Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε τελικά ενώ έπαιζε εντάξει εχθές σήμερα κρασάρει στο menu, 

DEV 6065 error 

 

repair game + low γραφικά φαίνεται να μη κρασάρει wtf

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tdm και free for all είναι απάλευτα modes για μένα που δεν έχω υπομονή να καμπερώνομαι όλη την ώρα. Πρέπει οπωσδήποτε να βάλουν σαν perk το dead silence. Τα βήματα σου ακούγονται από χιλιόμετρα. Αν δεν υπάρχει και κάποιο objectivce να παίξεις τότε δεν έχει κανένα λόγο να κουνηθείς από την θέση σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dimitris21gr είπε

Το tdm και free for all είναι απάλευτα modes για μένα που δεν έχω υπομονή να καμπερώνομαι όλη την ώρα. Πρέπει οπωσδήποτε να βάλουν σαν perk το dead silence. Τα βήματα σου ακούγονται από χιλιόμετρα. Αν δεν υπάρχει και κάποιο objectivce να παίξεις τότε δεν έχει κανένα λόγο να κουνηθείς από την θέση σου.

Μα αν δεν κουνηθεί κανείς πως θα γίνει παιχνίδι? 

Γι αυτό κάποιοι κράζουμε το καμπερωμα,  έτσι ξενερώνει το παιχνίδι και χαλάει. Αν κουνιούνται όλοι υπάρχει δράση και ενδιαφέρον. Αν 5 τρέχουν για να γίνει παιχνίδι και 15 κάθονται και περιμένουν *** τότε και οι μεν βαριούνται και οι δε ξενερώνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panoskatos είπε

Μα αν δεν κουνηθεί κανείς πως θα γίνει παιχνίδι? 

Γι αυτό κάποιοι κράζουμε το καμπερωμα,  έτσι ξενερώνει το παιχνίδι και χαλάει. Αν κουνιούνται όλοι υπάρχει δράση και ενδιαφέρον. Αν 5 τρέχουν για να γίνει παιχνίδι και 15 κάθονται και περιμένουν *** τότε και οι μεν βαριούνται και οι δε ξενερώνουν. 

ακριβός αυτό λεω και εγω οταν βλέπω την αντίπαλη ομάδα σχεδόν όλοι σε καμπ.

ας κάτσουμε και εμείς σε μια γωνιά και τότε το σκορ θα είναι μηδέν.

να πω  οτι πρώτη φορά δεν με χαλάνε τόσο (λεω τοσο ) οι καμπεραδες σε καποιους χαρτες μιας και σου δινει την αισθηση του κανω επιθεση για καταληψη χορου και οχι κλασικο col .

και μόλις κάνω update 7.8g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα stutters στα cutscenes είναι τραγικά όντως και προκαλούν και delay και στον ήχο.

Μέχρι και η εισαγωγή του παιχνιδιού έχει θέμα.

Παρόλα αυτά τρέχει κανονικά in game στο campaign τουλάχιστον που έπαιξα, multi θα δω σήμερα.

Ωραίο πάντως σαν παιχνίδι. Κλασσικά χολιγουντιανά set pieces cod και πολύ ωραία προσθήκη οι εσωτερικοί χώροι και τα brieching.

Same recipe with seminew ingredients...

Για multi όπως είπα βλέπουμε....

Για όποιον θέλει παρέα...King13GR#9020698

Επεξ/σία από king_k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε #UPDATE 7.89 GB

I’m getting Dev Error 6065/6066/6068.
– PC

We’ve identified an issue that is causing hang crashes on the GPU and will be addressed in an upcoming patch.

Workaround: Try running VRAM under maximum and/or run the game with the default settings.

https://support.activision.com/articles/en_US/FAQ/Call-of-Duty-Modern-Warfare-PC-Troubleshooting

This guide is to help players who are having issues running the game.

  • Try doing a Scan and Repair: Repairing Blizzard Games
  • Ensure you have the latest drivers and Windows updates applied.
  • Try doing a reset of the graphics settings back to their default settings.
  • Disable any services or applications that may interfere with the game: Closing Background Applications
  • Reboot your computer in case you have pending installs.

 

For issues with antivirus software:

  • If you are running an antivirus software, we recommend adding the entire Call of Duty: Modern Warfare game folder to your antivirus exception list.
    • For Comodo users: Select Settings → Advanced Protection → Miscellaneous → Detect Shell Code Injections [Exclusion] and add the entire Call of Duty: Modern Warfare game folder to the exclusion list.
    • For BullGuard users: Select Settings → Main and uncheck Self protection.

 

If issues still persist:

  • If you are using Razer Synapse, make sure to update to the latest driver.
  • Perform a clean boot and only start up with the bare minimum programs: How to perform a clean boot in Windows
  • If the game doesn't start and you have disabled ASLR on Windows, re-enable it.
  • Disable NZXT CAM, MSI Afterburner, and Razer Cortex, as these can conflict with Call of Duty: Modern Warfare.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να σασ ρωτησω κατι να μου πειτε αποψη. Εχω λαπτοπ με gt940 i3 4000 και 12 gb ram με 25αρα γραμμη. Το παιχνιδι  στο beta ετρεχε κανονικα στα low settings kai 720p . Αξιζει πιστευετε να το αγορασω για multi η δεν θα μπορω να παιξω σωστα λογο specs και γραμμης? Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vakosp είπε

Παιδια θελω να σασ ρωτησω κατι να μου πειτε αποψη. Εχω λαπτοπ με gt940 i3 4000 και 12 gb ram με 25αρα γραμμη. Το παιχνιδι  στο beta ετρεχε κανονικα στα low settings kai 720p . Αξιζει πιστευετε να το αγορασω για multi η δεν θα μπορω να παιξω σωστα λογο specs και γραμμης? Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας. 

