Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dimitris21gr είπε

Της ίδιας άποψης είμαι και εγώ για τα maps. Είμαι φίλος του παλιού καλού cod. Εποχές MW, MW2, MW3, BO2. Το τελευταίο cod που αγόρασα ήταν το ghosts. Οι μέχρι τώρα εντυπώσεις μου έιναι:

1) Τα maps είναι αρκετά πολύπλοκα από την άποψη ότι όπου σχεδόν βρίσκεσαι είσαι εκτεθειμένος σε σκοτεινά παράθυρα, ταράτσες, μεγάλες ευθείες όπου μπορεί να κοιτά κάποιος με sniper κλπ.

2) Κάποια maps είναι αρκετά μεγάλα (ω ναι, έφτασε η στιγμή που λέω κάτι τέτοιο για cod game) για τα κλασσικά modes των 8 έως 20 ατόμων. Τα games κρατάνε παραπάνω, πράγμα που δεν πειράζει, αλλά την πιο πολύ ώρα την σπαταλάς για να πας από το spawn σου στα σημεία που είναι πάντα συγκετρωμένος ο περισσότερος κόσμος.

Ο συνδυασμός των 2 παραπάνω μαζί με το μικρό ttk προκαλεί τα παρακάτω φαινόμενα:

Ευνοεί ακόμα περισσότερο το camping.
Δεν επιτρέπει το run and gun εκτός αν είσαι κάνας shroud από άποψη skills.
Αν η αντίπαλη ομάδα πιάσει σημαντικά σημεία στον χάρτη μπορεί όλη η ομάδα σου να παγιδευτεί στο spawn της. Τρανό παράδειγμα το να κάνεις μόνιμα spawn στο A flag στην piccadilly circus όπου αν οι αντίπαλοι έχουν πιάσει το υπόλοιπο map με του στρίψεις την γωνία είσαι εκτεθειμένος από παντού και δεν μπορείς να κάνεις βήμα.

Υπάρχουν βέβαια και τα θετικά όπως:

Τo gun play πού είναι στα καλύτερα του.
Τα γραφικά και ειδικά ο ήχος που είναι top.
To ground war που είναι πολύ ευχάριστη προσθήκη.
Τo campaign που όλοι λένε ότι είναι πολύ δυνατό από άποψη story.

Φυσικά μόλις μάθει κανείς τα map και παίζει πιο tactical κρατώντας σημεία θα τα πάει σαφώς καλύτερα. Πάντως το game είναι αρκετά πιο δύσκολο από τα παλιά cods και φαίνεται να έχει μεγαλύτερο learning curve. 

PS. Όποιος θέλει κάνει add να παίζουμε παρέα, Activision id: Aimovoros, Battlenet id: Aimovoros2924

Καταρχάς χρόνια πολλά!

Το ttk θα ήταν εντάξει αν το netcode δεν ήταν τόσο χάλια. Είναι ίσως το χειρότερο όλων των fps. Σύμφωνα με το βίντεο της IW δεν έκαναν κάποια αλλαγή από την beta οπότε το παρακάτω βίντεο λογικά ισχύει ακόμα. Ελπίζω να το βελτιώσουν.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τι latency παίζετε? εγω με vdsl ote ειμαι συνέχεια με 110-120 περιπου περισσοτερο απο ολους

 

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκινήσαμε καλά σήμερα! 2 chopper gunners έφερα! Καλύτερο score το 21-4.

Και εγώ γύρω στα 60-80ms έχω latency.

23 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Με τι latency παίζετε? εγω με vdsl ote ειμαι συνέχεια με 110-120 περιπου περισσοτερο απο ολους

το fast path το έχεις ενεργοποιήσει;

Επεξ/σία από dimitris21gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, lemonide είπε

Το ttk θα ήταν εντάξει αν το netcode δεν ήταν τόσο χάλια. Είναι ίσως το χειρότερο όλων των fps.

C&C: Renegade would like to have a word with you. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειροτερο  netcode απο του bo4?Γιατι το χαλι του bo4 σε netcode δεν το ειχα συναντησει σε αλλο παιχνιδι.Αν ισχυει αυτο πολυ δυσκολα να αλλαξει κατι.Στο bo4 φωναζε ενα χρονο το community για αυτο και δεν εκαναν τιποτα.Μακαρι να μην γινουν τα ιδια και εδω.Ελεγα να το παρω καποια στιγμη αλλα αρχισα να ιδρωνω με αυτα που λετε😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρχίιιιισααμμμεεεεε - μπήκα σε ενα private match να δοκιμάσω ρυθμίσεις και 

 

...

......για να δοκιμάσουμε τη "λύση" τους

PC Specific:

Dev Error 6065: We're currently working on a fix for this and appreciate your patience. Lowering your graphics settings can help in the meantime. Dev Error 6165: Players encountering this issue should try a 'Scan and Repair' 

image.png.e649c16766dd00e47b3779d4fca964f2.png

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το daily chalenge ειναι bugarismeno?μου εχει αποστολη 20 κιλλ και μου εχει κολλησει στο 16/20 εδω και 10 ματσ,επισης το αρμορυ τι κανει,εχω ξεκλειδωσει κατι blueprints απο αποστολες αλλα δν ξερω τι τα κανω,απλα μου δειχνει το οπλο στο armory δεν μπορω να το βαλω σε Loadout

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, gildo είπε

Χειροτερο  netcode απο του bo4?Γιατι το χαλι του bo4 σε netcode δεν το ειχα συναντησει σε αλλο παιχνιδι.

Στο Renegade που λέω, πήγαινες μέχρι την αντίπαλη βάση και σκότωνες.

Ξαφνικά το game έλεγε "δεν έπρεπε να είσαι εδώ" και σε τράβαγε πίσω απ' όπου ξεκίνησες (στην δική σου βάση) λες και ήσουν δεμένος με bungee cord.

Fun times.^_^

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, kti23 είπε

Ε δεν το λες και γρήγορα :D τα controllers βέβαια έχουν τεράστια διαφορά στο θέμα χρόνου

Αποπειράθηκα μια φορά να παίξω με gamepad στο PC cod,  το καλύτερο μου ήταν να καταφέρω να προχωρήσω μπροστά. Για στόχευση ούτε ελέφαντα στα 10 μέτρα δεν υπήρχε περίπτωση να πετύχω. Αντανακλαστικά πεθαμένου και κίνηση μουμιας! 

Εγώ τον πιτσιρικά τον ειδα μια χαρά και είναι και πολύ μικρός. 

Απορώ πως παίζουν με gamepad! 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λύση για το Dev Error 6065

α) Γραφικά (texture), NORMAL/LOW, στα άλλα βάλτε ότι θέλετε

β) Να τρέχει σε High Priority το παιχνίδι και μέσω Regedit αλλάζουμε αυτά που φαίνονται παρακάτω.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ με τα Alt + tab, με msi afterburner δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Με τα παραπάνω δεν κρασαρει. Αν όμως βάλουμε το " TEXTURES ">HIGH δεν τρέχει η πίστα όταν πάει να φορτώσει.

Το γράφει και στα known issues.

Οπότε:

α) Scan + repair @battlenet

β) textures: normal, τα άλλα ότι θέλετε

γ) να ελέγξετε αν τρέχει σε high priority - 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...