βγήκε το 2019 !

Τουλάχιστον παραδεξου ότι ήσουν φάουλ και άσε τι κατάλαβα ή τι δεν κατάλαβα εγώ. 

Όχι δεν έχω ανάγκη κουβεντούλα μέσο πμ. Κοίτα να χαρείς το παιχνίδι,  6gb χαλάει από τα 32gb , κλαιν μαιν! 

Αυτό ακριβώς. 

Το παιχνίδι το χαίρομαι και ελπιζω και εσύ ( για το φάουλ δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις ) για το pm μπορούμε να συζητήσουμε για τα 6gb κτλπ για τα σύγχρονα παιχνίδια αλλά όχι να βγούμε offtopic εδώ η άνοιξε ένα άλλο θέμα  , τώρα αν δεν θέλεις δεν πηράζει καλή σου ημέρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SPANK είπε

Το παιχνίδι το χαίρομαι και ελπιζω και εσύ ( για το φάουλ δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις ) για το pm μπορούμε να συζητήσουμε για τα 6gb κτλπ για τα σύγχρονα παιχνίδια αλλά όχι να βγούμε offtopic εδώ η άνοιξε ένα άλλο θέμα  , τώρα αν δεν θέλεις δεν πηράζει καλή σου ημέρα.

Όλα καλά. 

Το παιχνίδι μου αρέσει πολύ.

Καλή ημέρα και σ εσένα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μαλα**** το battle app αργει υπερβολικα να εμφανισει friends ονλινε..πρεπει να πειραζεις συνεχεια τα oflline se online κ στο Multi

not joinable κ μλκς

 

edit:  φταινε firewall+port forward ktl

let’s understand what Open/Moderate and Strict NAT are and what issues they will cause.

  • Open – Seamlessly join games, voice chats, host multiplayer lobbies and perform game network-related functions.
  • Moderate – You will never be chosen as the host of a game, and you will have trouble joining matches hosted by other players.
  • Strict – Strict NAT type is the worst. If you have this NAT type then you’ll only be able to connect to Open NAT users. Also, You will never be chosen as the host of a game

https://www.youtube.com/results?search_query=open+nat+call+of+duty

υ.γ. νομιζα μας σαμποταρισαν επειδη αγοραστηκε μεσω ρωσσιας αλλα ολα οκ τελικα:P

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, SPANK είπε

Νομίζω οτι πάει καλύτερα τώρα απο θέμα performance αλλα κατι πρέπει να κάνουν για αυτην την κατανάλωση μνήμη , χρησιμοποιεί 6 gb ram .....

Εισαι σιγουρος?

Εγω βλεπω οτι χρησιμοποιει πανω απο 10 και για την ακριβεια φτανει μεχρι και 14gb μεγιστο σε καποια φαση. Και φυσικα η πλειοψηφια των νεων ΑΑΑ παιχνιδιων τα τελευταια 3-4χρονια τουλαχιστον,ανετα ζηταει πανω απο 6GB μνημη ram. Δες πχ και στο παλιοτερο WW2.

 

call.jpg.9213d87a402e335be1c5edf03817139a.jpg

ww2.jpg.8fc2e1a1e734f79cafa60befd6023e7d.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως εννοείται ότι αρκετές περιπτώσεις παιχνιδιών δεν δικαιολογούν τους πόρους που απαιτούν.

Τέλος πάντων. Ας μείνουμε εντός θέματος παιδιά🔫

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Ίσως εννοείται ότι αρκετές περιπτώσεις παιχνιδιών δεν δικαιολογούν τους πόρους που απαιτούν.

Τέλος πάντων. Ας μείνουμε εντός θέματος παιδιά🔫

αυτο δεν μπορεις να το ξερεις μονο με την εμπειρια και παιζοντας καποια παιχνιδια .Πισω απο τα 120γβ κρυβονται 200+ μηχανικοι και προγραμματιστες που κατι ξερουν παραπανω.

Επεξ/σία από insomiaistas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, insomiaistas είπε

αυτο δεν μπορεις να το ξερεις μονο με την εμπειρια και παιζοντας καποια παιχνιδια .Πισω απο τα 120γβ κρυβονται 200+ μηχανικοι και προγραμματιστες που κατι ξερουν παραπανω.

Προσωπικά δεν αναφέρομαι στο CoD. Μια χαρά παίζει και λογικές οι απαιτήσεις του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια. Παιζω και εγω το παιχνιδι , εμενα μου κολλαει τελειως ο υπολογιστης και μονο ρεσετ ακουει. Δεν κολλαει πολυ, στις 2-3 ωρες μονο1-2 φορες στην αρχη.Αυτο πριν το τελευταιο patch. Μετα απο αυτο δεν μπορω να παιξω καθολου, μου ριχνει τα Frames και τα ανεβαζει και κολλαει. Δεν ειναι ομαλο το παιχνιδι. Το εσβησα και το ξανακατεβαζω και βλεπουμε

Επισεις Ping εχω απο 80-90 και πανω με συχνοτερα τα 85-90 .Πηρα τηλεφωνο στον παροχο και μου ειπε οτι ειναι ενεργοποιημενο απο την αρχη γιατι  εχω οπτικη ινα (50αρα). Μπορω να κανω κατι?

 

Κωστας

Επεξ/σία από koskappas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς το fast path να είναι ενεργοποιημένο, δεν είναι by default είτε έχεις 50αρα οπτική είτε 24αρα. Όπου εκεί είμαι και εγώ 70-80 ενώ στο bf5 είμαι συνήθως ~55-60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Fastpath εννοουσα. Απο τον παροχο μου ειπαν οτι ειναι ενεργοποιημενο απο την αρχη. Και στο MW και στο  BlacOps 4 εχω ping  συνεχεια πανω απο 85-90. Ειμαι Πειραια

Οταν παιζεις με αλλους που εχουν 30-40  πρεπει να κανεις κολπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...