η γραμμη σου είναι μια χαρα. και με 5αρα παιζεις call of duty.αν ησουν ευχαριστημένος στο beta τοτε προχωρας.

το gameplay παιδια είναι εντελως διαφορετικο από τα αλλα cod,τουλάχιστον αυτά που εχω παιξει.. παρα πολύς κοσμος καθεται και περιμενει αυτους που τρεχουν από εδώ και από εκει. οσες φορες τρεχω από εδώ και από εκει με τρωνε για πλακα οι καμπερομενοι.,,μετα νευριάζω και καμπερωνομαι και εγω και ξεκιναω τα kill.μλκια αυτό. αν ημουν developer θα εφτιαχνα το game ώστε οποιος είναι σε ένα μερος πανω από 20 δευτερόλεπτα να τον δειχνει στο χαρτη σαν spotted. χααχχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα και εγω stutters στα cutscenes του campaign αλλα κατα τα αλλα στην περιπτωση μου ολα εχουν παει smooth εκτος απο 1 crash.

Διαβαζοντας απο εδω και απο εκει στο reddit, ενας λογος που καμπερονονται (περα απο τους born and raised) ειναι λογω του ποσο δυνατα ειναι τα footsteps με αποτελεσμα ο κοσμος να φοβαται να κουνηθει. Εαν προσθεσεις και το Ghost perk, δενει το γλυκο.
Παντως στο harcdore που παιζω εγω, το camping δεν ειναι τοσο εντονο.

Το δευτερο, μεγαλο issue για μενα ειναι τα maps. Δεν τα λες και πολυ ωραια με καποια να εχουν πολυ "φασαρια" στο environment. (βλεπε picadilly).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι φταιει οτι ακουγονται τα βηματα.απλα βοηθανε οι χαρτες τους καμπερς.

το αν καθεται ακινητος ενας να χανει αυτοματα ζωη ειναι ωραιο αλλα και αυτο στο παρελθον δεν επιασε μιας και εκανε ενα κλικ δεξια ενα αριστερα .λυσεις υπαρχουν αλλα για καποιο λογο οι devs δεν ασχολουνται με αυτα τα θεματα και ειδικα με τσιτερ που εκει και αν σε χαλαει .

to hardcore ειναι αυτο που λεει χωρις μαπ και λοιπα ?δεν θυμαμαι πως το αναφερει αλλα σιγουρα δεν εχω δει hardcore 

αν ειναι αυτο επαιξα νομιζω μια φορα και δεν ειδα να χανεις ευκολα οπως σε προηγουμενα cod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ αυτό που έμαθα από το reddit και δεν ήξερα ότι υπάρχει στο game είναι το skill based match making. Για αυτό μετά την πρώτη μέρα σε κάθε game που μπαίνω λέω τι φάση μα όλοι παιχταράδες είναι πια! Και μετά έμαθα αυτό. Από ότι βλέπω σχεδόν όλοι το απεχθάνονται μιας και κάνει το κάθε match να θέλει το 100% σου και το game χάνει τον casual χαρακτήρα του.
Επίσης σε αναγκάζει να παίζεις μόνο με όπλα που θεωρούνται καλά ώστε να είσαι ανταγωνιστικός. Snipers και shotguns πάνε περίπατο δλδ.
Τέλος, αυτό εξηγεί γιατί το mm αργεί να βρει match ή με βάζει σε servers με κακό ping γιατί δίνει προτεραιότητα στο να μου βρει games με παίκτες ίδιου skill level. Πιστεύω πρέπει να καταργηθεί άμεσα και να υπάρχει σαν ξεχωριστό ranked mode.

Είναι χαζό να έχει υποχρεωτικό competitve mode ένα game που το παίζεις πιο χαλαρά για να περάσεις καλά και μπορείς να πεθάνεις "φτηνά" από kill streaks, claymores, random nades και explosive items....

Επεξ/σία από dimitris21gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν εχω δει κατι ιδιαιτερο να πω την αληθεια αλλα αυτο σημαινει οτι αν παιξω χαλια θα πεσει το επιπεδο μου αρα θα παει χαμηλωτερα δεν ειναι κακο αν παιζει σωστα .και ετσι οι τσιτερ θα παιζουμ μονο με τσιτερ αν οντως ισχυει .

εμεις μπορουμε να το δουμε καταλαβαουμε καπως?

 

για να καταλαβεις σημερα πατησα ενα τυχαιο τιμ να δειξω το παιχνιδι μιας και ειχε να το δει απο το mw1 και επαιξα σε ενα χαρτη με την γεφυρα στην μεση. και έκανα 15 κιλ εύκολα και μου εκανε εντύπωση 

Επεξ/σία από kinitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...